|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 9:54:39   
eugenija
Plašim se da mi se to desilo... Evo copy sa jednog foruma:

Drage mame,
ne znam dali i vi u poslijednje vrijeme cujete sve cesce da se majke moraju vracati u rodiliste zbog posteljice???!!!
To se meni dogodilo.
Tjedan dana nakon poroda dobila sam visoku temperaturu (oko 40°).
Borila sam se s njom misleci da je dojka u pitanju, dok na kraju nisam zavrsila opet na odjelu babinjaca.
Isprva nisu znali od cega je (a CRP je dosezao 290),
dok majka priroda nije odradila svoje i izbacila ostatke posteljice iz tijela.
Na odjelu su ipak "za svaki slucaj" napravili kiretazu,
7 dana nakon primanja 3 vrste antibiotika (intravenozno) pustena sam kuci. Jos sam nakon toga dobila i trombozu na veni u koju sam primala infuziju.
Za mene i moju obitelj bio je to veliki stres, a da ni ne pricam da 10 dana nisam dojila svoje dijete.
Sva sreca da je uspjesno nastavila cicati user posted image

Da li vi drage mame mislite da je to propust babice i doktora ili se to jednostavno tako dogodi??

Pusa svima user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 10:59:35   
sephora
Nemoj odmah misliti da je to tvoj slucaj, kod mene je krvarenje posle porodjaja oba puta bilo dosta obilno ali se vremenom sve smirilo...
Ne znam gde si se porodila ali verujem da je u svakom porodilistu princip da pred otpust rade kontrolni pregled. Da je neko parce ostalo verovatno bi tada primetili...
U svakom slucaju ako osetis malaksalost ili dobijes temperaturu, ne plasi se ali idi do bolnice!!!
Rekla si na jednom mestu da u bolnici nema UZ do sutra!!! Nije mi jasno kako u toj bolnici nema ultrazvuka do sutra, koja je to bolnica?
Ako ti bude bilo hitno danas idi do Gradske (KBC Zvezdara), tamo ima sve!!!
Hrabro, ipak mislim da nije ti nista ozbiljno!!!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 11:01:17   
NadaR
Eugi je iz Banjaluke, porodila se ovdje na Paprikovcuuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 11:08:24   
sephora
Joj, izvinjavam se!!!
Nova sam pa nemam pojma, ali izgleda da sam i corava jer za pismene lepo pise da je zena iz Banja Luke, tek sad vidim!!!
OK, u svakom slucaju osim saveta za Gradsku sve ostalo stoji!!!
Mislim da nije neophodan UZ, lekar moze videti i pri pregledu (valjda), jer kod jedne zenice sto se porodila isto kad i ja pre otpusta kuci, na pregledu videli su da je nesto zaostalo pa su sve sredili na vreme!!!
Eugenija ne brini-bice sve OK, samo mi je zao sto se sada cimas i sekiras!!!
Nnaaddaa hvala puno!!!
Pozdrav Banja Luci!!!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 11:11:27   
NadaR
Ma, nista. I ja mislim da to nije u pitanju.
Mada bih ja odmah otisla da provjerim sta se desava u bolnicu.
Pusa i tebi iz vrele BL

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 11:12:27   
NadaR
I dobrodosla namuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 11:24:52   
sephora
Hvala na dobrodoslici!!!
user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 13:03:40   
prase
Trebalo bi da se desi više propusta da bi deo posteljice ostao u materici. Prvo, posteljica ima tačno određenu strukturu, sastoji se iz X nekih tamo (ako se dobro sećam) kondiloma. Doktor ili babica koji rade na porođaju nakon izvlačenja posteljice broje kondilome i proveravaju da li je neki od njih oštećen. Ukoliko nisu svi na broju, ili je neki oštećen, ono što nedostaje vadi se odmah. Dan posle porođaja obavezan je kontrolni pregled. Na kontrolnom pregedu se takođe proverava da li je u materici ostalo nešto što ne bi trebalo. UZ nema veze sa tim. Ukoliko pored svega ovoga (obično kontrolni pregled ne radi isti dr koji je radio na porođaju, dakle 2 doktora i jedna babica moraju da pogreše) ipak ostane deo posteljice u materici, javlja se izuzetno visoka temperatura, malaksalost, drhtavica. Ukoliko se pojave ovi simptomi, prvo se proverava da li je ostalo parče posteljice u materici, zatim se proveravaju grudi - mada je rano za mastitis (moja procena user posted image ).

Povišena temperatura nakon porođaja može da se javi i iz nekih drugih razloga. Meni je, na primer, skočila temperatura na 39 jer je moj organizam odlučio tako da se bori protiv vraćanja karlice na svoje mesto user posted image Odmah su mi dali lekove za snižavanje temperature - da temperatura ni tada nije pala, proveravali bi opet da nije nešto ostalo u materici.

Nama su u porodilištu davali brufen (ko je hteo) protiv bolova posle porođaja, tako da pretpostavljam da je bezbedno da se on uzima, bez obzira na dojenje. Ako bi se i pod dejstvom brufena javila izuzetno visoka temperatura - trk u bolnicu!


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 21:45:46   
Anoniman
Ja sam imala blagu temperaturu posle porodjaja, i glavobolju. Nisam skontala da zbog nadolazenja silnog mleka treba da pijem vise vode, malko sam dehidriralauser posted image .


(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 21:48:47   
mihi
Bravo PRASE za medicinsko znanje samo nisu KONDILOMI nego KOTILEDONI....user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 21:51:54   
prase
 
IZVORNA PORUKA: mihi

Bravo PRASE za medicinsko znanje samo nisu KONDILOMI nego KOTILEDONI....user posted image .



jeste... Bar sam prvo slovo pogodila user posted image I bilo mi je sumnjivo da se to zove isto kao one neke izrasline... Ali bar je i to drugo ginekološki pojam user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 22:16:21   
mihi
Zile kad ćeš ti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 22:29:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Zile kad ćeš ti?


user posted image

Da znas da me svaki dan zovu i pitaju kad cu, kao da  sam ja natempirala vreme pa necu da im kazemuser posted image . Te "vidi da to bude okrugao datum, da se lakse pamti", "pa mogla bi pred vikend", "a sto ne bi na moj rodjendan"... Dodje mi da se ne javljam na telefonuser posted image
Inace mi je muz rekao da mogu da se porodim kad on izida neki zid, pa kao da me je urekao. Poceo je sa zidanjem u petak, i verovatno ce zavrsiti za nedelju dana, pa cu onda ja da stupim na scenuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 23:02:03   
Maya21
Kako nam je Eugi? Zna li neko?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
14.6.2009 23:52:04   
Jacaca
Eugwnija uplasi me zeno. Javi nam se.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 0:07:43   
eugenija
Dobro sam, sutra treba da vadim konce, pa će biti sve lakše, ja bar mislim...

Ne znam samo koliko je to bolnouser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 0:13:46   
Anoniman
Da vadis konce? pa ja nisam vadila konce, sami su ispali.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 0:33:02   
Jacaca
Mila ja nikada nisam cula da je neko vadio konce???????? Oni sami ispadaju, zasto vadis konce?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:06:22   
Anoniman
Samo konci od CR se vade. Ovi dole ispadaju sami. Čak su mojoj drugarici rekli da ih ni ne gleda, a kamoli ne čačka, da to treba pustiti da samo ispadne, pa je tako vukla 1 končić nedeljama. 

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:07:53   
Verus
nisam ovo ni znala...pa da, obicno idu ti konci sto se sami "rastope" ili ispadnu....mada su meni vadili posle slepog creva....e sad ti pickinjski konci, e to vec ne znam....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:09:11   
Anoniman
Pa slepo crevo su ti operisali kroz stomak, jel? user posted image  

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:10:12   
Verus
da, kroz stomak, pa ono pre 20+ godina, rasekli me ko da su mi dete izvadili a ne slepo crevce! bas imam oziljak veliki

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:11:29   
Anoniman
Pa zato sam i rekla da se konci od CR vade (stomak), ali oni dole ispadaju sami. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:13:15   
Verus
user posted image ja mislila mozda se nesto promenilo na tom polju posle 20+ al nista od toga!  Sad slepo crevo vade laparoskopski kroz pupak pa nema konaca.....joj sto to mene sve plasi!  To kako se "ona dole" raspukne ili rasece....uf uf

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Nakon porođaja ostao deo posteljice
15.6.2009 1:15:09   
Anoniman
Ima mila konaca i u pupku, ali smo sada otišle off... user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako da se budući tata poveže sa bebom u s...
I budući očevi su uzbuđeni zbog dolaska bebe na svet, ali imaju manje prilika da zaista osete kako malo biće raste. Dok ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here