|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svetska nedelja dojenja 2014.
30.7.2009 8:11:44   
Mzlaki
Nadam se da nije problem što postavljam temu, volela bih da vas sve pozovem na obeležavanje Svetske nedelje dojenja 2009. na Tašmajdanu. Biće savetovanja, stručnjaka, ali i zabave, sladoleda, animatora za najmlađe.... Pogledajte na sajtu Udruženja RODITELJ kako je bilo prošlih godina.


UDRUŽENJE RODITELJ PO ČETVRTI PUT
OBELEŽAVA SVETSKU NEDLEJU DOJENJA


Pozivamo Vas da nam se pridružite u četvrtom po redu obeležavanju Svetske nedelje dojenja u nedelju, 2. avgusta, u 18 časova, u Tašmajdanskom parku u organizaciji Udruženja RODITELJ.

Svetska nedelja dojenja se obeležava svake godine u prvoj nedelji avgusta u više od 120 zemalja sveta.
Ovogodišnja akcija Udruženja Roditelj pod nazivom „Dojenje-spasonosno u kriznim situacijama!Da li ste spremni?" ima za cilj da ukaže na vitalnu ulogu dojenja u kriznim situacijama širom sveta, naglasi potrebu za aktivnom zaštitom i podrškom dojenju kako pre, tako i za vreme kriznih situacija, informiše majke, zastupnice i savetnice dojilja, zajednice, zdravstvene radnike, Vlade, donatore i medije kako i na koji način mogu da aktivno pruže podršku dojenju koje ponekad može biti spasonosno za veliki broj dece tokom različitih kriznih i vanrednih situacija.
Nastavljajući lepu tradiciju informisanja javnosti, a pre svega trudnica i mladih majki o prednostima dojenja, i ove godine ćemo pokušati da na jednom mestu okupimo što više majki koje će javno dojiti svoju decu, razmeniti iskustva, potražiti savet ili podršku.

Manifestacija je ove godine dobila zvaničnu podršku Ministarstva zdravlja Vlade Republike Srbije, Gradskog sekretarijata za zdravstvo, Sekretarijata za deciju zastitu i Opštine Stari Grad.

Pored pokrovitelja, očekujemo i prisustvo predstavnika više javnih ustanova: beografskih domova zdravlja, Gradskog zavoda za javno zdravlje, Instituta za javno zdravlje Srbije "dr Milan Jovanović Batut", "Halo-bebe", ali i drugih institucija, pojedinaca i organizacija i koje su spremne da podrže i promovišu dojenje.

Od prošle godine, naša zemlja se, sa ovom akcijom, pored 168 (trenutno) organizacija širom sveta, nalazi u kalendaru obeležavanja Svetske nedelje dojenja, na globalnom sajtu Svetske alijanse za promociju dojenja (WABA): http://www.worldbreastfeedingweek.org/worldwide.htm. http://www.worldbreastfeedingweek.net/wbw2008/serbia1.htm
http://www.worldbreastfeedingweek.net/wbw2008/index.htm

Prošlogodišnjim aktivnostima tokom Nedelje dojenja 2008. godine, Udruženje RODITELJ je postiglo značajan uspeh, i prepoznavši to, Svestka alijansa za promociju, podršku i zaštitu dojenja (WABA) nam je dodelila specijalnu Plaketu i srebrnu medalju. Naša zemlja se tim povodom našla na 32. mestu od prijavljenih više od 150 zemalja i 485 prijavljenih organizacija koje širom sveta obeležavaju nedelju dojenja (www.roditelj.org, http://www.worldbreastfeedingweek.net/wbw2008/index.htm, http://www.worldbreastfeedingweek.net/wbw2008/worldwide.htm ).

Pozivamo sve zainteresovane da budu naši gosti 2. avgusta na Tasmajdanu, posebno trudnice i mame koje doje ali i sve ostale mame, tate, klince i klinceze jer će kao i svake godine biti ponesto za sve uzraste- saveta stručnjaka, vršnjačke edukacije, informativnog materijala, osvezenja, animatora, nagradnih igri, poklon paketa a pre svega, nadamo se prijatno provedenom popodnevu i lepom druzenju kao i svake godine do sada.


Generalni sponzor manifestacije je ZLATIBOR VODA
Zlatibor Voda je prirodna izvorska, slabominerlna voda, čiji sastav odlikuje optimalan odnos minerala, nizak nivo natrijuma i prirodno rastvoren kiseonik (9.8mg/l). Zbog svojih karakteristika i po rečima stručnjaka, Zlatibor voda je pravi izbor za majke i bebe, kako tokom trudnoće tako i tokom perioda laktacije, jer podstiče pravilnu ishranu fetusa i lučenje dovoljne količine majčinog mleka.


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 1.8.2014 15:03:42 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
30.7.2009 9:10:36   
Jeca*
Hvala na pozivu. Ja sam planirala da prosetam svoje bebce koje inace 01.08. puni jednu godinicu. Mi smo nedavno prestali da sikimo, ali smo pobornici toga i svakako cemo prosetati do omiljenog nam Taša i videti drugare user posted image  Ja sam prosle godine ovaj dogadjaj pratila u novinama, iz porodilista.
Hvala na lepoj temi!

Pozdrav

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Mzlaki)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
30.7.2009 17:49:35   
Mzlaki
Naravno da ste dobrodošle, Jeco!!! user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
1.8.2009 23:16:29   
SUPER MAMA
Ja sigurno sutra idem na obelezavanju svetske nedelje dojenja i prosle godine sam bila kao trudnica a ove godine kao mama i dojila.Jer moja cerkica ima 10 meseci i jos uvek je dojim.

(odgovor članu Mzlaki)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
2.8.2009 22:30:45   
SUPER MAMA
Zdravo svima
Evo ja sam danas s mojom princezom bila na svetsku nedelju dojenja i super sam se provela.Pozdrav

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
2.8.2009 22:34:21   
Jeca*
Bila sam i ja :) i baš nam je bilo lepo
Pitam se šta si imala obučeno, sigurno smo se srele....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
2.8.2009 22:44:41   
SUPER MAMA
Pa nosila sam belu haljinicu do kolena i moja devojcica je bila obucena u beloj s roze haljinicu ima frckavu kosu i bas sam sedela gde mame daju savete.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
2.8.2009 22:45:37   
SUPER MAMA
Ja sam bila i prosle godine kada sam bila trudna, cak  sam i dobila i nagradu.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
2.8.2009 22:55:23   
Lu
Očito da je svijest o važnosti dojenja još uvijek na niskim granamauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
3.8.2009 12:59:43   
Rivana
ja ne razumem zasto zena ne bi dala bebi da sisa ako ima mleka user posted image ja nisam imala mleka pa nisam dojila, ne razumem majka da ima mleka a beba ne sisa user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
3.8.2009 13:05:39   
Brand new mama
Nadam se da ce meni bit sve OK i da cu moci da dojim,u svakom slucaju podrzavam zene koje doje(mene moja mama nije mogla da doji, ali je zato nadoknadila na brat-iz osjecaja krivice ili cega veg ga je dojila do 2 godine,zezali smo se da je mogla i do skoleuser posted image ) Sad skoro sam cula za zenu jednog mog poznanika da je trazila da joj daju injekciju da joj prestane mlijeko-odmah po porodjaju(nije bilo nikakvih medicinskih indikacija za to) Ne znam,to mi je ostavilo malo gorak ukus u ustima,jer se neke zene muce da bi dojile,a ne mogu...A tako je izgleda sa svim...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
3.8.2009 14:11:47   
Mzlaki
Hvala devojkama koje su bile, nadam se da ste se lepo provele i možda nešto korisno naučile. Ja sam sve vreme bila u paviljonu, primala nove članove itd i nisam stigla malo da se promuvam kroz gužvu i upoznam neke nove ljude.
Ko nije bio- vidimo se dogodine!!! user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Svetska nedelja dojenja 2009.
3.8.2009 15:28:52   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Nadam se da ce meni bit sve OK i da cu moci da dojim,u svakom slucaju podrzavam zene koje doje(mene moja mama nije mogla da doji, ali je zato nadoknadila na brat-iz osjecaja krivice ili cega veg ga je dojila do 2 godine,zezali smo se da je mogla i do skoleuser posted image ) Sad skoro sam cula za zenu jednog mog poznanika da je trazila da joj daju injekciju da joj prestane mlijeko-odmah po porodjaju(nije bilo nikakvih medicinskih indikacija za to) Ne znam,to mi je ostavilo malo gorak ukus u ustima,jer se neke zene muce da bi dojile,a ne mogu...A tako je izgleda sa svim...


Injekcije da dobijaju uzas blagi....ja sam htela da doji i kupili mi i onu vestacku bradavicu jer su moje male pa mi rekli....

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Svetska nedelja dojenja 2014.
1.8.2014 14:57:14   
New Mom
Niko nije pisao od 2009.user posted image

Elem, svake godine od 1. do 7. avgusta se obeležava Svetska nedelja dojenja. Pa tako i ove godine.user posted image
Što se tiče UG Roditelj oni i ove godine obeležavaju SND i to sa savetnicama za dojenje koje će u NS danas (1.08.) održati radionicu o dojenju, a u BG sutra u TC Stadion i u nedelju na Zemunskom keju u 17h davati savete trudnicama i mamama.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Svetska nedelja dojenja 2014.
1.8.2014 16:59:00   
superm
NM, nisam znala kada je. Hvala sto si nas opomenula. Ja sa ponosom mogu da kazem da sam prvo dete dojila 14 meseci, a drugo jos uvek dojim, ima 13 meseci I ne planiramo jos da prekinemo

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here