|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li perete flašice za bebu u mašini za sudove?
10.3.2009 14:29:34   
mihi
Da li perete flašice za bebu u mašini za sudove?

P.S. moderatoru ako već postoji tema ovu zaključajte pozdrav
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 14:37:16   
prase
Ne, zato što nemam mašinu za sudove user posted image Šalu na stranu, da imam mašinu za sudove verovatno ne bih ni tada prala flašice u njoj zato što adaptirano mleko tako sm... ovaj, čudno miriše i volim da operem flašicu odmah nakon obroka.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 14:42:27   
Anoniman
ne perem jer na vecini flasica stoji da se ne peru u masini za sudje 

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 14:42:39   
Anoniman
Ja sam prava par puta ali sam bila nezadovoljna.

E sada, ovo što prase kaže da smrdi... ja sam uvek oprala flašicu odmah, a onda recimo uveče stavila čistu flašicu u mašinu da se dobro opere. Šta se desilo? Flašica je previše laka i prevrne se, u njoj ostane vode i delova tabletice, pa se ja onda natripujem, pa ujutru opet perem flašicu i otkuvavam je. Onda sam batalila celu tu priču.

O pranju i sterilisanju (ali ne pranju u mašini) flašica ima i ovde KLIK

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 14:43:52   
guppy RR
mihi, pisale smo već u nekoliko tema o tome, ali nebitno... ovako direktne teme još nema.

Ja nisam prala u mašini za sudove, nego četka + detergent + sterilizator kad su flašice oprane, sem nekoliko puta u mašini kad mi se učinilo da su flašice jako mastne.

Protiv sam pranja u mašini... jer pretpostavljam da ostaje sredstvo za sjaj i još štošta na flašicama...



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 14:49:12   
Lu
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Ja nisam prala u mašini za sudove, nego četka + detergent + sterilizator kad su flašice oprane, sem nekoliko puta u mašini kad mi se učinilo da su flašice jako mastne.

Protiv sam pranja u mašini... jer pretpostavljam da ostaje sredstvo za sjaj i još štošta na flašicama...




Ja isto ovakouser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 15:17:21   
mihi
Imam baby program za flašice u mašini za sudove a i sad sam kupila jednu  veliku Avent od 330 ml piše da ih je bezbedno prati u mašini za sudove, posle ih sterilišem u Avent sterilizatoru za mikrotalasnu!!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 15:27:39   
Anoniman
Avent-ove smeju da se peru u mašini. A što bi je prala u mašini ako je posle svakako sterilišeš? user posted image

mihi, ajde napravi Ticker, ja sam glupava da zapamtim kolika su ti deca. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 10.3.2009 15:28:44 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 15:38:16   
prase
mihi, zar nije tvoj mlađi sin star oko 6 meseci? Moguće je da sam nešto pobrkala, ali ako nisam - zašto još uvek sterilišeš flašice? Uroš sve što dohvati strpa u usta i tako od 3. meseca - onda smo shvatili da nema smisla da se sterilišu flašice, a pedijatar je to potvrdio. Nije ti valjda jednostavnije da pereš flašice prvo u mašini pa za svaki slučaj sterilišeš umesto da ih opereš "na ruke" (ako jeste, ti i mm biste se super slagali) user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 15:45:10   
Anoniman
Ja sam do godinu dana otkuvavala flašice...
Ne znam zašto kada je Luka isto sve trpao u usta od 3-eg meseca user posted image
Onda od prvog rođendana - jednom nedeljno.
Sada - povremeno, kada vidim da bi zaista trebalo. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 18:04:57   
mihi
Jeste Miloš ima 5,5 meseci prvo ih operem u mašini za sudove pa ih sterilišem i to da se ne bi skupljao kamenac jer u sterilizator ide obična voda mm sa posla donosi vodu za HPLC jer ima aparat za pravljenje vode u laboratoriji koji pravi vodu bez minerala i bez primesa organske materije (bakterije, virusi) tu vodu sipam i u peglu i super je. luda sam tako sam navikla naravno da njemu padne varalica i ja je operem pod mlazom vrele vode i vratim mu je u usta ali i varalice sterilišem često.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 18:07:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Sada - povremeno, kada vidim da bi zaista trebalo. user posted image

Pa zar Luka još pije iz bočiceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
10.3.2009 18:31:20   
Jeca*
Ja Luki sve perem ručno, a flašice sa cuclom za mleko i flašicu sa piskom za vodicu sterilišem uvek posle pranja. Iako sve trpa u usta (mada mu sterilištem i glodalice koje smeju da se sterilišu), nekako volim da mu cuclice za obrok uvek budu sterilne. Bar do godinu dana. Imam jako dobar sterilizator, koristimo artersku vodu (ima izvor u mom rodnom gradu, pa kad odemo napunimo 2-3 balona od 5l i milina). Inače, povremeno ubacim sve ove NUK staklene flašice i one plastične delove (sve sem cucle) u mašinu za sudove, da se malo detaljnije properu.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
25.3.2010 22:24:36   
nina83
Ja jos uvek sterilisem flasice, ali mi je to otkako joj dajem kasice postalo glupo, jer pribor za pripremanje kasica ne sterilisem, kao ni cinijice i kasicice iz kojih jede.. A da ne spominjem igracke koje su joj redovno u ustima.. Zanima me kada se prekine sa svakodnevnom sterilizacijom, da li se samo operu ili se jednom nedeljno/ mesecno sterilisuuser posted image  Lupam, kako to posle ide??

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
26.3.2010 6:57:27   
*Alexx*
Nina, pedijatri preporučuju (tj. moj pedijatar, da preciziram) da se do godine dana sterilišu flašice. Meni to isto pomalo nema smisla baš zbog tanjirića, kašičica i ostalog, ali eto... radim to i dalje user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
26.3.2010 7:48:59   
nina83
I ja sam moju pedijatricu pitala jos na samom pocetku, na prvom-drugom pregledu, do kada treba da sterilisem, ona je rekla do 6 meseca, dok ne krene da jede cvrstu hranu.. Danas idemo na pregled, pa cu ponovo da je pitamuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
26.3.2010 8:13:24   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: nina83

I ja sam moju pedijatricu pitala jos na samom pocetku, na prvom-drugom pregledu, do kada treba da sterilisem, ona je rekla do 6 meseca, dok ne krene da jede cvrstu hranu.. Danas idemo na pregled, pa cu ponovo da je pitamuser posted image


Eto vidiš kako pedijatri imaju različita mišljenja. Pitaj, pa nam prenesi user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
26.3.2010 10:04:33   
Anoniman
Posto vise ne iskuvavam flasice, ubacim ih s vremena na vreme u masinu, ali ih posle toga jos operem (ima svrhu posto masina pere na visokoj temp, ali ostanu neke "truncice" unutra). Posle mleka sipam u njih malo deterdzenta, napunim vrucom vodom, zatvorim flasicu i promuckam,pa tako ostavim da se malo kiseli, dokmne napunim masinu.Kad flasice perem u masini, cucle iskuvam.
Ja sam za iskuvavanje do godinu dana-razlog je prost-bakterije mleka nisu iste kao bakterije iz jabuke, i drukcije se zadrzavaju na silikonskoj dudi za flasicu, a drukcije na keramickom/metalnom/plasticnom tanjiricu.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
26.3.2010 11:31:36   
majda
Ja koristim aventove flašice za bebu,ali ih ne perem u mašini za sudje.Nemam sterilizator za njih,već lijepo četkica i detrdjent.I bude sve ok.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
28.3.2010 1:26:52   
choopa choops
U pocetku nisam, a kasnije bogme jesam user posted image S tim da bi je oprala u masini, a onda malo isprala pod vrucom vodom na cesmi. Mi smo koristili male plasticne Avent za vodu i staklene Chicco za mlijecne kasice.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu majda)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
27.10.2010 19:16:49   
Verus
Jesam par puta i uopste nisam zadovoljna-kad dignem flasicu naspram svetla vide se bele tackice, a cak sam stavila opciju extra rinse i da se sterilize. 

Tako da ih perem rucno i tako ce ostati iako je veliki posao...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
28.10.2010 9:22:51   
*Alexx*
Od skoro ne sterilišem više flašice Andreju (ima 14 meseci, dosta je bilo user posted image ). Perem ih ručno, a kad se napuni mašina za sudove, stavim i njih - to je jednom, dva puta nedeljno. Sasvim se lepo operu user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
28.10.2010 10:08:22   
mihi
Imam Bebi program on ima ekstra ispiranje i savršeno se operu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li perete flašice za bebu u mašini za ...
4.3.2011 20:23:55   
zoća
perem i veoma sam zadovoljna kako mašina to odradi

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here