|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada bebe zamjene dan za noc
5.7.2009 9:35:37   
Anoniman
Trazila sam temu pod ovim nazivom ali nema(meni se obicno desi da otvorim isteuser posted image )
David je skroz zamijenio dan za noc. Preko dana je dobar, spava i jede. Nekad je buda po 2 sata- dakle sve ukoupno po danu bude budan 3 sata. Kada ga okupamo i najedemo, bude oko 8.30 i tada najljepse spava, kao andjeo od 12.30-1. E onda ili posle jela zaspi vrlo malo(sat i pol) ili je budan par sat, pa zeza, place. Kada napokon zaspi oko 4 (posle jela), onda spava do 6,30 ali mekece i stenje tako glasno da opet niko od nas ne moze da spava.
Postoji li neka fora kako da nocu fino spava kao nekada i da se budi samo kada je gladan? Neko mi je negdje rekao da se bebe kupaju ujutro, ili tako nesto....
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
5.7.2009 9:41:32   
simke
Miljana,da li Davida muce grchevi?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
5.7.2009 9:58:55   
Anoniman
Ne.Kada je budan uglavnom ne place, malo zakenjka, pa mu ja stavim cuclu, pa sve tako u krug. Ali ne urlice on, vise gleda i cuti, pa kada mu dosadi, onda pocne malo da place pa ga ja umirim.


< Poruku je uredio Miljana_Hn -- 5.7.2009 10:00:26 >

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
6.7.2009 8:01:24   
prase
Nama se desilo isto sa Urošem i sam se vratio na staro... Nekih 2-3 dana, kada je bio tako baš mali, mislili smo da ćemo poludeti. Između 1-2 i 6-7 ujutro nikako nije hteo da spava, nego da se "druži"... i odjednom, bez ikakvih intervencija sa naše strane, počeo je više da bude budan po danu a više da spava po noći. Jedino čega mogu da se setim da se dešavalo u tom periodu, a moglo je da utiče, je što sam ja rekla da je dovoljno da ja ustanem i budem sa njim a svi ostali da ostanu u svojim krevetima - nisam htela da se oni maltretiraju, jer i tako ga oni ne mogu dojiti... Valjda je onda ukapirao da nije žurka u toku noći nego u toku dana user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
6.7.2009 8:34:49   
oliveradj
To se desilo mom kolegi sa njegovim sinom. Nije im uspevalo da ga probude preko dana nikako, ništa nije uspevalo dok se posle tri meseca mislim vratio na staro sam od sebe.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
6.7.2009 12:31:09   
Anoniman
Juce sam ga drzala budnog koliko sam mogla. U 8 sam ga izvela pola sata u kolica, i setali smo oko zgrade. Onda sam ga okupala oko 9, jeo je i zaspao u 10. I onda se normalno budio 2 puta da jede, i u 7,30 vec nije htjeo da spava. E sad, kada bi tako nastavio bilo bi super. Ranije sam ga u 7 kupala, pa bi u 8 vec zaspao. Vidjecemo da li ce ista taktika upaliti i nocas.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
12.7.2009 21:49:21   
tea87bgd
i moj Novak isto danju spava po 4-5 sati jedva je nesto malo budan.Nocu se budi na sat i po i budan je ponekad i po 2 sata.Muce ga grcevi,ali mi nije jasno zasto samo nocu.I nocu kad zaspi,pogotovo pred zoru uvek je kenjkav i stalno se meskolji.Inace ima 12 dana.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
13.7.2009 11:53:48   
Anoniman
MOj kenjka jos uvijek pred zoru, vrti se po krevetu kao da ga neko iglama bocka. Bas me zanima zasto?
A grcevi se javljaju rano ujutro ili u vecernjim satima. Ali nema pravila. Dajes li mu kapi?


IZVORNA PORUKA: tea87bgd

i moj Novak isto danju spava po 4-5 sati jedva je nesto malo budan.Nocu se budi na sat i po i budan je ponekad i po 2 sata.Muce ga grcevi,ali mi nije jasno zasto samo nocu.I nocu kad zaspi,pogotovo pred zoru uvek je kenjkav i stalno se meskolji.Inace ima 12 dana.

(odgovor članu tea87bgd)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
13.7.2009 23:32:59   
Didy
Mi smo imali taj problem kad je Stefan imao nepuna dva meseca. Spavao je danju, a noću je od 2 do 5 uvek bio budan (između dva hranjenja) i nikako nismo mogli da mu ta tri sata prebacimo ili pomerimo. Sreća pa su tad bili novogodišnji praznici, pa smo mm i ja na smenu izigravali klovnove. Hteo je da ga zabavljamo, ništa drugo. Nije hteo da leži sam u krevetiću.
Onda su mi jednog dana došle drugarice sa faksa (jedna sa ćerkicom od dve godine) i Stefanu je tad u toku dana toliko bilo zanimljivo sa njima da je zadremao samo na pola sata u šetnji. Tad su se dan i noć vratili na normalu, jer se premorio tog dana i prespavao je celu noć. Od tad nije bilo problema.
Znači napravi mu celodnevnu zanimaciju.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
14.10.2009 13:47:01   
Anoniman
jaoj, i ja imam ovu muku, Sara mi ima 24 dana i ne mogu da izadjem na kraj sa njom preko noci.. danju je super, sve radi knjiski, ali zato nocu je haos! Isto je okupamo izmedju 8h i 9h, pa spava do 12h-1h, nekad i 2h, a zato posle toga uzas, nema spavanja ukoliko je ne uzmemo iz krevetca, a vec se navikla da joj je lepse kod nekoga da spava, nego u krevetcu... evo bas sad pokusavam ceo dan da je izmorim, pa cu da vidim hoce li da spava nocas, ali nesto cisto sumnjam, ima energije vise od svih nas zajedno! user posted image user posted image user posted image
Iako je muce grcici i gasovi, ona se vec mnogo ubezobrazila! user posted image
Ajde, curke dajte savete ko je kako uspevao sa ovim problemom, inace ce Sarina mama da padne u komu od nespavanja!

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
14.10.2009 13:51:36   
Rina
Trinny user posted image
Pa ako imas srece..vec za godinu dve vratice se to u normalu  user posted image user posted image user posted image
Salim se,jojjj pa vec 24 dana ima lutkica mala user posted image

Ma sama ce ona shvatiti da je zurka danju ,pozdravcic od nas user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
14.10.2009 14:00:07   
Anoniman
Ehej, Rince, vec toliko ima, a raste kao kvasac, sve mi je teza i teza... user posted image
E, iz tvojih usta u Bozije usi da ce sama da shvati... ali nisam sigurna u to, jer je cesto uzimamo u ruke preko noci...
e a da je vidis sada - baksuzkinja mi zaspala na ruci, a ja kuckam na kompu, i sad kad bih je odnela lagano do krevetca, razbudila bi se...
Kako tvoj malecki?


(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 8:51:47   
gagana83
Jao i mi smo nocas imali zurku,Una se probudila u 11 i nije htela da spava do 12,pa se opet probudila u 3 i bila budna skoro do 5. Mama mora da stavi cackalice da joj drzi kapke otvoreneuser posted image Zaspala je sinoc oko 7 i nije se budila do 11 tako da nismo hteli da je kupamo da je ne bi razbudili. Mozda to ima neke veze,do sad je fino nocu spavala osim kad su je mucili grcevi.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 8:53:05   
Anoniman
Joj, dok se priviknemo na normalno spavanje... valjda nas bebci nece muciti bas duuugo! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 8:57:10   
gagana83
Valjda nece. A i mi mame umesto da spavamo kad one spavaju mi se kuckamo na RRuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 9:04:30   
Anoniman
Ma ja koristim sad, jer tata nikako ne ume da je uspava pa je jos budna... a i malo pre je isprepadao sa imitiranjem lava, pa tek sad nece da spava, je se preplasila! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 9:09:25   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ma ja koristim sad, jer tata nikako ne ume da je uspava pa je jos budna... a i malo pre je isprepadao sa imitiranjem lava, pa tek sad nece da spava, je se preplasila! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 9:40:24   
Rina
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ehej, Rince, vec toliko ima, a raste kao kvasac, sve mi je teza i teza... user posted image
E, iz tvojih usta u Bozije usi da ce sama da shvati... ali nisam sigurna u to, jer je cesto uzimamo u ruke preko noci...
e a da je vidis sada - baksuzkinja mi zaspala na ruci, a ja kuckam na kompu, i sad kad bih je odnela lagano do krevetca, razbudila bi se...
Kako tvoj malecki?




Malecki je super,poceo je da se smeje zlato mamino user posted image Jede, spava,gleda naokolo, slusa sta se prica sirom otvorenh ociju pa mu dosadi pa malo place pa zaspi ,pa opet rucka i tako heheh Uvece ga ponekad uhvati nervoza ili ga stomacic muci pa tu negde izmedju 20h i 22h place ljuljamo ga i setamo i zaspi spava do 5h ujutru ..da kucnem u drvo user posted image

Kad je Stefan bio beba imali smo tu zamenu dan za noc.. jojjj mesecima tako...i da ne duzim pricu...sa oko 3,5 godine spava sam u svom krevetu user posted image Hehehe ...Sad sam ja malo drugacija sa Markom ne skacem na svaki sum,kad vidim da mu se spava spustim ga u krevetac i iako se cini da strasno place treba mu nekad manje od minuta i zaspao je ...nekad bebe placu samo zato sto im se spava treba im dati sansu da nauce da se izbore sa tim stanjem pospanosti i sami prihvate dolazak sna,da nauce sami da se uspavaju u svom kreveticu...(ovo je presudno i za naviku spavanja kasnije). Stefana smo recimo uvek uspavali na rukama ili na siki i onda cim ga stavimo u krevetac budjenje ,plakanje...eto sad ja malo drugacije s drugom bebom..i zadovoljni smo svi hehe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 9:48:06   
Anoniman
Ynaci, savetujes mi da je polako navikavam da posle dojenja stavim u krevetac, pa ako place da je pustim nek se isplace par puta i onda ce navici... jedino da je ostavim a ja odem u drugu sobu, jer me pojede zivu kad tako plaki! 

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 9:55:48   
Rina
IZVORNA PORUKA: Trinny

Ynaci, savetujes mi da je polako navikavam da posle dojenja stavim u krevetac, pa ako place da je pustim nek se isplace par puta i onda ce navici... jedino da je ostavim a ja odem u drugu sobu, jer me pojede zivu kad tako plaki! 


I meni je to tesko ,zao mi je kad place, ali primetices po placu..ako postaje sve snazniji,pridjes joj malo ili je uzmes dok se ne smiri i ponovo spustis...ako postaje sve mirniji plac zaspace ubrzo...I ja izadjem iz sobe ali cujem na babyfoon ...pa ipak ne mogu vise od 5 minuta ,uzmem ga...
Probaj u svakom slucaju...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 10:28:47   
Anoniman
evo sad place, a ja sam u drugoj sobi... koncektrisem se na net... truuuudimmmm seeeeee

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 19:59:35   
Anoniman
Bebe su inteligentnije nego sto mi mislimo. Ako bulje u plafon po 2 sata ne znaci da nemaju pojma o nicemu. Ooooooo itekako imaju pojma. To sto ne spavaju nocu to su faze. Ja sam u nekim momentima mislila da cu da poludim. Ali zaista prodje sve. Prvih mjesec dana imali smo zurkice od 3 do 5 ujutro. Nije bilo plakanja, samo nece da spava. Onda je i to proslo.
Prije 15 dana je slicna stvar otpocela: legne da spava oko 9, i u 2 pocinje da se budi. I tako spava 20 min, pa se probudi, zaspi, pa opet. I tako do 7 ujutro. Mislila sam da cu da izluuuudim. Kad najednom i to prodje. Sad papi oko 9:30 i spava do 4, jede i nastavi do 7. Do sada sam silno zeljela da izbaci nocni obrok, da zaspi u 9 pa da spava do 7 ujutro, ali kada je naisla ta faza budjenja na 30 min, molila sam Boga da se vrati na staro. I ovako mi je super.
Sve ce se Trinny promijeniti cim joj provalis sve fore. E onda je sah-mat user posted image Do tada izdrzi, ali vjeruj mi da sve prodje, ja to stalno za sve ponavljam.

IZVORNA PORUKA: Trinny

evo sad place, a ja sam u drugoj sobi... koncektrisem se na net... truuuudimmmm seeeeee

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 20:28:26   
Anoniman
Miljance, skoro sam se i navikla i nije mi problem vise, samo bih volela da se zbog nje ustalimo malo, mada je evo sinoc tako lepo spavala... a moram priznati nesto - nije videla baku par dana, koja ju je navikla na ruke, i mislim da je zato spavala lepo (nemojte misliti da sam zlobna, ali mi niko ne veruje da se bebe uce cim se rode, a ne kad prodje koji mesec). Svi misle da ja izmisljam budalastine i da je ona jako mala da bi znala sta je navikavanje na nesto!
Danas kad sam je pustila da se isplace u krevetcu, spavala je skoro 4h, odnosno produktivno 3h i nismo imali problema... znaci samo je u pitanju da sada moramo da je naviknemo na krevetac! I vise je nikom ne dam na ruke, osim meni, jer je ja i dojim i u mom narucju se oseca sigurno, sto mi je jako bitno da joj predocim!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
17.10.2009 20:32:28   
Anoniman
Ma potpuno si u pravu, malo je pustis, par puta se pomucis i gotovo. Naravno ako vidis da plakanje dovodi do zacenjenja nemoj je pustiti da place. Nekada traze njeznost. Sve u granicama normale. Samo polako, bice 6692637642 faza user posted image


IZVORNA PORUKA: Trinny

Miljance, skoro sam se i navikla i nije mi problem vise, samo bih volela da se zbog nje ustalimo malo, mada je evo sinoc tako lepo spavala... a moram priznati nesto - nije videla baku par dana, koja ju je navikla na ruke, i mislim da je zato spavala lepo (nemojte misliti da sam zlobna, ali mi niko ne veruje da se bebe uce cim se rode, a ne kad prodje koji mesec). Svi misle da ja izmisljam budalastine i da je ona jako mala da bi znala sta je navikavanje na nesto!
Danas kad sam je pustila da se isplace u krevetcu, spavala je skoro 4h, odnosno produktivno 3h i nismo imali problema... znaci samo je u pitanju da sada moramo da je naviknemo na krevetac! I vise je nikom ne dam na ruke, osim meni, jer je ja i dojim i u mom narucju se oseca sigurno, sto mi je jako bitno da joj predocim!


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kada bebe zamjene dan za noc
19.10.2009 7:54:17   
gagana83
Moja mala upisulja je konacno spavala nocas. Zaspala je oko 9,budila se samo da rucka i evo jos spavauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here