|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 17:53:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Brana

I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.



u covece ja ne mogu toliko ni bez sisanja... jel se secas koliko si dugo vremenski odjednom da dobijes 125 ml?


Nećeš nikada ni moći bez dojenja. Žene koje doje imaju više mleka nego žene koje samo pumpaju. Dokaz za to je da sam ja 2-3 nedelje uspela da svedem 5 podoja i jedno izmlazanje na svega 40ml dnevno.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 17:54:56   
Nensi*
I meni se dosta smanjilo mleko kad sam samo pumpala...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 20:18:10   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Brana

I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.



u covece ja ne mogu toliko ni bez sisanja... jel se secas koliko si dugo vremenski odjednom da dobijes 125 ml?


Nećeš nikada ni moći bez dojenja. Žene koje doje imaju više mleka nego žene koje samo pumpaju. Dokaz za to je da sam ja 2-3 nedelje uspela da svedem 5 podoja i jedno izmlazanje na svega 40ml dnevno.



probacu... nemam porodiljsko sta da se radi... da sam kuci ceo dan ne bi morala da pumpam.. radim ko profesor tako da dnevno na poslu mogu samo 2h da pumpam to me zeza - od 8 do 5 popodne

a jel to znaci kad si dojila da si dojila 5 puta dnevno i da kad si prestala da ti se izmuzavanje u toku celog dana svelo na samo 40 ml? odjednom ili ukupno?

meni bejbi nece na sisu vec 2 meseca al ipak proizvodim tih 600 -650 ml dnevno


< Poruku je uredio vukosava -- 7.3.2011 20:24:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 20:30:47   
Verus
Ne pumpaj duze od 30  minuta u kontinuitetu.  Bolje ti je da pumpas cesce a krace, nego tako da radis.  Znam da pumpas pre posla, onda ispumpaj posle 3-4 sata za vreme rucka i jos jednom pre odlaska kuci.  Kada si kuci obavezno doji dete.  Stavljaj je na grudi kad god mozes, jer sam taj kontakt uspostavlja bolju laktaciju.  I budi disciplinovana, sto se tice izmlazanja na poslu.  Ja sam dugo pumpala 3x tokom radnog vremena, pa 2x, i tek pred sam kraj 1x.  Ali moja beba je sisala po 2,3 puta nocu sve do 5,6 meseca, tako da sam tu imala "srece' ako cemo je tako nazvati, da je to bar stimulisalo laktaciju. 

Uspela sam da dojim 9.5 meseci, plus sto jos uvek jede zalihe smrznutog mog mleka, a 1 aprila ce da napuni godinu dana.  Uvece pije moje mleko, a u jaslicama formulu.

Drzi se vukosava!!  Svaka kap tvog mleka je bitna! 
IZVORNA PORUKA: vukosava

ja sam pocela da radim kad mi je beba bila manja od mesec dana. sisala je prvih 5 nedelja jos kako tako dok dodjem sa posla, danju sta izmuzem... al sam nesto citala na netu da zene izmuzavaju od 750 do 1 l pa sam kontala sta cu ja sa ovih mojih 600 ml. sad mi je raspust - sedam dana pa sad pokusavam da dostignem tu cifru

nekad izvlacim sat vremena i iz obe nahvatam samo po 50 ml, 100 ukupno...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
7.3.2011 23:06:56   
vukosava
evo sad sam ispumpala jos 150 ml tako da danas sam vec na 600 ml... a ima jos dana...
izgleda je fora koliko imas vremena...

ja pre podne drzim nastavu i imam konsultacije kad vrata od kancelarije moraju da mi budu otvorena tako da stignem samo da se ispumpavam od 11 do 12... u 12 odem kuci da odnesem sta sam ispumpala... i onda pumpam od 4 do 5 i u 5 idem kuci... ja bi cesce al posao mi je takav da moram da imam otvorena vrata kancelarije u odredjenim terminima jer sam profesor, svracaju studenti...

a ona nece uopste na sisu place .. kad je prevarim jede malkice i onda poce da se zagrcava i onda place histericno... valjda ima to sto ovde zovu nipple confusion... a i moje cice su ko baloni pa se bojim da je ne ugusim, stvarno mi je tesko postaviti bebu u pravi polozaj, ne znam kako sam i izdrzala onih prvih pet nedelja to je bila muka ziva... da su samo malo krace...

moja mala ima skoro 3 meseca al ima oko 7.5 kg pa nije ni bas tako laka za drzanje.. drugarica mi prica da je svoju dojila lezeci.. al ja nisam mogla zbog rane.. sad mi je rana ok, al ona nece na sisu uopste. ja probam al kad dodjem sa posla ona nije neke volje pocne da place, a ja onako umorna i neispavana, i nikako ne ide

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
8.3.2011 16:12:20   
vukosava
pre spavanja sam isto ispumpala 150 i jednom uvece 100 ml. tako da sam juce imala 900 ml. izgleda da je fora samo u vremenu...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
8.3.2011 18:31:52   
Verus
vukosava, ne secam se da li sam ti ovo vec pisala ili ne...kad pumpas, nemoj drzati samo levke, nego dok drzis levke palcevima (na gornjem delu levka), donjim prstima masiraj dojke dok pumpas.  Onda obrnes, pa drzis donji deo prstima (kaziprstom je dosta, jer kad odvrnes na maximum vakuum, svakako se levci dosta dobro i sami drze), onda palcevima lagano masiras od gore ka bradavicama.  Tako sam puuuno vise mleka izvlacila.  Ja bih na poslu izvlacila oko 350-500, plus ujutru oko 200ml i pred spavanje isto, mada, ja sam sve vreme i dojila. 

A jel mozes da joj nudis dojenje oko 5 kad dodjes kuci?  Ne znam ko je cuva, ali ja sam dolazila sa posla u 16h i ako joj je vreme tada da sisa, moja mama bi cekala, tj. davala joj cuclu da bih ja dojila cim dodjem.  Tako je bila gladna i htela je.

I moguce je da joj smeta kad naidje let down i ne zna kako da se nosi sa tim, jer ipak, flasica je konstantno isti tok, dok se dojka menja tokom dojenja.  Ja sam na desnu, koja je bila jaca, morala dosta dugo da je dojim u football hold, tako je jedino prihvatala jer bi verujem, mlaz prvo udario u nepce pa je mogla da guta, nije joj direktno sikljalo niz grlo, sto ju je veoma frustriralo. 

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
9.3.2011 1:23:35   
vukosava
masiram ih dok se izmuzavam mada najcesce radim drugom rukom na kompjuteru i pritiskam razlicite delove palcem i rukom dok drzim. danas sam uspela da je dojim 15 min jednom i drugi put samo 5 min. ma cim pocne da ide na sve strane ona se zagrcne i isfrustrira. jeste stvarno smaranje sdeti pored nje izmuzavati pa je onda time hraniti, cisto gubljenje vremena...
muz je cuva dok sam ja na poslu...
meni nece da stoje na dojci jer su mi bradavice previse savijene, negde dole imam balone koji vise i uopste nisu ergonomski oblikovani moram da pritisnem one levke da stoje na bradavicama... sad sam kupila 30 mm i 36 mm da testiram da li mi bolje odgovaraju od onih 27 mm

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
9.3.2011 15:05:15   
Verus
Odgovarace ti siguro bolje, i ja sam koristila te vece, manji su mi ubili bradavice....Gledaj da bar 1 pumpanje drzis sa obema rukama i nezno masiras-puuno mleka bude u donjem delu grudi (gravitacija naravno) i izvuci ces tako vise a i dojke verujem, imaju bolji response na dodir.  Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces.  Joj kad se setim muka, a sada je sve iza mene, i nedostaje mi.  Sve to proleti, iako ti deluje u tom trenutku, kao citava vecnost.  Samo istraj kao i do sadauser posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
9.3.2011 15:57:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: Brana

I ja mislim da je to individualno ja sam imala hiperlaktaciju pa sam dnevno izmuzala pored redovnog bebinog sisanja 6-7pumpica od 125ml.user posted image
A sada izmuzem 2 pumpice dnevno pored bebinog sisanja,znace smanjuje se konacno posle 14 meseci dojenja.



u covece ja ne mogu toliko ni bez sisanja... jel se secas koliko si dugo vremenski odjednom da dobijes 125 ml?


Nećeš nikada ni moći bez dojenja. Žene koje doje imaju više mleka nego žene koje samo pumpaju. Dokaz za to je da sam ja 2-3 nedelje uspela da svedem 5 podoja i jedno izmlazanje na svega 40ml dnevno.



probacu... nemam porodiljsko sta da se radi... da sam kuci ceo dan ne bi morala da pumpam.. radim ko profesor tako da dnevno na poslu mogu samo 2h da pumpam to me zeza - od 8 do 5 popodne

a jel to znaci kad si dojila da si dojila 5 puta dnevno i da kad si prestala da ti se izmuzavanje u toku celog dana svelo na samo 40 ml? odjednom ili ukupno?

meni bejbi nece na sisu vec 2 meseca al ipak proizvodim tih 600 -650 ml dnevno



Dojila sam 5x + 2x dohrana, a kada sam dala jednu od dohrana, tada sam muzla. Znači, faktički, bilo je 6 obroka sa dojke.
Kada sam počela da izmlazam, bilo je dosta više mleka, ne bih te lagala, pisala sam u temi prestanak dojenja, ali, za razliku od tebe, moj cilj je bio da smanjim količinu, pa nisam izmlazala "do kraja", već samo da olakšam grudi, verovatno i to ima veze.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
10.3.2011 3:55:22   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Odgovarace ti siguro bolje, i ja sam koristila te vece, manji su mi ubili bradavice....Gledaj da bar 1 pumpanje drzis sa obema rukama i nezno masiras-puuno mleka bude u donjem delu grudi (gravitacija naravno) i izvuci ces tako vise a i dojke verujem, imaju bolji response na dodir.  Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces.  Joj kad se setim muka, a sada je sve iza mene, i nedostaje mi.  Sve to proleti, iako ti deluje u tom trenutku, kao citava vecnost.  Samo istraj kao i do sadauser posted image


koju si pumpu koristila? moja krci uas kad je stavim na max brzinu, koristim na cetvrtom nivou medela freestyle... mozda je fora i u tome...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
10.3.2011 3:59:14   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tash

Dojila sam 5x + 2x dohrana, a kada sam dala jednu od dohrana, tada sam muzla. Znači, faktički, bilo je 6 obroka sa dojke.
Kada sam počela da izmlazam, bilo je dosta više mleka, ne bih te lagala, pisala sam u temi prestanak dojenja, ali, za razliku od tebe, moj cilj je bio da smanjim količinu, pa nisam izmlazala "do kraja", već samo da olakšam grudi, verovatno i to ima veze.



meni kad sam kuci izgleda bude samo davanje adaptiranog mleka jednom dnevno (predvece nekako mi manje ima) jel stignem da se izmuzem na vreme.. ovako kad nisam tu, muz joj da bar 2 puta u toku dana da jede adaptirano mleko (240 ml) i nocu mozda 2x po 70 ml. kad sam dojila nisam joj nista dodavala, nisam ni koristila adaptirano prvih mesec i po

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
10.3.2011 18:21:35   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Odgovarace ti siguro bolje, i ja sam koristila te vece, manji su mi ubili bradavice....Gledaj da bar 1 pumpanje drzis sa obema rukama i nezno masiras-puuno mleka bude u donjem delu grudi (gravitacija naravno) i izvuci ces tako vise a i dojke verujem, imaju bolji response na dodir.  Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces.  Joj kad se setim muka, a sada je sve iza mene, i nedostaje mi.  Sve to proleti, iako ti deluje u tom trenutku, kao citava vecnost.  Samo istraj kao i do sadauser posted image


satvila sam one od 36 mm i na najvecu brzinu - 9 i uspela da izvucem isto kao sa 27 mm i brzinom 4

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
10.3.2011 23:02:29   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces. 


Ja sam uvijek isla naopako. Prvo bih koristila pumpicu, pa tek onda dojila. Jer drugacije mi nije islo mlijeko. Znaci sve sto bih mogla da izdojim bilo je prije podoja i islo je lagano, maltene samo, nisam morala da pritiskam pumpicu (doduse moja je rucna). A onda bi on (ili ona kad je bila mala) sisao i tako bih bila sigurna da je sve izvukao user posted image

Kako god okrenes, najbitnije je da se izvuce koliko moze, pa ce da bude i vise mlijeka. Srecno vukosava user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
12.3.2011 18:50:35   
Verus
ja imam medela pump in style advance hm nekako tako=dobila sam email da su neke recalled-zbog krcanja, puckanja i sl.  Idi na medela website i proveri-mozda je to problem.  Neke gube i vakum,pa proveri jel tvoj model recalled,
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Odgovarace ti siguro bolje, i ja sam koristila te vece, manji su mi ubili bradavice....Gledaj da bar 1 pumpanje drzis sa obema rukama i nezno masiras-puuno mleka bude u donjem delu grudi (gravitacija naravno) i izvuci ces tako vise a i dojke verujem, imaju bolji response na dodir.  Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces.  Joj kad se setim muka, a sada je sve iza mene, i nedostaje mi.  Sve to proleti, iako ti deluje u tom trenutku, kao citava vecnost.  Samo istraj kao i do sadauser posted image


koju si pumpu koristila? moja krci uas kad je stavim na max brzinu, koristim na cetvrtom nivou medela freestyle... mozda je fora i u tome...


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
14.3.2011 17:59:10   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

ja imam medela pump in style advance hm nekako tako=dobila sam email da su neke recalled-zbog krcanja, puckanja i sl.  Idi na medela website i proveri-mozda je to problem.  Neke gube i vakum,pa proveri jel tvoj model recalled,
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Odgovarace ti siguro bolje, i ja sam koristila te vece, manji su mi ubili bradavice....Gledaj da bar 1 pumpanje drzis sa obema rukama i nezno masiras-puuno mleka bude u donjem delu grudi (gravitacija naravno) i izvuci ces tako vise a i dojke verujem, imaju bolji response na dodir.  Samo ti nju podoj koliko toliko, makar i tih 15 minuta i ONDA ispumpaj, bice puno mleka videces.  Joj kad se setim muka, a sada je sve iza mene, i nedostaje mi.  Sve to proleti, iako ti deluje u tom trenutku, kao citava vecnost.  Samo istraj kao i do sadauser posted image


koju si pumpu koristila? moja krci uas kad je stavim na max brzinu, koristim na cetvrtom nivou medela freestyle... mozda je fora i u tome...




verus spasla si me sa max speed user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
15.3.2011 2:09:45   
Verus
user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
22.4.2011 14:55:31   
vukosava
izmuzavala sam se sad 2 h ne bi li navukla 150 ml

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
22.4.2011 15:23:43   
Verus
uf vuko....jedi slatko, pij puno tecnosti: KUPI mother's milk organic tea-za laktaciju, naci ces u samoposlugama sa drugim cajevima....

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
27.4.2011 15:03:38   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Verus RR

uf vuko....jedi slatko, pij puno tecnosti: KUPI mother's milk organic tea-za laktaciju, naci ces u samoposlugama sa drugim cajevima....



Može slatko?

Juuupiiii!user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
24.11.2011 1:48:12   
vukosava

IZVORNA PORUKA: vukosava

izmuzavala sam se sad 2 h ne bi li navukla 150 ml


Samo da dodam da su mi se bili pokvarili prikljuci, zamenila sam pumpu ali je kolicina mleka opala znatno. Trebalo mi je dve nedelje da skotnam da pumpa tj vakuum nije dovoljan...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Koliko dnevno zena ima mleka?
24.11.2011 12:08:45   
jance
ja evo sada sat vremena na duploj, i jedva 80ml.. al ajd, bolje ista nego nista. inace je oko 60ml po pumpanju, to mi je neki standard.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 47
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here