|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
22.6.2012 13:41:38   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ona nije htela mleko kad je prestala sa sikanjem user posted image


Da, ovo je moguće da će se desiti. Ni moje dete nije htelo mleko, i nije ga pila do pre neke dve nedelje. Znači prihvatila ga je tek sa dve godine.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: prestanak dojenja
22.6.2012 13:45:28   
Olga75
kazu da bebe koje su dugo dojene ( ne znam koliko je to dugo ) teze prihvataju kravlje mleko jer im " smrdi "
nemam pojma ja samo iznosim svoje iskustvo

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: prestanak dojenja
22.6.2012 21:37:20   
ishler
i ja sam to cula....
Danas uspelo uspavljivanje bez sikeuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: prestanak dojenja
23.6.2012 0:28:50   
Mariya

IZVORNA PORUKA: ishler

i ja sam to cula....
Danas uspelo uspavljivanje bez sikeuser posted image


Otkrij mi kako? Nama je isto problem što se uspavljuje sisanjem...
A ako nikada niste koristili flašicu nemoj sad ni da počinješ da je navikneš a posle da je odvikavaš, ona je velika, daj joj mleko na čašu sa piskom.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: prestanak dojenja
23.6.2012 0:45:08   
Anoniman
super ishler, drago mi je da napredujete user posted image

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 705
   RE: prestanak dojenja
23.6.2012 11:54:04   
ishler
Pa stavim je u krevetac kada vidim da joj se spava,i sednem pored njega,ona se malo prevrce,mlati sa igrackama i na kraju legne,juce je malo kenjkala,ja je mazim i tako zaspi,ali traje jedno pola sata.user posted image
Mozda i ja gresim ali lakse mi je i to, nego da place....user posted image
Macakiuser posted image
Bice problem za nocuser posted image ipak tu dojenje igra vaznu ulogu.

< Poruku je uredio ishler -- 23.6.2012 11:55:07 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 15:32:58   
Tea2
Jos uvek dojim svoje dete.I koliko god izgovaram da se slucajno oduzilo,znam da je to njoj i meni odgovaralo,iako je malo pristalica ovakvog produzenog dojenja.Svejedno sta mislile o produzenom dojenju,kod nas je takva situacija.
Imam puno mleka/jos uvek.Zanima me da li je neko pri ovakvim vrucinama odvikavao dete od sisanja.Sta mislite,da li dovoljno pitiBromokriptin i ne praviti veliku restrikciju hrane i vode?

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 16:25:39   
Olga75
ona je velika , skoro ce dve godine i pije vodu predpostavljam ( najveci problem je u principu da dete ne dehidrira a i mastitis je gori po vrucinama )
na tvom mestu ja bih sacekala do jeseni ali bih smanjivala podoje ( na znam koliko ih imate ) i mislim da je bolje bez bromokriptina , ipak je on " tezak " lek


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 16:32:22   
Tea2
Nadala sam se da ces javiti,draga Olga.Malena ide u vrtic,nema tu vise nekih redovnih podoja,svede se na nocna zadovolstva !!!Pije ona vodicu,jede sve...Ja se bojim mastitisa jer sam lose prosla kada je starije dete prestalo da sisa.Zato ne znam da li smem da se usudim da prekidam bez Bromokriptina...........

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 17:02:30   
Olga75
ne znam sta da ti kazem za bromokriptin , ja sam prosla bez njega i bez nekih velikih redukcija tecnosti , umotavanja i kupusa i persuna
caj od nane smanjuje mleko pa probaj da ga pijes a nocu joj nemoj svaki put dati da siki , probaj prvo bez bromokriptina sa izmlazanjem ( samo onoliko da se olaksa dojka ) pa ces videti kako se razvija situacija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 17:29:37   
Verus

Uopste ne mislim da treba da brines o tome! Dojis koliko zelis i dok odgovara tebi i tvom detetu. Nemoj uzimati lek, mislim da mozes i bez toga. Ako osetis pritisak ili onako, peckanje, maaalo izmuzi tek da osetis olaksanje i onda izmuzeno kol smanjues. Pa polako ukines jedan podoj (ako imate npr. 3 na dan, predji na 2, pa posle nedelju dana na 1). Ja sam tako ukinula, jer je cerka odbila u 11 mesecu, a jos sam neko vreme izmlazala...
IZVORNA PORUKA: Tea2

Jos uvek dojim svoje dete.I koliko god izgovaram da se slucajno oduzilo,znam da je to njoj i meni odgovaralo,iako je malo pristalica ovakvog produzenog dojenja.Svejedno sta mislile o produzenom dojenju,kod nas je takva situacija.
Imam puno mleka/jos uvek.Zanima me da li je neko pri ovakvim vrucinama odvikavao dete od sisanja.Sta mislite,da li dovoljno pitiBromokriptin i ne praviti veliku restrikciju hrane i vode?


(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: prestanak dojenja
26.6.2012 20:11:23   
Tea2
Hvala,devojke!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: prestanak dojenja
3.7.2012 9:10:11   
bubamara2011
Moja beba je u nedelju napunila sedam mjeseci i prestala da sisa. Nisam još planirala da prekidam sa dojenjem, ali u nedelju sam se naveče zadržala u gradu, pa joj svekrva dala flašicu i cura prespavala cijelu noć, što nam se još nikad nije desilo. U zadnje vrijeme se noću budila nekad i na pola sata, malo sisa, pa zaspi, ali ubrzo opet plač. Već dvije noći mi je lijepo spavala, a ja čak i ne osjećam nikakav pritisak u grudima (zadnji put sam je dojila u nedelju ujutru). Sve mi se nešto čini da mi se mlijeko bilo mnogo smanjilo ili čak nestalo, a da nisam ni primijetila.

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: prestanak dojenja
20.8.2012 1:15:09   
Mariya
Evo i nas u ovoj temi, polako ćemo morati da prestanemo da sikimo pošto počinjem da radim za nedelju danauser posted image
Od sutra joj izbacujem jutarnji podoj, znači ostaje nam samo podoj pred spavanje. Mislila sam da joj dam AD mleko, ali nema šanse da ga popije.- Ustvari, popije oko 20-30ml i više nema šanse. davala sam joj na flašicu, na čašu sa piskom, iz šolje, uvek isto, popije tih 20-30 ml i više neće. Ima li neko neku dobru caku, kako da je nateram da popije mleko?

(odgovor članu bubamara2011)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: prestanak dojenja
20.8.2012 8:02:54   
cockic
nikako meni sin nije pio nista od kad je presto da siki sa 14m.cak ni kravlje jako retko ga i danas popije user posted image

tako da ja nemam neki savet sta davati i kako ubediti dete da pije,moje nije htelo.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: prestanak dojenja
24.8.2012 13:21:35   
vonavoj
definitivno je prestala da siki..opet sam dobila,mleko se smanjilo,promenilo i ukus,verovatno i nece...nema veze,vec ima 9 meseci,pije AD,samo me brinu grudi..sta sa njima..ne osecam da mi nadolazi mleko,ali se bojim da ne bude problema..sisala je juce ujutru poslednji put..sad me desna pecka!
dr mi je rekla da ih vezem 10 dana..nema sanse po ovoj vruciniuser posted image
sta da radim da staneuser posted image ..znam samo da ne smem da stiskam bradaviceuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: prestanak dojenja
24.8.2012 13:23:33   
Anoniman
Kako ne smeš? Moraš, da bi izbacila višak mleka, pa postepeno smanjuješ količinu izmuženog mleka sve dok više ne budeš osetila nelagodu.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 717
   RE: prestanak dojenja
24.8.2012 13:43:54   
vonavoj
dr mi je rekla da ih ne pritiskam kad se tusiram,to se odnosilo valjda ako su vezaneuser posted image
sad sam ih pipala,nisu teske,ali nisu ni mekaneuser posted image ..nema grudvi..videcu veceras,pa cu da izmuzem malo..jooooj,opet masiranjeuser posted image ,kad se setim,4 mesecauser posted image
ima li neki caj za zaustavljanje mleka? neko mi je rekao,ali ne znam koji je...grrr...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: prestanak dojenja
24.8.2012 14:33:44   
Olga75
kupus na dojke i caj od nane smanjuje produkciju mleka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: prestanak dojenja
24.8.2012 15:36:04   
vonavoj
hvala,stavicu kupus veceras! sestra mi rece i caj od persuna i obloge od persuna...pa cu probati! jedino mi nema logike sto treba caj da pijem,a mora manje tecnosti da se unosiuser posted image
ne bi trebalo da bude problema,postepeno sam smanjivala podoje...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: prestanak dojenja
19.9.2012 11:30:50   
Anoniman
E ovako evo i mene u ovoj temi, Una ima 10, 5 meseci, i mislim da je dosta bilo dojenja, ne znam sta da joj radim slabo jede, nekad pojede nesto, nekad nista.... Sisa nocu, ujutru, pred svako spavanje, uvece...
Najgore od svega sto ona moze bilo kada u toku dana da sisa, i sto je navikla da se uspavljuje na sisi, budi se od 2-6x u toku noci, a to je pocelo od sestog meseca, do tada je spavala svu noc...

Uvece oko 21h ona prihvata flasicu, i popije od 100-150ml mleka, ali ujutru, ili preko dana nema sanse... A ja za manje od mesec dana nastavljam sa faxom, i ne znam kako da je odbijem, user posted image bice to jedno traumaticno iskustvo za obe, posto ona obozava siku,ne znam sta da radim, procitala sam celu temu, i vise nisam pametna....user posted image

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 721
   RE: prestanak dojenja
19.9.2012 11:42:50   
Anoniman
Ako si odlučila da je kraj, isplači se, spremi se na nespavanje par noći, i ne vadi sise pred njom. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 722
   RE: prestanak dojenja
19.9.2012 11:44:39   
Anoniman
Tashuser posted image probacemo od danas, ja ih ne vadim , vadi ih sama.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 723
   RE: prestanak dojenja
22.9.2012 20:55:46   
Tea2
Treci dan bez,,dida"-kako ih bebana zove...Sisala je 25 meseci.Cetvrtak uvece,posle posla,namazala sam ljutu papriku.Krenuli smo da kupimo cipelice,u autu je liznula prvo jednu,posle drugu....Nije plakala,samo je negodovala i plazila jezik...Mi smo govorili da je ljuto.Te veceri je ponavljala da su dide ljute.Nocas se budila i trazila da gleda cutani,i krenula da trazi i dide.Rekoh da su ljute.Pijem Bromokriptin,najvise zbog straha od mastitisa jer je iskustvo sa prestankom dojenja starijeg deteta-bilo lose...Tuzna sam .I ponosna jer sam joj pruzila majcino mleko ovoliko dugo.Da nije bilo pritiska okoline,jos ne bih prekidala dojenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: prestanak dojenja
23.9.2012 21:50:31   
bojanica7
tea user posted image apsolutno znam kako sse osecas. evo mene svi smaraju da prestanem da je dojim. pogotovu otkad sam trudna, a ja necu. necu dok ja ne skontam da je trenutak. meni treba razlog zasto ona vise ne treba da sisa. a da to nije: ne valja jer si trudna, iscrpice te skorz (sto je netacno: krvna sllika odlicna, ja puna energije), vidi kolika je a sisa (nasa intimna stvar, ti nemas veze s tim), vezace se za tebe previse (od svih beba oko nas koje ne sisaju, ona se najmanje mazi i najmanje me drzi za suknju), neces moci nigde da mrdnes (kad nije pored mene, ne trazi sisu)... uzivamo obe i zaista moram da nadjem dobar razlog da prestanem. ginekolog mi je rekao da se on slaze da je dojim do 20. nedelje a onda ne bi trebalo zbog mogucih kontrakciija. dosad nisam to procitala. raspitacu se i nacitati, i ako se ispostavi da je u pravu - krecemo s odvikvanjem za mesec dana.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here