|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:35:43   
Anoniman
Neko je bio pitao koje žitarice ne sadrće gluten:

*Proso Odličan je izvor magnezijuma, a ima dosta i kalcijuma, fosfora, mangana i cinka, kao i vitamina B. Najveći je izvor gvožđa od svih žitarica, osim kinoe. Ne sadrži gluten.

Izvor: yumama.com



< Poruku je uredio Tash -- 8.5.2012 12:36:06 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2451
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:37:27   
Anoniman
E, Minče, mnogo me strah. Ja realno ne znam kako žitarice izgledaju. Mogu slobodno da mi prodaju raž kada tražim ječam, i ja to neću znati. Težak i dug put edukacije mi predstoji. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2452
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:43:09   
Anoniman
Mina, jel ovo ok? KLIK

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2453
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:43:24   
minavb
Sve pahuljice izgledaju slično, mala je razlika u nijansi i to je to. Kažem ti, kupi upakovane i kesama sa deklaracijom. Nisi pažljiva na času.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2454
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:45:29   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

Mina, jel ovo ok? KLIK

To lutko! Proso je baš super, i konoa. Ja nekad kinou obarim pa prelivam sosem koji inače koristim za špagete.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2455
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:48:14   
Anoniman
Ajde slatka moja, po uzoru na ovo KLIK mi napravi neke predloge. user posted image Naravno ne ovog časa user posted image , kada stigneš. Svakako ću sada da se mlatim sa povrćem nekih 10ak dana, ako ne i 2 nedelje, pa ću onda žitarice. user posted image Volela bih da savladam tematiku pre nego što se upustim u to. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2456
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:50:03   
minavb
Nisam te razumela šta ti treba. Predlozi za šta, jela od žita?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2457
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:50:44   
Anoniman
I kaži mi molim te, da li se i pirinčano i kokosovo mleko mogu kupiti ovako pakovani kao žitarice? Moja mama je u paranoji da ovi u zdravoj hrani dodaju puder u najmanju ruku, da bi dobili na količini. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 2458
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:51:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Nisam te razumela šta ti treba. Predlozi za šta, jela od žita?


Da, šta sa čim kombinuješ. Jel sve jedno, sve ispadne slično? Ili ipak postoje neka pravila?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2459
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:57:09   
Anoniman
Da li veruješ da su ovo zaista svi sastojci, da se ništa više ne stavlja? KLIK

I kaži mi, ove BIO žitarice, gledam recimo pripremu kod OVOGA, jel se to kuva, ili samo prelije i čeka da nabubri?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2460
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 12:59:52   
Anoniman
A Ovseno mleko?

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2461
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:00:01   
minavb
Kokosovo i pirinčano mleko kupujem u tetrapaku ili limenci, u prahu još ne nađoh, a ne bi ni kupila. U suštini je sve jedno šta ćeš sa čim kombinovati, napomenula sam samo kombinaciju mahunarki i žita kao izvor punovrednih proteina. Tako vegani nadoknađuju ono što ne unose izbegavajući namirnice životinjskog porekla. Mare jede meso, ali ako poželiš nekad da mu skuvaš tako neko čorbasto jelo bez mesa, da znaš da je uneo sve što mu treba. Ove žitarice su odlične i kao poslastice i mogu da se kombinuju na razne načine.
Kokosovo mleko je odlična stvar. Ja ga koristim za soseve za paste, mesa ili čak za musaku. Svuda gde ime mleko ili slatka pavlaka za zgušnjavanje, može da je zameni kokosovo mleko. Malo je skupo ali jbg. Recimo, mm je hronično na dijeti a voli paste sa slatkom pavlakom. Skuvam heljdine makarone ( ti možeš one tvoje) izgrilujem ćuretinu, zalijem kokosovim mlekom, začinim pestom i belim lukom (ti vidi šta Mare sme) i na kraju odozgo pobacam malo pršute (ti možeš slaninicu). Da se naklopate svi četvoro.

Može i ovseno mleko, naravno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2462
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:03:00   
Ivence
IZVORNA PORUKA: Tash

Da li veruješ da su ovo zaista svi sastojci, da se ništa više ne stavlja? KLIK

I kaži mi, ove BIO žitarice, gledam recimo pripremu kod OVOGA, jel se to kuva, ili samo prelije i čeka da nabubri?


Njih ne moras da kuvas, iako na njim pise da se kuvaju (sada na bolovanju nisam upucena jesu li menjali etiketu, jer je pre pisalo da se kuvaju) ako ih kuvas nekako su kasaste, mekse, pa kako volis :)


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2463
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:04:22   
minavb

IZVORNA PORUKA: Tash

Da li veruješ da su ovo zaista svi sastojci, da se ništa više ne stavlja? KLIK

I kaži mi, ove BIO žitarice, gledam recimo pripremu kod OVOGA, jel se to kuva, ili samo prelije i čeka da nabubri?


SVe što ima deklaradiju da je bio i da nema aditiva, tako i jeste. Deklarisanje namirnica je strogo propisano i potrošača ne sme dovoditi u zabludu. Kod nas to možda i može da se prekrši, ali u EU teško.
Ove žitarice možeš da prelivaš ili kuvaš, kako god želiš.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2464
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:05:53   
Ivence
IZVORNA PORUKA: Tash

I kaži mi molim te, da li se i pirinčano i kokosovo mleko mogu kupiti ovako pakovani kao žitarice? Moja mama je u paranoji da ovi u zdravoj hrani dodaju puder u najmanju ruku, da bi dobili na količini. user posted image

Imas u prahu, pakovano, direktno iz uvoza pa ne mogu da dodaju, ali ja se slazem sa Minom da kupujes ono tecno ako mozes, mada je skuplje...
Pirincano imas u vise varijanti u prahu isto, a ima i tecno...


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2465
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:07:42   
Ivence
Ja se izvinajavm, ja tako upala, trazila sam nesto za kuvanje, a ja radim sa tim zitaricama, pa se pozvala... oprostite necem vise, samo cu da citam :)))

_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 2466
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:07:57   
minavb
U prahu samo adaptirano mleko user posted image
Ivence, što se izvinjavaš. AKo imaš korisne informacije za naše mame, i treba da svraćaš.

< Poruku je uredio minavb -- 8.5.2012 13:09:03 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 2467
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:10:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb



SVe što ima deklaradiju da je bio i da nema aditiva, tako i jeste. Deklarisanje namirnica je strogo propisano i potrošača ne sme dovoditi u zabludu. Kod nas to možda i može da se prekrši, ali u EU teško.




Ovo me je zanimalo. Ako sam dobro videla, ovo je uvoz iz Holandije, i u tom slučaju je to zaista bio, jel tako?

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 2468
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:15:28   
minavb
Jeste. Deklarisanje i certifikacija u EU su prilično strogi. Kod nas na granicu sva roba stiže sa atestima o mikrobiološkoj i zdravstvenoj ispravnosti, i granična inspekcija je dodatno testira nasumičnim uzorkovanjem. Možda je nešto promenjeno od kad su menjali zakon, ali kontrola je stroga svakako. Recimo, pre par meseci je na granici zadržan filet pangazijusa zbog dodatnih provera, i uvežen je tek kad su potvrdili da je namirnica ispravna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2469
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:16:12   
Ivence
IZVORNA PORUKA: minavb

U prahu samo adaptirano mleko user posted image
Ivence, što se izvinjavaš. AKo imaš korisne informacije za naše mame, i treba da svraćaš.

E pa hvala, ja sam time pocela da se bavim onako odjednom, bez potebe, sada time zaradjujem za zivot, iako ne koristim sve.. sada kako mala dobi ekcem, drago mi je sto dosta znam, sada skupljam recepise, i ucim jos sta ne znam :)))


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 2470
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:16:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ivence

Ja se izvinajavm, ja tako upala, trazila sam nesto za kuvanje, a ja radim sa tim zitaricama, pa se pozvala... oprostite necem vise, samo cu da citam :)))


Zašto se izvinjavaš? Pa svačije iskustvo i znanje je dobrodošlo. user posted image

(odgovor članu Ivence)
  Direktna veza do poruke: 2471
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:18:29   
Ivence
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Ivence

Ja se izvinajavm, ja tako upala, trazila sam nesto za kuvanje, a ja radim sa tim zitaricama, pa se pozvala... oprostite necem vise, samo cu da citam :)))


Zašto se izvinjavaš? Pa svačije iskustvo i znanje je dobrodošlo. user posted image



Pa sta znam, da ne bude: gle, curke, niko je nije zvao :)


< Poruku je uredio Ivence -- 8.5.2012 13:19:02 >


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2472
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:19:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ivence

sada skupljam recepise, i ucim jos sta ne znam :)))



E, te recepte, ljubim te, sve copy-paste ovde.
Bila sam juče sa Markom na ponovnom testu na kravlje mleko, ne znam dal si videla, ima anafilaktičku alergiju na kravlje mleko, tako da moram nekako da isplivam iz svega ovoga, i svaki recept i savet je dobrodošao! user posted image

(odgovor članu Ivence)
  Direktna veza do poruke: 2473
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:30:49   
Ivence
Joooj videla sam, muke zive sa tim, ali izborices se, samo polako user posted image user posted image
Moja koleginica ima dete sa celijaklijom, i mnogo se namucila, jer dete sada ima 22god, pa u to vreme nije bilo svega ovoga... ona joj nije nikada ni davala kravlje mleko jer je imala problem i sa kazeinom, tako da kuva samo to, pa ako nesto i ne znam da spremim, ja pitam nju, ona sve zena zna, tako da cemo pitati i nju za sta god treba... Nego, pisala sam tamo u ekcemima da ne bude ovde off, alli ajd da pitam, znate li vas dve da mi kazete... ja sam do sedme godine jela jaja i onda sam odjednom postala alergicna, ne izlazi mi nista na kozi, ali povracam, nateknu mi oci, ako jaje dodje u kontakt sa otvorenom ranom, boli me jako... i sada ne znam, kako sam ja to od jednom dobila,  da li je u tom slucaju ta alergija nasledna ili ne, ili pak moze, ali ne mora fazon???

< Poruku je uredio Ivence -- 8.5.2012 13:33:41 >


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2474
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
8.5.2012 13:52:38   
Verus
Probala sam i lepo mi je, ali ne jedem vise ovas zbog Olija pa sam prestala da pijem...nasla sam ovde i heljdino mleko i TAKO je dobro! Kao neki sladoleduser posted image Pijem samo pirincano...pa mozda 2 litre za nedelju dana...
IZVORNA PORUKA: Tash

A Ovseno mleko?

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 [99] 100   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here