|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sarlah
5.4.2011 22:30:58   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Luka je super. Nema osipa, nema temp, jede, veseo, i od sutra u podne više nije zarazan! user posted image

Rečeno mi je da za 10 dana nosimo urin na analizu, a za 3 nedelje radimo ASTO test i reumatološke faktore.



user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sarlah
6.4.2011 8:23:52   
zoća
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sarlah
6.4.2011 9:36:15   
Lu
Lukauser posted image
Osjećaj kad ti dijete ozdravi...neprocjenjivouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sarlah
6.4.2011 9:44:13   
Ana RR
Bravo Luka user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sarlah
6.4.2011 9:51:51   
mihi
Uzročnik šarlaha (scarlatina) Streptoccocus beta hemolyiticus iz grupe A tj uzročnik angine, u sklopu toga se javlja i kožna forma tj (ŠARLAH). Ne postoji trajni imunitet, dete opet može da dobije kožnu formu. Leči se penicilinom ili penicilin+klavulanska kiselina (Panklav, Amoksiklav, Augmentin) može i običan sintetski penicilin, (Kliacil). Po novom deca do 2 godine nemaju receptore za streptokok, no znam da je stariji sin sa 18 meseci imao betahemolitični streptokok u grlu.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sarlah
6.4.2011 10:01:11   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image za Luku .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sarlah
6.4.2011 10:11:33   
JMPM
Super Lukaaaaa user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sarlah
6.4.2011 14:46:41   
zoća
Mihi moj Mihajlo je imao u ždrelu pokazao bris sa 12 meseci bila sam iznenađena jer znam ovo ali vidiš da nema pravila
IZVORNA PORUKA: mihi

Uzročnik šarlaha (scarlatina) Streptoccocus beta hemolyiticus iz grupe A tj uzročnik angine, u sklopu toga se javlja i kožna forma tj (ŠARLAH). Ne postoji trajni imunitet, dete opet može da dobije kožnu formu. Leči se penicilinom ili penicilin+klavulanska kiselina (Panklav, Amoksiklav, Augmentin) može i običan sintetski penicilin, (Kliacil). Po novom deca do 2 godine nemaju receptore za streptokok, no znam da je stariji sin sa 18 meseci imao betahemolitični streptokok u grlu.


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sarlah
6.4.2011 15:09:23   
Verus
Bravo Luka! Hvala Bogu da je bolje!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sarlah
23.4.2011 22:29:37   
Anoniman
Dakle, ja definitivno mislim da je ovo bila kriva dijagnoza.
10 dana nakon početka antibiotika smo radili urin - uredan, nema ništa. Danas (3 nedelje nakon početka antibiotika) smo vadili krv i rađen je ASTO, nalaz uredan, a dr je rekla da će još i tada biti povišen.

ASTO je 'antistreptolizin O test' radi se u cilju odredjivanja antistreptokoknih antitela, odnosno antitela prema bakteriji - Streptokoku grupe A.
Test se uglavnom radi u toku dijagnostike reumatske groznice (da bi se ta bolest iskljucila ili potvrdila).
IZVOR

Čekamo još Waaler Rose test (Reumatoidne promene u organizmu! Obichno je pozitivan kod reumatoidnog artritisa! IZVOR) i još neke reumatske faktore (RF IGM, recimo).

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sarlah
23.4.2011 23:24:32   
choopa choops
Bravo za Luku user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sarlah
23.4.2011 23:26:22   
Olga75
odlicno , znaci nema nikakvih komplikacija user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sarlah
23.4.2011 23:27:57   
Anoniman
Pa, iskopah da to što je urin i ASTO ok, ne znači da će i Waaler Rose biti. user posted image Sada sam opet zabrinuta! user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sarlah
23.4.2011 23:31:02   
Olga75
ma bice ok
kad sam ja imala sarlah ti testovi se nisu ni radili rutinski

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sarlah
1.11.2011 19:35:56   
mikica sa
mm ima sarlah user posted image  jutros bili kod doktora, ostala sam bez teksta! kako da zastitim Luku, sebe manje-vise. bas sam zabrinuta user posted image


_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sarlah
1.11.2011 22:35:02   
New Mom
IZVORNA PORUKA: mikica sa


ej, mamike moje drage, dobro vam vece. ja sam u frci pravoj. mm je dobio sarlah, zamislite! ne znam sta da radim, kako da zastitim Luku a i sebe bogami? user posted image
imate li kakav savjet?


Zarazni period je oko 1-3 dana inkubacije i još oko 2-3 dana ako se odmah leči (ako ne, još oko 10ak dana).
Najbolje izolacija. Ako ne, izbegavanje ljubljenja, disanja u tom pravcu, kašljanja i dr (nositi masku najbolje). Provetravanje prostorija što više.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sarlah
2.11.2011 9:14:14   
Olga75
Mikice , kao sto rece NM samo izolacija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sarlah
2.11.2011 9:17:45   
NadaR
Ja sam negdje procitala da se daje i antibiotik preventivno user posted image
Moze li to stvarno pomoci ? user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sarlah
3.11.2011 19:46:01   
mikica sa
mm je dobio dva razlicita antibiotika i kapi protiv kaslja. sinoc se zali da gori a ima T 36.4 otprilike. danas zvao dr i ovaj kaze da je sigurno dobio i gripu jer ripa kao konj. a veceras se pokupi i ode na trening user posted image user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sarlah
3.11.2011 19:47:03   
Olga75
sa sarlahom , svasta sa njim user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sarlah
3.11.2011 19:55:18   
mikica sa
nije normalan! rekla sam mu ako dobije upalu pluca da mu necu ni caj skuvati, tvrdoglav je do bola! user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sarlah
7.12.2011 1:00:26   
adja
Drage meme,moja cerkica od 7 god je imala 37 temp. Uvece joj se pojavio osip po telu,otisli smo kod dr....Odma nas je uputila da vadimo krv,leukociti su bili bas,bas uvecani...poslala nas je na bris grla i sumnja na streptokoku...Medjutim,nalaz nam je danas stigao,sterilan..DR. nije mogla da veruje,jer devojcica ima sve simptome,cak je danas usla u sobu sva znojava,crvenkasta u licu...i vec je pocelo lice po malo i da joj se peruta,sto su svakako znaci sarlaha...Nastavili smo da pijemo sinacilin,preventive radi,ali opet se bas brinem :(((

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sarlah
27.3.2012 9:03:48   
Maya21
Nedelja, Tadej se zali da ga bole ruke, stopala, stomak,grlo... Merim mu temperaturu - do 38 ali jako varira cas je tolika cas padne ispod 36,5. Tu noc se i osuo, vodili ga kod dr, ona sumnja na sarlah. Sad sam ih obojicu vodila na bris grla...
Zanima me koliko to moze da traje, jer ako jeste sarlah a Maki ga dobije, da li ce stici da ozdravi do 10. aprila, tad imamo zakazanu vakcinu, onu pred skolu...

(odgovor članu adja)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sarlah
28.3.2012 10:05:22   
New Mom
Treba oko 2 nedelje da sve prođe. Oko nedelju dana ide temperatura i osip, a onda još toliko dok se kože isperuta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sarlah
28.3.2012 10:11:54   
Maya21
ali nama je temperatura pala posle 4 dana user posted image je l moguce da nije onda sarlah? svakako rezultate brisa dobijam popodne, ali otkud onda osip takav i toliki? pogotovo je jak u genitalnoj regiji user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here