|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 10:52:39   
eugenija
Prelistavajući "Moju bebu" naišla sam na pitnje mame koju muči krv u peleni njene bebice... Nikada za ovo nisam čula, možda nekome pomogne, ukoliko slično primeti, jer nije ništa za brigu...



Dok sam presvlačila svoju jednomesečnu devojčicu, primetila sam da na njenoj peleni, u predelu vagine, postoje tragovi krvi. Molim vas da mi napišete o čemu je reč.
Valentina iz Nikšića

Nemojte da se plašite, ne radi se o nikakvom zdravstvenom problemu, niti poremećaju. Vaginalno krvarenje je normalna, fiziološka pojava i nastaje kao posledica prenošenja hormona sa mame na kćerku. Uglavnom traje 2-3 dana i prolazi samo od sebe.


Spomenka Krajišnik, patronažna sestra



_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 10:54:57   
Anoniman
uh mene bi hercika spucala da sam to primjetila kod moje princeze kad je bila bebe

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 11:01:16   
eugenija
Verujem, ma nema ko se ne bi prepao... Zato sam ovo i napisala, jer nije za brigu ni sekunde... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 11:04:45   
Anoniman
Jeb** ti ja mamu koja ima vremena da piše redakciji pismo umesto da vodi dete kod lekara.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 11:07:06   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jeb** ti ja mamu koja ima vremena da piše redakciji pismo umesto da vodi dete kod lekara.


user posted image To sam i ja prvo pomislila, a šta je s pedijatrom?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 11:11:35   
Anoniman
Čak i sada kada sam ovde pročitala, onog momenta kada bi mi dete imalo krv na peleni, ja bih ga bez daljeg oblačenja, u ćebetu strpala u taxi i odvela kod pedijatra.

"Aha... krv na peleni... dobro... sada ću da napišem pismo u redakciju Moje bebe... pismo će da putuje 7 dana, moje pismo će doći na red za pola godine... e super!" MAJKE TI!? user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 20:23:15   
mihi
Takozvani fenomen NI BRIGE NI PAMETIuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 20:34:22   
Dora
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ja to ne mogu da shvatim...

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 20:43:56   
Buba76
Kazu da se to cesto javlja kod devojcica beba i da nije nista alarmantno. Moja drugarica ima 3 cerke i kod prve dve joj se to desavalo,rekli su da samo rade zenski hormoni i za dan-dva je prestalo.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 22:25:26   
mihi
Ma i da sa lekar i da znam sigurno šta je opet bi bebu odvela da je vidi pedijatar!!!!!!!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Sindrom "krvave pelene"
3.4.2009 22:53:31   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: mihi

Ma i da sa lekar i da znam sigurno šta je opet bi bebu odvela da je vidi pedijatar!!!!!!!

Slazem se.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Sindrom "krvave pelene"
4.4.2009 9:26:54   
NadaR
Mislim da bih brzinom svjetlosti odjurila pedijatru... Krv mi je strasna a pogotovo kod tako male bebe... user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 10:41:40   
Anck Su Nmaun
Nisam nasla odgovarajucu temu, pa mi ovo mozda najslicnije iako se ne radi o novorodjencetu vec o devojcici od god. i po!(pa vi prebacite )

Pre neku noc posle kupanja sam na T pelenama nasla trag krvi, nakon sto sam primetila da vuce pelenu, odmah smo je odveli u hitnu nakon cega je primljena u deciju bolnicu, krv u redu , mokraca u redu (testirana na vise stvari) .
Pustena je iz bolnice jer se dobro oseca i nema vise krvi, danas ide na preglede kod Nefrologa!

Inace rekli su da moze biti infekcija, mehanicka povreda ili u naj gorem slucaju materica user posted image

Zna li neko nesto o krvarenju kod malih devojcica?????


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 19.10.2011 10:42:15 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 10:59:41   
Crvenkapa85
Mozda ovo ???ne daj boze al nadjoh
Krvarenje iz debelog crijeva

user posted image Očituje se pojavom malih tragova krvi na djetetovim gaćicama , ili crvenkastih tragova u stolici.

Tragovi krvi na gaćicama obično su posljedica ragade na izlaznom dijelu debelog crijeva. Ragada je sitna ozljeda - puknuće na prijelazu sluznice u kožu, a javlja se obično u djece koja su sklona opstipaciji. Tvrdi komadići fecesa koji se izbacuju s teškoćom izazivaju ozljedu.
Ako se tragovi krvi nalaze u stolici može se raditi o upali debelog crijeva (colitis) koja se javlja zbog preosjetljivosti na bjelančevine kravljeg mlijeka ili zbog infekcije crijeva a pri tome se često javlja i proljev.

Ako je uzrok tragovima krvi ragada možete djetetu pomoći i sami ponajprije promjenom jelovnika kako bi stolica postala mekša: uvođenjem veće količine voća i svježeg voćnog soka, povrća i više tekućine to ćete postići. Od voća su u tu svrhu najkorisnije šljive i kruške. Korisne crijevne bakterije uzrokuju fermentaciju voća a pri tome se poveća i potreba za vodom u crijevu – stolica postaje meka i ne izaziva ozljede.

Ako opstipacija traje duže i promjenom jelovnika se ne popravlja, treba odvesti dijete na pregled jer ponekad u završnom dijelu crijeva nastaje zastoj stolice zbog gomilanje većih količina sve tvrđe stolice koja na kraju zatvara izlaz. U takovima slučajevima stolica se odstrani klizmom (klistir) tople fiziološke otopine. Pristupa se i liječenju opstipacije i u tu svrhu obično se rabe preparati koji sadrže laktulozu, jednu vrstu šećera koji navlači vodu i tako omekšava stolicu. Za liječenje ragade primjenjuje se gel prašak ili krema koja pospješuje zarastanje ranice i stvaranje ožiljka.
Nalaz krvi u stolici koji upućuje na kolitis svakako je razlog da potražite liječnički savjet. Analizu stolice se obavlja kako bi se isključila ili dokazala infekcija patogenim bakterijama. Ovisno o vrsti bakterija liječnik će odrediti i liječenje antibioticima. Krv u stolici može biti i posljedica alergije na bjelančevine kravljeg mlijeka. Ova pojava može biti jedan od prvih simptoma alergije na mlijeko u vrlo mlade dojenčadi, te je potrebna promjena prehrane, t.j uvođenje mlijeka koje sadrži bjelančevine soje ili mlijeko koje sadrži hidrolizate bjelančevina.
www.euroalba.com

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:00:54   
Crvenkapa85
ili ovo

Vaginalno krvarenje

Može se javiti u prvim danima života u 10 % novorođenih djevojčica. Radi se više o tragovima krvi nego o pravom krvarenju.
Uvriježeno je mišljenje da je ova pojava posljedica djelovanja majčinih hormona koji preko posteljice ušli u dijete i imaju prolazni utjecaj na njegove spolne organe (sluznicu maternice). Postoji i drugačija mišljenja prema kojima su spolni hormoni nastali u organizmu novorođene djevojčice. Odmah nakon rođenja aktivirao bi se mehanizam koji upravlja radom jajnika i proizvode se spolni hormoni. Na ovaj način organizam bi provjeravao sposobnost organa za njihovu kasniju ulogu u reprodukciji u vrlo kratkom vremenu, a koji će se aktivirati kad za to nastupi primjeren trenutak u razvoju.
Radi se o potpuno bezazlenoj pojavi i nema razloga za paniku. Ova pojava nestaje sama po sebi kroz nekoliko dana. Važno je održavati primjerenu higijenu koristeći vodu i neutralni sapun ili poseban tekući sapun za bebe.
Ako su roditelji uznemireni mogu nazvati pedijatra koji će im rastumačiti o čemu se radi i dati savjet.


(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:02:16   
*Alexx*
A jeste li uzeli u obzir alergiju?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:32:28   
Anck Su Nmaun
Nije krvarenje iz debelog creva, bas iz vagine.
A ovo drugo se tice malih beba, tako da nije ni to .

Malo nam je cudno kako je  nekako od jednom uvece bilo, dete je  ceo dan bilo samnom i nije bilo problema i ta krv je samo tu noc bila i posle vise ne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:33:42   
Maya21
anck kako je T sad? sve ok? sad sam procitala sta je bilo user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:36:35   
Anck Su Nmaun
Pa ona je dobro  sem  sto je prehladjena kasljuca i curi nos, Dr iz hitne  je mislila da je mozda Esherihija su u  jer joj je pao imunitet, ali i krv i mokraca su u redu user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 11:45:04   
Snelle
Uh Anck, mogu da zamislim kako ti je user posted image  A jesi li pogledala da nije nešto površinski, da se nije nešto povredila? Sigurna sam da jesi, ali rekoh da pitam user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 12:22:50   
Olga75
 Kod devojcica se pod uticajem majcinih hormona moze desiti krvarenje iz vagine ali to je kod novorodjenceta.
Mozda bi trebalo da odete ginekologu da uzme bris vulve user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 12:25:55   
Anck Su Nmaun
Vise nisam pametna ,mm misli da mora da se udarila ili iscesala,  to vece smo se bas igrale po stanu i skakale,  pa se mozda i udarila al se ja nesto ne secam user posted image user posted image
Evo  sad je otisla sa mm kod Nefrologa  cekam da vidim sta ce  oni reci

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 12:28:47   
Olga75
najverovatnije se udarila ali treba proveriti sve za svaki slucaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 12:45:50   
Anck Su Nmaun
Stigli UZ nalazi SVI uredni..sve u redu ... user posted image



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Sindrom "krvave pelene"
19.10.2011 12:54:45   
Snelle
Super user posted image  Onda se verovatno nešto povredila, ogrebala. Pošto si rekla da si nakon kupanja našla trag krvi...ne znam gde je kupaš, da li u kadici, kadi...može li da se desi da se negde u kadici ogrebala?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



Anketa

Tamo negde "gore"
eugenija

Da li verujete u život posle smrti?

da (42%)

ne (39%)

nisam siguran/sigurna (19%)


Ukupan broj glasova: 519

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here