|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
11.7.2009 23:06:19   
guppy RR
Verus je napisala u temi
neplodnost posle abnormalnog papa testa <-- KLIK

da je čula za pozitivno dejstvo ove biljčice sa nazivom

evening primrose (lat. Oenothera biennis)
(tražimo srpko ime)

----

Našla sam text na slovenačkom o tome, probajte se malo snaći sa prevodom.
svetlin = slovenački naziv te biljčice

Dveletni svetlin (Oenothera biennis), imenovan tudi Blanda, je do 2 m visoka zelnata dveletnica z zgubanimi listi in rumenimi cvetovi ter podolgovatimi plodovi. Domovina svetlina je Severna Amerika, zdaj pa je razširjena po zmerno toplih predelih vsega sveta. Dvoletni svetlin je bil izredno cejen med pripadniki severno ameriških Indijancev kot zdravilo za kožo in pri problemih z dihanjem. Semena svetlina vsebujejo olje, ki je izjemno bogato s polinenasičenimi  maščobnimi kislinami - cislinolensko in gamalinolensko kislino. Esencialne maščobne kisline (EMK) so pomembno hranilo, ki sta jih odkrila na University of Minnesota George in Mildred Burr leta 1929. Tako kot vitamini, se tudi EMK ne morejo tvoriti v telesu in jih moramo zato uživati s hrano. Znano je, da nima cislinolenska kislina nikakršne biološke aktivnosti, dokler se ne spremeni v gamalinolensko kislino (GLA). Da bi cislinolenska kislina funkcionirala kot EMK, je torej potrebna določena kemična reakcija v človeškem telesu. Esencialne (življenjsko pomembne) maščobne kisline so nujne za človekovo zdravje iz dveh razlogov:

1.        ker so sestavni del celičnih membran v tkivih po celem telesu in igrajo pomembno vlogo pri delovanju teh membran
2.        ker so predhodnik (prekursor) skupine visoko reaktivnih, kratko živečih molekul, imenovanih prostaglandini.

Prostaglandine so identificirali leta 1935, ko so preiskovali prostato. Najdemo jih v vsakem tkivu, imajo pa sposobnost posnemanja hormonske aktivnosti.

Prostaglandini:
1.        preprečujejo trombozo in znižujejo visok krvni pritisk
2.        omogočajo inzulinu večjo učinkovitost
3.        branijo pred vnetjem in zdravijo artritis
4.        upočasnjujejo nastajanje holesterola
5.        omogočajo periferno cirkulacijo
6.        delujejo zdravilno na kožo
7.        kontrolirajo menstrualni ciklus


< Poruku je uredio guppy RR -- 11.7.2009 23:14:33 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Evening primrose (srpski?)
11.7.2009 23:10:05   
Verus
Nasla sam na google.com da se na hrvatskom zove nocurak.  Pretpostavljam da ga i na srpskom tako zovemo?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Evening primrose (srpski?)
11.7.2009 23:11:07   
Verus
Opis biljke: Žuti nocurak (Oenothera biennis) stigao je iz južne Amerike na sever, na istocnu obalu Kanade. Bio je popularan vec medju Indijancima, izmedju ostalog, u lecenju kožnih bolesti i zalecenju rana, a peroralno se koristio kod astme, prehlada i gripe. U 17. veku dospeo je u Englesku.
 
 
http://www.herbateka.eu/nocurak

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
11.7.2009 23:14:05   
guppy RR
na sajtu biospajz.rs sam našla kapsule
Noćurak sa zelenim čajem Vega

piše "evening primrose oil" na pakovanju, tako je to to.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
11.7.2009 23:16:42   
Verus
user posted image  al smo efikasni timuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
12.7.2009 21:36:21   
Verus
Kupila sam nocurak sinoc, tako da ga koristim od danas!  

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
13.7.2009 3:37:41   
Verus
Moram dodati sledece:

Nocurak se pije od prvog dana menstruacije, pa do dana ovulacije!!!  Posle toga se prekida, iz razloga sto moze da izaziva kontrakcije materice, sto je naravno ne pozeljno ako je doslo do oplodnje jer moze spreciti plod da se usadi. 
Preporucuje se od 1500-3000mg na dan. 

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
13.7.2009 12:41:22   
Rivana
Ja sam pila nocurak jos pre trudnoce zbog produzenog krvarenja posle menstruacije tako su mi preporucili, inace za ginekoloske probleme narocito probleme sa grlicem je najbolji caj virak ima tema ovde o njemu.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
28.8.2009 16:59:08   
Mai

Kupila sam nocurak i pila do 14-dana ciklusa. Nisam nista primetila drugacije, ali u to vreme sam bila na moru pa nisam htela da razmisljam o tome.
Verus, pitam se jel ima sanse da ti je nocurak pomogao da zatrudnis? Ustvari ne znam ni da li bila pocela da ga pijes s obzirom da nisi znala u kom si delu ciklusa

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
28.8.2009 17:04:27   
Verus
Mai, ja sam ga pila bas pre nego sto sam zatrudnela!  Ne znam stvarno da li je slucajnost ili je pomoglo, ali ne skodi probati u svakom slucaju...posle toga sam prestala jer smo se selili pa nisam ni znala gde je boca....u svakom slucaju ima nade, cak i za nas koje smo imale LEEP proceduru ili konizaciju....e sada, kada zena zatrudni koja je imala te procedure, MORA reci to lekaru jer onda ce se pratiti duzina grlica, da se ne daj boze previse ne istanji pa da dodje do pobacaja u drugom semestru.  Tako da su meni rekli da ce mi meriti grlic tokom ultrazvuka ali tek malo kasnije...

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
28.8.2009 17:08:21   
Mai
Hvala Verus na odgovoru. Zapamticu to sto si rekla, pa kad budem trudna.

Ja nesto pre mislim da je slucajnost. Da li bas moze tako odmah da da rezultate. Mislim da je pre sto si bila preokupirana drugim stvarima i nisi razmisljala da bas tada moze da ti se desi trudnoca.

Ali, ja cu nastaviti da pijem i sledecg meseca, (naravno ako dobijemuser posted image ), nece mi stetiti to je sigurno

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
28.8.2009 17:30:25   
magnetic
I ja uzimam ulje nocurka,kazu da je dobar za celi organizam,pa i ako mi ne pomogne da zatrudnim,bica blagotvoran za druge stvari

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mai)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
21.9.2009 22:50:17   
lence
Nocurak sadrzi esencijalne masne kiseline, pogotovu GLA (gamma-linocenik acid) i navodno pomaze uskladjivanju rada hormona. Treba se uzimati uz neki antioksidans, najbolje uz vitamin E, kako ne bi doslo do oksidacije nezasicenih masnih kiselina. U ovoj kombinaciji najvise pomaze zenama koje pate od endometrioze.
U hrani se moze naci u orasima, suncokretovom ulju, flaxseed, tuni i sardinama.
Iako je ovo ulje jako dobro za kozu (sprecava nastajanje strija) ne savetuje se uzimanje u trudnoci kako ne bi poremetilo hormone.
NIKAKO se ne savetuje onima koji uzimaju tablete iz grupe Phenothiazine Epiloptogenic (odnosno pate od Temporal Lobe Epilepsy).

< Poruku je uredio lence -- 21.9.2009 22:52:13 >

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
22.9.2009 3:38:54   
Verus
user posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 17:22:05   
zvezdica009
a gde ste kupile tablete nocurka i jel bolje ulje ili tablete ?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 17:45:50   
Verus
zvezdice, ne znam gde se moze nabaviti kod nas.....pitaj u apotekama, a i vidim da je neko na crticama poceo da pije al se ne secam kouser posted image Mozda da pitas u crticama...ja sam pila kapsule (onako kao gumirane, ali su napunjene uljem), tako da ako nadjes tu opciju ili bilo kako drugacije a da je ulje mislim da je to bolje, koncentrovanije.  

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 18:00:25   
viking
Evo mene user posted image Zvezdice, imaš u apotekama i Lilly drogerijama (moguće da ima i u DM-u ali mi ni jedan Dm nije blizu pa tamo retko zalazim), bela bočica od 30 kapsula sa zeleno - plavim slovima Strong Nature košta oko 300 dinara.
Meni su menstrualni bolovi bili blaži kad sam pila noćurak. Sad planiram ponovo da ga kupim user posted image

Zaboravih, i ove kapsule se kao gumirane i napunjene uljem, kao što je Verus opisala.

< Poruku je uredio viking -- 6.10.2009 18:01:45 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 18:03:24   
Verus
user posted image superiska!  Ne moze da skodi cure moje samo da pomogne.  Ne zaboravi da prstanes da ga pijes posle ovulacije, pa opet pocni prvi dan sledece M.  Jer ako si trudna, onda ti vise nece skoro trebatiuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 18:31:30   
zvezdica009
IZVORNA PORUKA: viking

Evo mene user posted image Zvezdice, imaš u apotekama i Lilly drogerijama (moguće da ima i u DM-u ali mi ni jedan Dm nije blizu pa tamo retko zalazim), bela bočica od 30 kapsula sa zeleno - plavim slovima Strong Nature košta oko 300 dinara.
Meni su menstrualni bolovi bili blaži kad sam pila noćurak. Sad planiram ponovo da ga kupim user posted image

Zaboravih, i ove kapsule se kao gumirane i napunjene uljem, kao što je Verus opisala.


Sutra idem u Lili da kupim, a sta je DM ? Hvala user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
6.10.2009 18:36:37   
viking
DM je isto kao Lilly - drogerija, potpuno isti koncept. U Beogradu ih ima nekoliko, ne znam kako stoje po Srbiji... Imaš noćurak i u apotekama, ako ti je bliže.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
7.10.2009 12:36:34   
zvezdica009
kupila sam nocurak u lili, ona sto radi na apoteci mi rekla da pijem 1 do 2 dnevno, a sta vi mislite da li je 1 dovoljna? kako ste vi pile ? ima valjda 30 kapsula i kosta oko 300 din

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
7.10.2009 14:17:06   
viking
Ja sam pila jednu dnevno, pošto sam paralelno sa tim uzimala i folnu kiselinu, pa sam mislila da mi je to dosta... I na kutiji piše 1 do 2, ti proceni sama.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
7.10.2009 17:23:48   
Verus
zvezdice, ovo sto sam ja pila je pisalo po jedna kapsula 3 puta na dan...ja sam pila cini mi se samo jednu, po neki dan i dve...mislim da je to sasvim dovoljno...

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Noćurak (lat. Oenothera biennis; eng. eve...
23.1.2010 11:18:20   
ksenija81
Mislim da je jedan od boljih Natural Welth od 1300 mg. Pije se jedna dnevno. Koristim ga vec dva meseca po 15 dana do ovulacije i onda pauza do sledeceg ciklusa. Primtila sam da mi kosa skoro uopste ne opada kad je operem. Jedva par dlaka, a ranije bude i puna saka. Inace farbam se u plavo, doduse biljnom farbom, ali ipak kosa je tretirana pa onda i vise opada. Sve u svemu preporucila bih ga da se pije. Ja sam pocela da ga pijem zbog ovulacija i ciklus mi je setao. sad na 28 dana

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Evening primrose (srpski?)
28.4.2010 12:14:31   
Pipi duga carapa
Da li mogu dok pijem nocurak da pijem i vrkutu ili neuser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here