|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ga obući?
25.12.2013 14:37:08   
Majčica Ivančica

Pozdrav svima!

Molim vas za savet - imam dvogodišnjeg dečaka. Jako je dobar, velika je maza, traži malo više mamine pažnje, ali ništa nesvojstveno jednom detetu. Jedino što muža i mene muči je to što ujutru kada ga probudimo za vrtić neće da se obuče. Prvo ga razbudimo onako kako on voli, nekada pustimo dečije pesmice, razgovaramo, popije čaj i onda kreće DRAMA! Beži, plače, vrišti.
Tako je uglavnom kada ga mi budimo da bismo išli u vrtić i na posao i tada naravno nemamo vremena na pretek. Vikendom kada se probudi sam, uglavnom je ok.
Zanima me da li je u pitanju samo neka faza ili treba nešto preduzimati.

Pozdrav od mame Ivane
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kako ga obući?
26.12.2013 0:44:22   
Azra_
Ja ne mogu pomoći, nemam iskustva jer mi dete ne ide u vrtić. Očigledno je da dete povezuje to oblačenje sa odlaskom u vrtić i da je to njegovo negodovanje. Rećiće druge mame, ali verovatno je faza, još ako se nije privikao, našao drugare... Voli vrtić?

Meni će jednog dana jako nedostajati naši jutarnji rituali. Kad se žuri, posao, vrtić, oblačenje, spremanje...sve je užurbano, a ovako kada smo kod kuće, naspavamo se, pa se malo mazimo i razvlačimo po krevetu kao mačke, onda ustajemo, on pogricka keks u pidžami, ja popijem belu kafu, e , onda možemo na oblačenje i u novi dan-raspoložni i zadovoljni. Kad negde idemo i kada ga budimo ranije, oblačimo na brzaka i žurimo, sav je zbunjen. Vidi se da mu ne odgovara, ali ne stiže da negoduje. Mogu misliti šta bi bilo da zna da ide negde gde mu se baš i ne provodi toliko vremena bez tate i mame.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kako ga obući?
26.12.2013 8:45:38   
Peace*
Stvarno ne znam da pomognem. Ja ne puštam muziku, ne mazim... Uđem u sobu, dignem roletne. malo prošašuljim po kosi, ako ne reaguju uhvatim za noge i izvučem iz kreveta. user posted image
Uglavnom trče da piške, i dolaze da se obuku, jer znaju da ako odmah ne dođu, moraće sami da se oblače, a lakše im je ako to uradim ja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kako ga obući?
26.12.2013 8:57:43   
Didy
Ja skoro isto kao Taša.user posted image Kod mene isto nema cile - mile, nema ubeđivanja, pregovaranja. Mi se na brzinu oblačimo, spremamo, pa se posle malko poigraju dok se mi ne spremimo. Znaju da ako se razvlače, neće imati vremena za igru, pa onda sami žure. Stefan se sam oblači dok ja Sofiju spremim.
Mislim da definitivno negoduje zbog vrtića. Možda da mu pustiš crtani dok se oblačite?
I, da, ja moje uglavnom ne budim, sami se probude. Ako vidim da teško ustaju ujutro, onda ih uveče stavim ranije na spavanje, jer samo kad se sami probude to mi je znak da su se naspavali.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kako ga obući?
26.12.2013 15:07:42   
Majčica Ivančica
Hvala na odgovorima.
Ne bih rekla da je puštanje crtaća rešenje, jer tek onda nema pojma da se oblačio jer sve vreme mu pažnju zaokuplja televizor.
Ne znam kolika su vaša deca, ali kada bih svog sina čekala da se sam spremi za vrtić, ne bih to dočekala još 6 meseci. On naravno ne ume da se spremi sam, mali je.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kako ga obući?
26.12.2013 19:41:28   
Didy
Pređi mišem preko nicka svakog od nas i videćeš na tikerma kolika su nam deca. Naravno da se dvogodišnjak ne sprema sam, ne sprema se ni moja ćerka, ona je uzrasta kao tvoj sin. Kad je moj sin negodovao i izvodio ujutro pre vrtića, ja sam mu puštala crtani da se malo odobrovolji. POgleda jedan crtani, za to vreme s eobučemo, spremimo i idemo. Možda da razgovaraš s njim, da se unapred dogovorite, kod mojih to pali kad im lepo kažem kojim ćemo redomobavljati neke radnje. Npr: sad ćemo da ustanemo, idemo u kupatilo da piškimo, da s eumijemo, popijemo malo vode, obučemo se, pogledaš crtani do kraja, obuvamo se i idemo u vrtić. Onda oni kažu - Dobro i sami trče u kupatilo. Ili da uveče pričaš neku priču u 3. licu kako je bio neki dečak koji ujutro nije hteo da se oblači, nije služao mamu i tatu, pa su mamam i tata bili tužni, pa su jednom zakasnili na posao zbog toga... Kod mog sina je to plailo u tom uzrastu. Jednom mi je posle priče rekao - A taj dečak se zove Stefan?user posted image Palilo je za neke stvari.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 0:27:21   
Azra_
I meni ovo što je Didy rekla zvuči kao ok savet. Crtać može odvući pažnju. Njima se nekad raspoloženje promeni u sekundi i kad se malo odobrovolje, lakše je sarađivati. Nekad je i nama matorima teško da se savladamo pri rasanjivanju, a kamo li njima, ne znaju šta ih je snašlo, pa još ako ne vole da idu tamo za gde se sprmajuuser posted image ...


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 8:51:37   
Majčica Ivančica
Didy, divno! Čak i da ne upali, zvuči mnogo lepo to sa pričom i dogovaranjem!
Vidi se da imate više od jednog deteta, ja još učim ;)
Probaćemo već u ponedelja, jutros je relativno dobro sarađivao :)
Hvala, mame!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 9:00:22   
Peace*
Ne bih rekla da je puštanje crtaća rešenje, jer tek onda nema pojma da se oblačio jer sve vreme mu pažnju zaokuplja televizor.


Možda ću da zvučim surovo, ali zašto je bitno da sa dve godine bude svestan da se oblačio?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 10:20:56   
Majčica Ivančica
Naravno da je bitno da bude svestan svega što se sa njim radi jer deca tog uzrasta uče elementarne stvari od onoga ko se o njima brine.
Zamislite kada bi dete sve radilo uz crtani. Ne bi znalo šta i koliko je jelo, kako treba da se obuče, kako se drži četkica za zube itd.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 10:55:38   
Peace*
Ne mislim da uz gledanje crtanog postaje nesvesno. Ipak je neophodno da digne nogu i nabode rupu na gaćama i nogavicu, isto tako da podigne ruke da bi skinulo majcu, a zatim da gurne glavu, pa ruke u rukave...
Takođe, ako jede uz crtani, mora da radi dve stvari u isto vreme: prati crtani i uzima hranu (veruj mi da to mogu sa dve godine).
A zube ne znam kako bi pralo uz TV sem ako ga nemate u kupatilu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:00:14   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Peace*

Stvarno ne znam da pomognem. Ja ne puštam muziku, ne mazim... Uđem u sobu, dignem roletne. malo prošašuljim po kosi, ako ne reaguju uhvatim za noge i izvučem iz kreveta. user posted image
Uglavnom trče da piške, i dolaze da se obuku, jer znaju da ako odmah ne dođu, moraće sami da se oblače, a lakše im je ako to uradim ja.

Tasha moja kopija. user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:13:27   
Peace*
Zamislite kada bi dete sve radilo uz crtani. Ne bi znalo šta i koliko je jelo, kako treba da se obuče, kako se drži četkica za zube itd.


Moram još da primetim: Jel znaš neku odraslu osobu da ne zna šta i koliko je jela, kako treba da se obuče, kako se drži četkica za zube? Ja ne znam. A garant pola ljudi koje poznajem je mama oblačila uz TV, a pola nije, pa su podjednako savladali. Pitanje je samo dal su savladali sa 3 ili sa 7.

Svesnost mislim da je bitnija kod nekih drugih stvari.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:20:05   
New Mom
Kad je ćerka imala 2 godine, mnogo bitnije mi bilo da joj bilo čim okupiram pažnju dok odradim šta treba da odradim (dal oblačenje, obuvanje, sušenje kose, šta god.). Nemam ja život da čekam na nju.
Sad je nastupio period da sve to polako radi sama.
Mnogo je bitnije da zna da odugovlačenja, ucene i sl. ne pale, da postoje obaveze i zadaci koji se moraju obaviti i kraj. A sve će inače kad tad naučiti sami da rade.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:34:58   
Majčica Ivančica
New Mom i Peace - Vidim da insistirate na tome da ste u pravu, ali ja se i dalje ne slažem sa vama. To može da vam se ne sviđa, ali šta da vam radim :)
Didy, hvala još jednom na pametnim savetima koje si dala!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:36:18   
Peace*
Meni ni iz džepa ni u džep dal se slažeš. Iznela sam svoje razmišljanje. Ni ja ne usvojim sve što pročitam na forumu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Majčica Ivančica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:40:05   
Olga75
ja moju jos uvek oblacim pre vrtica , verovatno cu je oblaciti do fakulteta user posted image
ne da mi se da je budim sat i po ranije da bi ona sve to sama uradila
znaci budim je 20 minuta pre nego sto krenemo i beslovesnu je obucem , nema da bira sta hoc ili nece , da se razvlaci i kuka
dok se rasani vec smo na kapiji
ali to ja tako radim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 11:49:28   
Sanjica26 RR
Tako i mi radimo. Sedne na nosu i gleda crtani dok se mm brije u kupatilu. U poslednje vreme je ja oblacim, jer stalno kasne zbog mm.uspavljivanja. Dok je na nosi skidam je i oblacim. I te kako je svesna, jer mi se jutros smejala sto sam joj obula holuhopkice, a na gace sam zaboravila.user posted image
Kad se obucemo sledi plakanje da nece vrtic. Mm kaze kod vrata cekaj. Uredno ugasi tv i ide sa plakanjem.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 27.12.2013 11:50:50 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 12:19:57   
Didy
Otkakao se Sofija rodila, mnogo insistiram na Stefanovoj samostalnosti jer prosto ne stižem na dve strane u isto vreme. Stefan se sam oblači dok ja Sofiju oblačim, ja sam tu da pripomognem ako mu zapne duks s kapuljačom, da ga upašem lepo, zategnem učkur i slično. On sam skine pidžamu i obuče se za 2 minuta, ja bih ga možda obukla za minut i po.
Sofija sve njega kopira i često sama traži da radi stvari, da se obuva, oblači, skida i ja je puštam, naravno kad imamo vremena.
Ja puštam crtani da ih odobrovoljim kad su nervozni ujutro, kad Sofiji sušim kosu, prosto moram da joj odvučem pažnju kad radimo neke stvari koje moramo da uradimo, a ona nije raspoložena za njih.
Nikad nisam bila pristalica hranjanja dece dok oni bulje u crtani i samo otvaraju usta. I mrzim kad moja svekrva tako hrani moju decu jer ih onda nakljuka toliko da povrate sve. Dok jedu moraju biti svesni šta i koliko jedu, tako da crtani nikad nije upaljen dok se jede.

< Poruku je uredio Didy -- 27.12.2013 12:21:05 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 12:23:44   
Sanjica26 RR
Didy moja bi joj odmah posle prvog zalogaja rekla da ne moze vise.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 27.12.2013 12:31:48 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 12:35:34   
Didy
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Didy moja bi joj odmah posle prvog zalogaja rekla da ne moze vise.user posted image


Ma, moji generalno dobro jedu, ne vidim potrebu za kljukanjem, pogotovo za hranjenjem jer oni oboje sami jedu sve.


< Poruku je uredio Didy -- 27.12.2013 12:36:03 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kako ga obući?
27.12.2013 22:13:57   
Moiraina
Moje dete je počelo samo da se oblači onda kada sam ja počela da ga vodim u vrtić, a to je bilo u septembru, kada sam počela da radim. Pre toga ga je mm vodio i oblačio ujutru. Mene je to užasno nerviralo, stalno sam mu govorila da ga pusti da se on obuče sam (ili bar da pokuša) jer sam bila sigurna da može (u vrtiću se posle spavanja oblačio sam), on je radio kako je njemu bilo lakše. E onda sam ga ja uzela pod svoje user posted image Bilo je negodovanja nekoliko dana, pa sam tad i puštala crtani, i obećavala da ću mu kupiti neku sitnicu, samo da se obuče. Sada (4 meseca kasnije) je situacija ovakva: ustane, ide na nošu, skida pidžamu (malo se muči oko gornjeg dela ali tu mu ja pomognem), oblači po redu čarape, donji deo trenerke, ja mu navučem duks/majicu preko glave, on sam obuče do kraja i sve bude gotovo za 2 minuta. Sam obuje cipele, ja mu pomognem oko jakne. I sad nekad ume da ustane nervozan, pa se njari, neće da se obuče, tad mu kažem da će dobiti nešto što voli čim se obuče (trenutno su to mandarine, mogao bi da ih pojede kilo) i nemamo problem. Prihvatio je to kao rutinu i kao nešto što mora on sam da uradi, a i bude sav srećan kad sve obuče, dođe i kaže mi: Vidi mama, ta-daaaa! Obukao sam se! user posted image Kad ga uzimam iz vrtića, obično bude još neko od njegovih drugara da se sprema da ide, pa se on onda trka sa njim i bude sav srećan kad se SAM spremi pre druga (a tog druga obično obuva/oblači tata/mama/deda), čak mu kaže Nja-njaaa, ja prvi idem kući user posted image Imam takmičarski nastrojeno dete user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kako ga obući?
28.12.2013 0:38:45   
Didy
Ja mojima ne dam da se takmice i stalno im govorim da nije vazno ko je prvi. Ali mm je odgajan tako da je ceo zivot takmicenje i onda tu nastaje "problem".

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here