|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pomozite mališanima da brzo progovore
7.9.2009 13:31:45   
Anoniman
Mališani od rođenja pokušavaju da komuniciraju sa svetom i, naravno, pre svega sa mamom i tatom. Da biste bolje razumeli svog mališana, pročitajte savete britanskih stručnjaka koji će vam pomoći da jednostavnim aktivnostima pomognete mališanima da što bolje komuniciraju.
Detaljnije: KLIK
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
7.9.2009 13:45:30   
Lu
Sve što piše,sve sam to i radila s malim .
Mogu reći sigurno da je pomoglo da rano progovori.
Najviše sam radila to da mu opisujem sve što radimo,kupanje,hranjenje,pranje veša,kupovina,sve sam mu objašnjavala dok još nije govorio.
Sa godinu i pol je znao brojati stepenice,jer sam ih ja uvijek brojala dok hodamo po njima,tada je naučio i boje jer sam uvijek govorila koje je boje predmet ili igračka koju uzmemo u ruke.
Npr.dodaj mi plavi autić i pokažem rukom dok nije naučio da je to plava boja.
Neki možda smatraju da je svejedno ako dijete ne progovori rano,ali meni je bilo mnogo drago kad je on sa godinu već znao sam tražiti vode a ne da ja isprobavam sve živo dok saznam zašto on plačeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
7.9.2009 13:52:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Neki možda smatraju da je svejedno ako dijete ne progovori rano,ali meni je bilo mnogo drago kad je on sa godinu već znao sam tražiti vode a ne da ja isprobavam sve živo dok saznam zašto on plačeuser posted image


U potpunosti se slažem. Luka je pričao sa godinu dana, naravno ne tečno i ne rečenice, ali po koju reč, uz koju smo se fenomenalno razumeli ... umeo je da iskaže svoje želje pa da ja preskočim bacanje pasulja. Veoma brzo je počeo da sklapa proste rečenice... sada već definitivno priča kao veliki. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
7.9.2009 14:16:38   
Jeca*
Evo da podelim sa vama i jednu "babsku" priču koju sam čula u vrtiću ovih dana. Da detetu, da bi brzo progovorilo, treba dati da pije vodu iz zvona user posted image znam da obično ne volite ta verovanja, ali ovo mi je nesto bilo simpaticno.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 7:15:48   
Lu
IZVORNA PORUKA: basso

Moj sin ima 22 meseca i od kako se rodio odlično se razvijao sve do 18 meseci, kada je trbalo bar po knjizi da bolje govori.Evo kakva je situacija sada,on sve razume,bistar je, a od reci zna jedno tridesetak a i neke od njih ne izgovara pravilno,napr. sok je kok,meda je mema,nodi je noni a i ne voli bas da prica već vise kada ga mi podstaknemo.Znam dosta dece koja su popricala posle 2 godine,ali s druge strane znam i njegovog vrsnjaka koji mnogo bolje izgovara reci od mog sina.Kakva su vasa iskustva i šta treba da uradim da podstaknem govor svog deteta?Zabrinuta mama

IZVORNA PORUKA: Zille

Moje dete je progovorilo posle druge godine, tačnije do tada se nesto kao trudio ali je sve bilo jako slabo. Sve je nepravilno izgovarao, hteo je da govori ali jednostavno nije umeo. I bio je ljut zbog toga. Mi ga nismo forsirali, nismo ga ni ispravljali mnogo, vec smo prihvatili takvog kakav je. Malo po malo je progovorio i to je jako lepo počeo da izgovara reci. Do trece godine je sam naučio i slovo R a slova č,ć,ž,dž perfektno izgovori. Sada im 3,5 godine i super priča, milina ga je slušati. Mnogi ljiudi ne mogu prosto da se načude da tako dobro govori, sa njim možeš razgovarati kao sa odraslom osobom.
Zato basso nemoj da brineš. Neka deca ranije, neka kasnije progovore. Kada bude progovorio poželećeš posle izvesnog vremena da ga nekako isključišuser posted image , jer će ti biti puna glava njegove pričeuser posted image


IZVORNA PORUKA: lence

Iz mog radnog iskustva sa malom decom mogu da kazem da sam primetila da decaci malo kasne sa razvojem u govoru u poredjenju sa devojcicama.
Vazno je da dosta komunicirate s njima, da ste okrenuti licem u lice dok pricate, da ne ponavljate njihovo tepanje, ali ih i ne korite radi nepravilno izgovorenih reci. Kad oni kazu npr "Kok", vi recite:"Tako je, sok". Time ih ohrabrujete da pricaju i oni ce da vas imitiraju i vremenom nauce da pravilno izgovaraju reci. Pokazujte im predmete i dajte im njihove prave nazive, zajedno "citajte" slikovnice, pevajte pesmice sa "akcijom" (tapsanje, skakutanje, mahanje, "bip, bip" na nosu, ...). Ukljucite to u svakodnevnu rutinu, makar i samo par puta po par minuta dnevno i nastojte da ucinite ucenje zabavnim.
Usput, ne vidim razlog za brigu, verovatno je on sad zauzet necim drugim, a pricat ce kasnije. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 16:51:06   
basso
Temu sam otvorila na forumu Deca(od1 - 5 godine) a ne na forumu novorodjencad jer se odnosi na problem govora kod dece .Deca ,bar po knjigama,prve logicke reci,za koje svesno znaju znacenje,pocinju da govore sa 18 meseci,naravno sve je individualno,ima onih koji krenu i ranije i kasnije.Tako da ne vidim u cemu je problem sto sam otvorila temu na forumu Deca,i ne bih nikad trazila na forumu Bebe-novorodjencad.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 19:34:04   
Anoniman
Joj, ja sam malo glupa, ali iz kakvog zvona?user posted image

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Evo da podelim sa vama i jednu "babsku" priču koju sam čula u vrtiću ovih dana. Da detetu, da bi brzo progovorilo, treba dati da pije vodu iz zvona user posted image znam da obično ne volite ta verovanja, ali ovo mi je nesto bilo simpaticno.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 19:35:14   
marince1
Dijabla ako ti je uteha ni ja neznam sta je zvono user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 19:38:12   
Anoniman
mislim znam sta je zvono, ali ne kontam koje? jel za ovce, jel ono na vratima, jel zvono za torte?user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
24.12.2009 19:43:42   
marince1
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
5.3.2010 18:48:51   
lenaa
Cure imam jedno pitanje - koliko je to normalno da decak koji ima dve godine i sest meseci jos uvek ama bas nista ne govori, ni mama , ni tata, nista. U pitanju je moj bratanac i koliko znam oni su ga vodili pre par meseci kod doktora koji je rekao da je normalno da do tri godine ne progovori. Ne znam sta da mislim, njima tesko pada razgovor na tu temu tako da i izbegavam nego pitam mamu kad se cujemo jel decak poceo bar nesto da prica . Inace kad me vidi na kompjuteru on prilazi gura glavicu hoce da se mazi, kad vidi da mu masem takodje mi mase, raduje se , ne znam dal tako reaguje zato sto me cuje i razume ili po mom izrazu lica mada me to dete u sustini i ne zna jer me je video par puta do sada. Ne znam dal dete uopste dobro cuje ako tako reaguje jer sam primetila i kad ga zovu uglavnom ne reaguje. Sta vi mislite ?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
5.3.2010 21:02:31   
Anitaaa
Moj brat od ujaka je isto kasno progovorio.Do treće god je rekao samo jaje i mama.Vodili su ga kod logopeda ali je on rekao da se ne sekiraju i da sačekaju još malo.Posle par meseci mali je progovorio samo tako.Brbljao je 100 na sat.Lepo ja kažem,nije imao zanimljive sagovornike user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 8:43:14   
Anoniman
lenaa, pa jesu mu proveravali sluh?

Ima dece koja ne pričaju do 3će godine, uglavnom dečaci, mada bih ja bila UŽASNO zabrinuta, moj Luka je izgovarao razumne slogove sa nepunih godinu dana, a sa godinu i nešto već proste rečenice.

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 12:47:19   
Nena81
Drage mame i mi smo se mucili na istu temu. Jojo je, da se ne hvalim, stvarno prepametno dete, kapira stvari, poslusan je, ma superiska. Ali nece da prica, za sve mmm mmm uz smekerski osmeh naravno.Sve ume da pokaze i da ti docara sta hoce, al da progovori ne.Jedino je znao kok(sok), koko(jaje), mama,baba.

Pre porodjaja u septembru, on je imao 18mes, konsultujem ja logopeda, kaze to je mozda reakcija na bebu, pustite ga nemojte ga forsirati.Da se navikne na prinovu pa se vidimo za par meseci.
Bili smo i kod psihologa, radio je neke njihove testove pokazi ovo daj mi to i to, sve je uradi kako treba, isti savet smo dobili, kao i da ga ne forsiramo na koriscenje nose.

Sacekali smo dok je bebe napunila 4mes, dok ga je prosla ljubomora, sad se super slazu, pa smo ponovo zaredjali od pedijatra do somatopeda. Da ne duzim pricu, nista novo nismo saznali, jedino savet od logopeda da sporije pricamo maa-ca, voo-da, da razvlacimo reci i da ga malo po malo forsiramo. I verujte vec posle 7 dana se video napredak,bar krece od prvog sloga reci sad lepo kaze vo (voda),baba, dede, mama, tata, tete,jedino mu je ostalo a to nece da ispravi za sestru kaze NA (nada).

Da li ima veze i da li je njemu to smetalo, imalo smo malo problema sa trecim krajnikom, to ne znam, sl nedelje imamo pregled timpanometriju, pa cu pitati dr da li je mozda to otezavalo pocetak govora.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 13:57:39   
Nanica1
Moze se desiti da deca kasno progovore.  Neka sacekaju do 3g pa ako nista onda neka krenu sa pretragama... Uzrok moze biti i neka fizicka mana a moze biti i to da nema dovoljno stimulacije tj. roditelji po mimici i gestovima znaju sta hoce, odmah mu to pruze pa onda nema potrebe da prica...
A jel ide u vrtic? Vrtic takodje moze stimulativno da deluje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 14:37:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nena81


jedino savet od logopeda da sporije pricamo maa-ca, voo-da, da razvlacimo reci i da ga malo po malo forsiramo. I verujte vec posle 7 dana se video napredak,bar krece od prvog sloga reci sad lepo kaze vo (voda),baba, dede, mama, tata, tete,jedino mu je ostalo a to nece da ispravi za sestru kaze NA (nada).




Ja sam Luki još kao bebi skretala pažnju više puta da mi gleda usta dok izgovaram sporije ma-ma, ili ta-ta.
Ako uspete da uhvatite njihovu pažnju da vam zaista gledaju pokrete usta, rado će pokušati da ponove, iako će često umesto ma-ma ispasti ba-ba.

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 20:14:42   
lenaa
Drage moje hvala vam svima na odgovorimauser posted image . Koliko ja znam vodili su ga samo jednom i lekar je rekao da sacekaju.Inace ne, ne ide u vrtic, on ima i stariju sestru koja je sad 4 godina i 7meseci, eh pa cak ni ona ne ide u vrtic ali ne znam zasto nece jos da ih salju. Ja ako nesto pitam ispada da im se mesam, pametujem i slicno pa cutim, moja mama takodje ali bas je zabrinuta jer ih vidja skoro svaki dan a do skoro su i ziveli kod nje pa zna pravu situaciju. Mislim da mu se i ne posvecuje dovoljno paznje kako cujem deci se puste crtani filmovi od jutra do mraka i daju igracke, mozda je i to problem.... ne znam ni ja, zao mi je ali ne mogu mnogo toga da ucinim pogotovo sto se dugo nismo videli a i ko zna kad cu ja moci ponovo da idem kod njih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
6.3.2010 20:18:51   
lenaa
Nekako me najvise pogodilo kad sam se pre neki dan cula sa bratanicom i pitam je jel se igra sa bratom, jel slusa, a ona mi kaze pa kako da se igram s njim kad on nista ne zna, samo cuti, nece nista da prica, moramo da ga vodimo kod doktora.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 11:30:52   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mališani od rođenja pokušavaju da komuniciraju sa svetom i, naravno, pre svega sa mamom i tatom. Da biste bolje razumeli svog mališana, pročitajte savete britanskih stručnjaka koji će vam pomoći da jednostavnim aktivnostima pomognete mališanima da što bolje komuniciraju.
Detaljnije: KLIK


error '80020009' /area/clanekPodrobno.asp, line 118

Je l' obrisan link ili je do 'mene'?! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 11:59:21   
Anoniman
Javiću Guppyki. 

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 12:22:29   
Anoniman
Evo ga text: KLIKNI

Verovatno kada se prelazilo na novi RR look su se zagubili linkovi, pa kada ne možete da nađete neki text iza klika, probajte da ga googlate.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 19:26:01   
BabyG
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Evo ga text: KLIKNI

Verovatno kada se prelazilo na novi RR look su se zagubili linkovi, pa kada ne možete da nađete neki text iza klika, probajte da ga googlate.



Hvala puno! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 22:30:00   
Anoniman
Nema na čemu, ali rano ti je još da učiš Teodoru da govori. user posted image  user posted image (šala naravno)

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
28.4.2010 23:27:59   
BabyG
user posted image  user posted image  user posted image E, Tašo, Tašo.. Mi već uveliko brojimo do 10! user posted image Šta ću kad sam sama s njom (makar pola dana, ako ne i više), pa kad mi ponestane texta, ja uzmem i brojim prste.. Bar je nasmejem, ako ništa drugo!  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pomozite mališanima da brzo progovore
14.9.2011 11:38:12   
*Alexx*
Andrej je konačno počeo da govori (2 godine) user posted image Zna on tu i tamo poneku reč da kaže, ali najnovije je da za sve živo, po 60 puta pita "ta je ot" (šta je to). Još uvek najviše pokazuje, brblja nešto svoje, ali se neke reči konačno kristalizuju user posted image

Kada su vaša deca progovorila?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here