|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Psihoze kod beba
21.7.2010 22:34:40   
Snelle
Ovu temu sam odavno želela da otvorim.....
U porodilištu u kom sam se porodila, postoji baby friendly program tako da je beba bila sa mnom 24h. Kada bi beba plakala ja bih ljuljuškala krevetić u kome je bila i tako je smirivala. Jednom prilikom dok sam to radila u sobu je ušla laktacijska sestra i rekla da je nikako i nikada ne ljuljam jer to izaziva psihoze kod beba koje se manifestuju kasnije tokom života user posted image
Tada sam prvi put čula za to i stvarno se iznenadila. Imate li vi neko saznanje o ovome?
Najgore od svega je što ja svoje dete svako veče uspavljujem ljuljuškanjem, a tu je i nezaobilazna ljulja u kojoj je svakog dana.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:46:57   
New Mom
Koliko ja znam (koliko sam učila), psihoze kod dete su retko, skoro nemoguće. Često ako dete ima problema sa autizmom ili agresivnošću, to se navodi kao dijagnoza.

Zašto bi tek ljuljanje izazivalo takvo ponašanje? Zar ne bi smirivanje i majčin dodir doprineo baš suprotnom - većoj smirenosti, samopouzdanju, samozadovoljstvu i ostvarenosti kasnije u životu?

Moram da negde iščačkam literaturu o ovome..

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:52:01   
Anoniman
Bože , ja više ne mogu da pokupim sva lupetanja tih "mudrih glava" ... Svaki dan osvane po neka nova glupost i po jedan više izmišljen razlog da se i onako zbunjene mame još više uplaše i zbune . Samo čekam da osvane neka pametnica sa tvrdnjom da je dojenje štetno jer izaziva ravne tabane kod bebe !!! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:52:25   
Snelle
Hvala na odgovoru user posted image
I meni je potpuno logično da  ljuljuškanje može detetu samo da prija.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:56:12   
Anoniman
meni ovo zvuci kao nebuloza...

ali ne znam..ja sam teu jedno vreme uspavljivala ljuljanjem kreveca...

mislim da ce pre psihozu da dobije mama od svih tih saveta

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:56:43   
LillyT
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Samo čekam da osvane neka pametnica sa tvrdnjom da je dojenje štetno jer izaziva ravne tabane kod bebe !!! user posted image


Kada je proizvodnja bebece hrane uzela maha tamo negde sezdesetih sedamdesetih, dojenje se tada sataniziralo, nije bas bilo za ravne tabane, ali je bilo kao stetno. Naravno, takav marketing nije opstao, pa se posle opet populariziralo dojenje.
Hm, mozda je ljuljanje u majcinim rukama stetno, ali zato u ljuljasci XYX proizvodjaca, vasa beba ce spavati kao... beba


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 22:58:55   
Anoniman
ovo je tacno sto lillyt kaze.
kad se moja tetka porodila bila je kampanja protiv dojenja.user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 23:01:56   
Anoniman
Jble ih kampanje ... da mi je da smislim kampanju protiv kampanja ... Ko li samo izmišlja te gluposti , da mi je znati ???
Detetu može da šteti samo ako ga mama ne voli dovoljno ... Sve ostalo je smešno k'o prase bez ražnja .

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Psihoze kod beba
21.7.2010 23:15:47   
Dora
A mozda svi mi imamo psihozu jer smo se ljuljuskali ako nigde,ono makar mami u stomaku!???WTF???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 1:25:20   
dijana1*
I ja se ne slazem sa misljenjem da je ljuljanje stetno. Pre par dana smo isli na kontrolu kod fizijatra i pitala sam da li smem da ga stavljam u ljulju misleci zbog polozaja a dr. mi kaze za sada  nikako u ljulju do sledece kontrole pa cemo da vidimo sta dalje tj. za mesec dana, a ona je mislila na to sto je snelle pitala.
Posle sam pitala jos neke ljude i rekli su mi da se male bebe ne ljuljaju zbog mozga user posted image user posted image user posted image
A kako ga onda smem voziti u kolicima ili u autu dok ide na kontrolu pa i onda se ljulja. Uopste mi nisu jasni doktori i najnoviji naucnici user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 9:44:41   
Snelle
IZVORNA PORUKA: dijana1


Posle sam pitala jos neke ljude i rekli su mi da se male bebe ne ljuljaju zbog mozga user posted image user posted image user posted image



Šta sad to znači zbog mozga? user posted image user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 9:49:40   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: dijana1


Posle sam pitala jos neke ljude i rekli su mi da se male bebe ne ljuljaju zbog mozga user posted image user posted image user posted image



Šta sad to znači zbog mozga? user posted image user posted image


Da sto zbog mozgauser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 9:49:59   
LillyT
Znam da bebice ne smeju da se tresu zbog toga sto moze da dodje do lezija na mozgu, ali za ljuljanje prvi put cujem. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 9:50:54   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

Najgore od svega je što ja svoje dete svako veče uspavljujem ljuljuškanjem, a tu je i nezaobilazna ljulja u kojoj je svakog dana.

Nama je pedijatar rekao da bebu smirujemo ljuljuskanjem u narucju.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 9:55:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znam da bebice ne smeju da se tresu zbog toga sto moze da dodje do lezija na mozgu, ali za ljuljanje prvi put cujem. 


kako mislis da se tresu?
ja teu nekad u igri uzmem za ruke i onako ..prodrmam...je l to to?user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:02:42   
LillyT
Ne znam kako je prodrmas user posted image ali ne sme da se uzme za ramena (ili ispod pazuha) i onako protrese, jako

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:16:41   
Anoniman
ma ja onako u igri kao malo drmusam..ona se smeje.
ali necu od sad ni to...

uh jbt ..sta sve ne znam...

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:20:59   
sanji
Ma dajte ljudi, pa nisu oni od stakla! Neće niko da ih trese toliko! Mislim da je sve to preterano!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:27:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Bože , ja više ne mogu da pokupim sva lupetanja tih "mudrih glava" ... Svaki dan osvane po neka nova glupost i po jedan više izmišljen razlog da se i onako zbunjene mame još više uplaše i zbune . Samo čekam da osvane neka pametnica sa tvrdnjom da je dojenje štetno jer izaziva ravne tabane kod bebe !!! user posted image


user posted image user posted image user posted image
Ja jos nemam bebu, ali sam videla kako su lekari u stanju da uplase majke...Mojoj snajki su rekli da niposto ne daje bebi vodu do 6 meseci. To je apsurdno, pogotovo na visokim temperaturama. Ali njena komsinica nije dobro prosla bas zato sto je slusala lekare. Maleckoj nije davala vodu, sto je dovelo do dehidratacije organizma i poremetilo bebi pankreas- rezultat- dijabetes u cetvrtom mesecu.
Ja ne kazem da ne treba slusati lekare, ali ponekad mi je muka od njih. Stalno izmisljaju neke gluposti. Kao ovu napr. Kakve psihoze????Ja sam se nacitala raznoraznih psihologija zbog ispita, a medju njima i razvojne i pedagoske (jedno 25 knjiga literature) i nigde to ne videh. Ali verovatno se u Srbiji rodio novi Frojd, a da mi to ne znamo. I sama ta rec psihoza? Zna li ta sestra uopste sta to znaci? Dete sa psihozom je bolesno dete, koje od samog rodjenja ima urodjene sizofrenicarske arite na mozgu. Deca sa psihozama su toliko redak slucaj, da nije statisticki vredno brinuti se oko toga. A da psihoze dobiju ljuljanjem??E pa dodje mi da crknem od smehauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:37:30   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: dijana1


Posle sam pitala jos neke ljude i rekli su mi da se male bebe ne ljuljaju zbog mozga user posted image user posted image user posted image



Šta sad to znači zbog mozga? user posted image user posted image


Da sto zbog mozgauser posted image


Nije ni meni jasno, pisala sam vec u temi nedonoscad sta su meni sve doktori rekli ruzno na koji nacin i sve je na kraju hvala Bogu ispalo dobro tako da ja njima vise nista ne verujem, ali opet necu nista na svoju ruku da radim tako da ga manje stavljam u ljulju do sledece kontrole pa cu traziti da mi tacno objasne zbog cega.
A mozda su to ciste mere predrostroznosti user posted image
Kada vidim male cigancice na ulici kako su zdravi i zilavi a kako zive i nista im nije. Kod njih ne postoje bolesti....

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 10:41:25   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

ma ja onako u igri kao malo drmusam..ona se smeje.
ali necu od sad ni to...

uh jbt ..sta sve ne znam...



OTI, napisala si MALO. Niko ne drmusa PUNO dete u igri. Ovo se vise odnosi na to kada se iznerviras pa onako histericno je protreses, za to znam da ne valja, ali ne znam koja ljuljaska moze da tako izmuljavi dete. Opusti se i igraj se i dalje sa njom tako kako se igras user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:01:57   
Anoniman
Gledala sam žene kako uspavljuju decu drmanjem-treskanjem u naručju, ali to uopšte nije blago ljuljuškanje, nego trešenje. Takođe, bacanje bebe u vis, tipa beba leti...to ne treba raditi. Zaboravila sam, naravno, stručne izraze, ali tako dolazi do pucanja nekih vezica između moždanih ćelija, pa se mozak ne razvija željenim tokom. A ono što potpomaže "vezivanje" tih...ne znam šta su, je unos joda.
To sam gledala na tv-u pre oko godinu ipo, neki profesori, doktori, dr mr su pričali...to svakako ne volim da radim detetu, niti da vidim, al' eto, možda se na to misli.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:24:49   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

Znam da bebice ne smeju da se tresu zbog toga sto moze da dodje do lezija na mozgu, ali za ljuljanje prvi put cujem. 


a sta ako ovde kod mene u zarkovu naidjem na drmusav put pa se kolica truckaju ko blesava? user posted image
ja ni ne znam sta su to lezije, al' cim cujem 'mozak', stresem se nacisto.


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:27:59   
LillyT
Nije isto jer je ona u kolicima i na cvrstom, a ako je drmusas ovako kako sam opisala, onda je u vazduhu pa leluja (ali objasnih). Lezije su povrede, ostecenja... neko ce vec bolje i tacnije objasniti. Moja voli kaldrmu i neravnine na putu, odmah zaspi user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:29:46   
micketta
i moja user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here