|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:49:28   
minavb
Spremacicu imam jos od trudnoce posto mi se beba spustila posle ribanja tepiha. Prva je bila bezveze ali je zato ova druga divna. Bebisiterku imamo od maja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
22.11.2011 18:53:34   
vukosava
Ja bi nabavila jednog kucnog pomocnika, musko pa jace user posted image Nesto ovako:

user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
24.11.2011 14:46:28   
mtajcica83

Moja mama je sa tatom pokusala tako ali on je ostavljao haos da mama sredi kad se vrati. Ne vredi, neki muskarci su navikli da budu bezorazni ali za to su same zene krive. Moj tata recimo nece sebi hleb da isece, uvek trazi od mame ili mene, ponekad mi dodje da ga premlatim. Dodusemoj tata i dosta toga radi po kuci, kad je raspolozan, ima i onih koji nista nece da pipnu.

Ma nije on sad toliko da bas nista ne radi, kad je tu pomogne mi, i ispunjava i on meni (skoro) sve (ponekada), ali sto se tice ovoga neznam sta da radim...Bas je i mene zacudio taj njegov stav,,,..doduse nesto i nismo u odnosima kakvim smo bili prije, jos se sve nije sredilo bas (iako on sad trenutno nije tu)...


_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
24.11.2011 21:47:47   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: bratzz

Moj tata recimo nece sebi hleb da isece, uvek trazi od mame ili mene, ponekad mi dodje da ga premlatim.

Ja mu, npr. hleb ne bih isekla. Ako hoće da jede, a nije sakat, neka ga sam seče. Potpuno si u pravu. Za takvo ponašanje su krive žene jer im to dopuštaju. A zašto to čine, e to već ne razumem.
Ili varijanta, ustane od stola i ostavi tanjir. Pa taj tanjir bi tu stajao dok ne bi razvio na sebi svu moguću floru i faunu. I svaki bi ostao tamo gde ga je spustio u stanju u kome ga je spustio dok ne bi ponestalo tanjira. Ma 'ajdete molim vas! Pa ne živi on u palati sa poslugom!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 15:23:02   
mtajcica83
MM (jos uvijek) misli da je babysiterka ili kucna pomocnica bespotrebna....Nevjerovatan je...Lako je njemu da misli da mi ne terba kad ga mjesecima nema, i kad god mu se pozalim kako sam umorna i kako me Andrija ponekada stvarno isrcrp(s obzirom da sam stalno sama sa njim) gospodin mi kaze ne sekiraj se, opusteno...I pita me sto si uvijek nervozna i nadrndana user posted image ..Joj vise dodje mi da gauser posted image ,,Zato nam brak i upao u krizu sto vise ne razmislja ko normalan covjek


_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 15:26:31   
Sanchy
Potreba...ako hoces da se posvetis detetu i nekim svojim interesovanjima,kucna pomocnica je neophodna...bebisiterka samo po potrebi bas,ipak sam za to da roditelji sto vise vremena provode sa detetom kada su ga vec stvorili,da se tako izrazimuser posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 16:04:11   
Lilla
Da budem potpuno iskrena, ne shvatam potrebu imanja kucne pomocnice kod zena koje ne rade i kuci su po cijeli dan. U redu je ako neko zaradjuje stvarno dobro i moze to sebi da priusti, jer eto, nece cistiti nego ce provoditi vrijeme sa djetetom ili visiti na internetu, ali nikako ne mogu da shvatim da se u ovim teskim vremenima, posebno dole na Balkanu, moze odvojiti i za taj luksuz. I opet naglasavam, sasvim je drugacije za zene koje rade i nemaju vremena za kucu, mada meni ne treba ni kad radim.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 16:31:36   
branki*
nemam kucnu pomocnicu niti je u planu.ja sam od onih koji stalno nesto glancaju,brisu,skupljaju mrve...sve obaveze oko stana obavljam sama(ne kuvam,jedino,ponekad spremim nesto).tako ce biti najv. i kad pocnem da radim.uglavnom mi to nije neki problem,mada ponekad samo vicem kako mi treba pomoc,ne mogu da stignem,jer stvarno volim da je sve uvek na svom mestu.mm kaze da sam zivcana,pa zato moram stalno nesto da radim.gledam na to kao na neku fizicku aktivnost,kao-jeste,mrzi me da ribam,ali cu tamam potrositi malo kalorija!a,i vise volim da za taj novac kojim bih platila pomocnicu,kupim nesto sebi ili bliznjima.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 21:55:33   
Anoniman
gledam na to kao na neku fizicku aktivnost,kao-jeste,mrzi me da ribam,ali cu tamam potrositi malo kalorija!a,i vise volim da za taj novac kojim bih platila pomocnicu,kupim nesto sebi ili bliznjima.

i zaista uzivam u tome - spremanje je jedna od retkih stvari gde uvek mozes videti rezultat, koji nekad bude i zapanjujuc. ipak, volela bih da mi neko spremi jednom mesecno stan cakum-pakum, a ja da ladim onu stvar u dunavu. i ne bi me grizla savest! petnaest godina sam spremala tudje stanove, radila po preporukama i bila bas dobro placena za to. da sam bila pametna napravila bi firmu od toga, a ne radila kod blesavog madzara koji smatra da je jedino mesto za novac u njegovom dzepu. zato znam i drugu stranu price, nisu ni ti poslodavci bazdareni, stanova i vlasnika ima svakakvih.
elem, i da ne radim - mnogo je lepo provesti dan sa detetom a ne u sapunici do lakta.

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 22:07:18   
tijatija
Ja nigde neradim i jedini mi je "posao" oko kuce i dece. Dece (hvala bogu) troje male, a stan oko 80kv. Sve stizem, nezalim se i nije mi tesko. Nikad ali bas nikad mi niko nije dosao da pospremi ili slicno smatram da ja znam najbolje [sm=smiley1.gif
mada... Da imam bas, bas para zaposlila bi kucnu pomocnicu(ne zbog toga sto nestizem ili me mrzi da radim) vec da provedem veci deo dana sa decom i mm i da zajedno uzivamo u cistom stanu.
I neosudjujem zene koje imaju pomocnicu, zasto da ne, ko moze sebi da priusti neka uziva u zivotu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
10.2.2012 23:00:31   
boba 11
Ja sam za kucnu pomocnicu i za siterku ako ima potrebe ali pre sam za vrtic.Ko moze da priusti sebi nesto tako neka izvoli ja nisam te srece pa sam osudjena da sama obavljam te stvari .Ali sam jako protiv toga da kao neki iz moje okoline se duva i unajmljuje zenu da sprema a doticna igra igrice a onda kuka kako nema za dohranu deci pelene kreme i sl.
Sigurna sam da se slazete da je to bzvuser posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 13:06:50   
kalinam

IZVORNA PORUKA: boba 11

Ja sam za kucnu pomocnicu i za siterku ako ima potrebe ali pre sam za vrtic.Ko moze da priusti sebi nesto tako neka izvoli ja nisam te srece pa sam osudjena da sama obavljam te stvari .Ali sam jako protiv toga da kao neki iz moje okoline se duva i unajmljuje zenu da sprema a doticna igra igrice a onda kuka kako nema za dohranu deci pelene kreme i sl.
Sigurna sam da se slazete da je to bzvuser posted image

Da, znam nekoliko takvih kojima je sve za dete skupo, a svi imaju najnovije mobilne telefone od cijih im funkcija realno treba 2%, laptopove i internet i naravno kucnu pomocnicu.
Ok mi je kad je stanje od gore - imam dovoljno novca a nedovoljno vremena za porodicu i hocu da spojim lepo s korisnim - uredan dom, slobodno vreme i da neko od toga svega zaradi.
Ja je nemam zasad.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 17:28:53   
vukosava
Ja mislim da je oboje. Ranije su to radile babe - pomagale oko dece. A sad, kad zelimo da budemo samostalniji, kad imamo decu kasnije, pomoc sa strane nekad mora i da se plati.

(odgovor članu kalinam)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 17:58:47   
minavb
Meni je vrlo potrebna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 21:31:05   
Anoniman
Meni je definitivno potrebna... Sad dok sam na porodiljskom je druga priča, ali kad radim više volim da to malo slobodnog vremena posvetim detetu, mužu i sebi nego kući...

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 21:34:36   
indy_25
Prijeko potrebna :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 22:00:03   
gagana83
Ja je nemam, iskreno, nikad nisam ni razmisljala o tome. Sto ne znaci da mi nije potrebna.
Funkcionisemo nekako i bez nje, mada mi je kuca redovno u haosu.
Povremeno dodje jedna zena, najcesce pegla, ponekad pocisti a zovemo je i kad slavimo ili kad radimo veliko sredjivanje u kuci. Ne cesce od jednom mesecno.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 22:35:28   
jelena038
od kako sam zavrsila ovaj drugi fakultet, imam vise vremena i uglavnom sama obavljem sve kucne poslove. nisam imala ni pomocnicu ni dadilju, pomagali su mi puno dragi (oko svih pslova), svekrva, zaovica, drugarice, komsinice.. nekako, kompenzacija, ja im pisem ili crtam radove za decu, ili pravim tortu, ili pisem stih-cestitke za rodjendane, slikam po zidovima, pravim frizure, mesim kifle i slavse kolace.. otkud znam, masu nekih stvari koje ljudi vise ne cine jedni za druge, ali ko god mi od njih dodje, dok kuvam kafu, lati se sudja, ili pegle, ili mi slozi ves, ili mi baci djubre, ili jednostavno, donese serpu hrane ili povede milana u setnju, jer svi znaju da spadam s nogu od obaveza (tad sam radila, imala dete, i zavrsavala drugi fax, plus imala poslove mimo svog..) i da mi je i najmanja pomoc velika usluga.
elem, od kako sam diplomirala, imam mnogo vise vremena i, iskreno pocinjem da uzivam u sredjivanju kuce, a najvise, kao sto sam vec sto puta pisala, u bacanju stvari user posted image
ko zna, mozda cu do kraja nauciti i da vracam stvari na svoje mesto user posted image
ali nikad necu zaboraviti ljude koji su mi pomagali sve ovo vreme. mislim da kad imas spremacicu, osecaj uopste nije isti.. kao sto nije isti ni kad ti roditelji ili mm samo daju pare da je platis. to se, jednostavno, ne moze porediti i ne mogu vam opisati koliko sam srecna zbog toga.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:14:29   
izabella7

Dobro bi mi dosla sad kad sam trudna.I onaj period poslije poroda.Zivim u vecoj kuci i uvijek ima nesto da se radi.Inace volim da spremam i to mi je za sad jedina obaveza kuca i dijete.Ne znam sta bi drugo radila.Organizovala sam kucne poslove po danima,sta kad radim tako da stignem sve
i ostaje mi dosta vremena za dijete.
Ja bi vise voljela kuvaricu....joj sta bi dala da mi neko kuva.Ili bar da mi kaze sta vise da kuvam,muka mi je od toga

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:18:52   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: izabella7

Ili bar da mi kaze sta vise da kuvam,muka mi je od toga



Kad pitam mm šta da kuvam i kad mi odgovori "bilo šta" dođe mi da ga zveknem user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:20:34   
LillyT

IZVORNA PORUKA: izabella7


Ja bi vise voljela kuvaricu....joj sta bi dala da mi neko kuva.Ili bar da mi kaze sta vise da kuvam,muka mi je od toga



Baš tako, nije mi frka da spremam, ali mrzim da kuvam, mrzim!!!


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:22:26   
gagana83
Kod mene skroz suprotno, ja bas volim da kuvam ali zato mrzim da peglam, perem sudove, prozore i sl.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:24:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: izabella7

Ili bar da mi kaze sta vise da kuvam,muka mi je od toga



Kad pitam mm šta da kuvam i kad mi odgovori "bilo šta" dođe mi da ga zveknem user posted image



Isto! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:27:14   
Anoniman
ja volim da peglam. menjam jedno peglanje za pranje sudova!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kućna pomoćnica - potreba ili prestiž?
11.2.2012 23:29:10   
Anoniman
BB, prodato!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here