|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 14:49:54   
Anoniman
Baš me dotakla priča jedne naše forumašice u drugoj temi, ne bih da citiram, ne bih da naglašavam njen lični problem, pa ću pokušati da uvedem debatu bez svega toga.

Neka deca u Srbiji su od rođenja vaspitavana tako da je najmlađe dete faktički predodređeno da ostane u kući sa roditeljima i brine o njima do kraja njihovog života, sve ostalo stavljajući u drugi plan.
Šta ako se supruga tog najmlađeg deteta (sada već odraslog čoveka) u porodici ne slaže sa svekrom i svekrvom? Šta ako ne želi da živi sa njima u zajednici, a imaju gde da odu, samo muž neće? Šta ako je ona još i trudna?

Pišite sve što mislite na ovu temu, nevezano za trudnoću.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 10.4.2009 14:50:51 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 14:52:57   
Anoniman
treba da ga namlati... i ostavi materi da ga njeguje do kraja zivota 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 14:54:19   
bebać
Jao Tasho nezgodno jako...majke mi ja se ne bi udala za svog da je živio sa ocemuser posted image user posted image user posted image zaista,iskrena sam...ne znam šta da kažem,da kažem šta bih ja uradila...bojim se da ne uvrijedim nekoga...to je teška životna odluka,za mene

P.S. Eto Lenka reče i za meneuser posted image user posted image user posted image


< Poruku je uredio bebać -- 10.4.2009 14:55:05 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 14:55:38   
Sneža
Mene je ovo JAKO rasrdilo kada sam pročitala priču naše forumašice,pitam se jel on normalan?Mislim ok ako nemaš uslova za odvojen život,pa moraš,mi trenutno moramo živeti sa svekrvom,ali ja takve muškarce koji mogu a ne žele ne razumem,još ako ti je žena nesretna u takvoj poziciji,nemam reči,ma koji je to običaj pa ga može sprečiti da ulepša život sebi svojoj ženi i budućoj deci,jao al sam besnauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 14:56:04   
mamanp
user posted image  za temu.
Taso, nije problem samo u najmladjem detetu, vec i u porodici gde je sin jedinac (sto je moj slucaj). To se nauci da drzi maminu suknju cijeli zivot i ne interesuje ga nista drugo. Ono sto ona kaze - to je zakon za njega. A o odvajanju - ma ne bi smela ni da pomislim, na to.user posted image  

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:01:07   
Anoniman
ali ja nesto kontam mamanp...da ce sutra i jedno od vase djece isto tako morati biti uz njega ili uz vas dvoje????!!!! Jel tvoj mm to konta????

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:02:38   
Anoniman
Krajnje drsko ću da postavim jedno pitanje, pa kud puklo da puklo, valjda se nećete ljutiti...

A jel vi sve to niste znale ranije, mislim, pre nego što ste se udale (sada sam se nadovezala na post mamanp)?

Mislim, ta forumašica razmišlja da ostavi muža, a još se ni porodila nije... pa... što mu decu rađa? Što se udala? Zar je moguće da nije znala da će tako da bude? user posted image

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
10.4.2009 15:04:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:05:47   
NadaR
Moj tata je bio takav... Posle udaja njegove 4 sestre od njega se ocekivalo da ostane sa roditeljima. Mama je zbog toga jako patila... Pravili su ogromnu kucu na selu, a ona je htjela da pola tog novca kupe neki plac u gradu a sa drugom polovinom sagrade nesto manju kucu. Medjutim 'vrhovni savjet'je odlucio da od toga nema nista .Ona nije mogla protiv toga a tata ni prstom maknuo nije.
Radila je na poslu,pjesacila tri km ,pa oko brata i mene,pa kuca pa stoka pa njiva...
Ocekivalo se od nje da sve bude spremno ,cisto uredno kao nesto najnormalnije a nikad niko za to joj nije uputio lijepu rijecuser posted image
Sorry sto se raspisah,bas me pogodilouser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:08:00   
Anoniman
To vam pričam, to je običaj...

Mislim da ne bih imala dovoljno ljubavi za muža sa takvim običajem. user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:11:45   
NadaR
I ja mislim Tasho... Mada tad se moralo tako... Ne daj boze reci nesto,prigovoriti ,sramootaaaaaaaa jeuser posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:21:14   
bebać
Meni je ljubav usko povezana sa ciljevima i činjenicama....ja i suprug živimo u stanu(koji je on imao kad sam ja došla) a njegov tata živi na imanu u kući(njegovoj) daleko od nas 50km...dodje nam u godini 2 puta bude par dana i vrati se dole kući svojoj....mi brinemo o njemu,pomažemo šta mu treba,odnesemo...kad je bio bolestan bio je kod nas mjesec dana...moj muž se brine da bude sve ok na obe strane.....i to je meni sve super...ali ne živi sa nama i tu je ključ....mogu ga istrpit godišmje mjesec dana ukupno,ali ja znam da će on otići svojoj kući i ostalih 11 mjeseci nas troje živimo sami....i to sam znala i kad sam se udavala..i to mi je ok...i prihvatila sam...Svekrvu nemam.A i svekar je ok čovek,mislim mogao bi češće da dolazi,ali neće da smeta...mi ga posjetimo dole kad možemo(m ide skoro svake sedmice,ja odem jednom mesečno)....Tako je i sa mojom familijom,isto!Mislim da je ključan ženin stav u svemu tome,i ona treba da donese odluku,ipak je to za čitav život i za svaki dan!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 15:40:59   
Anoniman
Ma naravno da treba da brinemo svi o svojim roditeljima, nije uopšte o tome reč, i naravno da, ako se živi udaljeno, mogu doći i ostati malo, ali ne vidim zašto bismo svi živeli pod istim krovom, sem ako ne moramo?! user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 16:03:42   
bebać
Ništa se u životu ne mora,pa ni to.Uvijek postoji izbor,bolji ili goriuser posted image user posted image user posted image pa i u toj situaciji!!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 18:39:04   
šarolta
Hvala za temu! Naravno da sam znala gde se udajem, ali tada je bila aktuelna tema daj da probamo ovako, pa ako nam ne ide uvek možemo izaći u stan.... Sad ne moramo u stan, imamo kuću ali ako ode mm u tu kuću da živi sa nama ( sa mnom i sa bebama ), prete mu roditelji, brat i sestra da mu neće prepisati porodičnu kuću! Luda kuća! Sad sam trenutno stvarno spremna da sama odgajam decu, jer gde je tu i kolika je njegova ljubav prema meni ako nije spreman ništa da uradi da bi bilo šta promenio na situacijiuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
10.4.2009 19:28:26   
sneza24
Mi kad smo odlucili da zivimo zajedno znali smo da za pocetak moramo da zivimo svi zajedno.Ali to je za sad tako.Mislili smo da cemo ove godine,ali ne verujem mislim da cemo sledece da zavrisimo kucu koja je vec zapoceta i da se odvojimo.Zasad nam je dobro.Moji svekar i svekrva nisu neki zaostali ljudi,dosta su savremeni i ne mesaju se u nase odluke,tako da se dosad nismo svadjali.

(odgovor članu šarolta)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
11.4.2009 8:27:41   
mamanp
Drage moje, kod nas je obicaj da mladi zive u zajednici. Ja sam znala da cemo ziveti u zajednici, ali nisam kontala da je ta zena takva - kakva je. U pocetku mi to nekako i nije smetalo, ajde mladi smo resice se i to, promenice se i ta zena, ali godinama je postajalo sve gore i gore. mm je trebalo podosta godina da shvati da mu majka nije ono sto je on mislio da jeste. Svekrva je zena koja voli da se za sve pita i da upravlja nasim zivotom, pravila bi nam scene, pretvarala se da je bolesna posle svake svadje, padala u nesvest...i tako nekih raznih gluposti, ali to joj vise ne pali...
Razumem mm ta zena je njega rodila i odgajila, nekako je njemu cini mi se najteze jer ipak nema resenja za nas sem da cekamo... O odvajanju i ne razmisljam jer je ona u stanju da nas lisi stana ako bi otisli od nje. A da odem od njega...pa ne znam cini mi se da ne bih mogla, jer ipak koliko-toliko solidan nam je zivot (naravno tu nju ne ubrajam) i imamo dvoje dece, i ta zena nije dovoljno dobar razlog da ja njega napustim i da ostavljam decu da rastu bez oca. Imam ja snage za nas oboje.
Uh, oduzih...

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
11.4.2009 8:31:26   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
11.4.2009 8:33:56   
mamanp
ma ja sam joj to titrala u pocetku, sad vise ne...smucile su mi se sve njeni "izlivi paznje" prema nama. Samo se nadam da ja necu biti takva kad ostarimuser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   [Obrisana poruka]
11.4.2009 8:35:41   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
11.4.2009 8:38:55   
mihi
Ne znam šta to ljudima znači da na takav način komplikuju život svojoj deci, ma ko danas više skim može u zajednici ako ne mora i zašto na kraju život je sam jedan, i odakle pravo tamo nekoj bolesno posesivnoj majci da se meša u život ne samo svog sina nego i snaje i unuka. To je totalna PATOLOGIJA, a za našu trudnicu u pravu je ako on hoće sa njom ki decom hoće ako neće nek ostane kod MAMEuser posted image ZAUVEK.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 21
   [Obrisana poruka]
11.4.2009 8:40:04   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
11.4.2009 8:41:10   
mamanp
Jeste, u pravu si, dosadno joj je. Ona je shvatanja ako je ona recimo prala ves vani na cesmi, da bi to trebala i ja isto da radim...i tako te gluposti. Cerka joj je udata ona se i njima mijesa u zivot, rukovodi i njom i njenim muzem...Ali proci ce sve to...Ja sam se zaklela da kad sin pomene da se zeni, odmah odvajanje. Hocu ja da prozivim koju godinu normalnim zivotom...

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 23
   [Obrisana poruka]
11.4.2009 8:42:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada muž neće da živi odvojeno od roditelja
11.4.2009 8:43:33   
mamanp
Gagi, ja samo cekam taj trenutakuser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here