|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:14:36   
Radule
Veliki pozdrav.
Ovo je moj prvi post iako redovno citam vase divne teme.
Zelim da vas pitam za savet ili pomoc jer sam se veceras jako uplasila. Naime, prilikom prvog kupanja bebe, suprug i ja smo je nesto nespretnije okrenuli u kadici nakon cega je beba pocela da place. Plac se u jednom trenutku jako pojacao, tako da se po zavrsetku kupanja beba skroz zacenila (sirom otvorena usta bez glasa). Nakon sto je zatvorila usta vise nije pustila glasa i ubrzo je zaspala. Proslo je 5 casova od tog dogadjaja, medjutim jos uvek ni glasa beba nije ispustila. Obicno place kada trazi da se doji ili makar kakav nagovestaj placa, a sada otvara usta za plac, isto kao i uvek, medjutim ne ispusta glas. Nekako promuklo i stenje, medjutim uopste nikakvog glasa nije ispustuila od kupanja, iako je jako bucno dete. Upravo sam je podojila. Verujem da je nekima od vas ovo i smesno pitanje, medjutim0 forumi i sluze za razna pitanja, zar ne :)
Molim vas, da li je neko imao slicno iskustvo.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:19:01   
Pretty78
Radule, prvo da ti kazem , kad se beba zaceni, tj kad se tako jako zaplace da vidis da ne udise vazduh dovoljno joj je samo dunuti u lice i odmah dolazi sebi, da znas za ubuduce

a sto se tice tvog problema, probaj namerno da izazoves plac, ne sad da joj neznam sta uradis ali recimo probudi je ili na neki nacin probaj da izazoves plac. Neznam sta je moglo da se desi, osim da je napregla glasne zice kao i mi svi kad promuknemo od pevanja ali verujem da nije nista strasno....kazem probaj da izazoves plac

drzi se i ne sekiraj se
pusa


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Radule)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:27:30   
maja19
Ne sekiraj se sv se to desava ali poslusaj Pretty ona ti je lepo objasnila sta sve trebas da radis..i javi sta se desava..

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:37:22   
dunja RR

Radule dobrodošla user posted image

ja nemam savet, ali poslušaj Pretty pa nam javi da li je sve u redu, navijamo da jeste.......

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:39:12   
Radule
Hvala vam puno, puno, na brzim odgovorima. Upravo sam ga nahranila pa sam malo spokojnija jer sam bila uplasena da li ce jesti posto nije pustio glasa da je zainteresovan. Sad je strasno pospan, pa trenutno veoma slabo reaguije na bilo kakve provokacije. Plac mu je jako slab i bas promukao. Verujem da je samo jako napregnuo glasne zice.
Hvala vam za sve savete, ako bude nekih problema pisacu vam opet

(odgovor članu Radule)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:59:14   
lenaa
Radule nama se desilo nesto slicno, naime, kad sam se porodila prvih par dana u bolnici moja beba je jakoooo i punoooo plakala (verovatno je bila gladna a ja nisam imala mleka) i jednom su je sestre uzele kao da je pricuvaju i smire jer sam ja skroz iznemogla bila, i kad su mi je vratili moja beba se jedva cula kad place, bilo je to bas onako promuklo, tiho....To je nase iskustvo i pretpostavljam da se i vasa bebica prepala pa je jako vrisnula i sad je promukla. Ako je to, vec sutra bi trebalo da bude bolje (koliko se ja secam). Pozdrav

< Poruku je uredio lenaa -- 7.1.2011 1:00:15 >

(odgovor članu Radule)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 0:59:30   
Mishica 77
Radule, verujem da je samo promukao. Nema šta drugo da bude. Ipak je on jako mali. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Radule)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 7:08:58   
Radule
Povratili smo mu glas! Stavili smo ga na stomak i pustili da se 'muci' jedno 3 minuta. On je jadan krkljao i krkljao kao covek koji ima nesto u grlu i pokusava to da izbaci. Na samom kraju je malko povratio i odjednom kao da je progledao. Poceo je da vristi iz sveg glasa i postao je naprasno jako aktivan kakav je u stvari oduvek i bio. Od sinoc je bio jako miran (cutljiv, nekako povucen), a sada mu se vratila zivost.
Veceras cemo biti jako pazljivi prilikom kupanja. Prvi put je bio jako stresan za njega

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 7:44:01   
Anoniman
ma čekaj samo da skonta kako koji mišić funkcioniše i onda ste ga nagrabusiliuser posted image user posted image user posted image

...ipak je to nova tek otpakovana beba mora malo da se razradiuser posted image drago mi je da je sve ok!

(odgovor članu Radule)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Beba ostala bez glasa
7.1.2011 10:32:28   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: Radule

Povratili smo mu glas! Stavili smo ga na stomak i pustili da se 'muci' jedno 3 minuta. On je jadan krkljao i krkljao kao covek koji ima nesto u grlu i pokusava to da izbaci. Na samom kraju je malko povratio i odjednom kao da je progledao. Poceo je da vristi iz sveg glasa i postao je naprasno jako aktivan kakav je u stvari oduvek i bio. Od sinoc je bio jako miran (cutljiv, nekako povucen), a sada mu se vratila zivost.
Veceras cemo biti jako pazljivi prilikom kupanja. Prvi put je bio jako stresan za njega


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

drago mi je da je sad dsve ok

pusa bebcuuuuuuu


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Radule)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Beba ostala bez glasa
6.9.2011 22:58:48   
Anoniman
mi smo primetili danas popodne da nam je beba jako promukla. pretpostavljamo da je to zato sto je skoro citavog dana jako plakala, zbog grceva. mada sam i ja bolesna ovih dana, primam inekcije zbog grla, pa brinemo da se nije i od mene zarazila. juce smo bili na kontroli, doktorka joj je gledala grlo i sve je bilo ok.
veceras smo primetili da joj je jos gore, kao da je potpuno izgubila glas. otvara usta, ali ne moze da zaplace. samo jeca kao neko malo mace. user posted image
jako sam se zabrinula. zvala sam halo bebu, ali ne mogu da ih dobijem citave veceri. zvala sam i njenu  doktorku i ona zena se cudi kako ne moze da place. user posted image rekla je da idemo u hitnu pomoc. sad cu videti sa mm da li cemo ici u hitnu, ili da cekamo jutro da idemo kod njene doktorke.
stvarno sam ocajna. u glavi mi je najgori moguci scenario. ..da ce ostati nema, da nece moci da progovri kad dodje vreme, da ce ovo ostaviti neke posledice.
pomozite molim vas mozete ikako user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Pretty78)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Beba ostala bez glasa
6.9.2011 23:07:21   
Iwana87
Mogu samo da ti kazem da probas da ne panicis,da time ne unervozis bebu jos vise.Ako ce te smiriti idi do hitne pomoci.mada ne znam koliko ce ti oni pomoci.Ako je sve drugo ok,ako spava,rucka,piski,kaki normalno,ostavi do jutra pa idi kod tvoje dr.Mozda trenutno od tolikog plakanja.Znam da ti je jako stresno i tesko ali kazi sebi da je to zdrava beba i da ce sve biti super.Tako ces bebcu pomoci a i sebi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Beba ostala bez glasa
6.9.2011 23:12:18   
madre
macaki, ako beba sada spava ja bih to ostavila za sutra. taj najgori scenario izbaci iz glave, pa sutra lepo popricaj sa doktorkom. verujem da je sve u redu, grcevi cine svoje i to plakanje naravno. probaj da se opustis jer nervoza ne donosi nikakvo dobrouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Beba ostala bez glasa
7.9.2011 1:01:17   
Anoniman
zvala sam hitnu da pitam za savet i oni su rekli da odmah dodjemo. doktorka je pregledala, kaze sve je ok, verovatno je promukla od plakanja. inhalirali su je tamo fizioloskim rastvorom, sve vreme je plakala. user posted image rekla je da joj grejemo maramicu i stavljamo na vratic. ako bude gore da idemo sutra kod nase doktorke. jadna moja mala. user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Beba ostala bez glasa
7.9.2011 10:17:17   
Ana RR
Macaki, jel smeš da joj daješ neki čajić, kamilicu recimo? Da ugreje grlo. Srećica malena. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Beba ostala bez glasa
7.9.2011 13:51:59   
mirjanica
Macaki, jel bolje bebana?
I meni se par puta ucinilo da Bane izgubi glasic, i to uglavnom posle vecernjeg koncerta, kad ima jake grceve. Jednom se u toku noci probudio da jede i ja ga presvlacim vidim cuti, cudno mi to bilo skroz obicno je pekmezav jer mu smeta sto je mokar, gladan, sto se probudio... Ujutru vidim isto ne place, nesto je guknuo malo.. i mene panika kao tebe uhvatila. Medjutim, brzo je proplakao! Tako da nemam pojma jel stvarno bio miran ili je kao i tvoja beba na kratko izgubio glasic od urlikanja?


_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Beba ostala bez glasa
7.9.2011 15:43:36   
Anoniman
i dalje je promukla, jedva place. glasic joj je kao nekoj maloj maci, kao da cvili. user posted image kad je boli samo tiho jeca i pravi grimase, mukica moja mala. user posted image
rekla nam je dr da joj grejemo maramicu i stavljamo na vratic. i da mozemo da je naparimo tako sto stavimo kljucalu vodu, a nju pronosimo samo blizu toga, nikako nad to.
samo se brinem da nisu ovo prvi simptomi bolesti...

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here