|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:26:23   
Yula
Da ja dodam u nasu evidenciju to da smo danas krenuli sa articokom u vidu kupovne kasice. Imam dve, da to potrosim pa cu onda kuiti one zamrznute ( ne znam ima ali to kod nas, ovde imaju i zamrznute i u konzervi i teglici, ali necu bebi da dajem konzervisano ).

Onaj ekcemcic na obrazu danas poceo kao da iscezava, da bi veceras gurao licem po krevetu i opet se zajapurio, a i gura po dva tri prsta u usta i tacno malim i domalim prstom tu iritira kozu.

Danas sam malo preterala sa jogurtom, uhvatim i pomesam mu jogurt sa kompotom od jabuke, bilo je kiselo i za mene user posted image , od sutra cu mu ujutru davati onaj zasladjeni, a ovaj obicni cu uvek mesati ili sa palentom, kao sto sam veceras i sinoc, ili sa popodnevnom kasicom.

Jedva cekam kada cemo kod alergologa, da trazim uput za te eozi... iz krvi, da vidim ima li kakve alergije ili ne! Postala sam alergicna i na sam spomen reci alergija!

< Poruku je uredio Yula -- 27.2.2012 23:27:18 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1426
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:28:30   
Anoniman
Joj, ti moraš da tražiš uput za to? Tu ne možeš to da odradiš na svoju ruku? Ovde uđeš u prvu laboratoriju, uradiš celu KS (sa sve EOS) za nekih 500din (manje od 5eur), i gotovo.

Odoh sada stvarno.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1427
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:28:56   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Ma najobičniju, onu što je trebao primiti sa nekih 3,5 meseca. Difterija, Tetanus, Pertusis, Parotit, Meningitis.
Američki pedijatri mi tvrde da su ovo sve gluposti što rade sa Markom, da je davno trebao biti vakcinisan. Ali ebi ga, kada ti ovako nešto prirede... u*ereš se, neminovno je.
Inače, negde sam čitala da su reakcije na vakcine mnogo blaže kada su bebe male, jer nemaju izgarđen imunološki sistem, pa ne reaguju na njih kao kada su stariji pa se imunološki sistem bori protiv bolesti koja se ubaci putem vakcine. Dal je to istina ili ne, nemam pojma.


Idi spavaj, ne sekiraj se! Veruj americkim doktorima! user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1428
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:32:58   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Joj, ti moraš da tražiš uput za to? Tu ne možeš to da odradiš na svoju ruku? Ovde uđeš u prvu laboratoriju, uradiš celu KS (sa sve EOS) za nekih 500din (manje od 5eur), i gotovo.

Odoh sada stvarno.


Ja stvarno ne znam da li moze bez uputa.
Evo mm mi kaze da moze, ali da kosta kao svetog Petra kajgana user posted image Ali, sto bih i placala, mogla sam traziti uput od dr, ali nekako sam to smetnula s uma jer je sve bilo ok, a i ona nije to sama spomenula. Ovde izbegavaju da previse buskaju bebe, bespotreno.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1429
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:41:44   
Yula
Tash, kada i ako stignes, napisi mi molim te, kako se zove tvoja dr alergolog i gde radi, jedna zenica sa drugog foruma, ima problema sa bebom, tacnije strasnim ekcemima, i rekoh joj da cu joj javiti ime tvoje dr, da pokusa da ode do nje, jer jos nije bila kod alergologa, vec samo kod dermatologa.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1430
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 0:20:54   
Anoniman
zene moje, oprostite molim vas!
ne vredi nikako da stignem da sednem i da konacno nesto iskuckam.. citav dan kao konjski rep po kuci.. user posted image

tash!! user posted image user posted image user posted image
zar je vec doslo vreme za vakcinaciju? kad pre.. saljemo po jednu najvecu cmoku za mareta i tebe!! sve ce biti u redu, veruj i bice! molim te da nas izvestavas redovno sta se desava! sta su na kraju rekli, ostajete li i koliko?

yula, ne znma sta bih ti rekla sto se tice tih promenica na kozi.. evo moja K i dalje ima ono na bradi, a i ispod oka. juce sam joj ponovo slikala, pa cu nekada postaviti, da vas ne smaram sada.. ja sam skoro pa sigurna da je to kod nje ekcem. user posted image znaci tvom malom se to prosirilo? sigurna si da to nije sam napravio, da nije cesao, capkao..?
sto se eozinofila tice, nemam pojma da li su bii na onoj listi kada smo mi vadili krv, ali svakako je ta lista kod dr u kartonu. kako se samo guska nisam set_ila u petak na kontroli da je pitam za to..

moje dete 3,4 dana nista nije htelo da okusi. samo je stezala usta, nista nije htela ni da proba. danas su joj bile obe babe, pa su je hranile njih dve plus ja, nije vise znala u koga da gleda. rezultat svega je da je nekako pojela to sto smo joj dale, malo na varanje, malo milom, malo silom.. uglavnom pojela. onda je za veceru sama otvarala usta i jela, cak sam joj posle kasice napravila i malo pahuljica. hoce ona da sama jede, nece da cuje da je neko hrani. onda naravno mlati kasikom, stavlja je naopako u usta, zamaze celu kuhinju kasicom..
sutra nam je treci dan sljive. resila sam da joj sutra skuvam sljivu, pa pomesam sa palentom i tako dam. mada ovih dana nije htela palentu ni sa jabukom ni sa kruskom..
prekosutra brokoli ili piletina user posted image


< Poruku je uredio Macaki -- 28.2.2012 0:21:33 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1431
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 22:30:34   
Anoniman
Primili smo vakcinu.
Jutros u 8h smo bili na prijemu, dr ga je pregledala, zadovoljna stanjem koze i krvnom slikom, Pentaxim je dat u jednoj dozi, a ne iz dva puta kako mi je najavljeno. Marko je bio divan, gledao je Noddy-ja na portable dvd, malo setao, listao knjige, rucao, uspavala sam ga na rukama i odspavao je sat vremena, u 14h su nas pustili kuci. Na mestu uboda mala crvena tackica. Naredne 2 nedelje treba da pije Aerius sirup 1,5ml preventivno zbog alergija. Veceras sam mu merila temp, 37,2, to nije nista.
Nadam se samo da reakcija nece biti posle 24h kao prosli put, drzite fige.

Dala sam doktorki plan uvođenja namirnica, sutra ćemo o tome, kada odem po otpusnu listu.

Takođe, pitala sam za modričice po glavi, JAO BRUKE MOJE! Žena prepipala, kaže, "Tamara, meni se ovo pipa pod prstima, kao suva koža, kao temenjača. Probaj da skineš kada mu bude mokra kosa, ako ne ide, idite dermatologu". Ja večeras, greb noktom, nežno, a ono sišlo! user posted image Jednostavno, bilo je modre boje, nije ličilo na temenjaču, i ja to nikada nisam pokušala da skinem noktom. Uglavnom, čista mu je sad glava. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1432
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 22:35:30   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula

Tash, kada i ako stignes, napisi mi molim te, kako se zove tvoja dr alergolog i gde radi, jedna zenica sa drugog foruma, ima problema sa bebom, tacnije strasnim ekcemima, i rekoh joj da cu joj javiti ime tvoje dr, da pokusa da ode do nje, jer jos nije bila kod alergologa, vec samo kod dermatologa.

Dr Jelena Tomić, radi u Dečijoj bolnici u NS, na odeljenju Imunologije. Ali radi alergološka ispitivanja takođe. Ona je alergolog-imunolog, mislim da alergije potpadaju pod Odeljenje imunologije (da te ne zbuni razlika u nazivima).





(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1433
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 22:36:56   
Anoniman
Nikako da vam kažem, razmenila sam koju sms sa Zille, mali se osuo sav kad su stigli tamo gde su već otputovali (vrnjačka banja ako se ne varam), to se smirilo, i ona mu dala slanine. Mali ne reaguje na slaninu, koža mu je sve čistija od kad je jede, što Zille reče "kao da mu je samo ona falila da se sredi!" Držim fige da tako ostane.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1434
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 23:40:58   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

Primili smo vakcinu.
Jutros u 8h smo bili na prijemu, dr ga je pregledala, zadovoljna stanjem koze i krvnom slikom, Pentaxim je dat u jednoj dozi, a ne iz dva puta kako mi je najavljeno. Marko je bio divan, gledao je Noddy-ja na portable dvd, malo set__ao, listao knjige, rucao, uspavala sam ga na rukama i odspavao je sat vremena, u 14h su nas pustili kuci. Na mestu uboda mala crvena tackica. Naredne 2 nedelje treba da pije Aerius sirup 1,5ml preventivno zbog alergija. Veceras sam mu merila temp, 37,2, to nije nista.
Nadam se samo da reakcija nece biti posle 24h kao prosli put, drzite fige.

Dala sam doktorki plan uvođenja namirnica, sutra ćemo o tome, kada odem po otpusnu listu.

Takođe, pitala sam za modričice po glavi, JAO BRUKE MOJE! Žena prepipala, kaže, "Tamara, meni se ovo pipa pod prstima, kao suva koža, kao temenjača. Probaj da skineš kada mu bude mokra kosa, ako ne ide, idite dermatologu". Ja večeras, greb noktom, nežno, a ono sišlo! user posted image Jednostavno, bilo je modre boje, nije ličilo na temenjaču, i ja to nikada nisam pokušala da skinem noktom. Uglavnom, čista mu je sad glava. user posted image


user posted image user posted image user posted image

Bravo za Mareta! Superiska da je sve dobro proslo, mada nisam ni sumnjala. Ipak, vidim, nema te, nekoliko puta u toku dana sam ulazila na rr da vidim jesi li sta pisala, i veceras negde oko 21h isto, nema vas. Ja vec pocela da mislim da vas nisu zadrzali.

Hvala za info o dr, samo cu iskopirati tvoj post toj zenici, kaze da joj bebac ima gadan ekcem po celom telu.

IZVORNA PORUKA: Tash

Nikako da vam kažem, razmenila sam koju sms sa Zille, mali se osuo sav kad su stigli tamo gde su već otputovali (vrnjačka banja ako se ne varam), to se smirilo, i ona mu dala slanine. Mali ne reaguje na slaninu, koža mu je sve čistija od kad je jede, što Zille reče "kao da mu je samo ona falila da se sredi!" Držim fige da tako ostane.


Jadno ono malo Zilletovo bebce user posted image Nadam se da ce mu sada biti bolje na duze staze.

Macaki, sin moje drugarice sve prepisuje od tvoje Ksenijice! Ona kada mi prica njene probleme, kao da slusam ( citam ) tebe. Mozda da probas sa piletinom?

Mom bebcu se povlaci onaj ekcemcic pored usta. Ima ga katkada malo jace, ali uglavnom je prilicno posvetleo. Sad, dal'''' je od prskanih jabuka ili od ko-zna-cega, nemam pojma, ali ovako bar znam da sam eliminisala ono sto mi je bilo najsumnjivije, jer, lice mu je bilo kao porcelansko dok ne pocesmo sa kupovnim kasicama. A opet strasno balavi, najstrasnije! Gura prstice u usta i vidim kako trlja donje trojke.

Odoh da spavam, bas sam umorna, imam neki problem sa nogama, pisacu vam sutra, bas me bole i moram da legnem. user posted image



< Poruku je uredio Yula -- 28.2.2012 23:46:13 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1435
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 23:45:50   
Anoniman
tash!!! user posted image user posted image user posted image
zeno draga, citavog dana mislim na vas. super ste prosli ja bih rekla! user posted image user posted image user posted image bravo za mareta hrabricu! eto, prodje i to, hvala Bogu. drzim fige da nikakve reakcije ne bude. sto se temenjace tice, cuti.. kakva bruka, budi srecna sto je to u pitanju. bas si me obradovala lepim vestima. user posted image
od cega se osuo ziletov mali? koliko meseci bese on ima? zar vec jede slaninu? user posted image
kada cemo mi to smeti, jel cim nam niknu zubi? user posted image

kod nas je ovako.. sljiva uvedena. ksenija slabo jede, mrljavi, stiska usta. onda dohvati iznanada ciniju, nabije celu pesnicu u nju. hoce ona da drzi kasiku, gura kasiku sebi u usta... stalno negoduje dok je hranim. place i otvara usta. nekada nece, samo ih stisne. a kada ja sklonim cinijicu tuzno gleda. nije mi jasno sta hoce??? user posted image izgleda da hoce ona da jede. ili da se igra sa hranom..
danas sam joj skuvala junetinu sa tikvicom, pa posto mi se ucinilo bljutavo dodam joj u to jabuka iz kompota. prvo je liznula samo, pa se onda odusevila, samo je otvarala usta. onda je u trenutku moje nepaznje oborila celu ciniju na kuhinjske plocice. tako mi je bilo zao, jer joj se bas dopalo, garantovano bi sve ono pojela! nisam onda znala sta da joj dam da nastavi pa sam joj ismiksala samo jabuke iz kompota. pojela je dve kasicice, gadeci se i stresajuci.. i nije htela vise.

bitna vest je da sutra idemo kod pedijatra koji se bavi alergijama kod dece. rece mi pre neki dan drugarica za tu doktorku, ali moj muz zapeo da ne menjamo ovu nasu, kao da nam je neka..onda sam danas poludela. ono na bradi se ne smanjuje, cak bih rekla da se malo prosirilo. ispod oka i dalje ima isto to, i jedno i drugo kao da ce da se perutaju. gledala sam slike po netu, meni ovo definitivno lici na ekcem. user posted image sto je najgore, mozda gresim, ali cini mi se da se ovo povecalo od kada smo uveli junetinu. mama kaze da mislim da ga je imala i pre, ja ne bih rekla. kad guska ne pisem u svesku redovno sta joj uvodim i kakve su reakcije. bas sam ljuta na sebe.
uglavnom, idemo sutra ujutru kod nje na pregled, mada mi sestra preko telefona rece da ona ne radi kozne probe deci mladjoj od godinu dana. hocu da se posavetujem oko ksenijine ishrane, da cujem sta ona ima da kaze...
javicu kako smo prosli!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1436
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 23:50:31   
Yula
Bravo macaki! Krajnje je vreme da nadjete nekog ozbiljnijeg i strucnijeg doktora! To mnogo znaci, ovako mozes da lutas i gubis vreme. Sve ce to biti ok! Javi obavezno sta vam je rekla.

I da, skloni bre cinijicu od deteta dok je hranis, drzi je u ruci i to cvrstu, i na pristojnom odtsojanju od nje. Meni se to jednom desilo ( katapultiranje kasice do strane mog L. ) da od tada strogo vodim racuna. Ona definitivno zeli da se igra, misli da je to igracka, gde dete od 6 i po meseci zna samo da se hrani.

< Poruku je uredio Yula -- 28.2.2012 23:54:15 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1437
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 23:52:23   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula

Macaki, sin moje drugarice sve prepisuje od tvoje Ksenijice! Ona kada mi prica njene probleme, kao da slusam ( citam ) tebe. Mozda da probas sa piletinom?



ajoj, gde nadje od nas da prepisuje... user posted image jadne male bebuskice.

yula, moj plan je bio da sutra krenem sa uvodjenjem piletine! tako sam jos juce resila, a za vikend mogu brokoli ili bilo sta manje sumnjivo... a junetinu sam mislila da izbacim na neko vreme pa da vidim kako ce biti. danas je pojela 10-ak kasicica te kasice od junetine (pre nego sto je prosula) i posle sam videla da ima malo crvenih tackica ispod usta, ka vratu. e sad, ona cesto ima takve tackice, pisala sam vec, tako da me to sve zbunjuje... cesto ih dobij i po vratu, posebno kada se oznoji.
ja sam resila da ako budem bila sutra zadovoljna ovom dr promenim izabranog lekara i pocnem K da vodim stalno kod ove.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1438
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
28.2.2012 23:55:26   
Yula
Pa, izbaci draga junetinu na neko vreme i prati situaciju. Mada, mozda onda nije zgoreg da sacekads malo i sa piletinom, jer ona zna da bude malo gadna, ako dete ima sklonost ka alergiji na jaja.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1439
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 0:16:07   
Anoniman
junetinu cu svakako izbaciti na neko vreme, pa pratiti.. frka mi je i sto se piletine tice. pitacu sutra dr da mi predlozi sta da uvodim dalje.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1440
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 8:26:45   
Anoniman
Macaki, pisala si ovde po datumima sta si kad davala. Nekih sat vremena zasednes, papir i olovku u ruke, i prepises, cak si pisala i reakcije. Ne znam dal ces to stici pre posete lekaru.
Inace, M nikada nije hteo cisto voce da jede, valjda mu je kiselo, jeo ga je tek kad sam uvela palentu i pocela da mesam sa vocem, i recimo jabuke i kruske nema sanse da pojede ako ne zasecerim malo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1441
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 13:07:56   
Anoniman
Juče sam ostavila doktorki Plan uvođenja, i danas kada sam otišla po otpusnu listu, ona me dočeka sa DIIIIIIIIIVNIM vestima! user posted image user posted image user posted image

Dakle, komentarisala je samo ovaj deo Plana:

28.02.2012. Pantaxim (II doza) - Marko skoro 18 meseci
- kupus - može
- mahunarke: boranija, grašak, pasulj - ne
- banana - može
- sveža jabuka, kruška - ne
- mirođija - može
- maslinovo ulje - može
- kakao - ne
- cimet - ne
- zečetina (možda i divljač: div. svinja, srna, zec) - ne
!!! pasta za zube
* do sledeće doze Pentaxima treba da primi i Hepatitis B.

10.04.2012. Pentaxim (III doza) - Marko ima oko 19 meseci
- žumance (na vrh kašike, 1/8, 1/4, 1/2, 3/4, 1)- ne
- piletina - može
- ćuretina - može
- fazan - može
- celer - ne
- zelen - ne
- začini: bosiljak, origano, lovorov list, biber, vegeta - ne


Razlog zašto je samo dovde komentarisala je što nakon sledećeg Pentaxima hoće da mu radi PRIC test!!! user posted image user posted image user posted image Ja sam bila ubeđena da ona to njemu neće da radi do 3eg rođendana, i baš me je prijatno iznenadlila. Kaže, ne misli da bi on reagovao ni na žumance, ali neće da reskira. Dakle, 10.04. ide sledeća doza Pentaxima, verovatno 2 nedelje antihistaminika, pa nedelju dana pauze, pa PRIC, taman posle prvomajskih praznika!
Rekla sam joj da sam mu već davala bananu, kaže "Pa i otkačila sam ti da može", rekoh, dala sam i svežu jabuku, malo je skupila obrve i kaže "Ako ne reaguje, može, ali nemoj preterivati zbog toga što uskoro počinje da cveta brza, a jabuka hoće da daje ukrštenu reakciju sa brezom, a ako je skuvaš, šanse za ukrštenu reakciju su manje". Dakle, može, po nekada, po malo.
Kaže, nakon PRIC testa ćemo pričati dalje, taman tada kreće sveže voće i povrće, pa da imamo pune ruke posla preko leta user posted image , ona će biti odsutna ceo jun.

JA SAM ŽENE PRESREĆNA!
Dakle, mi do sledeće vakcine, koja će biti 10.04., uvodimo sledeće:
- kupus
- bananu
- mirođiju
- maslinovo ulje
- piletinu
- ćuretinu
- fazana
- sveže jabuke tu i tamo.
user posted image

Sada ću svakako još par dana da pauziram da definitivno ostavimo za nama ovu vakcinu, čak sam razmišljala dal bih trebala čekati sve vreme uzimanja antihistaminika, ali mislim da ne, jer, pio ga je i uvreme početka uvođenja namirnica, prvih 4 meseca uvođenja namirnica je bio na antihistaminiku. I takođe, praviću par dana pauze sa uvođenjem u vreme primanja Hepatitisa B, što će biti za neke 2 nedelje. Tako da, taman lepo lagano, do 10.04. ćemo još svašta nešto uraditi, a onda idemo pred Strašni Sud: PRIC test! user posted image

< Poruku je uredio Tash -- 29.2.2012 13:08:22 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1442
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 13:22:41   
Anoniman
Yula, kod PRIC testa, jel postoji posebna komponenta KAZEIN, ili se radi MLEKO?

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1443
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 14:50:02   
gagana83
Tash, davno sam ti jos obecala spisak namirnica koje su dobre za zatvor a koje bi trebalo izbegavati.

Ovako


1) Izbegavati:
od voća bananu
od povrća:krompir
od žitarica: pirinač, belo brašno, testeninu, beli hleb, griz, keks
manje mleka (do 600 ml) i ml. proizvoda

manje mesa (da ne bude pretežno mesna ishrana)
manje slatkiša
da ne dobija čokoladu u varijantama kremova, napitaka ili čistu čokoladu (ako je ovo poslednje suviše surova mera za jedno dete tog uzrasta, onda dati malo, ali ograničeno)

2) Favorizuje se:

svo voce sem banane, a narocito sveža šljiva i kruška
svo povrće sem krompira, a naročito mahunarke
kukuruzno brašno, kačamak, proja
žitarice sa celim zrnom (zobene pahuljice)

Uvečee treba da jede ili kačamak ili ako voli slatko više nego slano - kuvano žito

Treba postići mekanu stolicu koju gotovo da ne moze da zadrži

Treba pokušati da ujutro pojede nešto, a zatim da proba da kaki, jer se time koristi prirodni refleks pražnjenja creva posle doručka. Ukoliko sve ovo ne urodi plodom, dete može da dobije neko sredstvo koje povlači vodu u stolicu i čini je voluminoznijom čime se podstiče ( a ne gasi) prirodni refleks pražnjenja creva. Ovo treba činiti u saradnji sa pedijatrom.


Sad cu da prebacim ovo u odgovarajucu temu.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1444
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 16:56:24   
ishler
Moram da napisem nas slucaj.
Nama je gastroenterolig koji je najbolji u sSrbiji a bili smo bas zbog zatvora kod njega,,i bavi se decom vec preko 30god,rekao da banana regulise probavu u smislu kod zatvora omeksava,a kod proliva ztvara.
Rekao je i da je banana idealno voce i da ga beba treba jesti svaki dan.
Takodje je rekao da ne treba izbegavati ni jednu namirnicu,dete mora sve da jede,samo je poenta da se dobro izbalansira ishrana,i ne moze biti zatvora.
Takodje nam je izbacio vigantol a uveo druge kapi,rekao je da je vigantol dupla doza od one kojauser posted image ,i da zbog skupljanja u crevima moze takodje izazvati zatvor.
S obzirom da smo imali velike muke,probali svasta,cak sam izbegavala odredjene namirnice,i beka se i pored toga mucila,od kada slusam njegove savete,zatvora vise nema,stolica uredna svakog dana.
Napokon smo srecniuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 1445
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 19:35:05   
Anoniman
Evo i nas da se javimo. Stigli smo kući. Klinci su bili super u putu i u V.Banji. Lepo smo se proveli, igrali na snegu, šetali, lepo spavali...
Tash vam je napisala za slaninicu, sad je redovno jede, i ništa se ne osippa od nje. Dajem mu seckanu i pomešanu sa kukuruznim grizom. Na žalost, to je jedina hrana od koje se ne osipa. Nisam više sigurna ni da mu jagnjetina prija. Prekjuče sam je kuvala sa brokolijem, ali mu brokoli nasam dala, već samo jagnjetinu. I osuo se. Znači ili brokoli, ili jagnjetina. Utvrdiću za koji dan kad mu je budem dala posebno.
Od sutra ću da uvodim namirnice koje nisam do sad, pa možda postoji na ovom svetu još neka namirnica koju moj Pepe može da jede user posted image
Inače je danas napunio 10 meseci user posted image
Presrećna sam zbog Tashinog Mareta, lutka mala sad može mnogo više da jede i uživa user posted image A i daje mi nadu da će i naši bebci njegovim stopama do izlečenja user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 1446
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 19:35:54   
Anoniman
Dva puta sam objavila istu poruku user posted image

< Poruku je uredio Zille -- 29.2.2012 19:36:43 >

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 1447
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 22:09:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

A i daje mi nadu da će i naši bebci njegovim stopama do izlečenja user posted image


Naravno, samo polako! user posted image


Evo jedna vesela slikica za moje sapatnice:

user posted image

Danas sam ih kupila u centru, toliko je lepo vreme bilo danas da smo M i ja išli u šetnju u centar, nismo bili tamo od jesenas user posted image , STIŽE NAM PROLEĆE! Jupi, počinje da cveta breza uskoro! user posted image

Marku se crveni mesto uboda, natečena mu je malo rukica, diskretno je modro, i na laktu ima crvenu tačku veličine moje jagodice kažiprsta. Pao je danas nekoliko puta, dal je udario lakat, ili je i to zbog toga što je rukica otekla, ne znam. Videćemo sutra. Dok se otok ne smiri, neću uvoditi nove namirnice.

< Poruku je uredio Tash -- 29.2.2012 22:11:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1448
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 22:44:33   
Anoniman
tash, bravoooo!!!!! user posted image user posted image user posted image odusevljena sam! sve ce to biti super, osecam.. user posted image

zille, bas mi je zao tvog bebca. drzim vam fige da nadjete jos puno toga sto ce malisa moci da jede. user posted image odusevila sam se kada sma cula da jede slaninicu, ja nisam imala pojma da tako mala deca smeju to da jedu. jedva cekam da moja beba pocne da jede normalnu hranu..

isli smo danas na pregled... doktorka je skroz super, detaljno je pregledala kseniju i saslusala sve sto sam imala da joj ispricam i pitam. rekla je da je u pitanju ekcem, kako sam se i plasila. kaze da nije strasno kako to moze da bude i da ona misli da je alergija prolaznog karaktera.
savetovala je sledece:
1. da joj niposto ne dajemo kravlje mleko ni u kom obliku (ni AD, ni jogurt i ostale mlecne proizvode)
2. da se trudim da odrzim moje mleko sto je moguce duze (pored toga da jede ono sto sme)
3. prepisala nam probiokid immuno od ivancic i sinovi (koji ce ublaziti dejstvo alergena na organizam)
4. rekla da uzmemo Mustela Stelatopia (emolient kremu i tecni sindet za pranje). rekla je da ako bude bilo pogorsanja u vdiu crvenila da uzmemo Stelatria kremu za lice i telo za negu nadrazene koze.
5. dala da izvadimo krv (Igm na mleko -valjda se tako pise, znate na sta se misli...)
kontrola nam je za 20 dana-mesec!
njen savet je da ne izbacujemo junetinu. rekla je da uvedemo piletinu, a jos bolje curetinu. nadam se da cu uspeti da je pronadjem.. inace, danas sam joj dala kasicicu piletine i imala je crvenilo oko usta. mada je u medjuvremenu gurala igracke u usta, tako da pojma nemam.. sutra pokusavamo ponovo. sto se junetine tice ja joj je danas nisam dala ali smo poceli da mazemo kremu, pa ako se ekcem uskoro povuce necu znati od cega se povukao, od izbacivanja junetine ili kreme. sta mislite, sta da radim?
sto se mustele tice.. da li sam ja razumela dobro da ovom emolient kremom treba da joj mazem samo te promene koje ima, ne celo telo? ja sam joj veceras namazala celo lice sa njom, a ispod pelene sam joj namazala kremu koju inace koristimo. celo telo joj ne mazme nicim, samo prevoje pomalo.. koliko puta dnevno smem da mazem ovu kremu na promene koje ima? to nam nije rekla....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1449
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
29.2.2012 22:49:53   
Anoniman
tash, hvala za visibabe, divne su! user posted image


htedoh jos da pitam.. kada perem K pod cesmom kada se ukaki da to radim ovom mustelinom kupkicom ili bebi sapunom kao do sada? ovom kupkicom pretpostavljam da mogu da joj i kosu perem? posto je rekla da K ima osetljivu kozu, da nastavimo sa kupanjem sveke veceri ili da proredimo, sta mislite?
prava sam seljanka user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  56 57 [58] 59 60   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here