|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Swaddling
29.3.2011 22:18:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Vukosava, sve hocu da te pitam pa nikako se se ukolipimo na RR. Otkrila sam swaddling kad je Iva imala 3 meseca i mislila sam da pocnem da je umotavam ali sam nesto prekontala daje mozda kasno tako da sam batalila.

Procitala sam da ti tvoju bebu tako uvijas za spavanje. Interesuje me (za ubuduce) do koje starosti bebe se koristi swaddling?


Evo šta sam našla: KLIK

Eh da sam ovo znala kad se Marko češao zbog dermatitisa... cele noći sam provodila držeći mu ruke da se ne češe... user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Swaddling
29.3.2011 23:34:55   
jovicaa
mi to zovemo kiflicenje i super je! ali ne radimo tako profi... mm je to provalio, skroz ga zamota tako da ne moze da pomera rukice, tako smo ga uspavljivali i s vremenom je navikao! kada mu se spava hoce da se ukiflici i dudu i zaspi uglavnom sam tako. sada ga vise ne kiflicimo jako, nego mu samo zarobimo ruke da ne moze da izbije dudu, a on sam nagura cebe na facu i tako se mazi sa njim i zaspi... to mu je kao neki ritual.. i imamo problem sto je samo jedno cebe dobro za to, druga su nekako previse meka pa ne mozemo njima, nadam se da ce ovo cebe da potraje i da ce kiflicenje jos dugo da pali, jer ja ne znam kako bih ga inace uspavljivala, navikao je ovako

< Poruku je uredio jovicaa -- 29.3.2011 23:35:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Swaddling
29.3.2011 23:53:41   
dunja RR
MM ima većinu slika kao beba u tom "veknasto-kifličastom" izdanju, meni slatko, stalno ga zezam user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Swaddling
29.3.2011 23:55:41   
jovicaa
mi ga sad zovemo andjeo, zato sto izvuce ruke i tako nalakti se ispod cebeta i izgleda kao andjeo sa rasirenim krilimauser posted image
uslikacu jednom pa cu stavitiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:02:07   
jovicaa
evo je kiflica
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:07:24   
jovicaa
a ovo je andjeo, to je malo komfornije kiflicenjeuser posted image
user posted image
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:09:26   
Anoniman
Super ti je ovo anđeosko kifličenje . user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:15:53   
dunja RR

jovice baš je anđeo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:16:54   
jovicaa
user posted image
a provalite kako je smrtno ozbiljan dok spavauser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.3.2011 0:17:29 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:20:37   
bokicans
user posted image user posted image Bas je andjeoska kiflica!!!!!O lepota mala!user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:22:57   
lesica
Kiflica mala user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:25:57   
jovicaa
tash prebaci ime teme u kiflicenjeuser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:26:18   
dunja RR
jovice i ima baš pametnu glavicu, deluje mi ko neka mala mudrica user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:28:34   
jovicaa
evo place mala mudrica, nece da zaspi, izgleda da ce pasti jedna kiflicauser posted image
hvala na komplimentima u aleksovo ime user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Swaddling
30.3.2011 0:36:17   
dunja RR
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Swaddling
30.3.2011 1:08:57   
liliana
U nešto slično su mene povijali kad sam bila beba. To se zvao povo. Imam gomilu slika-samo mi glava viri!user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Swaddling
30.3.2011 4:58:25   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Vukosava, sve hocu da te pitam pa nikako se se ukolipimo na RR. Otkrila sam swaddling kad je Iva imala 3 meseca i mislila sam da pocnem da je umotavam ali sam nesto prekontala daje mozda kasno tako da sam batalila.

Procitala sam da ti tvoju bebu tako uvijas za spavanje. Interesuje me (za ubuduce) do koje starosti bebe se koristi swaddling?


ja sam dobila taj swadler u porodilistu za dz. kad sam dosla kuci, bebi to nikako nije odgovaralo, bilo joj veliko pa izvuce ruke... a ionako je spavala po kratko... pa dzaba... negde oko mesec dana kad je pocela onako nekontrolisano da bacaka rukicama... ovde zovu stratle refleks, ja sam pocela da je umotavam u taj prvi i svidelo joj se... cvrse je spavala... onda je preraslatu velicinu pa sam kupila drugu... sad joj je vec knap a vece ne proizvode.. izgleda dok beba ne poraste 57 cm pa kad to bilo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Swaddling
30.3.2011 4:59:05   
vukosava
ovaj sam ja imala


дизајн без рукава омогућава добру вентилацију и смањује ризик од поновног удисанја(удисање угљен-диоксида и гушења), који је могући узрок синдрома изненадне смрти новорођенчета (СИДС).
Одобрени као "здрави за кукове " од стране Међународног института за ишчашење кукова.
Врећа је дизајнирана да омогућава довољно простора за шутирање, али не дозвољава да је беба изшутира са себе па тако остане у топлом целе ноћи. Промена пелена је лака. Има рајфешлус одоздо.
Користи је више од 600 болница, уједно је и добар избор за родитеље да наставе праксу безбедног спавања.

Ово ти је превод. Наиме моја беба је спавала у памучним штрамплицама (зекицама) и овоме. Никаква ћебад, јоргани и јастуци, само чврсто затегнут чаршав испод ње. Испрали су нам мозак у школици да је тако најсигурније... Сад спава у врећи која има рукаве и ногавице...

Ово чудо има два дела. Један испод са рајфешлусом који се откопчава одоздо на горе, назад има велкро за чичак. И други који изгледа као крила а има на себи чичак. На два места спојиш беби на леђа. Имају и две трачице спреда, по једна са сваке стране на унутрашњем делу који убациш у одговарајуће рупице које су на овим крилцима, да се не би повукло беби према лицу, да би вертикално задржало одговарајући положај. Затим једно крилце донесеш под једну руку, замоташ бебу чврсто, а друго залепиш чичком за велкро на другој страни и беба ни макац. Руке су јој вертикално на доле према коленима, па кад јој се појави тај реклекс како се зове на спрском не знам, ја би га назвала кад беба почне да се цима у сну, та тканина која је као ћебе јој задржи руке па се не уплаши и има утисак да је неко држи ваљда па се смири.

< Poruku je uredio vukosava -- 30.3.2011 5:15:32 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Swaddling
30.3.2011 5:16:09   
vukosava
ја сам само престала што је нини мали део за ногице, сад јој се појавио неки екцем на образима баш би ми сад добро дошао већи

< Poruku je uredio vukosava -- 30.3.2011 5:17:31 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Swaddling
30.3.2011 5:23:29   
vukosava
само да додам да то није никаква нова метода, моја мама је мене тако замотавала као кифлицу

погледај овде кликни

ево и методе на видеу кликни

за баш мале бебе није потребна специјална опрема, можеш да их замотаваш у неке чаршавчиће


user posted image

za manje bebe
user posted image


< Poruku je uredio vukosava -- 30.3.2011 5:33:09 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Swaddling
30.3.2011 5:40:42   
vukosava
dok ja nesto nadjem sesija istekla

evo velicine:
klikni

najveca im je:
3 do 6 meseci, dete do 66 cm (moja je bas toliko sad), dete do 8.2 kg (moja je 8.35kg)

pa ako je beba manja a starija opet moze da stane u ovo

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Swaddling
30.3.2011 9:31:22   
caca81
Pa, ovako umotavaju bebe u porodilištima...novina je samo to što se neko setio da izmisli to ćebe, da bi bilo jednostavnije da se umotaju bebe...
Ne kapiram u čemu se sastoji ova novina da bi bila posebna tema za to?user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Swaddling
30.3.2011 10:13:28   
jovicaa
ne znam sta ti nije jasno? tema sluzi da bi mame znale kako ovo da urade i da bi se setile da mogu i na ovaj nacin da uspavljuju dete, posto mnogo olaksava, a vecina se ne seti. 

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Swaddling
30.3.2011 10:27:47   
caca81
To se nauči u porodilištu, i tada se 90% mama zgražava što se bebe umotavaju i sputavaju...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Swaddling
30.3.2011 10:31:44   
jovicaa
meni na pr nije palo na pamet da umotam svoju bebu, ali kada smo nasli ovo na netu, skontala sam da je super. tako da mi je drago sto je tash otvorila ovu temu, da bi i druge mame videle. niko meni u porodilistu nije rekao kako se to radi i sl...

< Poruku je uredio jovicaa -- 30.3.2011 10:32:02 >

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here