|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 16:17:58   
liliana
Zanima me kada ste prestale da držite upaljenu lampu u sobi u kojoj spava vaše dete/beba?
Moja bebi ima 14 meseci i ja več neko vreme "vodim rat" sa MM da  li da joj gasimo svetlo noću kada spava. On tvrdi da je vreme, ja ne dozvoljavam, jer smatram da je isuviše rano.  Zanima me vaše mišljenje i iskustva.

Nisam usprela da nađem sličnu temu, pa molim moderatore da, ukoliko takva postoji, ovu zaključaju, a moj post prekopiraju tamo.


< Poruku je uredio liliana -- 27.1.2011 16:18:48 >


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:03:07   
Anoniman
Mi smo ugasili svetlo sa njenih 3 meseca ..

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:12:43   
Anck Su Nmaun
Ja sam skoro pitala al u razgovorima mama, ja jos ne gasim al bih da gasim user posted image user posted image user posted image
al mi bude problem kad se budi u sred noci, ja samo dohvatim dudu , stavim joj i ona zaspe, dok bih ja ustala i palila svtlo ona bi se razbudila user posted image pa nam zato jos uvek gori lampa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:16:36   
anajid
Anck nije tema,ali cestitm ti trudnocu,bas mi je drago zbog vas!

Sto se tice svetla,ja imam kraj kreveta mob.pa kd Andriji po noci ispadneduda ja samo malo prosvetlim vratim dudu i nastaimo da spavamo.Svetlo smo izbacili jos ka jeimao 3 mesa!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:19:40   
bratzz
Meni su ajko dugo drzali upaljeno svetlo i kad su napokon odlucili da gase ja sam imala 5,6 god i uzasno sam se opirala pa su meostavljali u mraku na silu i od tad se ja plasim mraka i dan danas. Mm nije mogo da veruje da ja nocu upalim sva svetla u kuci a kad legnem da spavam radi mi tv zaslucaj da se probudim ida me ne zatekne mrkli mrak. Za sve ovo su krivi moji roditelji iz vise razloga, prvo plasili su me da je mrak strasan a ona su na silu hteli da spavam u mraku!
Nadam se da ce ovaj moj primer nekome pomoci, a najvise se nadam da se milica nece plasiti mraka a pored mene ovakve to ce biti teskouser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:25:12   
jabudic
Od samog pocetka smo ukljucivali lampu samo kad ga hranim, tako da je i odrastao bez svijetla u sobi, sad se uopste ne plasi da bude u mraku, i nikada ne trazi svijetlo...

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:27:43   
New Mom
Kao jabudic, od početka smo palili samo lampu kad je hranim noću, a u njenoj sobi je noću uvek ugašeno. Nikad se ne buni (sem kad neće da spava, a unesem je u sobu gde je mrak, tada vrlo glasno protestuje).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 18:59:36   
minna
Ja sam prva tri meseca palila lampu nocu samo kad sisa, sad vise ni to, celu noc je mrak.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 19:01:36   
Brana
ja sam iskljucila svetlo skroz uvece kada je laki napunio godinu dana,vala bilo je dosta osvetljenja i ne spavanja zbog lampice!user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 19:40:03   
Mishica 77
Nama sija samo tinjalica i to u pravom smislu reči, tinja. Tek toliko kad ripim da se ne zakucam u nešto. user posted image K'o profa u "Lajanje na zvezde".

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 20:33:09   
LillyT
Što se Lare tiče, ona bi mogla da spava i na pozornici, toliko je briga za svetlo. Meni je ok da imam nešto upaljeno, jer ako ustajem noću (da idem na wc, pokrijem nju i sl.), mogla bih se zakucati u nešto. Mada, brže zaspi kada je potpuni mrak, valjda joj je dosadno, pa se smori, a kada ima svetlo, onda vrti nešto po rukama i zagleda se

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 20:47:36   
zoća
isto
IZVORNA PORUKA: jabudic

Od samog pocetka smo ukljucivali lampu samo kad ga hranim, tako da je i odrastao bez svijetla u sobi, sad se uopste ne plasi da bude u mraku, i nikada ne trazi svijetlo...


(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 21:46:46   
choopa choops
Mi ne drzimo lampu u sobi, vec malo odskrinem vrata da bi ulazila svjetlost iz hodnika. Cisto da ga vidim kad ga uzimama da mu dajem da jede. I za Laru sam isto tako. E sad, uopste se ne sjecam kad smo "ugasili" svjetlo, ali pretpostavljam oko njenog 7 mjeseca, jer se do tada budila nocu da sisa, cini mi se user posted image A sada nece da zaspe ukoliko nije potpuni mrak  Preko dana moram da zatvorim sve roletne i navucem zavjese, ako mislim da zaspe user posted image A takva sam i sama, nazalost...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 21:49:21   
maja19
Mi i dalje imamo lampu posto spava sam u sobi i nece bez svetla...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 21:53:04   
IVA 11
Mi ne drzimo lampu u sobi, vec malo odskrinem vrata da bi ulazila svjetlost iz hodnika

E ovako i ja, mrak je u sobi odavno. U toku dana su roletne podignute. To sam radila od pocetka da bi mali znao kad je dan, a kad noc. user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 22:03:32   
Didy
Nikad nismo palili svetlo i on nikad ne traži da ga upalimo. Koliko sam shvatila, ne boji se mraka. Uveče kad legne da spava, upalim mu projektor na 10 minuta. Desi se da se projektor ugasi, a on još nije zaspao. Čujem ga i dalje da priča ili peva, a znam da je mrak. Posle nekog vremena zaspi bez problema tako u mraku.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
27.1.2011 22:09:54   
minnica
IZVORNA PORUKA: IVA 11

Mi ne drzimo lampu u sobi, vec malo odskrinem vrata da bi ulazila svjetlost iz hodnika

E ovako i ja, mrak je u sobi odavno. U toku dana su roletne podignute. To sam radila od pocetka da bi mali znao kad je dan, a kad noc. user posted image


I kod nas je tako. Danju spava sa dnevnim svetlom, a noću u mraku. Kad je bila jako mala držali smo ili lampu upaljenu ili TV, što je meni prilično ometalo san.

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
28.1.2011 10:38:32   
Ivanka 75
Meni pocela da smeta lampa pa je gasim zadnje 2 nedelje. A na vratima od sobe ima staklo pa ostavljam svetlo u predsoblju ukljuceno, ali i to mi mnogo svetla, uskoro i to, iskljucujem, mislim da nece dase buni jer se vec nekoliko noci budi i ostane budna neko vreme pri tako slabom svetlu.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
28.1.2011 14:13:13   
Anck Su Nmaun
Mojoj Tari ne smeta mrak...al meni pomaze ta lampa u sobi kad s ona vrti po krevetu da je vidim pokriti i dati dudu... znaci vise meni treba nego njoj
A da ne kazem koliko mm smeta lampa...zato i razmisljam  kako da se iskombinujemo user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
30.1.2011 18:31:38   
Anoniman
Pavle ima 4 meseca i jos uvek celu noc gri svetlo iz prostog razloga sto je grejanje ocajno i pored nove stolarije i moramo da spustimo roletnu da bude koliko toliko toplije. Inace, dok je bilo toplije, svetlo je bilo upaljeno do prvog nocnog obroka i posle sam ga gasila jer je ulicna rasveta dovoljno jaka da ga vidim u krevecu,a i on mene.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
2.2.2011 22:55:41   
Kvini
Jos ukljucujemo lampu nocu. Mogla bih da je ugasim posto spava celu noc, ali JA sam se tako navikla na nju, sad meni smeta mrkli mrak.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
2.2.2011 23:15:51   
NadaR
Ja u hodniku drzim ukljuceno ono malo svjetlo sto ide na uticnicu.

Ostavljam otvorena vrata i od Miloseve sobe i od nase ako bi slucajno ustao tokom noci da ga cujem .user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
26.2.2011 20:54:15   
gabrijelaaa
lena je navikla u poslednje vreme da gasimo svetlo,upaljen nam je tv,ali je podeseno na njemu da bude tamnija slika...ali gledamo da i batu naviknemo posto smo ipak za sada svi u jednoj spavacoj sobi...user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
24.3.2011 23:06:54   
Jele
Novosađanke, gde ima lepih podnih lampi dečijih? Nemam kad da tražim, pa dajte mi spisak radnji user posted image

(odgovor članu gabrijelaaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Svetlo u dečijoj sobi
24.3.2011 23:14:14   
Anoniman
Pogledaj u Merkuru. Nisam davno bila, ali možda ima. user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here