|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.3.2012 21:28:39   
Anoniman
zanima je da li neko od vas radio kozne probe bebi mladjoj od 7 meseci? koliko je to bezbedno?

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
1.3.2012 23:17:50   
Christabel
Mi. Lekari su to odredili. Sto ne bi bilo bezbedno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.3.2012 18:47:52   
Christabel
I je l' ste saznali kako se rade testovi za utvrdjivanje intolerancije na neku namirnicu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.3.2012 19:42:57   
Christabel
sta znaci ako na koznom prik testu za alergije za histamin pise da je +? Je l' to tako treba uvek ili...?

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.3.2012 19:53:30   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: Macaki

zanima je da li neko od vas radio kozne probe bebi mladjoj od 7 meseci? koliko je to bezbedno?

Mi smo radili i kažu da je potpuno bezbedno, ali ne i potpuno pouzdano do godinu dana. Iskreno neznam koje objašnjenje su nam dali- nešto kao da se još kod beba izgrađuje imuni sistem pa zato. Radili smo i drugu vrstu sa nekim modernijim tehnikama, rezultati su bili potpuno drugačiji i ispostavilo se da je druga metoda bila tačna a prva ne uopšte.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.3.2012 22:05:39   
Anoniman
Copy iz teme Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama:


IZVORNA PORUKA: Macaki


user posted image

bebac ima 7 meseci.





IZVORNA PORUKA: Tash


Ne znam dal sam ikada stavljala slike naših Specifičnih IgE, pa evo, neka stoji ako nekome zatreba. Ima i inhalatorni, i nutritivni.

user posted image

user posted image


Bebac je imao 4,5 meseca kada mu je ovo rađeno.




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
3.3.2012 22:28:25   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Macaki

zanima je da li neko od vas radio kozne probe bebi mladjoj od 7 meseci? koliko je to bezbedno?


I mi smo radili sa 4.5 meseci više testova iz krvi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.3.2012 1:41:21   
Anoniman
snelle, mislila sam na kozne probe.
gde mogu da citam sta si kucala.. na sta ste bili alergicni? na kravlje mleko ako se varam, ali jel bilo jos necega?
znam da si dojila dugo lanu, to je i meni preporuceno (naravno iz dijetu) jer je K al. na kravlje mleko.. pisi mi negde kako si odrzala mleko dovoljno dugo i sta je nakon toga pila. ne znam gde je zgodno da pisemo o tome. ako nista, onda na pp.
user posted image ljubi lanicu! user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
4.3.2012 1:52:47   
Yula

IZVORNA PORUKA: mamamikka


IZVORNA PORUKA: Macaki

zanima je da li neko od vas radio kozne probe bebi mladjoj od 7 meseci? koliko je to bezbedno?

Mi smo radili i kažu da je potpuno bezbedno, ali ne i potpuno pouzdano do godinu dana. Iskreno neznam koje objašnjenje su nam dali- nešto kao da se još kod beba izgrađuje imuni sistem pa zato. Radili smo i drugu vrstu sa nekim modernijim tehnikama, rezultati su bili potpuno drugačiji i ispostavilo se da je druga metoda bila tačna a prva ne uopšte.


Ovo mi je bas interesantno. Molim te, reci mi kakva je ta modernija tehnika, odnosno kakvi testovi su u pitanju. Cula sam da postoje i neki testovi preko magneta, ali nisam najbolje razumela kako to funkcionise, uglavnom radi se na ogroman broj alergena. Ne znam da li je to u pitanju ili nesto drugo?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
5.3.2012 14:35:48   
Christabel
da li je histamin uvek + kod koznih probi, bez obzira na to ima li alergije ili ne? I postoje li neki testovi za utvrdjivanje intolerancije ili se ja dzabe nadam?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 14:46:35   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Macaki


znam da si dojila dugo lanu, to je i meni preporuceno (naravno iz dijetu) jer je K al. na kravlje mleko.. pisi mi negde kako si odrzala mleko dovoljno dugo i sta je nakon toga pila. ne znam gde je zgodno da pisemo o tome. ako nista,
user posted image ljubi lanicu! user posted image


Ovo i mene interesuje jer imam isti problem. Gde cste pisale o tome?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 14:48:38   
MOCICA

[/quote]
Radili smo i drugu vrstu sa nekim modernijim tehnikama, rezultati su bili potpuno drugačiji i ispostavilo se da je druga metoda bila tačna a prva ne uopšte.
[/quote]

Joj please pisi sta ste radili i gde?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 14:48:45   
Anoniman
Alergija na mlečne proteine

(odgovor članu MOCICA)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 14:50:12   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: mamamikka



Radili smo i drugu vrstu sa nekim modernijim tehnikama, rezultati su bili potpuno drugačiji i ispostavilo se da je druga metoda bila tačna a prva ne uopšte.


Joj please pisi sta ste radili i gde?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 14:51:27   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: mamamikka


IZVORNA PORUKA: Macaki


Radili smo i drugu vrstu sa nekim modernijim tehnikama, rezultati su bili potpuno drugačiji i ispostavilo se da je druga metoda bila tačna a prva ne uopšte.


Joj please pisi sta ste radili i gde?

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 15:20:35   
mamamikka
Radili smo privatno u subotici, naziv metode neznam- to je ta metoda putem magneta, a radi se tako što osoba koja se testira drži tu elektrodu (recimo metalni štapić koji je povezan s kompjuterom) a dr drugim krajem prelazi preko pločica sa alergenima, tako se testira 370 alergena. Otkrili smo reakcije na lenor, persil, akril, terilen i perje koje sam uklonila i rešila stvar.

< Poruku je uredio mamamikka -- 6.3.2012 15:34:43 >


_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 15:37:25   
MOCICA
Meni bas to treba zato napisi nam sto pre i daj nam kontakt da i mi pomognemo svojoj deci. Hvala ti!

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 15:42:57   
mamamikka
neznam dali je dozvoljeno da objavim ime poliklinike? Ako želiš pošalji mi broj na pp pa ću ti napisati sve, ja nemogu da šaljem pp pošto mi ne funkcioniše odgovor.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
6.3.2012 15:47:15   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Macaki

snelle, mislila sam na kozne probe.
gde mogu da citam sta si kucala.. na sta ste bili alergicni? na kravlje mleko ako se varam, ali jel bilo jos necega?
znam da si dojila dugo lanu, to je i meni preporuceno (naravno iz dijetu) jer je K al. na kravlje mleko.. pisi mi negde kako si odrzala mleko dovoljno dugo i sta je nakon toga pila. ne znam gde je zgodno da pisemo o tome. ako nista, onda na pp.
user posted image ljubi lanicu! user posted image


Maro, sećaš se da sam ti ja još odavno skrenula pažnju da Kseniji možda smeta kravlje mleko jer je imala krvi u stolici? I Lana je bila alergična na kazein. Pogledaj temu Alergija na mlečne proteine, baš sam danas pisala opet o njenoj alergiji i našem iskustvu sa time. Dojila sam je 14 meseci, mleko mi se, ja mislim održalo zahvaljujući tome što sam imala dosta masnih naslaga koje su mi ostale od trudnoće, jer sam se dosta ugojila, zato i jesam u toku "dijete" smršala 7kg za nepuna dva meseca. Kupovala sam heljdino mleko i to pila, mada iskreno nisam ga nešto dugo ni koristila jer mi je bilo odvratno. Što se tebe tiče, jedi raznovrsnu ishranu, meso, voće, povrće, slatkiši (naravno bez mleka), tu su nezamenljive Štarkove napolitanke user posted image  Koristila sam i fitolat tablete za održavanje mleka i na kraju sam dojenje prekinula zato što sam ja to htela, a ne zato što mi je stalo mleko. Budi samo disciplinovana i OBAVEZNO čitaj sastav svega što kupuješ. Ja sam čak i na hlebu u celofanu čitala sastav i ispostavilo se da on ima surutku u sebi. Iako surutka nije isto što i kazein, ja sam i to izbegavala. Želim vam da što pre prevazidjete alergijuuser posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 6.3.2012 15:48:14 >

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.3.2012 0:26:52   
Yula

IZVORNA PORUKA: mamamikka

Radili smo privatno u subotici, naziv metode neznam- to je ta metoda putem magneta, a radi se tako što osoba koja se testira drži tu elektrodu (recimo metalni štapić koji je povezan s kompjuterom) a dr drugim krajem prelazi preko pločica sa alergenima, tako se testira 370 alergena. Otkrili smo reakcije na lenor, persil, akril, terilen i perje koje sam uklonila i rešila stvar.


Hvala. Ovo mi puno znaci. Cula sam vec za ovu metodu, samo me zanimalo koliko je pouzdana, s obzirom da kosta prilicno, zar ne?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.3.2012 7:29:05   
mamamikka
Pa nemože se reći da je bio jeftin (oko 5000 je bio sam test+konsultacije sa pedijatrom,i određivanje tretmana) ali pošto sam bila nezadovoljna rezultatima kožne probe jer nije bilo šanse da je reagovao na ribu (ne jedem je a on je tada još samo sisao) morala sam probati. Kasnije sam čula od sestre u Australiji da se kod njih ta metoda koristi jako dugo i da oni drugačije nisu nikad radili, ona ima troje dece 10-13-17 godina.

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.3.2012 8:25:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Snelle

Štarkove napolitanke user posted image


Sta one sadrze Snelle? Jel imaju belance?


Koja prva dobije kontakt od mamamike, neka mi prosledi na pp. To je ista cena kao Specificini IgE iz krvi, a tu se odradi svega 20ak namirnica, dok se kod magneta kanda ide mnogo dalje, 370 alergena, a vidim i praskovi su ukljuceni. Moyda me ne bude mryelo da pohitam za SU, a mozda ima to i u NS. Bas si me sada zainteresovala.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
7.3.2012 10:35:27   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Macaki

snelle, mislila sam na kozne probe.
gde mogu da citam sta si kucala.. na sta ste bili alergicni? na kravlje mleko ako se varam, ali jel bilo jos necega?
znam da si dojila dugo lanu, to je i meni preporuceno (naravno iz dijetu) jer je K al. na kravlje mleko.. pisi mi negde kako si odrzala mleko dovoljno dugo i sta je nakon toga pila. ne znam gde je zgodno da pisemo o tome. ako nista, onda na pp.
user posted image ljubi lanicu! user posted image


Maro, sećaš se da sam ti ja još odavno skrenula pažnju da Kseniji možda smeta kravlje mleko jer je imala krvi u stolici? I Lana je bila alergična na kazein. Pogledaj temu Alergija na mlečne proteine, baš sam danas pisala opet o njenoj alergiji i našem iskustvu sa time. Dojila sam je 14 meseci, mleko mi se, ja mislim održalo zahvaljujući tome što sam imala dosta masnih naslaga koje su mi ostale od trudnoće, jer sam se dosta ugojila, zato i jesam u toku "dijete" smršala 7kg za nepuna dva meseca. Kupovala sam heljdino mleko i to pila, mada iskreno nisam ga nešto dugo ni koristila jer mi je bilo odvratno. Što se tebe tiče, jedi raznovrsnu ishranu, meso, voće, povrće, slatkiši (naravno bez mleka), tu su nezamenljive Štarkove napolitanke user posted image  Koristila sam i fitolat tablete za održavanje mleka i na kraju sam dojenje prekinula zato što sam ja to htela, a ne zato što mi je stalo mleko. Budi samo disciplinovana i OBAVEZNO čitaj sastav svega što kupuješ. Ja sam čak i na hlebu u celofanu čitala sastav i ispostavilo se da on ima surutku u sebi. Iako surutka nije isto što i kazein, ja sam i to izbegavala. Želim vam da što pre prevazidjete alergijuuser posted image



snelle, ja tek sad videh da si ovo pisala!
secam se da sam jednom napisala da je K imala malo crvenu tackicu (ili je bio koncic) u stolici, ali to je bilo tada i nikada se vise nije ponovilo. ja sam do pre 10 dana pila mleko najnormalnije i jela skoro sve. jedino sto je kao mala imala produzene grceve, skoro puna 4 meseca, verovatno je i to bilo neki znak koji ja nisam znala da prepoznam.
uglavnom, pisala sam i postavljala sliku nasih rezultata.. K nije alergicna samo na mleko, vec na svasta nesto jos: na soju (zbog koje sam i prestala da kupujem bilo kakve gotove proizvode jer je svuda trpaju), jaja, piletinu, kravlje mleko, breskvu, kajsiju.. a za junetinu i sargarepu nemamo napismeno, ali je dr rekao da je na granici, pa sam i to eliminisala. ja nista posebno nisam primecivala dok je ona samo sisala. onda smo sa 5 meseci krenuli sa milupinim pahuljicama sa ad mlekom i dobila je pecate oko usta. pauzirali mesec dana, uvodili povrce.. da bih joj onda ja uvela junetinu (da joj navodno popravim hemoglobin) i po mojoj proceni ona je ekcem dobila neposredno posle toga. samo se cudim kako onda na junetinu nije burnije reagovala na testu..
u medjuvremenu nam se ekcem rasirio na jos nekim mestima po telu, pa se zagadio, sad tu ingfekciju lecimo. proed toga pije antihistaminik. ne jede nista sem mleka, prestala sam i da kuvam i da joj nudim nekoliko dana. ja nisam ni sama pametna sta smem da jedem, a sta ne, jer onim testiranjem nisu obuhvacene sve namirnice (kukuruz, pirinac, krompir...). ali verujem ovom doktoru kod koga idemo i nadam se da ce ici na bolje...
sto se mog mleka tice, rekla bih da se smanjilo zadnjih dana (jos sam dobila), pa se sad brinem da li joj je dosta, jer nista drugo od hrane ne jede. ne znma koliko mi je mleko kvalitetno sa ovim nacinom ishrane, da ne bude da posle njoj nesto nedostaje. a i ja gledam kako cu, jer od kada sam se porodila bar jednom mesecno sam bila bolesna, imunitet mi je katastrofa od porodjaja, pa na ovamo. pila bih mamavit ali nisam sigurna sta ima u sastavu i da li je to smem. ne znma ni smem li caj za dojilje, cedevitu... vise nisam pametna.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.3.2012 0:02:06   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Snelle

Štarkove napolitanke user posted image


Sta one sadrze Snelle? Jel imaju belance?


Koja prva dobije kontakt od mamamike, neka mi prosledi na pp. To je ista cena kao Specificini IgE iz krvi, a tu se odradi svega 20ak namirnica, dok se kod magneta kanda ide mnogo dalje, 370 alergena, a vidim i praskovi su ukljuceni. Moyda me ne bude mryelo da pohitam za SU, a mozda ima to i u NS. Bas si me sada zainteresovala.



Jel mislis na ove testove na intoleranciju sto nude? Ima ih uvek na popusti.rs mislim na ove sajtove sto ti nude promo popuste i tamo su ti testovi oko 1500 dinara, al ja nemam pojma koliko su pouzdani jer sam , pisala sam vec radila nesto slicno i nista ama bas nista nije valjalo.

Jel dobio neko broj i ime klinike???

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Testovi za utvrđivanje alergije
8.3.2012 0:08:39   
mamamikka
ne, niko mi se nije javio. kakav test si ti radila? iz krvi?

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here