|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   kako čistiti smolu iz ušiju?
1.1.2009 14:40:15   
prase
Primetih pre neki dan da je mom malom uho puno smole! E sad, da imam hrabrosti to da čistim - priznajem da nemam. Bojim se da mu onim štapićem ne naguram to sve tamo gde i ne može da se očisti (bez obzira što je štapić kao za bebe). Volela bih da to samo od sebe nestane, a znam da neće user posted image Mislila sam da zamolim medicinsku sestru kada ga budemo vodili kod lekara da mu to očisti, ali do posete lekaru ima još... 2-3 nedelje. I sad pojma nemam šta da radim, a (naravno) MM ima frku da pogleda šta je a kamo li da on čisti (slično kao za sečenje noktića) user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
1.1.2009 14:50:55   
Lu
Možeš lagano pokušati sa štapićem za bebe onim sa graničnikom,
znači samo ga okrećeš ukrug lagano nepritiskajući da se pokupi smola,
a ako ipak nesmiješ,ta smola ionako izađe sama van na uho u komadiću ,to će ti potvrditi i ostale mame tako da nemaš razloga za brigu.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
1.1.2009 15:55:26   
Anoniman
Za početak ću da kažem da se meni ne sviđaju štapići za bebe jer imam utisak da su mnogo deblji od običnih, i takođe sam imala utisak da mu samo nabijam sve nazad u uši. Naravno - koristila sam ih, jer sam se bojala da običan štapić ne gurnem preduboko. Do nedavno sam Luki kvasila kosu svako veče, tako da sam mu i uši čistila svako veče. Moja logika je bila - ako ne pokupim vodu iz uha - dobiće upalu uha, tako da nije bilo govora o tome da ne dobije štapić u uho. Sada mu više ne kvasim kosu svako veče, ali uši i dalje čistimo svako veče. Kako to radim. U smerku kazaljke na satu, stavim štapić prislonjen više u godnji levi ugao (iako je štapić deblji od rupice na detetovom uhu...ipak probaj da zamisliš na koju stranu KAO ide veći pritisak, i onda motam na desno-dole, tako pomerajući pritisak. Ali, u pravu je lu, veoma često to ispadne samo.
Nemoj se bojati, samo polako, ne forsiraj, svako veče pokupi koliko možeš.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
1.1.2009 18:38:16   
guppy RR
Mi smo bili sa malim na ORL klinici kad je bilo sve ovo oko upale uha i antibiotika itd... i rekli su da nikako detetu ne čistimo uši štapićem već samo maramicom ili vaticom pokupimo ono što možemo da dohvatimo - znači što je već iscurilo van u školjku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
2.1.2009 13:54:13   
stella
Mi cistimo stapicem za bebe i pamucnom pelenom nekad,posle kupanja.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
2.1.2009 23:17:56   
prase
Hvala na odgovorima! Ono od čega je meni bilo frka je nestalo, tj. verovatno ispalo kao što je lu predvidela user posted image Uvodimo čišćenje pelenom posle kupanja, pa ćemo da paničimo opet ako se nakupi user posted image Znam da ću u jednom trenutku morati da počnem da koristim štapiće, a verujem da će mi biti više problem da to radim kada dete ojača i počne više da se otima. Bolje je onda da počnem što pre da ih koristim, da bi naviklo i vremenom prihvatilo da je to "deo kupanja" pa neće biti problema user posted image U početku je jako mrzeo da mu čistim nosić (isto štapićem) a sada mirno čeka da završim user posted image

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
2.1.2009 23:43:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase

Znam da ću u jednom trenutku morati da počnem da koristim štapiće, a verujem da će mi biti više problem da to radim kada dete ojača i počne više da se otima. Bolje je onda da počnem što pre da ih koristim, da bi naviklo i vremenom prihvatilo da je to "deo kupanja" pa neće biti problema user posted image


Naravno. Savetujem da to počneš da radiš. Kupi te za bebe, malo lagano svako veče prebrišeš, bez forsiranja, i sve će biti ok. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
31.10.2009 21:34:30   
Pansophia
Pitala sam dr za ciscenje bebinih usiju, kako se to radi. Ona kaze da se baby stapici koriste samo za gornji deo usne skoljke, a za ciscenje tzv. smole samo gaza ili pelena na prstu i to samo onda kada se toliko nakupi da ispada. 

< Poruku je uredio Pansophia -- 31.10.2009 21:36:14 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:31:15   
Pansophia
Povodom teksta na RR o cestim upalama usiju kod dece, zanima me da li se i vasim bebama desavalo da cesu usi? Moja beba je izgrebala usi koliko se cesala. Brine me da li je upala.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:39:53   
sephora
ja sam uvek svima gurala te štapiće u uši i čistila ali kada je mm jednom raskrvario uho (štapić bio neispravan viila malo plastika iz vate a mm nije primetio) i mi odomo do ušnog on nije mogao da se načudi da mi čistimo uši štapićima..uši se NE ČISTE nikada tim štapićima, samo se ono što je već samo dospelo do izlaza opere kada se npr. pere kosa...kasnije mi drugarica priča da je i njoj ušni u vezi deteta rekao da mu nikako ne čisti uši štapićima jer tako se ta ušna mast nabija u čepove pa lakše dolazi do upale...od tada ja deci ne čistim uši štapićima već samo nakvašenom gazom obrišem ono što je na izlazu u školjku...  

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:43:44   
Pansophia
Sephora, tako je i nama rekao dr, a mojoj sestri se desilo isto to sa stapicem da je bio fabricki neispravan i da nije bila dobro namestena vata, ali sve je bilo ok sa usima.

Sad sam citala da to kada beba cese usi je znak upale. Zato me zanima da li ste i vi mozda primetili da beba nekad cese usi?

< Poruku je uredio Pansophia -- 18.11.2009 23:44:08 >

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:43:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pansophia

Povodom teksta na RR o cestim upalama usiju kod dece, zanima me da li se i vasim bebama desavalo da cesu usi? Moja beba je izgrebala usi koliko se cesala. Brine me da li je upala.


Kažu da upala ušiju UŽASNO boli, mislim da beba ne bi samo češala uši, već bi plakala i imala T.

(odgovor članu Pansophia)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:46:31   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Pansophia

Povodom teksta na RR o cestim upalama usiju kod dece, zanima me da li se i vasim bebama desavalo da cesu usi? Moja beba je izgrebala usi koliko se cesala. Brine me da li je upala.


Kažu da upala ušiju UŽASNO boli, mislim da beba ne bi samo češala uši, već bi plakala i imala T.


Onda je ok. HVALA TI!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:52:36   
sephora
moj klinac kada ga nešto nervira ili ga uhvati nervoza redovno se hvata za uši...svi koji to prvi put vide misle da li ga bole uši ali kasnije vide da je to očigledno njegova reakcija na nezadovoljstvo...čim krene rukama ka ušima mora da se deluje inače slede bes i plakanje, ponekad me ujede iz besa, zato ne brini- ako ne plače i nema T ne verujem da nešto ušima fali...
a da, starije dete je češalo uši kada joj se spava...posle sam čula da male bebe često češu uši umesto očiju do kojih valjda još ne mogu da sa sigurnošću dopru ručicama...

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
18.11.2009 23:56:18   
Pansophia
Sephora, mnogo ti hvala!user posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
19.11.2009 1:36:34   
Dora
Ja sam od svih lekara dobila isti odgovor da deci ne treba čistiti uši štapićem. Ja to ponekad radim jer mi se čini da silna smola nikad neće izaći i posle mi uvek bude krivo, znam da nije zdravo, aliprosto ne mogu ponekad da odolim! Sreća pa je to retkouser posted image

(odgovor članu Pansophia)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
19.11.2009 15:44:57   
guppy RR
Ne čistimo uši deci nikako, sem to što može da se dohvati krpicom ili peškirom. Da je to tako je potvrdio i pedijatar i ORL, kad smo vodili decu na preglede. Marku su morali već dva puta čistiti uši na ORL klinici jer mu se pravi jako puno te smole, ali uvek su mi pripretili "Da ne bi SLUČAJNO deci čistili uši štapićem", ... jer ako detetu koje ima puno smole sve to naguraš unutra, nagrebao si.

Uvo se samo čisti... i to što im iscuri van, opere se kad se tuširaju i kupaju.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
19.11.2009 16:44:40   
Verus
Tako sam i ja cula, cak i za nas odrasle samo sto operes prstom i sapunom i ocistis peskirom.  Al ja imam losu naviku i UVEK posle kupanja cistim i stapicima...ne mogu se odvici od te lose navike, za sada hvala bogu nisam imala infekcije, mada od moje drugarice muz jeste, bas zato sto je nabio to jos dublje u uho...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
25.11.2009 14:32:17   
viking
Preterano ČIŠĆENJE UŠNOG VOSKA može dovesti do gubitka sluha
Zbog upotrebe vatica ušni otvor je manje čist, a povećavamo rizik od infekcije pa čak i gluvoće, upozoravaju lekari.


Dok je mnogima sama pomisao da ne čiste uši nezamisliva, lekari sve češće upozoravaju na štetnost uklanjanja ušne smole štapićima.

Upozorenja idu od toga da je zbog upotrebe štapića ušni otvor manje čist do toga da povećavamo rizik od infekcije pa čak i gluvoće. Upravo je zato od neizmerne važnosti, ne samo shvatiti kako je ušni vosak pozitivna stvar, već i koliko štete možemo da napravimo ako pokušavamo da ga se rešimo.

Cerumen u ušnom kanalu nastaje kao produkt rada ceruminalnih žlezda i žlezda znojnica, pomešan sa oljuštenim ćelijama kože i česticama nečistoće i u stvari je deo obrambenog mehanizma tela. Naime, njegova lepljiva supstanca štiti osetljivu kožu unutar kanala od prljavštine i ostalih stvari koje bi unutra mogle da prouzrokuju probleme. Dakle, cerumen pomaže ušnom kanalu da ostane čist.

Kada čistimo uši štapićima, guramo cerumen po ušnom kanalu i pomičemo ga gde ne bi trebalo da bude, a kako nema pritiska iz suprotnog smera, on ostaje tamo i gomila se zbog čega može doći do infekcija, pa i gubitka sluha.

Kada sve funkcioniše kako treba, ušni vosak se prirodno pomiče, uglavnom zbog pomeranja vilice, u spoljni deo uha. Odatle se slobodno može ukloniti bez štete, ali po mogućnosti s peškirom. To je prema lekarima najsigurniji način za čišćenje cerumena - odnosno preporučuju da ga se ukloni do one granice do koje se može stići peškirom.

Izvor - lepotaizdravlje.rs

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:22:09   
Lu
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Trinny moj je već velik pa stoji u tuš kadi,kad mu našamponiram glavu istrljam uši sa pjenom vanjski dio naravno i onda tuš stavim blizu uha da voda uđe u uho i ispere ga,poslije posušim štapićem ali ne guram unutra nego samo što izađe na vanjsku školjku,ako guraš duboko tako samo naguravaš vosak u uho..
E sad,ponavljam on je velik možda se tako ne radi sa bebama ali im se sigurno ne stavlja ni vata da se natopi jer postoji mogućnost da djelić ode unutra i ugnoji se i eto upale,ništa im neće biti ako im uđe voda u uho prilikom kupanja.
Trinny najbolje posavjetuj se sa pedijatrom ako misliš da se nakupilo,kod Roka je kad je bio mali uvijek izlazilo samo iz uha tako da mogu noktom skinuti ali nisam nikada čistila unutra štapićem.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:27:04   
Anoniman
uh, joj, auc, nema vise ciscenja usiju stapicima... jes da sam ja mojoj maleckoj to retko kad cinila, jer uvek zaboravim, e sad definitivno prelazim iskljucivo na pelenicu ili slicno... auuuuuu!
E, a i moja malecka cese usi, i cak se dosta puta izgrebe i napravi ranice... ali nema T, i nekad place, ali taj plac nije vezan za uvo...

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:29:34   
*Alexx*
Ako teško sisa (iz dojke ili flašice) i plače dok to radi, trebalo bi proveriti uši.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:29:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Trinny moj je već velik pa stoji u tuš kadi,kad mu našamponiram glavu istrljam uši sa pjenom vanjski dio naravno i onda tuš stavim blizu uha da voda uđe u uho i ispere ga,poslije posušim štapićem ali ne guram unutra nego samo što izađe na vanjsku školjku,ako guraš duboko tako samo naguravaš vosak u uho..
E sad,ponavljam on je velik možda se tako ne radi sa bebama ali im se sigurno ne stavlja ni vata da se natopi jer postoji mogućnost da djelić ode unutra i ugnoji se i eto upale,ništa im neće biti ako im uđe voda u uho prilikom kupanja.
Trinny najbolje posavjetuj se sa pedijatrom ako misliš da se nakupilo,kod Roka je kad je bio mali uvijek izlazilo samo iz uha tako da mogu noktom skinuti ali nisam nikada čistila unutra štapićem.



pa i ja uglavnom, ako uspem da joj vidim uvo, jer se puno batrga, joj skinem noktom, ako izadje nsto spolja, jer dok se ja posle setim da uzmem nesto za izvlacenje tye smole, prodje ojhaha...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:30:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ako teško sisa (iz dojke ili flašice) i plače dok to radi, trebalo bi proveriti uši.


uuu, ona?! ona je luda koliko jako sisa!

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: kako čistiti smolu iz ušiju?
28.1.2010 15:33:04   
*Alexx*
Danas ti nisam od pomoći, Trinny, nikako user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here