|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 17:31:47   
buhla
Posto sam dok sam lezala u bolnici imala veliku temperaturu jedan dan, meni su uzeli sve moguce briseve (bris grla i nosa - negativni rezultati, brisevi lohija, dojki i  urinokultura - pronadjene staphylococe!) dali su mi da pijem ciprocinal 7 dana i da 10og radim opet kontrolne briseve. na izlasku iz bolnice sestra mi je rekla, kada sam pitala sta da radim sa dojenjem zbog bakterija, da mogu slobodno da ga dojim i da su to bile povrsinske bakterije tj na samoj dojci a ne u mleku! Juce kada sam isla u labaratoriju da uradim briseve mene je sestra pitala da li ga dojim i ja rekla da, ona mi kaze da ne bi trebalo. i sad nisam pametna sta da radim... uradila sam njemu bris grla i nosa, da vidim da ga nisam zarazila i treba sacekati utorak za rezultate i moje i njegove! a do tada ne znam da li da mu ipak dajem moje mleko ili ne user posted image  

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 17:36:29   
Verus
buhla, nastavi da dojis i nemoj da brines-bas sam postavila temu thrush infekcija dojki kandidom-izgleda da ja ovo imamuser posted image crvene su bradavice, bole ko djavo, izgleda da me je zato bolelo i pumpanje....i nastavak dojenja se preporucuje bez obzira na infekciju kandidom.  Ovo sve naravno, ako je bezbedno dojiti zbog lekova koje uzimas-to je u stvari jedina briga.  Lekovi koji se koriste za kandidu su bezbedni za dojenje....

Ebes srecu a?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 17:40:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

ako je bezbedno dojiti zbog lekova koje uzimas-to je u stvari jedina briga.  Lekovi koji se koriste za kandidu su bezbedni za dojenje....





Da, ja sam to htela da pitam: da li se sme dojiti dok uzimaš ciprocinal? On je baš jak antibiotik.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 18:00:45   
Nena81
Tasha RR meni je strina ginekolog i ona ne preporucuje dojenje dok se pije ciprocinal.
Ja sam pila nesto drugo umesto njega al da me ubijes sad ne secam se sta user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 18:33:31   
Anoniman
Pa i ja mislim da se ciprocinal ne preporučuje tokom dojenja, a pitala sam zbog ovoga:

IZVORNA PORUKA: buhla

brisevi lohija, dojki i  urinokultura - pronadjene staphylococe!) dali su mi da pijem ciprocinal 7 dana


(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 18:42:25   
buhla
meni je dr koji mi je dao da pijem ciprocinal, rekao da smem da dojim... nisam pametna. sad je vec kasn, ja sam popila terapiju i dojila... sad mi je samo da vidim kakvi su rezultati briseva... cekam drugaricu da mi se javi, njena svekrva je pedijatar pa da vidim sta ona misli. user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
29.4.2010 21:56:28   
mimamima
imala sam isti problem i nisam smela da dojim nego da izmuzavam mleko,prokuvam pa tek onda dam malenom.ne znam imas li sukrvice u mleku?ja samimala pa mi bilo bljak da dam detetu rozikasto mleko...tada sam i prestala dojenje...imaoje 7 meseci

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
30.4.2010 11:04:07   
Rivana

IZVORNA PORUKA: buhla

meni je dr koji mi je dao da pijem ciprocinal, rekao da smem da dojim... nisam pametna. sad je vec kasn, ja sam popila terapiju i dojila... sad mi je samo da vidim kakvi su rezultati briseva... cekam drugaricu da mi se javi, njena svekrva je pedijatar pa da vidim sta ona misli. user posted image


Ja sam imala neke bakterije u mokraci (od katetera koji sam stavljala) imala sam ih bas dosta i raznih, trebala sam da radim urodinamiku, i mokraca je morala da bude sterilna urolog mi rekao da uzmem ciprocinal, ali pre toga me je pitao jet dojim (to je bilo neka dva meseca nakon porodjaja) rekla sam da ne dojim i on mi je rekao e onda moze ciprocinal. Po njegovom nije ga dobro piti dok se doji.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
30.4.2010 11:05:12   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: buhla

meni je dr koji mi je dao da pijem ciprocinal, rekao da smem da dojim... nisam pametna. sad je vec kasn, ja sam popila terapiju i dojila... sad mi je samo da vidim kakvi su rezultati briseva... cekam drugaricu da mi se javi, njena svekrva je pedijatar pa da vidim sta ona misli. user posted image


Ja sam imala neke bakterije u mokraci (od katetera koji sam stavljala) imala sam ih bas dosta i raznih, trebala sam da radim urodinamiku, i mokraca je morala da bude sterilna urolog mi rekao da uzmem ciprocinal, ali pre toga me je pitao jet dojim (to je bilo neka dva meseca nakon porodjaja) rekla sam da ne dojim i on mi je rekao e onda moze ciprocinal. Po njegovom nije ga dobro piti dok se doji.


(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
1.5.2010 9:28:38   
buhla
juce sam bila po rezultate mojih briseva... u urinokullturi i levoj dojci nemam vise bakterije... ali su u desnoj izolovali bakterije i tek u utorak cu dobiti rezultate. tada dobijam i njegove. njemu je zapusen nos i jutros kad sam mu vadila pumpicom imao je malo sukrvice user posted image jooooj ako je dobio od mene ove bakterije... roknucu se!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
1.5.2010 9:32:29   
Anoniman
Buhla, nemoj da se nerviras. Ako jeimao neku suvu slinicu u nosicu,moguce je da je ona malo ogrebala sluzokozu nosa pa da je otud sukrvica.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Infekcija dojki - staphylococcus aureus
4.5.2010 16:52:04   
buhla
stigli rezultati! ja nemam vise staphylococe, ali zato ih ima Pavle u nosu user posted image
pokusavam da dobijem dz da vidim dal se zakazuje pregled ili samo da odem, a ono se niko ne javlja... grrrr
ako mi se niko ne javi idem ujutru ranom zorom!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here