|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pogačice sa čvarcima
24.11.2009 22:55:38   
Anoniman
Pogacice sa Cvarcima  Potrebno je:
900g brasna
1 kvasac
0,5l mlacne vode
2dcl kisele pavlake
1dcl ulja
2 kasikice soli
1 kasikica secera
300g masti
0ko300g mlevenih cvaraka
zumance

[link=http://i443.photobucket.com/albums/qq158/verauzelac/cvarcicolages.jpg][/link]Priprema:

Vodu ugrejte da bude mlaka,a zatim joj dodajte so i secer.Zatim umesajte kvasac i ostavite par minut ana toplo kako bi kvasac nadosao.
Brasno prosejte,dodajte mast,kiselu pavlaku i vodu sa kvascem,i od te smese umesite testo.Ostavite ga ,prekriveno krpom da odstoji,na toplom ,kako bi naraslo.
Kada se udvostruci,razvijte ga oklagijom (krug),a zatim premazite vrelom vodom,zatim prebacite jedan kraj preko drugog,ponovo premazite vrelom vodom,i jos jednom “presavite testo”,premazite takodje jos jednom.
Ostavite da odstoji,a u medjuvremenu sameljite cvarke.Ako nemate cvarake,idealna je i drozdina.
Testo ponovo oklagijom razvijte,i preko njega premazite cvarke kao na kolaz fotografiji.;
Presavite testo po pola i ponovo premazite cvarcima..Ponovo presavijte i ostavite da odstoji.
Kada se testo malo odmorilo,ponovo razvijte oklagijom i vadite okruglom modlom pogacice. Svaku premazite zumancem.
pecite u predgrejanoj rerno oko 20min.dok ne porumene.



sutra ću da ih pravim pa nek* ide život! user posted image
 
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pogačice sa čvarcima
24.11.2009 22:56:41   
Anoniman
Jooooooooj sto ih volim,OBOZAVAM!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pogačice sa čvarcima
24.11.2009 22:57:12   
Anoniman
Ne smem ovo da čitam! OBOŽAVAM! A mm izgleda kao da je u 7-om mesecu trudnoće! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pogačice sa čvarcima
24.11.2009 22:59:30   
Anoniman
hehehe user posted image

ma našla sam malopre recept na net-u, kasno mi da zovem babu user posted image
mada, sutra ću da ih pravima doneo svekar čvaraka user posted image user posted image user posted image


........ uh, obožavam ih!........

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 9:56:25   
Tea2
Da li je neko pravio po ovom receptu?
Dajte neki proveren za neuke testasice...Ili neki drugaciji recept,a da idu cvarci..
Pretpostavljam da ovo nije bas zdravo davati deci...ili moze?Cvarci?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 12:42:46   
Shishica
Ja sam mojoj Emi cvarke davala vec sa 8. meseci. Mislim da je mast zdravija od ulja i na vma koriste slaninu i to sapunjaru tj. kazu bolesnicima da im njihovi donesu ako imaju.. mislim najvise za pluca.

Imam ja recept..sad cu da upisem..

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 12:53:53   
Shishica
2.dl mleka mlakog
kasikicu secera i
kvasac svez


Stavis da se podigne kvasac - prekri krpom.

Umesas posle tu

Jedno jaje
1. kiselo mleko
so i
oko 500. gr brasna


Kad umesis, razvijes cetvrtasto i mazes mlevenim cvarcima. Treba ukupno 350. gr cvaraka, ali mozes i manje ako ti je to puno

Savijes kao testo sa salom:

donju stranu pa preko nje gornju, pa levu pa desnu preko nje (da bude kao kocka na kraju)

Onda jos dva puta savijas, a izmedju savijanja neka stoji po 15 minuta. Drugi i treci put savijas ovim redom:

gornju, donju, desnu pa levu stranu

levu, desnu, donju i gornju.


Razvijes oko 2 cm (bolje tako deblje) i seces na kvadratice, ostavis da nakisne u tepsiji. Namazes zumancetom umucenim sa kasikicom pavlake kisele. Mozes i nozem da isaras odozgo, secnes kao kad pravis strafte za x-o

< Poruku je uredio Shishica -- 26.1.2012 12:54:30 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 16:55:29   
Shishica
Sad sam pravila i da stavim izmene!!

Dosta je i 200. gr cvaraka.
Brasna treba oko 700-800. gr

Lepe su i mekane.
Cekam da se ohlade... user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 18:31:10   
Tea2
Super je recept,hvala.Pravila bih ovo,ali nikada nisam savijala...i ovo nista ne razumem.Jesam li ocajna kuvarica?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 18:56:26   
slavica.
Uh... Sad su mi se prijele! A nemam kod kuce kvasac,ni kiselo mleko! Moracu cekati do sutra,pa da posaljem muza user posted image
Eto...tako mi i treba kada citam teme o hrani...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 19:01:45   
Shishica

IZVORNA PORUKA: Tea2

Super je recept,hvala.Pravila bih ovo,ali nikada nisam savijala...i ovo nista ne razumem.Jesam li ocajna kuvarica?


Sad cu nacrtati pa cu postaviti sliku. Ma daj molim te, to nije nista!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 19:20:46   
Shishica
user posted image

Znaci.. stranicu do tebe 1. preklopi do ljubicas_te gornje crte. Sad gornju stranicu 2. preklopi preko toga i dobices pravougaonik.
Tako levu stranu 3. do druge zelene crte i onda 4. preko tako da dobijes kocku.

Ostavis tako da stoji pokriveno krpom 15 minuta pa razvaljas ponovo na oko 1.cm ili dva pa prelazis na drugu sliku tj. taj redosled savijanja...

Uradi jednom i videces da to nije nista! Dobro izlupaj testo sa oko 600.gr brasna pa tako mekse ostavis da naraste i onda kreces da savijas.. eto.. pitaj ako nesto nije jasno..

< Poruku je uredio Shishica -- 26.1.2012 19:26:37 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 19:42:26   
Tea2
Joj,sto si slatka!!Ovo izgleda kao pravi poklon,hvala!!!Verovatno pravim nocas ili sutra nakon posla!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 20:15:27   
Shishica
Javi kako je ispalo i ne moras tacno da se drzis mere brasna, videces vec.. nemoj da bude pretvrdo, a nemoj ni da ga mljeckavis. Videces, samo ga dobro lupaj :D

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 20:23:03   
anuksunamun
Ove pogacice bih izela dok si reko keks....nema u kanadi cvaraka ni od korova...da poludis grrrrrr

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pogačice sa čvarcima
26.1.2012 21:18:27   
branki*
jooj,sad citam ovo..i meni se jedu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pogačice sa čvarcima
27.1.2012 19:02:27   
Tea2
Sve sam umesila,eno pogacica u tepsijama.Ne znam da li sam pogosila debljinu.Na koliko stepeni da pece,koliko dugo,idu li u zagrejanu rernu?Zaboravila sam da kupim pavlaku,mogu li da ih premazem samo sa zumancetom ili je bolje da zumanac pomesam npr.sa mlekom?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pogačice sa čvarcima
27.1.2012 19:32:11   
Tea2
Stavila sam u zagrejanu rernu,divno rastu,220 stepeni mozda cu malo smanjiti temperaturu...Namazala sam zumancetom.Nadam se da ce biti ukusne.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pogačice sa čvarcima
27.1.2012 20:04:00   
Tea2
Moj konacni odgovor je-super su.Jos jednom,hvala ,Shishici!!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Rižoto sa blitvom
Ringerajin kuvar: 17 joka
Pšenični griz sa voćem
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here