|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dupla materica
20.12.2011 23:35:48   
mashnicaa
Da li neko zna da li je moguce izneti trudnocu sa dve materice,znaci nije pregrada-septum u pitanju ,vec dve odvojene materice.....ili je potrebna operacija?
Hvala unapred
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dupla materica
21.12.2011 15:36:32   
neron
moze se iznijeti trudnoca koliko ja znam al do nekog 7 mjeseca otprilike i bebe su jako male, tj slabije rastu jer nemaju mesta i ranije se rode al ima slucajeva da se iznese trudnoca. imam poznanicu koja se porodila u 7 mjesecu kad je dobila trudove i tada su joj tek na carskom rezu ustanovili da ima dve materice. 

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dupla materica
21.12.2011 16:15:00   
liliana
Ja sam jedna od tih "srećnica" sa 2 zasebne materice. Prvo su mislili da je samo delimični septum, međutim, nakon  pretraga, ispostavilo se da  nije u pitanju septum, več 2 posebne materice, sa  2 odvojena grlića (svaka ima svoj grlić).  Moje deiete se rodilo u 38-oj nedelji trudnoče, što znači da se trudnoča može izneti do kraja. Moja beba je VTO beba, ali, trudnoča sa 2 zasebne materice se može ostvariti i prirodnim putem, ukoliko nema  još nekih problema. Inače, ja sam u oba materična dela nosila bebe, međutim, beba iz levog dela nije preživela, a u desnom materičnom delu sam imala 2 bebe, od kojih je jednoj srčana radnja prestala u 8. nede4lji.  Druga se rodila živa i zdrava u 38. nedelji. Jeste bila sitna, ali je zdrava. Imala je 2kg i 400gr i 44cm dužine.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dupla materica
21.12.2011 16:39:23   
mashnicaa
Ja sam bila trudna,ali sam imala spontani u 12.oj nedelji....razlog je beba nije imala mesta da se razvija...i receno mi je da bolje to operisem...jer je jako mala verovatnoca da iznesem do kraja ...znaci nije nemoguce ali .....
Zakazali su mi operaciju za februar...bolje kao da operisem nego da prolazim kroz jos gomilu spontanih ...
Nisam pametna :(

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dupla materica
3.1.2012 5:39:30   
vukosava

IZVORNA PORUKA: liliana

Ja sam jedna od tih "srećnica" sa 2 zasebne materice. Prvo su mislili da je samo delimični septum, međutim, nakon  pretraga, ispostavilo se da  nije u pitanju septum, več 2 posebne materice, sa  2 odvojena grlića (svaka ima svoj grlić).  Moje deiete se rodilo u 38-oj nedelji trudnoče, što znači da se trudnoča može izneti do kraja. Moja beba je VTO beba, ali, trudnoča sa 2 zasebne materice se može ostvariti i prirodnim putem, ukoliko nema  još nekih problema. Inače, ja sam u oba materična dela nosila bebe, međutim, beba iz levog dela nije preživela, a u desnom materičnom delu sam imala 2 bebe, od kojih je jednoj srčana radnja prestala u 8. nede4lji.  Druga se rodila živa i zdrava u 38. nedelji. Jeste bila sitna, ali je zdrava. Imala je 2kg i 400gr i 44cm dužine.



liliana, stvarno si posebna. Evo ja nisam znala za to,a vidis sta sve priroda nam da... kamo srece da su sve tri bebice opstale user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dupla materica
6.1.2012 1:59:50   
liliana
user posted image
E, moja Vukice, kamo moje puste sreće...
Da je makar ona  beba uspela da izgura još 3-4 nedelje, možda bi uspela da preživi... Ovako, osta T. sama, a  ja ću ceo život patiti...user posted image
Opet, zagrlim je, a ona kad me stegne iz sve snage i cmokne-ceo  svet je moj!!!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dupla materica
6.1.2012 6:10:33   
vukosava

IZVORNA PORUKA: liliana

user posted image
E, moja Vukice, kamo moje puste sreće...
Da je makar ona  beba uspela da izgura još 3-4 nedelje, možda bi uspela da preživi... Ovako, osta T. sama, a  ja ću ceo život patiti...user posted image
Opet, zagrlim je, a ona kad me stegne iz sve snage i cmokne-ceo  svet je moj!!!



user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dupla materica
11.1.2012 13:00:37   
hanka
Da ne bih otvarala jos jednu temu o materici aj da pitam ovde ako postoji slicna neka me moderatori prebace
Jel ima neko ovde sa jednorogom matericom,interesuje me koji su problemi oko zaceca i trudnoce?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dupla materica
11.1.2012 13:08:18   
jelenka
hanka ja imam dvorogu matericu i ostajala sam trudna al na zalos dva pobacaja zbog male supljine u materici,nije bilo mesta za razvijanje pa su mi odradili histeroskopiju i otklonili pregradu. rekli su mi da nece biti problema ali ja neostajem trudna vec godinu ipo dana da li to ima veze ili ne neznam,sad u januaru idem na inseminaciju.
nemoj da brines doci ce do zaceca.user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dupla materica
11.1.2012 13:09:17   
Modessty
Materica
Materična duplja omogućava nesmetan razvoj ploda u toku trudnoće prilagođavajući svoju veličinu rastu ploda. Ukoliko postoje razvojne anomalije, kao što su mala nerazvijena materica (uterus hypoplasticus), dvoroga materica ( uterus bicornis), jednoroga materica ( uterus unicornis), dupla materica (uterus duplex), materična duplja nije u mogućnosti da se adekvatno prilagođava veličini ploda u toku trudnoće pa često dolazi do spontanih prekida trudnoće (abortus spontaneus).
Ove razvojne anomalije u većini slučajeva neće sprečiti čin oplodnje ukoliko su svi ostali delovi reproduktivnog trakta očuvani, ali će kompromitovati normalan intrauterini razvoj ploda i uzrokovati pojavu stanja koje označavamo pojmom infertilitet.

Zene sa jednom od navedenih anomalija su izlozene povecanom riziku za spontani pobacaj, prevremi porodjaj i komplikacije u toku samog porodjaja. Sam spontani pobacaj umanjuje rizik za novi pobacaj i prevremeni porodjaj zbog toga sto se posle prve trudnoce anomalicna materica uveca, tako da plod u svakoj narednoj trudnoci ima vise uslova za pravilan razvoj.

< Poruku je uredio Modessty -- 11.1.2012 13:15:40 >

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dupla materica
11.1.2012 13:24:46   
jelenka
problem je da se iznese zbog takvog oblika isto zavisi i gde se zacne.

(odgovor članu jelenka)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dupla materica
11.1.2012 14:09:44   
jelenka
sve je to uredu ali u mom slucaju bi se svaka trudnoca zavrsavala pobacajima ,drugu sam pobacila u cetvrtom mesecu trecu su mi rekli verovatno u sestom pa bi mi izazivali porodjaj tek naredu bih mozda iznela i to mi ne garantuju pa su mi zbog tog uradili histeroskopiju. to su mi rekli svi doktori na Gaku
ma strsno kroz sta sam sve prosla dobro sam normalna ali sve sam izdrzala i idem dalje.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dupla materica
11.1.2012 14:11:03   
Anoniman
Jelenka, bas mi je zaouser posted image
Ali imaces ti beca, videces. A mozda i tri cetiri, ko zna.user posted image

(odgovor članu jelenka)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dupla materica
11.1.2012 14:15:10   
jelenka
joj mila iz tvojih usta u Bozije usi bas ti hvalauser posted image . radim na tome sad cemo videti ima Bog.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dupla materica
11.1.2012 14:21:06   
Anoniman
Ma bice. Verovatno je trebalo vremena da se to sve vrati u normalu.

(odgovor članu jelenka)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dupla materica
12.1.2012 19:37:24   
hanka
Jelenka meni su objasnili otprilike kao i tebi,sto vise trudnoca materica postaje veca ili elasticnija i onda se moze izneti trudnoca do kraja
Samo je meni problem da ostanem trudna user posted image

< Poruku je uredio hanka -- 12.1.2012 19:39:17 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dupla materica
11.6.2012 22:38:25   
Ana Djuxi
Zdravo drage dame!
Ja sam nova na ovom forumu, ali dosta sam pratila vase zivotne price.
Zelela bih da vam iznesem moju pricu. Imam 25 godina i u braku sam vec godinu dana.Nedavno su mi otkrili da imam duplu matericu sa jednim grlicem. Bila sam sokirana jer sam prvi put cula da to postoji. Prporucili su mi laparaskopiju. Treba da je radim u Gak-u, pokupila sam sve analize i cekam da dobijem, ali medjutim ja sam ostala trudna. Sad sam u velikom strahu sta i kako dalje. Jos nisam otisla kod ginekologa jer sam za trudnocu saznala pre dva dana. Da li imate iskustva, da li je neka bila u mojoj situacij? Pozdrav svima user posted image

(odgovor članu mashnicaa)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dupla materica
11.6.2012 22:42:04   
Anoniman
Ne znam ništa o tome, ali se nadam da sa duplom matericom možeš bez problema izneti trudnoću, i želim ti svu sreću na tom putu! user posted image

(odgovor članu Ana Djuxi)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dupla materica
11.6.2012 22:45:02   
Ana Djuxi
I ja se nadam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dupla materica
11.6.2012 22:47:53   
Anoniman
Vidim da je liliana gore pisala pozitivno iskustvo, jedina razlika je da ona ima dva grlića.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dupla materica
29.7.2012 4:48:29   
lilij
ZDRAVO DRAGE MOJE ..... I JA SAM JEDNA OD ONIH "POSEBNIH" IMAM DVE MATERICE I DVE VAGINE .... I JA SAM SE UPLASILA KAD SAM PRVI PUT SAZNALA ... IMAM DVOJE DIVNE DECE 11 I 6 GODINA .. PRVU TRUDNOCU SAM IZNELA DO KRAJA A DRUGU U 34 N. IMALA SAM OBA CARSKA , U OBE TRUDNOCE SU BILI BLIZANCI ALI U 9 NEDELJI IZ LEVE MATERICE PLOD ODE . I OSTATAK TRUDNOCE PRODJE DOBRO.. INACE NISAM IMALA PROBLEMA DA OSTANEM TRUDNA ... ZA SADA SAM OK NEMAM NIKAKVIH SMETNJI ...TOLIKO OD MENE ... PUNO POZDRAVA ZA SVE VAS ...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dupla materica
16.8.2012 0:08:51   
bubsa
Mnogo ti hvala, sad sam malo optimisticnija po ovom nasem cudnom pitanju, i ja imam dve materice, dve vagine i sve duplo..i zelela bih uskoro da konacno pravim bebu, ali mi je ta anomalija toliki kamen spoticanja u glavi..pa bih te zamolila da jos jednom napises, nisi imala nikakvih problema sa tim?user posted image jer ni ja ne bih ni na kakvu operaciju pre trudnoce..pozdrav

(odgovor članu lilij)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dupla materica
12.10.2012 18:14:00   
tina18
evo i mene, isti ''problem'' dve materice, dva grlica, konsultovala sam se sa 3 doktora sta da radim(da li da preduzim neke intervencije ili ne) i svi su me savetovali drugacije... ipak posle ovih komentara mi je kol'ko tol'ko lakse... dame moje budite pozitnve i isto tako razmisljajte i sve ce biti u redu sigurna sam...

(odgovor članu bubsa)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dupla materica
29.11.2012 18:39:35   
makyma
Recite mi, da li neko zna, ukoliko devojcica od 11godina dobije prvi ciklus i ustanovi se da ima dva grlica materice, s obzirom da je to neki srednji period rasta i razvijanja, da li postoji mogucnost tokom razvijanja, da se te dve materice spoje u jednu?

(odgovor članu tina18)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dupla materica
10.12.2012 14:28:03   
mashnicaa
Ja sam da se javim i kazem da sam ja operisala svoje dve materice i da sad imam jednu :) Morala da se operisema jer sam vec imala jedan spontani u 4.om mesecu zato sto beba nije imala mesta da se razvija....operacija je prosla super i evo posle 6 meseci cekam svoju bebu.

(odgovor članu makyma)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here