|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
19.7.2009 17:18:57   
Brand new mama
      Cim mi je ustanovljena trudnoca, odusevljeno medicinsko osoblje mi je natrpalo citavu platnenu torbu casopisa u vezi trudnoce, porodjaja, odgoja i naravno-Vodic kroz bolnice u toj i okolnim regijama..I tako sam ja sa mojim, ipak poprilicno skromnim znanjem nemackog jezika, ostala blago zbunjena kada sam ugledala da vecina bolnica navodi pored broja porodjajnih sala,vremena poseta i sl. i mogucnosti porodjaja u vodi, te aromaterapiju i akupunkturu.Posto sam se toga tek danas setila-evo sto sam nasla:
   Akupunktura se koristi za indukovanje porodjaja( u slucaju prenesene trudnoce, uz naravno saglasnost porodilje), te kao "pomoc" za bezbolnije vracanje materice u prvobitno stanje( nasla sam da se koristi i za smanjenje mucnina u prvom tromesecju, ali to nam je manje bitno)
Znaci, ukoliko ne zelite da budete podvrgnuti hemijskoj indukciji, vi se jos ranije(za vreme vezbica ili same prijave u zeljenu bolnicu) dogovarate o upotrebi akupunkture i odlazite na par casova obuke, kao i u slucaju da imate strah od igala mozete da razgovarate i sa psihologom...

Sta mislite o ovom?
Linkovi- nemacki i engleski (nacicu jos i naknadno dodati)
P.S. clanak u vezi ove teme KLIK i te


Norwegian researchers have proven that there are effective ways to naturally induce labor when the mother's water has broken. A 2006 randomized control trial of 100 women whose water was broken at term were randomly assigned to an "acupuncture group" versus a "no acupuncture" group.
Results showed that the acupuncture group had a shorter duration of labor overall, they needed less pitocin to induce their labors and the active phase of labor was significantly shorter than the group receiving no acupuncture.
The results did not change when size of the baby, use of an epidural or whether the mother had given birth before were factored in.
These are remarkable findings that should help educate mothers about the options they have when their water is broken and they would prefer to induce labor with natural methods.
Be watching for my new series on inducing labor with more detailed instructions on using acupuressure and other methods to naturally induce labor.

< Poruku je uredio Brand new mama -- 19.7.2009 17:28:34 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
20.7.2009 0:30:58   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
20.7.2009 4:42:47   
Verus
Moja prijateljica koja zivi u Danskoj je ovo radila i odusevljena je! Ovo bi bio moj izbor "anestezije", znaci ne epiduralna, nego akupunktura, i porodjaj u vodi, naravno samo u bolnici nikako kod kuce!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
20.7.2009 7:17:28   
Brand new mama
Nasla sam, ali samo u par clanaka da se akupunkturom smanjuje i bol u toku porodjaja(mada se meni cini da nema sanse da ta vrsta "ubrzanja" porodjaja bude bolna kao indukcija).. Uglavnom se(izgleda) koristi za ubrzanje otvaranja.A mislim da bi jos u kombinaciji sa porodjajem u vodi to bilo extra ugodno.I svugdje u prospektima porodilista pise da je polozaj porodjaja po izboru(nisam ni znala kako sve mozemo da se poradjamo) i jos sam dodatno nasla da porodjaj na ledjima nije najpovoljniji za majku, a ni bebu, ali jeste za babice i doktore(ne boli ih kicma kasnijeuser posted image user posted image )Ali za to cu da otvorim drugu temicu, sa sve ukljucivanjem aromaterapije, omiljene muzike i ostalih zezancija u olaksavanje porodjajauser posted image user posted image
P.S.Opet ne mogu da spavam, kao sto se vidi iz prilozenog

< Poruku je uredio Brand new mama -- 20.7.2009 7:18:46 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
20.7.2009 9:18:32   
Rina
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

..i jos sam dodatno nasla da porodjaj na ledjima nije najpovoljniji za majku, a ni bebu ..


Ovo si mene mogla da pitas user posted image Ali ako imas bilo kakvu infuziju ,epidural ili pracenje bebinih otkucaja srca CTG jedino je dozvoljeno lezanje na ledja...
Ili je to opet samo kod ovih ludih holandjana... user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Akupunktura u sluzbi indukovanja porodjaja
20.7.2009 13:15:57   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: Rina
Ovo si mene mogla da pitas user posted image Ali ako imas bilo kakvu infuziju ,epidural ili pracenje bebinih otkucaja srca CTG jedino je dozvoljeno lezanje na ledja...
Ili je to opet samo kod ovih ludih holandjana... user posted image


nisam jos bila na RR,pitala bih inaceuser posted image user posted image  U slucaju akupunkture -mislim da je malo teze da i tad budes na ledjimauser posted image  Ali, izgleda da i onako tema bas i nije zanimljiva drugima

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.
Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here