|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.2.2012 22:16:23   
Ana RR
Isidora, probaj beli vazelin, super je za suvu kožu. Ima ga u aksi, lilly-u, verovatno i u apotekama.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.2.2012 22:37:37   
isidora88
izbacujem fairy,kupujem niveinu kremu taman da se malo kao zategnem i jos vazelin kad budem isla u lilly,ima da se opremimuser posted image user posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 27.2.2012 22:42:10 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
27.2.2012 23:11:00   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 578
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
29.2.2012 10:32:04   
jance
majstor mi se opet osuo po licu, onako male crvene tackice po obrazima samo, za sada. pojabvilo se bilo u malim kolicinama juce ujutru, ja ocistila sa Acidi Borici i namazala Bepanthen i proslo. sinoc ga okupali, ja mu ponovo namazala Bepanthen jer ima jako suvu kozu pa mu se isperuta preko noci a on se ujutru drapa po licu kako se budi pa ima ogrebotine teske, medjutim jutros vidim da mu se crvenilo prosirilo, jos uvek je samo na obrazima ali ga ima vise. sad sam namazala Sudocrem, mada ne znam dali je to najsrecnije resenje jer on susui kozu....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
1.3.2012 10:12:19   
Mama 78
I J. ima neke bubuljice po obrazima bas dosta, dr. mi kaze mora tako dok se cisti i da joj ne mazem ni sacimuser posted image Jer da je poslusam,jos mi rekla kad je kupam da joj pelenicom radim piling lica?

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.3.2012 0:45:09   
MicinaMama
Mama78 vidi da ti nije pretoplo u kuci ili sobi gde je beba,ili da je previse utopljavas.Te crvene bobice hoce izaci po licu kada je bebi prevruce.I ja sam Milicu rodila u zimu u decembru i uvek sam mislila da joj nije mozda hladno i mnogo sam je oblacila.Imala je bobicu na bobici po licu,proveri da nije zbog toga i nemoj je previse utopljavati jer bebi je uvek toplije nego nama,u glavnom pipnes joj rukice ako su tople vruce joj je,jer trebaju biti malo hladniji extremiteti a stomacic topao.

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.3.2012 8:16:52   
jance

IZVORNA PORUKA: Mama 78

I J. ima neke bubuljice po obrazima bas dosta, dr. mi kaze mora tako dok se cisti i da joj ne mazem ni sacimuser posted image Jer da je poslusam,jos mi rekla kad je kupam da joj pelenicom radim piling lica?



jel dojis? ako dojis, probaj da izbacis mleko i mlecne preradjevine na jedno vreme, evo sad mi bas drugarica pricala, sin joj bio osut po celom licu prvih mesec dana, svi lekari vikali cisti se, cisti se, a kad mu je zbog lekova morala dati dohranu u 4 mesecu ispalo da je visoko alergican na mleko i zato se osipao. te bubuljice bi trebale da se smanjuju polako posle prvog meseca...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.3.2012 23:03:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jance

sad sam namazala Sudocrem, mada ne znam dali je to najsrecnije resenje jer on susui kozu....


BB vidi ovo!!! Nisam htela u razgovorima mama da se pravim pamena jer nisam probala Sudokrem, ali koliko sam čula, on je za ojede i osipe, a te sve kreme suše kožu!

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 583
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.3.2012 23:44:39   
Anoniman
evo me, isprobavala sam nesto ...
kaze da susi kozu ali i da pravi zastitini sloj od isusivanja (???)
izem ga, izgleda suvo ali i izgleda bolje. probacemo taj Exomega krem i kupku-ako ne kosta koliko i moj bubreg, prosto ne smem da pogledam bilans na racunu. Krem ako ne pomogne ima da je zasadim u basti kao veciti podsetnik. Volela bih da mi kazu da se nece siriti pa da prestanem da brienem. Nepoznato me uzasava.
joooooj, zudim za picem i cigarom! eto, rekla sam pa sad me streljajte!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 584
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
3.3.2012 23:46:23   
Anoniman
Košta više od bubrega. user posted image
A ti lepo popi piće i zapali cigaru, veruj mi ekcem mu se neće promeniti od toga.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 585
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.3.2012 11:30:04   
Anoniman
haaaa, kvaris me ... mada, tesko je zabu u vodu naterati ...
popila pice, cigare necu da pipam kad sam ih vec ostavila. i naravno spavala na rate. treba nekom bubreg ? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 586
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.3.2012 11:42:36   
Mama 78

IZVORNA PORUKA: jance


IZVORNA PORUKA: Mama 78

I J. ima neke bubuljice po obrazima bas dosta, dr. mi kaze mora tako dok se cisti i da joj ne mazem ni sacimuser posted image Jer da je poslusam,jos mi rekla kad je kupam da joj pelenicom radim piling lica?



jel dojis? ako dojis, probaj da izbacis mleko i mlecne preradjevine na jedno vreme, evo sad mi bas drugarica pricala, sin joj bio osut po celom licu prvih mesec dana, svi lekari vikali cisti se, cisti se, a kad mu je zbog lekova morala dati dohranu u 4 mesecu ispalo da je visoko alergican na mleko i zato se osipao. te bubuljice bi trebale da se smanjuju polako posle prvog meseca...

Pa ajde da probam i to!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
4.3.2012 11:59:01   
Anoniman
mama78, i g je imao te bubuljicice, i oxyno dete takodje. proslo je, to je u 99% slucajeva samo ciscenje.
tj opsirnije, tokom prvih 6 nedelja zivota u bebi jos kola tvoja krv, cija su crvena krvna zrnca jos zasicena hormonima od trudnoce. zivotni vek krvnog zrnca je oko 2 meseca, pa dok on ne "umre", izbijace bubuljice jer se telo tako cisti od hormona. sacekaj puna 2 meseca dok ne predjes na nesto tako radikalno kao sto je izbacivanje mlecnog. a veruj mi da svako menjanje ishrane jeste radikalno, pogotovo dok dojis. pa vidi sta samo dijete mogu da urade.
po savetu dr-a, nismo dirali ni icim mazali i samo je nestalo.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 588
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
6.3.2012 12:15:23   
madre
bogdan se vec 2 nedelje mnogo cese po glavi, sad se to pretvorilo u kraste koje raskrvari kada ih cese. prosirilo se blago na obraze i ispod brade, ima crvenilo i u pelenama (sto mi bas lici na ekcem)! ali glava ga najvise muci...
bili smo kod lekara, ona kaze upaljeni folikuli dlake (ali nije sigurna) a ovo po obrazima i u pelenama ekcem kaze da ni sama nije sigurna, tako da ne znam sta da radim. dala nam je neke masti da mazemo da se to ne inficira, koje u sebi nemaju antiseptik tako a ga to i dalje strasno svrbi!
juce se i prehladio, celu noc nismo spavali, cese se i place jer mu je zapusen nos. sve ga to muci.
sad sam nekako uspela da ga uspavam, pa kad ustane vodicu ga kod drugog pedijatra.
sta bi moglo da bude u pitanju???
nista nisam menjala, niti novo od hrane uvodila... juce sam kupila mustelu kupku, ali ne znam sta dalje

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
6.3.2012 12:26:26   
Anoniman
Idi kod pedijatra po uput za dermatologa, neće ti pedijatar ništa pametno reći. user posted image

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 590
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
6.3.2012 12:26:49   
Mama 78
Hvala BB,mislila sam izbacim mleko na par dana,mada mi se cini da joj vise nije lice tako crveno i kao da se smanjujuuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.3.2012 22:23:45   
madre
IZVORNA PORUKA: madre

bogdan se vec 2 nedelje mnogo cese po glavi, sad se to pretvorilo u kraste koje raskrvari kada ih cese. prosirilo se blago na obraze i ispod brade, ima crvenilo i u pelenama (sto mi bas lici na ekcem)! ali glava ga najvise muci...
bili smo kod lekara, ona kaze upaljeni folikuli dlake (ali nije sigurna) a ovo po obrazima i u pelenama ekcem kaze da ni sama nije sigurna, tako da ne znam sta da radim. dala nam je neke masti da mazemo da se to ne inficira, koje u sebi nemaju antiseptik tako a ga to i dalje strasno svrbi!
juce se i prehladio, celu noc nismo spavali, cese se i place jer mu je zapusen nos. sve ga to muci.
sad sam nekako uspela da ga uspavam, pa kad ustane vodicu ga kod drugog pedijatra.
sta bi moglo da bude u pitanju???
nista nisam menjala, niti novo od hrane uvodila... juce sam kupila mustelu kupku, ali ne znam sta dalje

sad mu se prosirilo i na usne skoljke!
bili smo kod dermatologa, nesto se posebno ne izjasnjava sta je, ona misli da je ekcemuser posted image dala nam je terapiju: pola kafene kasicice aeriusa dnevo i uvece da mazemo elocom krem na ta mesta. kontrola za nedelju dana. je l neko koristio elocom?
ja mu jos nisam mazala, probacu sa mekinjama prvo. cula sam da se u kupku sipa recimo 4 sake mekinja i dete se brcka u tome. da li neko ima iskustva sa tim? a ulje od nocurka?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.3.2012 22:33:06   
branki*
iiih,da li smo koristili elokom?!on nas je spasiokad nista nije drugo nije delovalouser posted image
za ovo ostalo,ne znam,nisam cula.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.3.2012 22:34:16   
pepeljuga
Koristili smo Elocom prvi put kad se pojavio ekcem, to je kortikosteroid, mi smo mazali pet dana u tankom sloju i taj prvi put je imala efekta, vrlo brzo se povuklo sve i dugo nismo imali problema. Nama se, nazalost, nakon nekog vremena vrati user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
8.3.2012 22:38:19   
Anoniman
koristi li ko za dete mustela stelatopia emolijentnu kremu i kupku, da mu odgovara?
ja sam kupila, koristila 2 dana, potrosila bukvalno truncicu i batalila. nama uopste nije odgovarala.
ako je nekome potrebna, ja bih mu prodala u pola cene. nije bas jeftina, puno biste ustedeli. nova novcata je.

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 595
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.3.2012 9:52:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Koristili smo Elocom prvi put kad se pojavio ekcem, to je kortikosteroid, mi smo mazali pet dana u tankom sloju i taj prvi put je imala efekta, vrlo brzo se povuklo sve i dugo nismo imali problema. Nama se, nazalost, nakon nekog vremena vrati user posted image


Svima se vrati. Poenta je samo da bi sa jačanjem imunog sistema trebao da se vraća u slabijem obliku, pa da jednog dana nestane ili bude u nekim normalnim granicama koje ne ometaju život.

I mi koristimo Elokom, ali razblažem u Galsani u razmeri 1:1.
Kada odelpim jer nikada da prođe na taj razblažen, onda mažem čist.

O mekinjama ne znam ništa. user posted image



(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 596
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.3.2012 10:06:20   
jance

IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: jance

sad sam namazala Sudocrem, mada ne znam dali je to najsrecnije resenje jer on susui kozu....


BB vidi ovo!!! Nisam htela u razgovorima mama da se pravim pamena jer nisam probala Sudokrem, ali koliko sam čula, on je za ojede i osipe, a te sve kreme suše kožu!


to sam ja sama zakljucila inace, mazala sam majstoru neke bubuljice koje su mu izasle tu negde pocetkom 3. meseca, bubuljice jesu prosle ali mu se koza toliko isperutala da je to strasno. i da, posle toga se on grebao po faci svake noci, pa je to iritirao, bukvalno je rane imao po faci ( u mom selu su hteli da nas prijave za zlostavljanje kad su videli jednu ogrebotinu). e tu vise nije pomagao ni Panthenol niti Bepanthen, kako se upije tako se koza vrati na staro, ko sto je i bila. sad mi je kuma rekla da uzmem Elokom, cula sam vec valjda od 100 zena kako su ga koristile, ali opet, rekoste da je to kortiko, ja nebi bez lekara... evo da ga sada vidite, desni obraz skroz cista levi onako bubuljica do bubuljice, mazem 3 puta dnevno + pred spavanje Bepanthen a opet je ujutru isto ko sto je i bilo. da, i spava sa rukavicama ko novorodjence

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.3.2012 10:17:57   
Anoniman
Idi jance dermatologu, možeš rešiti taj problem relativno brzo ako ti lekar da odgovarajuću terapiju. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 598
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.3.2012 10:21:30   
Mama 78

IZVORNA PORUKA: Mama 78

I J. ima neke bubuljice po obrazima bas dosta, dr. mi kaze mora tako dok se cisti i da joj ne mazem ni sacimuser posted image Jer da je poslusam,jos mi rekla kad je kupam da joj pelenicom radim piling lica?


Evo povukle se same od sebe,jes bre ciscenje jos malo ima na levom obrazuuser posted image

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Ekcemi na dečijoj koži
9.3.2012 10:25:19   
jance
cu da trazim uput sigurno. bas mi ga je zao, verovatno ga i svrbi pa se zato grebe, npr kad se probudi i uzmem ga na ruke onda uzme onako da tare celo o moju majicu levo-desno, pa kontam da ga verovatno i celo svrbi... a osim toga mi muku mucimo i sa temenjacom. znam, to nije nista strasno ali mi bas ruzno izgleda kad beba od 4 meseca bukvalno ko da ima perut. bilo se povuklo na nekih nedelju dana pa ga evo opet. plus taj osip ili sta god da je....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here