|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:19:04   
Anoniman
Jel možeš da urediš tu poruku? Ako možeš klik na Uredi, pa tamo gde se završava Lekin post piši ovo: [/quote]

Ja ne mogu da uredim.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:23:34   
mihi
user posted image user posted image user posted image user posted image  Sređenouser posted image user posted image user posted image user posted image . Hvala Tasha

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:26:29   
Anoniman
jutro cure

a šta se dešava ako su djeca alergična na jaja???????????? znači ta djeca ne smiju primiti MMR vakcinu????????????????

i kolko sam skontala ako sam ja davala djetetu klasicnu di te per polio, do godine dana , sa 18 mjeseci mu mogu bez bojazni dati pentaxim?! Mihi mi je odgovorila da smijem, tačnije njena sestra koja je pedijatar a Mihi je prenijela tu informaciju, al ja da opet potvrdim...jesam dosadna user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:28:04   
Anoniman
I drugi put...

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:28:39   
mihi
Jeste Vučko može a to za jaja proveri sa pedijatrom il da ja opet pitam draga?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 8:31:43   
Anoniman
pitaj ti ....mada je meni moj pedijatar rekao da djeca koja imaju alergiju na jaja ne smiju biti vakcinisana , jer se ta vakcina nesto pravi sa jajima , jesam objasnila u vraziju mater user posted image

Tasho znaš da ja volim biti dosadna ....user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 9:24:19   
Leki 77
Vakcinacija je u svetu krenula 1963., ne kod nas. Ja sam '77. pa sam takodje prelezala i male boginje i rubele. Nije mi jasna sledeca recenica "Smatra se da antitela pasivnim putem mogu oko dve nedelje nakon rođenja da budu preneta bebi dojenjem. Žene koje sada rađaju decu kod nas uglavnom su vakcinisane te ta opasnost za bebe ne postoji " ???? Zar nije upravo suprotno? Ako sam dobro shvatila dete se ne stiti pasivnim imunitetom... Ili nisam nesto shvatila kako treba?
MMR je kod nas redovna vakcina, tako da bez nje dete ne mogu da upisem u skolu, zar ne? I jos nesto me zanima...Vidim da je revakcinacija MMR-a predvidjena u 1. razredu osnovne skole. Sta bi se desilo ako bi moje dete primilo vakcinu sa npr. 4 godine, kada prodje mogucnost ispoljavanja autizma ? I zasto se tako mala deca vakcinusu od MMR-a ? Da li bismo mogli da ih vakcinisemo i kasnije? Pretpostavljam da je to u vezi sa tim sto tada vecina njih krece u obdaniste.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 9:32:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

pitaj ti ....mada je meni moj pedijatar rekao da djeca koja imaju alergiju na jaja ne smiju biti vakcinisana , jer se ta vakcina nesto pravi sa jajima , jesam objasnila u vraziju mater user posted image



Jesenas sam primila vakcinu protiv gripe koja je na bazi jaja (ako sam ja to dobro shvatila). Uglavnom, u narednih 7 dana nakon primanja vakcine, izlazile su mi tačkice po telu, slične ujedima buve.
Kada sam pitala mamu, ona je rekla da je moguće da sam alergična na te vakcine na bazi jaja, i da to dobro zapamtim, i da uvek naglasim kada primam neku vakcinu.
Nakon 10 dana, taj osip je nestao, a ja bila extra zdravlja celu zimu (što inače nije slučaj).
Vrlo rado bih nastavila da primam te vakcine protiv gripe i narednih godina, ali kako da znam da smem.
Jel postoji način testiranja pomoću koga bi se utvrdilo da li smem ili ne? Možda te tačkice po koži nisu uopšte bile vezane za to. Možda smo mm i ja zaista imali buvu, jer su nam tačkice izlazile na smenu, a vakcinisani smo svi (i moji roditelji, i moji baka i deda), i samo nama dvoma se to dešavalo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 9:43:27   
Anoniman
ja znam Tasho striktno za ovu vakcinu MPR da djeca koja imaju alergiju na jaja, bar tako kazu pedijatri , ne smiju je primiti, radi nekih posljedica !!!
Znam da su mi naglasili kad su mi djeca imala 9 mjeseci da do 13 mjeseca života im moram dati jaja, upravo da bi se vidjela reakcija radi MPR-a

Znači, ako moje dijete ima alergiju, i ne primi tu vakcinu neće moći ići u vrtić, školuuser posted image to je van svake pameti!!!



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 9:47:22   
mihi
E ovako ovo znam da se vakcina protiv gripa pravi tako što se virus inokuliše u pileće embrione koji su u jajima, nakon toga postoji niz koraka koji podrazumevaju prečišćavanje tj purifijaciju vakcine do standarda Farmakopeje apirogenost, aseptičnost...... Međutim moguće je tasha da pošto si alergična na jaja tako i odreagovala malim kožnim osipom (alerhija na jaja se obično javlja u kožnoj formi) ali svaki sledeći susret sa alergenom može da da snažniji imunološki odgovor sa jačim osipom, kašljem pa i gušenjem, zato razgovaraj sa nekim imunologom koji će tačno da ti kaže da li i dalje smeš da primaš protiv gripa isto to važi i za ovu Priorix vakcinu, a ja ću pitati i pedijatra pa javljam Vučku, e da Tašo a tvoj Luka je dobro podneo PRIORIX ili MRP vakcinu? POšto mi je jedan pedijatar iskusan koji radi u privatnoj klinici rekao da pomerim vakcinu sa 12m na 18 tj kad dete prohoda i progovoriuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 10:15:53   
Anoniman
Ali ja nisam alergična na jaja. user posted image  

Jedino od paradajza i oraha me svrbi jezik, ali ništa drugo se ne dešava, ni na šta drugo nemam reakcije.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 12:22:55   
guppy RR
hvala što se ne persirate više user posted image
(ja samo ulećem, izlećem i komandujem user posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 12:24:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

(ja samo ulećem, izlećem i komandujem user posted image )



Uđeš - izađeš, i gotovo! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 12:29:22   
Verus
IZVORNA PORUKA: Leki 77
Sto se verovanja farmaceutskim kucama tice, tu se nikako ne mogu sloziti sa Vama, zato sto je apsolutno sve, pa i vakcinacija, stvar novca i profita.


Sa ovim se moram sloziti.....uf, ne bih da ulazim u citavu raspravu.....ali evo recimo da kazem, da jesam za vakcine, ali ne verujem slepo svim organizacijama, pogotovo ne farmaceutskim (money, money, money).

< Poruku je uredio guppy RR -- 14.7.2009 12:45:08 >

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 14:59:21   
Leki 77
Eto...18 meseci...a ja bih je pomerila na 36 meseci. Daleko od toga da sam strucnjak, ali sam prilicno citala na tu temu. Pogotovo sto moj sin ima mogucnost da pre 3. godine ne ide u obdaniste pa racunam i da je manja verovatnoca da ce dobiti nesto od zaraznih bolesti koje pokriva MMR. Jedino sto me zanima je revakcinacija. Da li to neko zna? Kako pomeranje primanja vakcine utice na vreme revakcinacije. Ili moram da se bacim i na to istrazivanje user posted image .... Mada i dalje nisam ubedjena da je vakcinacija protiv svega i svacega smislena. Sve ima svoju cenu. Prosto se plasim da kada bismo se vakcinisali od apsolutno svega da bi to mozda dovelo do suprotnog efekta. Citala sam jednu SF pricu gde su kroz npr. 500 god. nasli "zaledjenog" coveka iz naseg doba. "Odledili" ga, on kinuo, sazvali konzilijum jer niko nikada nije video nista slicno, pa shvatili da mozda preti rizik da najobicniji grip koga ima nesrecni mladic moze da zbrise celu planetu, te ga zaledise ponovo. Znam, znam, preterano je...ali u svemu i treba biti umeren, pa i u vakcinacijama. Previse puta su se stvari koje je covecanstvo smatralo genijalnima pokazale losim resenjem.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 15:26:10   
mihi
Tasha ja sam razumela da si alergična, ali opet pitaj nekoga možda ako planiraš da primaš vakcinu treba da se testiraš?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
14.7.2009 16:57:14   
mihi
Možda ja nisam jasno napisala beba se štiti pasivnim imunitetom i do godinu dana, antitelima koja dobije kroz kolostrum u prve dve nedelje života. Leki ti si napisala da kad majka nije preležala morbile beba ne posisa antitela može da se razboli iako sisa. A ja sam napisala da sada pošto vakcinišu sve žene koje rađaju decu mogu da im prenesu pasivno dojenjem antitela, osim ako beba ne sisa.

Sada gledam Milošev kalendar vakcinacije SZO je predvidela za nas MMR u 2. godini deteta (ne piše kada) i revakcina u 12. godini.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 0:04:21   
Leki 77
Da, pogresno sam shvatila. Nego, odakle ti to za revakcinaciju MMR-a sa 12 godina? Posto sam ja nasla da je po kalendaru imunizacije koji vazi od 07.02.2006. revakcinacija predvidjena u 7. godini ?

Cemu sluzi revakcinacija?

Zasto je kod nekih vakcina to posle pola godine, a kod nekih posle 5god ili vise?

Zna li neko?

< Poruku je uredio Maya RR -- 15.7.2009 0:11:56 >

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 0:13:16   
Maya21
Postoji i na Ringeraji kalendar vakcinacije user posted image KLIK

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 0:33:07   
Anoniman
Pošto sam se ja nedavno bavila kalendarom vakcinacije, kao neko totalno nestručan, reći ću ti šta sam saznala.

Totalno sam šiznula kada sam se upustila u celu priču jer...

Pre tri godine kada se rodio moj sin, DiTePer+Polio (moj sin je primao Pentaxim - koji u sebi sadrži i HiB), primao se:
- sa 2 meseca (Luka je primio sa 2,5 zbog kilaže)
- sa 3 meseca (Luka je primio sa 3,5)
- sa 4 meseca (Luka je primio sa 4,5)
- revakcina: godinu dana nakon poslednje (znači kod Luke sa 16,5).

Upustim se u to pisanje kalendara - kad: ČUDO!!! Kaže mi mama koja se porodila pre nepunih godinu dana da njeno dete nije tako vakcinisano, nego:
- sa navršena 2 meseca
- sa navršena 3,5 meseca (znači razmak 6 nedelja)
- u toku 5-og meseca (opet razmak 6 nedelja)
- revakcina: 17-24 meseci.

MMR je Luka primio pred kraj 14-og meseca (sigurno ranije nego što je naš privatni pedijatar rekao, jer se sećam da sam bila zabrinuta što nije ušao u meseca za koji je on rekao), a pedijatar je rekao da se prima u 15-16 mesecu.

Sada se MMR prima između 12-15 meseci.

Onda sam googlala Zakon.

Obrazloženje zašto smeju da se igraju (po meni se igraju) sa pomeranjem sistema vakcinacije...

Deca u prvoj godini života vakcinišu se TBC vakcinom prilikom otpuštanja iz porodilišta, a deca rođena izvan porodilišta od navršena dva meseca života. Deca koja nisu mogla biti vakcinisana kako je gore navedeno, moraju se vakcinisati do navršenih 12 meseci života.

Dakle... sve je klizno... Ako ovako - onda ovako...

Ne znam detalje o revakcinaciji.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 0:36:31   
Anoniman
Još samo nešto:

Moja drugarica se porodila pre 2 meseca sa drugim, a prvo joj je rođeno u junu 2006.
Pedijatar joj je rekao: "Namojte porediti kartončiće vakcinacije prvog i drugog deteta - zbunićete se. Sada se deca ne vakcinišu kao pre tri godine!"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 18:13:50   
Leki 77
Danas sam dobila casopis Nutricija (br. 12) i u njemu stoji da je revakcinacija MMR-om u 7. godini. Dakle, zakljucujem, da info koji stoji na Ringeraji ( http://www.ringeraja.rs/kalendar-vakcinacije_370.html ) nije vazeci. I jos nesto, moj pedijatar je misljenja da deca ne treba da prime MMR pre 3. rodjendana, a kako sam i ja tog misljenja, problem je, sto se mene tice, resen user posted image .  Samo bih jos naglasila da je i pedijatar bebe moga druga potpuno istog misljenja. Cak smatra da nije nikakav problem dete vakcinisati i sa 7 godina, umesto revakcinacije. Revakcina sluzi da bi se produzilo dejstvo vakcine te samim time je sasvim ok i da primi vakcinu kasnije. Misljenja je da je preozbiljan atak na imuni sistem deteta toliko bombardovanje antitelima. Nesto smatra da je apsolutno neophodno, a nesto je preterano. U npr. SAD-u se vodi velika polemika bas na tu temu, jer neki dr-i smatraju da (kod njih) postoji cak 10 nepotrebno uvedenih vakcina. Toliko od mene na ovu temu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 20:06:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Danas sam dobila casopis Nutricija (br. 12) i u njemu stoji da je revakcinacija MMR-om u 7. godini. Dakle, zakljucujem, da info koji stoji na Ringeraji ( http://www.ringeraja.rs/kalendar-vakcinacije_370.html ) nije vazeci.


Zaista ne znam kako si to pročitala jer stoji u tabeli da je revakcinacija MMR-om u 7-oj godini. user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 20:18:44   
mihi
Mogu da skeniram sutra i da pokažem, 2. i 12. godina a u 7. Di Te+Polio, verovatno novi program? Da pitamo Jecu RR šta kod nje piše njeno dete je malo starije od mog?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ukinuta MPR vakcina u Hrvatskoj
15.7.2009 20:23:23   
mihi
A šta ako ti dete nedaj Bože dobije Morbile, rubelu? Ja ne bih smela toliku odgovornost da preuzmem na sebe, u Americi vakcinišu protiv svega čak i protiv varičele (ovčijih boginja), a kod nas deca umiru od meningitisa, pitam se ko nije u pravu?

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here