|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dojenje i farbanje kose
6.7.2010 23:57:26   
Nensi*
Sutra sam planirala da se ofarbam,medjutim danas je moja mama srela svoju prijateljicu koja je 30 godina radila u NF-u kao babica i rekla joj da se ne farbam dok dojim user posted image

Jel se vi farbate? Nije mi jasno zasto ne sme,a u trudnoci je smelouser posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 7:36:52   
Anoniman
Farbala sam se u vreme dok sam dojila. Vadila pramenove blanšom.


< Poruku je uredio Tashke -- 7.7.2010 7:47:06 >

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 7:46:08   
New Mom
Meni su i za trudnoću to rekli, pa sam tada koristila samo farbe bez amonijaka. Pre nedelju dana sam em skidala farbu, em se farbala, a još dojim. Valjda je sve OK, nisam nešto specijalno o ovome razmišljala. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 8:58:29   
Nena81
I ja sam se farbala i u trudnoci i tokom dojenja, ali na nekih 3.5mes, sto znaci da za 9mes trudnoce + 8mes dojenja, nekih mozda 3 puta sam se ofarbala, od toga je jedno izvlacenje pramenova palo za 8.mart ( davali popust i ja iskoristila user posted image )

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 10:17:31   
*Alexx*
Ja sam se farbala bez problema, niko mi nije rekao da ne smem.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 13:37:29   
Nensi*
Mene je to bas zbunilo,jer sam slusala lekare koji su govorili da u trudnoci moze normalno da se farba,pa mi nije jasno zasto ne sme dok se doji...
Sutra idemo kod dr pa cu i to da pitam...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 13:41:22   
maslinica
IZVORNA PORUKA: nensi27

Mene je to bas zbunilo,jer sam slusala lekare koji su govorili da u trudnoci moze normalno da se farba,pa mi nije jasno zasto ne sme dok se doji...
Sutra idemo kod dr pa cu i to da pitam...


ja se farbala neki dan..i u trudnoci 3 puta...ne verujem ja te price!

i vidim bebi nije al bas nistauser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 13:44:42   
Nena81
Ne treba ba spreterivati s ahemijom, ja sam slusala dr kada je rekao da od previse onih kucnih hemikalija za ribanje, od njih moze beba jos u stomaku da dobije astmu.
Verovatno samo da obratimo malo vise paznju, bar oni koji su stalno u kontaktu sa hemijom.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 13:47:19   
LillyT
I ja mislim da se to odnosi na svaku hemiju, jednostavno, ako si svaki dan u kontaktu sa nekim isparenjima ili u direktnom dodiru, da se onda povede racuna. A za nas koji to radimo jednom mesecno ili redje, ne vidim problem. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 13:47:32   
choopa choops
Ja sam se i u trudnoci i dok sam dojila farbala sa farbom bez amonijaka. Za svaki slucaj. (Sad imam pramenove, pa je to opet druga prica).
Ja sam to radila ovako, dala bi joj da jede, farbala bi se, a sledeci obrok bi joj dala izdojeno mlijeko od ranije. I tako sam bila mirnija sa tim smije li ili ne smije, steti li ili ne. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 18:18:52   
Shishica
Pa ovako direktno moze da udahne.. Zato ja cekam da sutra dodje MM s posla, da je nahranim pa da je on zabavlja.. Posle operem kosu fino i etogac.. Dok mi je na kosi necu biti blizu nje..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dojenje i farbanje kose
7.7.2010 22:05:28   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: LillyT

I ja mislim da se to odnosi na svaku hemiju, jednostavno, ako si svaki dan u kontaktu sa nekim isparenjima ili u direktnom dodiru, da se onda povede racuna. A za nas koji to radimo jednom mesecno ili redje, ne vidim problem. 


Između ostalog, moja firma se bavi razvijanjem filmova. Na tom mestu je radila jedna žena koju su premestili na drugo radno mesto kada je zatrudnela. Naravno da ne sme da radi sa amonijakom i teškim hemikalijama u trudnoći (verovatno i kad doji), ali mislim da nema opasnosti od tih kućnih varijanti - farbanje, pranje kupatila i sl.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.7.2010 12:22:53   
Nensi*
Bili smo danas kod lekara,pitala sam je za farbanje,kaze da moze slobodno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.7.2010 12:26:23   
lanajelena
farbala sam se i u prvoj i u drugoj trudnoci sad izvlacila pramenove(dojim)...decu izdvojila u drugi deo stana za to vreme i to je to,hvala Bogu nikom nista

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.7.2010 15:46:33   
choopa choops
Mislim da kada kazu da se ne valja farbat u trudnoci/za vrijeme dojenja, da se tu ne misli na udisanje 'amonijaka' i ostalih dzidza bizda, vec da se preko koze koja je najveci organ ljuidskog tjela, dio tih stetnih materija unosi u organizam. Da li se izlucuje kroz mlijeko ili ne, ja ne znam, ali nisam htjela da rizikujem pa sam primjenjivala ovaj gore metod user posted image
Isto tako, za pramenove ova teorija ne vazi, jer blans/farba ne dolazi u direktan dodir sa kozom.
Mada to je sve nedovoljno ispitano, jedni kazu ovako, drugi onako...A svako od nas odlucuje kako smatra da je najbolje user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.9.2012 13:53:28   
Sanchy
Upravo sam kod frizera na farbanju,drugom od kada se bebac rodio i tri puta u trudnoci sam se farbala,razmisljala sam o tome ali ipak smatram da ne moze da skodi sve sto je umereno mada na primer izbacila sam upotrebu veet kreme kojom sam depilirala ruke jer mi je to kao cista hemija a farbu nisam.... bezveze

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.9.2012 13:56:49   
Sesilija 83
Farbala se u trudnoci redovno na mesec dana i sad takodje na mesec dana,a dojim bebu...mislim da nema nikakve veze...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dojenje i farbanje kose
8.9.2012 16:33:13   
Anoniman
Sanči, pošto farba ne ulazi u krvotok, i dotiče samo taj površinski sloj kože glave...to ne može da utiče na dojenje nikako, samo da ne udišeš previše ta isparenja i bez brige si.

(odgovor članu Sesilija 83)
  Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here