|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povreda noge
25.1.2010 8:23:38   
Anoniman
Prekjuče je naravno moju djecu uhvatila luda pa su skakali i skakali, ja sam očigledno zidovima govorila dosta, al da ne dužim
Mom sinu je noga upala između zida i ugla , i ja sam to polako izvukla, medjutim dijete ne moze na nogu.
Ja ga odmah pokupim i na CUM, tamo naprave RTG snimak upute na ortopediju, na ortopediji kažu nije ništa.
Juče sve ok pri hodu, medjutim kad čučne ne može da ustane, ja naravno opet pokupim dijete i na ortopediju, opet nije ništa, kao mogućnost istezanja ili šta ja već znam , ne preporučuju korištenje nikakvih krema i čuda.

E sad samo da mi se Mihi javi, koliko je RTG opasan za bebe???? Jer osjećala sam se kao najgora majka na svijetu što sam dijete bezveze slikala, naravno isplakala sam se i to pravo
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:26:41   
Trcosava
Vule za rtg ne mogu ništa da ti kažem, a što se tiče nogice, sećam se da sam ja sa nekih 13 god istegla ligamente ili šta već, nikakav gips niti bili šta mi nisu dali... samo elastičan zavoj (u pitanju članak na nozi)
Prati jel ima otoka ili podliva


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:30:41   
Anoniman
nema otoka i podliva hvala Bogu. Juče na palpatornom pregledu baš ga je ispritiskao, a on nije ni jauknuo, znači valjda ga ne boli na dodir, i kao najbitnije je da nema loma ... ma ne znam št bih ti rekla , al me najviše sjeb... taj rtg

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:31:09   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Prekjuče je naravno moju djecu uhvatila luda pa su skakali i skakali, ja sam očigledno zidovima govorila dosta, al da ne dužim
Mom sinu je noga upala između zida i ugla , i ja sam to polako izvukla, medjutim dijete ne moze na nogu.
Ja ga odmah pokupim i na CUM, tamo naprave RTG snimak upute na ortopediju, na ortopediji kažu nije ništa.
Juče sve ok pri hodu, medjutim kad čučne ne može da ustane, ja naravno opet pokupim dijete i na ortopediju, opet nije ništa, kao mogućnost istezanja ili šta ja već znam , ne preporučuju korištenje nikakvih krema i čuda.

E sad samo da mi se Mihi javi, koliko je RTG opasan za bebe???? Jer osjećala sam se kao najgora majka na svijetu što sam dijete bezveze slikala, naravno isplakala sam se i to pravo



Nisi ga bezveze slikala! Bolje je da budeš sigurna da nije neki prelom. Mada se i po detetovoj reakciji može zaključiti da nema preloma. Kad se polomi i najmanja koska u telu to toliko boli da izazove momentalni šok.
Koliko mogu da razumem u pitanju je skočni zglob? Kad se tu nagnječi neki ligament ili istegne nešto to stvarno mnogo boi i oporavak je duži. Ne možeš da se lepo osloniš na stopalo i to je najveći problem. (iz ličnog iskustva user posted image )
Ajd napiši tačno mesto povrede i da li je oteklo, poplavelo, da li boli na dodir. Nisam lekar ali za toliko mogu da ti možda pomognem.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:33:10   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

nema otoka i podliva hvala Bogu. Juče na palpatornom pregledu baš ga je ispritiskao, a on nije ni jauknuo, znači valjda ga ne boli na dodir, i kao najbitnije je da nema loma ... ma ne znam št bih ti rekla , al me najviše sjeb... taj rtg


pisale u isto vreme user posted image

Samo odmor i da nogu podiže na neki jastuk. nema utopljavanja ni hladjenja. Samo čarapica i to je to. E sad kako ćeš ga naterati da odmara nogu - to je već veeeliki problem!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:34:36   
Anoniman
Sad sam mila napisala, ne boli ga ...znači jedini problem je kad čučne ne može sam da ustane ,ali nema otoka, nema podliva, sve je ok , bar tako oni kostolomci kažuuser posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:37:06   
Modessty
Ako baš izlazi napolje da se igra probaj da mu elastičnim zavojem bandažiraš nogu, čisto da mu se malo ograniči pokretanje i opterećenje noge. Ali i to ne treba dugo da traje. Ne valja da bude dugo u zavoju

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:37:23   
Anoniman
da....da....da odmara nogu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to je već naučna fantastika user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Povreda noge
25.1.2010 8:39:53   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da....da....da odmara nogu....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image to je već naučna fantastika user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


znala sam da ćeš tako da reaguješ user posted image user posted image user posted image

Onda lepo elastični zavoj i s vremena na vreme pritegni nogu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Povreda noge
25.1.2010 12:02:05   
Anoniman
Vule, ja ti mogu dati samo moj primer-koleno me uzasno boli, bila sam na pregledima i nema nista, a nikad ga pre nisam povredjivala. Dr mi je rekla-fantomski boluser posted image
A sto se rtg tice, manje je stetno sto si ga odvela, nego da nisi a da je nesto bilo. Da su mu, a hvala bogu sto nisu, nasli nesto, ne bi te grizla savest. Kad sam imala 40 dana, isla sam na rtg svaki dan, nedelju dana, pa mi nije nista. Bolje biti siguranuser posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Povreda noge
27.1.2010 8:27:59   
mamanp
Vule, tek sam videla...Kako je malac???

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Povreda noge
27.1.2010 8:36:36   
Jeca*
draga, dacu ti jedan surov primer. Pre nekoliko godina je zena igrala kolo na nekoj svadbi, izvrnula nogu, to je bolelo bolelo, nista nije oteklo, sve kao ok i predje preko toga. Ne znam koliko je vremena proslo ali umrla je. Izvinjavam se ali rekoh surov primer, ne dao Bog nikome. Neka koscica je pukla i usla u krvotok i naprabvila haos tj zacepljenje....
ne znam da li je ova prica istinita, ali osoba koja mi je pricala je licno poznavala tu zenu. Sve u svemu, meni je ta prica uvek u glavi da nekad i bezazlene stvari treba prokontrolisati. Naravno, ne treba paranoisati, ali oprez u svakom slucaju. Moja poenta price je da bolje sto si snimila, kad je vec to tako, nego da zivis u strahu. A i ti lekari nisu sisali vesla, pa valjda su znali sta rade. Upozorili bi te da je to toliko opasno po tvoje dete.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Povreda noge
27.1.2010 9:22:19   
Anoniman
Super je dečko dragom Bogu hvala , od juče trči i to pravo, opet skače...itd user posted image

Nek su samo nama naša djeca živa i zdrava a sve ostalo dođe




Jeco na veliku žalost znam i ja primjer jedan, i to je dobra prijateljica moje tetke, kod loma ruke nisu joj dali neku injekciju za nešto, stavili gips...tralalalalala, i nakon 7 dana umrla....tako da sam ja zaista istraumirana.

Daleko od toga da paničim, ali zaista ne volim se igrati sa zdravljem ni svojim, a pogotovo ne sa zdravljem svoje djece.



< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 27.1.2010 9:24:07 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Povreda noge
27.1.2010 9:22:39   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

draga, dacu ti jedan surov primer. Pre nekoliko godina je zena igrala kolo na nekoj svadbi, izvrnula nogu, to je bolelo bolelo, nista nije oteklo, sve kao ok i predje preko toga. Ne znam koliko je vremena proslo ali umrla je. Izvinjavam se ali rekoh surov primer, ne dao Bog nikome. Neka koscica je pukla i usla u krvotok i naprabvila haos tj zacepljenje....


user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Povreda noge
27.1.2010 9:25:40   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Super je dečko dragom Bogu hvala , od juče trči i to pravo, opet skače...itd user posted image

Nek su samo nama naša djeca živa i zdrava a sve ostalo dođe








Ova ti je dobrauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Povreda noge
27.1.2010 9:26:39   
Anoniman
znaš da ja sipam mudre ko iz rukava user posted image

šalim se....meni je to najbitnije ... vjerovali ili ne  kad njima nešto fali ja kroz horor prolazim


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 27.1.2010 9:27:31 >

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Povreda noge
27.1.2010 9:27:50   
mamanp
Mudrice moja dragauser posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Povreda noge
5.3.2016 22:41:58   
lesica
Ma nemoguce je da do sada tj moje sceri zivahne niko nije sredio nogu.
Elem, juce na rodjendanu je djipala i skakala, skocila sa nekog vraga i izvrnula nogu.
Bukvalno ocas je noga otekla, otisli u tirsovu, snimali. I epilog- istegnuce ligamenata najvise nastradala ahilova tetiva. Zglob ne deluje dislocirano. Nema naprsnuca ni preloma.
Noga joj je fiksirana, do ponedeljka strogo mirovanje, od ponedeljka da krene sa laganim oslanjanjem na nogu. U petak kontrola.

Danas, u principu ok, medjutim popodne je pocela da kuka da je boli i kad miruje. Dadoh joj brufen, sad spava, ali ako se i sutea bude zalila da je boli kada je u lezecem polozaju idemo ponovo kod lekara.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here