|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Majski online sastanak sa Pampers doktorima
23.5.2016 13:31:31   
marketing RR
Drage mame,


Pozivamo vas na jednočasovno druženje koje vam nudi priliku da u direktnom kontaktu sa stručnjacima, dobijete odgovore i savete koji su vam potrebni, a tiču se zdravlja, nege, odgoja i razvoja dece.


user posted image

Doktori koji vam stoje na raspolaganju su:

Julka Damnjanović, Pampers pedijatar
Gorana Isailović, Pampers dermatolog
Svetlana Zdravković, Pampers psiholog


Biografije doktora pročitajte OVDE



Osmi online sastanak sa Pampers doktorima biće održan u sredu 25.5. u 13h u ovoj temi!


Gorana Isailović, Pampers dermatolog i Svetlana Zdravković, Pampers psiholog će odgovore poslati čim budu u mogućnosti, s obzirom da su sutra na treningu sumske medicine na Obedskoj bari.



Drage mame, prilikom postavljanja pitanja doktorkama, molimo vas da naglasite kome je pitanje namenjeno. Takođe vas molimo i da između sebe podelite savete šta bi i kako uradile u datoj situaciji i rešavanju nedoumice ili problema!

user posted image

Temu omogućio Pampers

< Poruku je uredio marketing RR -- 24.5.2016 18:15:58 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
24.5.2016 8:28:57   
Mala Elena
Imam pitanje za psihologa.
U toku je odvikavanje od pelena, devojcica ima 26m . Na nosu sam pocela da je stavljam sa 18m ali nisam forsirala i nisam tokom dana skroz dete drzala golo bez pelene zbog godisnjeg doba. Svi su.mi rekli da sacekam leto pa da onda skinem pelenu jer ona cas hoce, cas nece na nosu.
Dobili smo jos jednu bebu kada je ona imala 21 m. I onda sam je sve slabije stavljala na nosu. Pitanje za vas je, sta raditi kada odbije da sedne na adapter ili nosu, kad ukruti noge i kaze da nece i nekad pocne da place?
Ona shvata sve to, cemu sluzi, pricam joj stalno ali evo juce se dva puta ukakila u pelenu. Kad sam to primetila i ppitala je sta radi, rekla je da kaki. Kako tada u nervozi reagovati...? Sta da uradim, predlog ? Hvala.

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
24.5.2016 23:59:48   
gugutka
Pitanje za dermatologa:

Kada se dete (2 godine) povredi, konkretno pao je na usnu, da li tretirati mesto povrede, sluzokožu i kožu iznad usne?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 0:45:05   
gugutka
Pitanje za psihologa:

Kako se postaviti prema detetu od 2 godine koje pokušava da privuče pažnju roditelja na način (najčešće predveče), da se nrp baca sa fotelje na glavu ili gura ruku u grkljan do povraćanja. Inače, naše pažnje mu ne nedostaje, letimo oko njega (što je moguće greška).

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 0:51:19   
gugutka
Pitanje za pedjatra:

Dojim dete i često sam jela med, da li sam time mogla da naškodim bebi, s obzirom da da je med alergen i kažu mi da se tek nakon 1 godine uvodi u ishranu deteta?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 1:09:26   
Miracles
Pitanje za psihologa:

Detetu je prioritet da bude u pravu, ili da njegova bude poslednja. Konstantno. Ima 8 godina. Da li je faza, i kako se postaviti?




(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 1:11:48   
Miracles
Još jedno pitanja za psihologa:


Primetila sam da ćerka /5 godina, često priča sama sa sobom, tj. vodi dugačke razgovore sa nekim imaginarnim prijateljem. Da li da je to normano za njen uzrast i da li da nešto preduzimamo?


(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 1:12:59   
Miracles
Pitanje za pedijatra:

Koliko beba treba da ima meseci da bih mogla da bude u dubku i da li i kakve cipelice treba da koristimo dok je u dubku?

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 1:16:24   
Miracles
Još jedno pitanje za pedijatra:

Da li je neophodno uzimanje Vigantola i kod starije dece (zimi) i do kog uzrasta?
Neki mi kažu da je sada stav da se ne prestaje sa Vigantolom zimi i kod odraslih, tj. da se sada preporučuje i odraslima, i starijoj deci. Kakav je vaš stav?

< Poruku je uredio Miracles -- 25.5.2016 1:17:38 >

(odgovor članu marketing RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 9:30:28   
Mala Elena
Gugutka, to pitanje za psihologa je dobro... i mene to zanima . Dvogodisnjaci su cudo.user posted image

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 13:23:50   
Tajčica
Pitanje za pedijatra:

Kako liječiti pelenski osip koji traje već duže od mjesec dana?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 13:49:46   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za pedjatra:

Dojim dete i često sam jela med, da li sam time mogla da naškodim bebi, s obzirom da da je med alergen i kažu mi da se tek nakon 1 godine uvodi u ishranu deteta?

Niste mogli da naskodite deteu.Med se uvodi u ishranu nakon druge godine.

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 13:53:19   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Pitanje za pedijatra:

Koliko beba treba da ima meseci da bih mogla da bude u dubku i da li i kakve cipelice treba da koristimo dok je u dubku?

Ortopedi ne preporucuju dubak. Tek kada prohoda treba da nosi cipeice. Kada je u kuci preporucuje se da ide u carapicama zbog razvoja stopala.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 13:56:24   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Miracles

Još jedno pitanje za pedijatra:

Da li je neophodno uzimanje Vigantola i kod starije dece (zimi) i do kog uzrasta?
Neki mi kažu da je sada stav da se ne prestaje sa Vigantolom zimi i kod odraslih, tj. da se sada preporučuje i odraslima, i starijoj deci. Kakav je vaš stav?

Vigantol se preporucuje do kraja prvi godine i u zimu u drugoj godini zivota.

(odgovor članu Miracles)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:04:30   
Tajčica

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za pedjatra:

Dojim dete i često sam jela med, da li sam time mogla da naškodim bebi, s obzirom da da je med alergen i kažu mi da se tek nakon 1 godine uvodi u ishranu deteta?

Niste mogli da naskodite deteu.Med se uvodi u ishranu nakon druge godine.




Draga dr, ja sam uvela med sa 15 meseci, jer su i meni je rekli da je ok nakon 1 godine da uvedemo, najpre bagremov, pa kasnije livadski.
Nije bilo nikakve reakcije.
Da li sam naškodila detetu?

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:08:08   
Tajčica
Sestričina ima 7 godina, i već joj se blago naziru stidne dlačice ispod pazuha, da li je to normalno?

< Poruku je uredio Tajčica -- 25.5.2016 14:09:41 >

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:08:17   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Pitanje za pedijatra:

Kako liječiti pelenski osip koji traje već duže od mjesec dana?

Nazgodno mi je da vam odgovorim a da ne vidim kako osip izgleda, molim vas da osete kod vaseg pedijatra i on ce na osnovu izgleda odrediti pravu terapiju.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:13:26   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za pedjatra:

Dojim dete i često sam jela med, da li sam time mogla da naškodim bebi, s obzirom da da je med alergen i kažu mi da se tek nakon 1 godine uvodi u ishranu deteta?

Niste mogli da naskodite deteu.Med se uvodi u ishranu nakon druge godine.




Draga dr, ja sam uvela med sa 15 meseci, jer su i meni je rekli da je ok nakon 1 godine da uvedemo, najpre bagremov, pa kasnije livadski.
Nije bilo nikakve reakcije.
Da li sam naškodila detetu?

Stav SZO je da se med uvodi u ishranu sa 2 god. Ja sam se toga pridrzavala.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:21:34   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: gugutka

Pitanje za pedjatra:

Dojim dete i često sam jela med, da li sam time mogla da naškodim bebi, s obzirom da da je med alergen i kažu mi da se tek nakon 1 godine uvodi u ishranu deteta?

Niste mogli da naskodite deteu.Med se uvodi u ishranu nakon druge godine.




Draga dr, ja sam uvela med sa 15 meseci, jer su i meni je rekli da je ok nakon 1 godine da uvedemo, najpre bagremov, pa kasnije livadski.
Nije bilo nikakve reakcije.
Da li sam naškodila detetu?

J a sam se pridrzavala stava SZO koja preporucuje med sa 2 god.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 14:27:22   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: Tajčica

Sestričina ima 7 godina, i već joj se blago naziru stidne dlačice ispod pazuha, da li je to normalno?

Dete treba da pregleda pedijatar jer postoje i drugi znaci preranog puberteta. Zabelezen je pravi pubertet je sa 7 god., ali to je prica koju mora da potvrdi pedijatar nakon temeljnog pregleda.

(odgovor članu Tajčica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 22:57:50   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Miracles

Pitanje za pedijatra:

Koliko beba treba da ima meseci da bih mogla da bude u dubku i da li i kakve cipelice treba da koristimo dok je u dubku?

Ortopedi ne preporucuju dubak. Tek kada prohoda treba da nosi cipeice. Kada je u kuci preporucuje se da ide u carapicama zbog razvoja stopala.



Draga dr, a da li je ok da dete i nakon prohodavanja hoda boso po kući? Mi još ne koristimo patofne, a prohodao je pre 5 meseci. Zimi smo koristili pape, ili deblje čarapice. Sada tanje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
25.5.2016 23:48:44   
dunja RR
Za dermatologa:


Da li je decu (2 god) neophodno mazati kremama sa zaštitnim faktorima, i u gradu, preko dana, na odlasku u park, kod dr .... sada kada krene sunčano vreme?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
26.5.2016 9:49:29   
Pampers pedijatar

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: Miracles

Pitanje za pedijatra:

Koliko beba treba da ima meseci da bih mogla da bude u dubku i da li i kakve cipelice treba da koristimo dok je u dubku?

Ortopedi ne preporucuju dubak. Tek kada prohoda treba da nosi cipeice. Kada je u kuci preporucuje se da ide u carapicama zbog razvoja stopala.



Draga dr, a da li je ok da dete i nakon prohodavanja hoda boso po kući? Mi još ne koristimo patofne, a prohodao je pre 5 meseci. Zimi smo koristili pape, ili deblje čarapice. Sada tanje.

Sasvim je u redu da bude tako obuveno i da tako hoda po kuci da bi mu se dobro razvili svodovi tabana. Nastavite tako jer je to pravilno.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
27.5.2016 11:44:29   
Anarunika
Nisam dobila odgovor mna aprilskom sastanku pa ću i ovde ponovoiti pitanje. sa malim zakašnjenjem ali nadamse da ću dobiti odgovor. Pitanje je za dermatologa:
Starijem sinu se ispod kolena gde je verovatno bila krasta od pada i udarca sada pojavio kao neki lišaj. Ponekad je belo ,posle kupanja bude crvenkasto,onako,suvo,ispupčeno hrapavo. Da li je moguće da je to gljivica i šta bi moglo da bude i kako da ga tretiram?
Hvala.

(odgovor članu Pampers pedijatar)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Majski online sastanak sa Pampers doktorima
31.5.2016 12:36:22   
Pampers psiholog
Ne vredi ništa raditi na silu. Ukoliko postoji otpor, potrebno je biti strpljiv i istrajan. Pokušajte da ustanovite ritam svoje ćerke pa joj ponudite nošu onda kada bi otprilike moglo da joj se ide u toilet. Nagradite osmehom, poljupcem, oduševljem svako njeno prihvatanje noše. Moguće je, kada stigne nova beba, da starija deca na izvesno vreme i sama regrediraju na mlađi uzrast zbog nove situacije. Svakako je ne treba kažnjavati ako ne uradi onako kako ste zamislili. Međutim, vredi nagrađivati svako približavanje ponašanju koje želite da učvrstite.

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Imam pitanje za psihologa.
U toku je odvikavanje od pelena, devojcica ima 26m . Na nosu sam pocela da je stavljam sa 18m ali nisam forsirala i nisam tokom dana skroz dete drzala golo bez pelene zbog godisnjeg doba. Svi su.mi rekli da sacekam leto pa da onda skinem pelenu jer ona cas hoce, cas nece na nosu.
Dobili smo jos jednu bebu kada je ona imala 21 m. I onda sam je sve slabije stavljala na nosu. Pitanje za vas je, sta raditi kada odbije da sedne na adapter ili nosu, kad ukruti noge i kaze da nece i nekad pocne da place?
Ona shvata sve to, cemu sluzi, pricam joj stalno ali evo juce se dva puta ukakila u pelenu. Kad sam to primetila i ppitala je sta radi, rekla je da kaki. Kako tada u nervozi reagovati...? Sta da uradim, predlog ? Hvala.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here