|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Heartfelt program-Australija
28.6.2012 9:30:13   
Ognjenka
Danas mi je bivsi kolega, koji sada zivi u Australiji poslao ovaj clanak.
http://digital-photography-school.com/using-photography-to-make-a-heartfelt-difference
On je fotograf kao i ja, a skoro sam imala spontani, pa je mislio da ce me intersovati.

Ukrako Heartfelt organizacija (evo i njihov link, ne morate znati engleski, samo gledajte fotografije http://www.heartfelt.org.au/) koja se bavi fotografisanjem roditelja i dece koja su mrtvorodjena, ili tesko bolesna. Prvo mi se ucnilo morbidno. Bila sam sigurna da ja ne bih zelela fotografije takvog bola koji ne moze da se poredi (Bog zna koliko spontani boli, a tek ovo...). Sigurna da ne bih mogla ni da fotografisem...a onda sam videla same fotografije. I bila dirnuta do suza.

Bavim se fotografijom 15 godina profesionalno, i slikam sve: vencanja, krstenja, rodjendane. Pravim lepe uspomene za drage ljude. Fotografija je bila moja strast, ali je i posao. Prolaze godine, a ja mnogo stvari radim rutinski. Poslednjih godina retko slikam samo za svoju dusu.

A sad se ponovo secam kako strast moze nekom i da pomogne u najcrnjim trenutcima.

Ne dao Bog nikom da budu na mestu ovih roditelja. Ali oni zele ove uspomene. Njima pomazu da nastave dalje. A nama da sagledamo da su svakodnevni problemi vrlo cesto nistavni u poredjenju...

Sta vi mislite? Zanima me...

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Heartfelt program-Australija
28.6.2012 9:42:13   
Snelle
Pretužno user posted image
Nikad ne bih mogla takve stvari da fotografišem, jer bih svaki put preplakala user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Heartfelt program-Australija
28.6.2012 9:46:20   
Ognjenka
Da, tako sam i ja mislila, ali ako roditelji zele i ako im to pomaze...onda da. Pa posle placem.

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Heartfelt program-Australija
28.6.2012 10:34:12   
Olga75
nekad je bilo moderno ili obicaj slikati mrtve ljude user posted image
skoro sam nasla fotografiju sa sahrane bebe koja je umrla od frasa sa nekih sest meseci u kovcegu , obucena onako kao za krstenje oko nje : mama u crnini , slomljena od bola , otac i stariji brat
fotografija je iz nekih kasnih cetrdesetih, inace ta beba je bila svekrvina sestra od ujaka
prepretuzna fotografija i danas user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Heartfelt program-Australija
28.6.2012 13:12:04   
ivannna
majka je sa tom bebom bila 9 meseci, razvijala se u njoj,osecala svaki njen pokret,moguce je da je vec znala pol i dala joj ime,vec je sebe videla kako je drzi,gleda,doji,mazi,igra se sa njom,zivela je za taj dan kad ce da je drzi u narucju,postala je njen zivot-zivela je za taj dan i naravno onda da je normalno da pozeli da ima i njene slike,da je barem na taj nacin odrzi u zivotu i ima uz sebe stalno kad pozeli da je vidi i seti se svih ranijih dana!
nisam sigurna da bih ja to uradila ali podrzavam sve mame koje to zele jer je ipak ta beba bila deo njih i ako ne zele da je zaborave i ne treba da je zaborave,te fotografije im pomazu u tome!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Heartfelt program-Australija
28.6.2012 14:01:00   
Ognjenka
Olga sigurno je pretuzno. Setim se onog filma sa Nikol Kidman "Duhovi" gde ima tih fotografija. Ali, ove nisu takve. Jesu pretuzne, ali su nekako i tople.
Ivanna, ja sam moju bebu nosila samo 7 nedelja, a ne mogu da bacim one slike sa ultazvuka gde se vidi malena mrvica. Mozda nikad i necu baciti. Potpisujem svaku tvoju rec. Nisam ni ja sigurna da bih, ali razumem poriv.

Ima na sajtu i lepih prica. Kada fotograf dodje da slika bebu rodjenu u 27. nedelji, a doktori su rekli da ima 5% sanse da dozivi u inkubatoru do 40. nedelje. Mama je htela da se slika...a sada ta ista bebe ima dve godine, i zdrav i prav decak je. Predivno! I sve ovekoveceno. Cudo zabelezeno fotografskim aparatom.user posted image

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Heartfelt program-Australija
29.6.2012 10:52:37   
ivannna
ognjenka,ja imam problem da otvorim link sa slikama... " resource not found"...

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:24:31   
dunja RR
Tužno zaista

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:26:04   
nata11
Meni je ovo uzasno i nikako ne mogu da shvatim potrebu da se ovako nesto fotografise user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:27:57   
Olga75
jeste onako hm , pa nemam izraz
al nekad je to bas bilo moderno
ne zelim o tome ni da razmisljamuser posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:28:25   
isidora88
tuzno user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:33:21   
caca81
Ne bih volela da ima fotografiju sa sahrane meni drage i bliske osobe.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Heartfelt program-Australija
11.3.2013 20:36:32   
lesica
Jeste tužno,ali smatram da i to treba da postoji kao opcija. Ipak nas na ovom belom svetu ima suviše raznih.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Mesečni ciklus žene
Saznajte nešto više o svom telu, proučite vaš menstrualni ciklus i naučite da ocenite kada su vam plodni dani.



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here