|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 15:52:08   
Anoniman
Nisam nasla temu, pa sam htela da vas pitam na cemu pripremate deci hranu? Naravno, podrazumevam da je dete dovoljno veliko da jede obroke u koje se stavlja masnoca.
Ja sam dosad Nesi stavljala truncicu obicnog suncokretovog ulja, pa sam presla na maslinovo, i sad kad je doslo vreme da mu uvodim malo ozbiljniju hranu, naisla sam na mast od mangulice koja je za mene pravo otkrice. Dakle, mast ili ulje, i koja vrsta?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 15:54:24   
Anoniman
Suncokretovo ili maslinovo ulje, kao i nama.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 16:11:30   
Jeca*
iskljucivo user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 16:28:25   
mihi
Jeco iz najbolje namere ovaj Omegol je mesavina suncokretovog i repicinog ulja, repicino ulje sadrzi neke supstance koje deluju nadrazajno na digestivni trakt i ja ga zato ne dajem Milosu i onako ima osetljiv stomak.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 16:30:05   
mihi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Suncokretovo ili maslinovo ulje, kao i nama.



slicno, verujte da idealan odnos omega 6 i omega 3 masnih kiselina  ima obicno suncokretovo ulje.

< Poruku je uredio mihi -- 15.10.2009 16:32:46 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 18:27:59   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: mihi

Jeco iz najbolje namere ovaj Omegol je mesavina suncokretovog i repicinog ulja, repicino ulje sadrzi neke supstance koje deluju nadrazajno na digestivni trakt i ja ga zato ne dajem Milosu i onako ima osetljiv stomak.


nisam znala. promenicu onda ulje, bar za njega. Hvala user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 18:32:45   
mihi
user posted image .

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:08:24   
Lu
E da znate baš sam razmišljala o ovome,uskoro ćemo da koljemo i palo mi na pamet da uvedem svinjsku mast postepeno,mislim da je zdravija od bilo kojeg ulja,naravno u umjerenoj količini.
Dosad smo koristili isključivo suncokretovo i maslinovo ulje.
Ne znam argumente protiv svinjske masti pa ako ih imate(nemojte samo o povećanim trigliceridima i ostalim bolestima)namjeravam da ju koristim minimalno kao što i ulje koristim.
Inače jedemo vrlo malo,Roko skoro nikako, pečenu hranu sve je više u pari sa vrlo malo masnoćeuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:09:09   
Lu
Jedno pitanje...šta je mangulicauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:11:46   
mihi
Lu to je jedna stara rasa svinja od prilike pola divlja ukrstena sa domacom. Postojala jos u vreme Milosa Obrenovica on je trgovao tim svinjama. Kazu da je meso i mast odlicnog kvaliteta i hemijskog satava.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:17:52   
Lu
Auuu gdje da nađem mangulicu user posted image
Šalim se,nego šta misliš o ovome što sam pitalauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:22:22   
mihi
Ima da se kupi prase mangulice u Zasavici to je rezervat u kome ih gajeuser posted image . Ma mozes to ti je sve isto 99% energije u 100g masti ili ulja, mene jedino smara sto se tesko pere i sto se steze.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
15.10.2009 22:27:41   
Lu
Joj da to sa pranjem ali ja mislim da neće bit problema jer zaista koristim minimalnu količinu masnoće,a ako je to jedina mana neka budeuser posted image
Inače prije pranja masne posude, ja obrišem papirnim ubrusom masnoću i onda stavim u mašinu.
Probaću u početku miješati pola ulje-pola mast,pa ću vidjeti kako će prihvatitiuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 8:22:40   
Anoniman
Lu, posto kod nas ima, ima verovatno i kod vas da se kupi mast od mangulice (kg je 330 dinara-manje od 4 evra). Meso te vrste svinje ne sadrzi holesterol, i zato sam se ja odlucila da pocnem detetu na njoj da pripremam hranu. Ja podrzavam pre mast nego ulje, takodje masnocu koristim u  minimalnim kolicinama - strina, koja je zavrsila biologiju mi je jednom prilikom rekla da su od ulja deci kosti krtije, i da u poslednje vreme deca imaju mnogo vise preloma nego ranije, i da neki strucnjaci smatraju da je to zato sto se danas hrana priprema na ulju a ne na masti. 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 9:22:16   
mihi
Nedjo necemo preterivati, ma svinjska mast makar i od divlje svinje ima holesterola samo je sadrzaj navodno manji u masti mangulice nego u masti domace svinje, i ulje ima holesterola i maslinovo ulje. Po meni to toliko nije bitno. Evo mog misljenja zbog čega sam protiv svinjske masti. Dakle u procesu topljenja, mast prolazi termičku obradu na visokoj temperaturi (ključanje). Tom prilikom dolazi do hemijskih izmena u lancima zasićenih masnih kiselina kojih svinjska mast ima mnogo vise nego ulja. Ulja imaju više nezasićenih dugolančanih masnih kiselina. Zato sam ja za koncept korišćenja hladno cedjenih ulja maslinovog, bundevinog, suncokretovog u ishrani narocito dece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 9:47:11   
mihi
Procena nutritivne vrednosti uzorka pokazuje da se sadržaj proteina u 100g kretao od 14.99 do 21.84%. Procenat masti u svežem mesu se kretao od 13.44 do 33.25%, u sušenim rebrima je iznosio 52.15%, a u slanini 86.21%. U poređenju sa tabličnim vrednostima uzoraka svinjskog mesa sa našeg područja meso mangulice spada u one sa većim sadržajem proteina. One se za većinu uzoraka kreće između 9.5 i 18.3g sa izuzetkom odmašćenih svinjskih odrezaka gde iznosi 21.5g. Prosečan sadržaj masti u tim istim uzorcima kreće se od 12.6 do 55.8g sa izuzetkom odmašćenih odrezaka gde iznosi 2.2g. Kada se uporede rezultati u sadržaju holesterola, meso mangulice pokazuje sledeće vrednosti: 42.5mg u uzorku krmenadle, 45.07mg u butu, 47.36mg u uzorku vrata.Procena nutritivne vrednosti uzorka pokazuje da se sadržaj proteina u 100g kretao od 14.99 do 21.84%. Procenat masti u svežem mesu se kretao od 13.44 do 33.25%, u sušenim rebrima je iznosio 52.15%, a u slanini 86.21%. U poređenju sa tabličnim vrednostima uzoraka svinjskog mesa sa našeg područja meso mangulice spada u one sa većim sadržajem proteina. One se za većinu uzoraka kreće između 9.5 i 18.3g sa izuzetkom odmašćenih svinjskih odrezaka gde iznosi 21.5g. Prosečan sadržaj masti u tim istim uzorcima kreće se od 12.6 do 55.8g sa izuzetkom odmašćenih odrezaka gde iznosi 2.2g. Kada se uporede rezultati u sadržaju holesterola, meso mangulice pokazuje sledeće vrednosti: 42.5mg u uzorku krmenadle, 45.07mg u butu, 47.36mg u uzorku vrata.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 9:51:35   
Anoniman
ja na puteru isključivo  spremam svu hranu , ulje vrlo rijetko koristim i zato mi 1l ulja može trajati pola godine 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 10:16:05   
Anoniman
Mihi, ja sam vec u nekoj temi pitala da li neko zna da mi pojasni to o holesterolu u masti mangulice, posto ja znam samo ono sto sam procitala na internetu, tako da je to bilo potpuno laicko misljenje, i zvucalo mi je too good to be true user posted image
A ima li ikakve veze mast i ulje sa decijim kostimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 18:10:37   
mihi
Mislim da da utice indirektno jer mast je samo energija koja je neophodna za sve fiziološke procese u organizmu.user posted image . Nedjo gore imas sastav i mesa i satav masti mangulice.user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
16.10.2009 19:41:22   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

iskljucivo user posted image




I ja Jovanu i ne planiram da menjam,koristim ga po preporuci osobe koja je adekvatna da mi odredi koju vrstu ulja masti da dajem detetu. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
18.10.2009 19:09:02   
mihi
Još nešto OMEGOL ne sme da se termički tretira može da se dodaje samo u hladna jele ili salatu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
25.12.2009 11:46:18   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: eugenija

Pedijatrica nam reče, da bi slani obrok bio ukusniji (ne stavljam ni trunak soli u kuhano povrće), da u kašicu stavim malu kašičicu maslinovog ulja.

Da li ste vi činili obrok ukusnijim na ovaj način?
Koliko je uopšte pametno dodavati ulje u obrok, pa makar to bilo i maslinovo?



IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja nisam davala ulje, sad ne znam do kad, ali rekla bih do mozda cak i 10 meseci. Čuj ukusniji. Ja i dalje imam stav da beba koja je tako mala nema izgradjen ukus, nego joj mi gradimo. Posle oni pocnu da filozofiraju user posted image  kad osete so, ulje i sl. Ja ne bih da sam na tvom mestu, ne vidim potrebu. Bar ne dok ne isproba sve ostalo!


IZVORNA PORUKA: eugenija

Ja nisam još dala to maslinovo, htela sam prvo da vidim sa vama ovde.
Ma, neću ni ja to davati.. Šta će mu..




IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Dodavala sam suncokretovo ulje u vodu u kojoj kuvam namirnice za bebu.



IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ja nikada ulje ne koristim osim za salate, a svu hranu i za djecu spremam na puteru 




_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
25.12.2009 11:55:31   
snješka
I ja u slane kašice stavljam malo maslinovog ulja, i pošto neće da jede neslano, stavim i malo kalijumove soli. A u voćno-žitne kašice stavim malo margarina.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
24.12.2010 18:59:42   
liliana
Zanima me kada ste počele deci da pržite hranu? Da li je to bilo na maslacu, maslinovom ili suncokretovom ulju?

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ulje i mast u pripremi decije hrane
24.12.2010 19:15:15   
snješka
Ja i dan danas vrlo rijetko Seleni dam nešto prženo, osim jajeta i, ponekad, viršle ili kobasice. Uglavnom joj kuvam čorbice. A ponekad jede i šniclu samo joj skinem ono čime su pohovane.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here