|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:00:55   
Anoniman
kako bre zille, pa ti si valjda iskusna. user posted image navijamo!!!! user posted image
ne znam kako sam prezupcila da ne jedete jos pirinac.. stalno se pominjao, tash, yula, ti.. ne mogu da popamtim ko je bese uveo, a ko nije. pisala sam na prethodnim stranicama za heljdu. ona nije zitarice i ne sadrzi gluten. mozda da probate nju! jako je zdrava!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 926
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:01:56   
Anoniman
kad smo kod porodjaja.. objavila mi RR porodjajnu pricu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 927
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:05:33   
Anoniman
Mom P je uvek otečena jedna žlezda na vratu. Preciznije, između vrata i ramena, u toj "rupi" je ta žlezda. vidi se golim okom, ne mora ni da se pipa. Kad pojede neštošto ne sme i odreaguje osipom, ta žlezda se uveća. Eto to sam primetila. A pitala sam dr. za tu žlezdu, ne sećam se šta je konkretno rekla, ali je bila u fazonu da to nije ništa strašno i da ječak normalno jer teloreaguje na alergene i limfni čvorovi brane telo od napada, i bla bla... user posted image


To je i Marko imao, i pošto su svi pedijatri rekli da nije ništa, ja sam zaboravila na to i baš mi je sinoć palo na pamet, i nećeš verovati - ne mogu da se setim gde je to bilo, tako da ne znam dal je ovo sada related sa tim, ili je od MMR. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 928
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:09:51   
Anoniman
k.mleko


Ne valja ti ova skraćenica, može biti i kozje i kravlje. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 929
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:15:37   
Anoniman
Tash ne znam šta da mislim o toj žlezdi. Znam samo da i zdrava deca odreaguju na vakcine. Moj srednji sin je posle svake vakcine bivao bolestan, i to bi se oteglo na po mesec-dva. Baš smo se namučili sa njim. A lekari kažu da to nije moguće, vakcine su bezbedne i tako to. Uvek imaš usamljenih slučajeva.

Macaki planiram heljdu, mada ona spada u žitarice, ali u neki drugi tip žitarica. Mislim da mije P jako alergičan na pšenicu, pa mi je frka da eksperimentišem. Vodiću ga na testiranje iz krvi, takosmo mm i ja odlučili, samo ne znam kad da to uradimo. Da li da čekamo da napuni 18 meseci(sad ima 15). Trenutno uvodim kozje mleko, i to će potrajati nedelju dana, za svaki slučaj. Posle ću nešto drugo. Smisliću još.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 930
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:17:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

k.mleko


Ne valja ti ova skraćenica, može biti i kozje i kravlje. user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 931
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:26:18   
Anoniman
Ali Zille, onda uradite nutritivni panel a ne kombinovani.

I brate mili, vidi sa tvojom dr, zašto mu ne urade prick, šta izmišlja o osetljivoj koži? Pa ja sam na testiranju viđala bebe od nepunih 6 meseci, šta njihova koža je jača od Pekijeve? Pih kako me nervira ta tvoja dr. user posted image

Macaki, pročitala sam tvoju priču. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 932
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:28:19   
Christabel
macaki, a lecis li ti svoje mastitise? Ja sam uvek garamicin dobijala. Inace, ne dajem vise bebi mleka ako ne rucka lepo, to je bilo samo onih 10ak dana. Citam kako su vam bebe maze, moja je pravi dzumbus!
Od sutra cu valjda papriku, nesto nije bila u elementu ova 2 dana + je juce pola dana vristala i plakala, morali smo u rumu kod dr. Inace ovde je bas lepo, muz i ja planiramo da dogodine idemo na fruskogorski maraton

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 933
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:36:19   
Anoniman
Tash, i planiramo da uradimo nutritivni, mislim, koji će mi kombinovani! Onda jpš nismo znali ništa, a sad smo puni znanja user posted image
Znam da te moja dr.nervira, nisam ni ja oduševljena, ali šta ću sad. Što se tiče osetljivosti kože je u pravu, njemu se zacrveni koža čim je dodirnem. Gde god da ga uhvatim njemu se zacrveni koža i to traje 10-ak sekundi pa prođe. na prick-u bi se svaka boca ocrtala, u to ne sumnjam, pa bi dala lažne rezultate.

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 934
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:42:22   
Anoniman
Mico, boce se mere 20 min nakon što se zagrebu. I zato se radi pufer fiziološkog koji bi trebao biti 0mm, i pufer histamin koji bi trebao biti oko 5mm. Ostale reakcije se porede sa te dve promene. Dakle, na fiziološki nema reakcije, a ako kod vas ima, onda je to normalno stanje i na osnovu njega se posmatraju i ostale promene. Lupiću, fiziološki vam bude 2mm, i jaje vam bude 2mm, to valjda onda znači da tu nema reakcije - tako sam bar ja razumela.

user posted image za znanje... Vidiš da nam polako svima znanje kipi iz glave. user posted image user posted image


Inace, ne dajem vise bebi mleka ako ne rucka lepo, to je bilo samo onih 10ak dana.


I kako ona reaguje na to? Jede li sada?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 935
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:44:48   
Anoniman
Zille, jel imaš Allernove?
Ovaj što mi donosi će možda u ponedeljak otići po nju, ima neki problem na granici, a ako ne ode, onda će prvo da ode na godišnji 7 dana, pa tek tad po Allernovu. Ja imam ovu limenku, tek načetu i još jednu, i ako dobro računam, to mi je za oko dve nedelje, ali ako slučajno zafali, jel imaš da mi pošelješ limenku da premostim, a ja ti je vratim kada mi stigne porudžbina?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 936
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:46:52   
Anoniman
Dobro Tash, ubedila si me user posted image 28.08. idemo kod alergologa, pa ću tražiti od nje da nam uradi Prick, ako može odmah tad, pa da vidimo. Ako opet neće, vodiću ga na testiranje iz krvi. Rešen problem user posted image user posted image

Imam kod sebe, a i treba da poručim, pa nije nikakav problem. Samo javni kad treba user posted image

< Poruku je uredio Zille -- 26.7.2012 14:48:50 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 937
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:48:42   
Anoniman
Probaj da je pitaš. U krajnjoj liniji nećete imati nikakav rezultat, a možda budete i pametniji. Mislim da nemate šta da izgubite. Pogledaj post iznad svog, ne znam dal si ga videla. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 938
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:51:44   
Anoniman
Odgovorila sam u prethodnom, a evo i sad ću. Imam kod sebe i nije problem, samo javni kad da šaljem.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 939
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:53:45   
Anoniman
Videću kako će se stvari razvijati, još uvek živim u nadi da će ovaj lik otići u ponedeljak... u principu, nije to frka pošalješ mi danas - stiže sutra, pa ne gori, a ja ću da platim poštarinu. Samo da ne otputuješ opet negde. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 940
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 14:59:20   
Yula
Hehe, nasmejale ste me bas od srca, pogotovu za kipenje znanja user posted image Mozda je to crni humor, ali ja na sve to gledam sa vedrije strane, jer ovaj nas problem smatraùm srecom u nesreci, ko zna kako smece bi nam bebe jele inace, ovako bas vodimo racuna.

Ja sam Lazaru pre nekih mesec dana, mozda malo jace, uvela obican beli pirinac ali ne usudjujem se da uvedem integralni jer je na njega bas reagovao crvenom tufnicom i plikcicem.

Odosmo na plazu, sutra se vec vracamo kuci, ali da znate da nam je 10 dana sasvim dovoljno ( ne mogu da verujem, a prvih dana sam kukakala sto ne mozeo da ostanemo 20 user posted image )

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 941
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 15:08:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Samo da ne otputuješ opet negde. user posted image


Hahaha, baš planiram posle 10. avgusta da odemo opet u V.Banju, ali sve konzerve mleka nosim sa sobom, i mogu i odatle da ti pošaljem user posted image

Yula zamisli pre dve godine smo mm i ja bili na moru 18 dana sa dvoje male dece(4 i 1 godina). Još su i bili bolješljivi, a ja trudna a da nisam ni znala. E to je žurka!!!

Macaki i ja sam pročitala porođajnu priču, i slatko se nasmejala na prvu rečenicu "Želela sam da podelim sa vama moju porođajnu priču kao stvarno divno iskustvo! Toliko sam još uvek pod utiskom da jedva čekam da ponovo budem trudna i proživim sve ponovo.". To sam i ja isto mislila pa sam se ujela za jezik drugi i treći put user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 942
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 15:09:14   
Anoniman
Ni ja nisam uvela integralni. Yula, ti i ja prepisujemo jedna od druge. user posted image

Mozda je to crni humor, ali ja na sve to gledam sa vedrije strane, jer ovaj nas problem smatraùm srecom u nesreci, ko zna kako smece bi nam bebe jele inace, ovako bas vodimo racuna


To je ono o čemu sam ja pisala pre koji dan, prosto mi je muka kada ljudi Marka gledaju sa sažaljenjem i kažu "Pa šta jede??? Jadaaaan!", a ja se mislim "Jadna bre vaša deca i moje starije, a ne Marko!" "Šta on to liže? Zaleđenu vodu?", da i šta mu fali?! On ne zna za bolje i super mu je a ne trpam ga otrovom već vodom sa diskretnim ukusom voća. Inače, zamrzla sam mu sok od lubenice u sladoled. user posted image Kaže svekar, bio je u bosni, tamo neka njegova poznanica očisti lubenicu, ispasira i zamrzava u sok. Kaže da je preukusno da se pije. user posted image Možda i probam.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 943
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.7.2012 15:11:06   
Anoniman
Hahaha, baš planiram posle 10. avgusta da odemo opet u V.Banju, ali sve konzerve mleka nosim sa sobom, i mogu i odatle da ti pošaljem


Ma, do tada mora da mi stigne hrana, 11og krećem na more. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 944
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 0:19:02   
Anoniman
cristabel, kako mislis sta radim sa mastitisima? ja sam ih imala 2x, prvi put u porodilistu jer mi je mleko naglo nadoslo, pa se pojavilo crvenilo na obe dojke, dva dana nakon porodjaja. ali pomoglo je stalno izmuzavanje cim sam dosla kuci, pa sam prosla bez T i bez antibiotika. drugi sam imala kada je K imala 3,5 meseca, taj sam sama napravila jer sam ubacila u brus carapu sa grejanim pirincem, pda navodno povecam mleko. T oko 38 i dve kutije antibiotika su tada bile.. e sad, na tom mestu gde je to bilo ja imam otvrdlinu kada mi mleko nadodje. tada je problem bio sledeci, na bradavicu nije lepo izlazio malzic sa donje strane, pa su se dole napravili rezervoari mleka koje sam jedva razbila. znaci nije bio problem zapusenje gore, nego sto mleko nije imalo gde da izadje. inace, na toj dojci sam ranije imala i ragade, ona je kompetno problematicna, pa je verovatno i to uticalo. znaci, kada K sve isisa ta dojka mi bude ok, ista kao i druga, ali kada se jako prepuni bude tvrdo to mesto. moja dr mi je pre par meseci dala uput za UZ dojke, ali radiolog nije hteo da me primi. napisao je ovako: UZ dojke zakazali 4-6 meseci NAKON prestanka dojenja. pre toga neophodan je klinicki pregled onkologa ili hirurga.
moja mama je pre par godina operisala dojku iz koje ja pre 30 god nisam htela da sisam. zato mi je jako bitno da zaustavim laktaciju onako kako treba, jer to moze kasnije da napravi problem, i posle puno godina. uskoro ide na punktiranje ponovo i recicu joj da isprica svom dr o ovome i pita ga da li mogu otici kod njega na rucni pregled.

sto je tvoja mala toliko plakala, sta je na kraju ispalo? mozda je samo bila uznemirena sto je promenila sredinu?

zille, ala me utesi. user posted image ja sam sve mislila da je svaki naredni porodjaj laksi, ali u poslednje vreme stalno cujem price kako zene super prodju na prvom, a ocajno na drugom.. sad kada citam ovo, zapravo shvatam da sam puno toga zaboravila, potisnula.. ovo sam pisala cim sam stigla iz bolnice, dok me je euforija jos drzala. zapravo sam bila odusevljena svojim porodjajem i svima zelela da imaju isti. user posted image a bolove sam imala 3 dana..

i ja se nasmejah za kipenje znanja! user posted image user posted image

koliko placate tu alernovu iz madjarske? ovde se cene bas razlikuju.. u aksi je oko 2000, a kod nas u apoteci oko 2500. bas je velika razlika u cenu. nasa dr nam je pominjala aptamil allergy digesty care (valjda se tako zove) user posted image ali nismo jos kupili da probamo, cekamo da odemo kod nje u ponedeljak, pa da se malo bolje ispricamo. sta jos postoji od tih mleka za alergicnu decu? pojma nemam ni kako cu K navici na flasicu. pisala sam na prethodnim stranicama, da se ne ponavljam..

inace, K ima ospic oko vrata koji meni lici na osip od vrucine, jer se puno znoji. opet sam je danas zaprasivala puderom. ima na ruci 2 ujeda, kao prosli put, samo manja.. sve se mislim da nije ovo kojim slucajem od piletine iz teglice. user posted image

zaboravih da pitam najvaznije!!!
zasto posebno uvoditi beli, a posebno integralni pirinac???? nisam ni znala da se vrsi testiranje i na jedan i na drugi.
ova kasica sto je K jela pre 2 nedelje je bila sa integralnim pirincem...
a dok je jela psenicno brasno, ja sam joj namerno davala integralni hleb, pecivo.. bas je mina savetovala zene da daju deci integralni pirinac i hleb, da od starta jedu zdravo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 945
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 0:20:16   
Anoniman
izvinjavam se na greskama u kucanju.. bas sam umorna.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 946
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 1:06:52   
Yula
Ma niko ni ne uvodi posebno, pogotovo ne verujem da se testiranja vrse i na jedan i na drugi, ali eto Lazar je lepo jeo beli i kada sa mu dala integralni dobio je osip, zapravo, imao ga je i ranije, ali tada se bas pogorsao. To onaj osipic sto je imao u blizini usta. A prvi put kada sam davala pirinac, odmah sam krenula sa integralnim, zato smo i imali onako fin osip user posted image . Kako god, sada se ne usudjujem da ga dam bebi. I sa obicnim pirincem ne preterujem, jede ga jednom nedeljno.

Sto se tice ujeda i osipa, prati, daji joj da jede tu piletinu i ako se osip pogorsava ti opet prekini nekoliko dana, pa ako se sve povuce, probaj ponovo da das i ako se i onda ospe ili ima te crvene ujede, onda ti je znati sta raditi. I nemoj to nista da te iznenadjuje, sasvim je normalno da deca alergicna na jaja reaguju i na piletinu, odnosno zivinsko meso. Da nije tako ja bih prva odavno uvela piletinu i curetinu, ali jednostavno ne zelim da rizikujem, jer rizik zaista postoji.

Ja sam odlucila da prva namirnicu kada se vratimo bude losos i to iz teglice, ribe cu i inace davati kupovne iz teglice, sigurno jos par meseci. Posle cu najverovatnije ananas, pa grozdje, jer tada ce mu i biti sezona.

Christabel, i mene bas zanima sta je bilo sa malenom, pisi kada imas vremena.

Tasho
, ne prepisujemo mi jedna od druge, vec nasi klinci. user posted image A kada sam tek pocela da citam ovaj forum, pa vasu pricu, mislila sam - Ma, koje su sanse da Lale ima alergije na vise namirnica, ali eto... Cim sam skapirala kako to sve ide i da sve to opusteno snalazi i nas i pomirila se sa tim, sve je islo dobro. Vidim ovde na rr ima puno mama koje imaju bebe sa alergijama, samo ne navracaju na nasu temu. Mozda previse davimo, a mozda im je lakse ako nas zaobilaze user posted image

Zile, bas mi je dragp zbog malog bebca, polako mu uvodis nove namirnice, raduje li se novoj hrani s obzirom da je dugo jeo svega par namirnica? Dusa mala slatka. Sta planiras sledece? I bas super sto idete opet na odmor, mislim da je to za decu super.

< Poruku je uredio Yula -- 27.7.2012 1:07:20 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 947
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 9:17:51   
Anoniman
Joj, Macaki, kad ćeš shvatiti da sam ja psiho!? user posted image
Ne testiraju se pirinči odvojeno, koliko ja znam. Lično mislim da Marku sada više ne bi bilo ništa ni od integralnog pirinča, ali onomad... osipao se od belog, onda sam ga ukinula, pa mi rekoše da je integralni zdraviji, reko da probam, a on tokom obroka se osuo, samo je krenulo na pola teglice od usta, do kraja teglice se završilo na čelu. Tada je jeo poslednji put integralni pirinač, i ustvari sam odlučila da se ne zamajavam sa hranom koju mi ne jedemo. Da, treba da proba jer može negde drugde naleteti na tu namirnicu, ali ne planiram da forsiram. Trenutno mi je mnogo bitnije da sebi olakšam, da on napokon počne da jede iz iste šerpe kao mi. U tom pogledu planiram da se zanimam sa:
- svež krastavac
- grožđe
- aleva paprika
- biber
- želatin
- lovorov list
- možda se usudim i vegetu da dam
- ćuretina
- sirće (zbog turšije)
Kojim redosledom? Nemam pojma. Sada je toliko kenjkav, toliko nema pojma šta hoće... dal mu je puno dnevnog sna? Ali on sam uđe u krevetac u pola 1. A uveče... neće u krevet, neće u kolica, neće u naš krevet - generalno neće da spava, a pre toga neće da jede, neće mleko... već od 19h posrće po stanu i pada jer je umoran... I to sve evo par dana, pa se nadam da ga samo vakcina voza, i da će sve to proći uskoro.

Macaki, i meni je rečeno da treba da prođe par meseci nakon prestanka dojenja da bi se radio UZ, kaže dr da nema smisla da se radi dok u dojkama ima mleka. I s obzirom na to da ti je mama operisana, ako ti slučajno nešto napipaju kada prestaneš da dojiš, ne opiri se da ti to i izvade. Moja mama je operisala rak dojke 1999., i kada su meni negde 2007 / 2008 napipali čvor u dojci, dr je rekao "Vadimo s obzirom na maminu istoriju bolesti". Operisana sam, izvađen je dobroćudni tumor sa mlečnom cistom iznutra. Šta je pre nastalo, pile ili jaje? Ne zna se dal se kanal začepio, nastala mlečna cista pa okolo tumor, ili se u tumoru počelo stvarati mleko.

Allernova iz Mađarske mislim da je oko 13eur, malo gore-dole u zavisnosti od kursa. Jel tako Zille? Ja iskreno više nisam u toku jer to mm obavlja, ja samo kažem "Nema mleka" i to je to. user posted image
Macaki, reći ću ti iskreno šta mislim, a ti ćeš dalje da odlučuješ. Zille je probala taj Digestiv care, i još neko je pisao, Chris, jesi ti? Ni jednoj nije odgovarao, a bebe se preporodile na Allernovi. S druge strane, Bojkica je pisala da je njena beba porasla na Digestive care. Pošto je jeftini, verovatno bih ga probala. Ali kada bih videla da bebi i malo smeta, ne bih ostavila bebu na tom mleku. Znači, ne bih čekala da vidim dal će se navići. Odmah bih prebacivala na Allernovu.


Cim sam skapirala kako to sve ide i da sve to opusteno snalazi i nas i pomirila se sa tim, sve je islo dobro. Vidim ovde na rr ima puno mama koje imaju bebe sa alergijama, samo ne navracaju na nasu temu. Mozda previse davimo, a mozda im je lakse ako nas zaobilaze user posted image


I kod nas je krenulo na bolje kada sam ja raskrstila u glavi, kada sam se pomirila sa stanjem, i odlučila da naučim da živim sa tim i na taj način olakšam svom detetu, i stvorim od njega čoveka koji neće nositi traume i komplekse iz detinjstva jer ne može ovo ili ono. Ono što me trenutno muči je da je počeo da zahteva od mene jaffa keks, bombone... On to nikada nije jeo, i nema pojma kakvog je ukusa, i garantujem da mu se čak ni ne bi dopalo jer nije naučio, ali vidi Luku. Pre neki dan je toliko plakao za Jaffa keksom, ali šta da radim, ne mogu mu dati. A ko uz očin, nisam imala ništa da mu dam u zamenu. user posted image Ono što je zanimljivo je da sam na Kiki bombonama pročitala je da PIŠE da ne sadrži alergene. user posted image To još ni na jednom proizvodu nisam pročitala. Ali me hebe to što su ukusi limun, narandža i jagoda - a mi ni jedno ne jedemo. Razmišljala sam da mu topim šećer i pravim bombone. Realno, naši roditelji su na njima odrasli, i ne vidim da im nešto fali, zar ne?
Apropo boldovanog, ja ne mislim kao ti, ali ću mišljanje zadržati za sebe. user posted image

Jao ajde ulogujte se, baš mi se ćaska sa vama. Mnogo mi bre ženice prijate. Sa vama pričam bez da osećam ono "jao jadan" u postovima, i to me toliko opušta.
Često razmišljam, svi kažu kako smo mi jake, kako se dobro nosimo sa svim ovim... a ja kažem... Eh, kako sam lagano prešla na elminicaonu dijetu onomad, kada je bilo zbog deteta, a sada, razmišljala sam da opet počnem, zbog sebe, malo da očistim organizam, izbacim celulit user posted image , i ne mogu da se nateram.



(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 948
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 10:49:17   
Yula
Evo mene direktno sa plaze st. Raphael-a,samo da se javnem i kazem da sam te procitala i posaljem pozdrave. Nemam sada kada da cukam pa cu se javiti kasnije iz voza. Laletu se jutros pojavio na ledjima crveni pecatic sa plikcicem, kao ujed komarca.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 949
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
27.7.2012 11:00:28   
Anoniman
tasho, dam ti ja moju dijetu ako hoces! user posted image

sve terazuemm sta hoces da kazes.. i meni smeta kad pocnu, jao pa ona ne jede ovo, pa ne jede ono.. pa kad sveki krene pa zato vi idete kod hematologa, da ona sve jede bila bi joj bolja krvna slika, da jede zumance blabla (a njoj je dobra i ovako), pa onda mi drugarica pre neki dan rece, ma hajde sto ne probas da joj das imlekovo mleko, sta ti je, nece joj biti nista user posted image i sve tako.. svi misle kako preterujemo i kako eto napravismo od zdravog deteta bolesno. zato sam ti na temi tamo o svekrvama pisala pre da ne bi imala poverenja da je iko cuva sem mm, moja mame ili mene.. jer sveki realno i ne zna sta sme da joj da, a sta ne. ne smem ja toliko da rizikujem! a da ne govorim kako misle sta misle o mojoj dijeti, to je tek za cudjenje. na tetkinu slavu sam nosila svoj hleb, jer tada nisam smela da rizikujem ima li soje u kupovnom ili nema.. sad pored moje insulinemije ishrana mi je jos vise ogranicena, pa mi onda zaova kaze: svaka tebi cast, ja to ne bih mogla. pa kada bi morala naravno da bi mogla, svasta! nego kada je neko naucio da se nicega ne odrice, onda mu je sve tesko. plus osecam kako svi navijaju da K konacno odbijem od sise, iako meni uopste nije do toga. ono sto hocu je da je odviknem od visenja na sisi, ali planiram jos da je dojim, samo ako budem mogla. imam ponekad utisak da im smeta veza koju imam sa bebom, pa kao da ce prestanam dojenja to prekinuti. user posted image kao da ja necu biti njena mama zauvek, i nakon prestanka dojenja.. ja sam prilicno umorna i zbunjena, prihvatila sam normalno da beba ima problem i mi zajedno sa njom, ali nekako.. cas sam previse optimista i nadam se da ce sve brzo proci, a cas pomislim kako smo bas zaglibili i ko zna kako ce sve da se zavrsi po nas (obe). user posted image

sto se mleka tice, mi smo dr pitali za alernovu, ali ona predlozi ovo drugo mleko. vodecemo jos koga cemo da slusamo na dalje. muz kaze da odemo na pregled u ponedeljak i onda da odlucimo - hocemo li nastaviti da lecimo dete kod ove doktorke ili kod starog naseg doktora, moracu da se odlucim. on navija za ovu novu, a ja sad treba da odlucim i jos se gore osecam jer je sad na meni odgovornosti, pa sta cu ako pogresim. user posted image uglavnom, ako ona ostane pri ovom mleku uzecemo prvo njega da probamo, pa cu menjati ako ne odgovara.
ja sad izbacujem jedan podoj dnevno, ostaje jedan dnevni i ona dva, jutarnji i vecernji. sad mi prakticno mleko i ne treba, ne znam kada bih ga dala. jedino da probam da ga umesam sa pahuljicam pa da vidim kako ce reagovati. nisam nikada kupovala ad, koliko moze da stoji ta kutija/limenka kada se nacne???

sto se dojke tice.. moja mama je pre mozda 5 godina imala mastitis na toj dojci iz koje ja nisam htela da sisam. inace, i meni su kao i njoj potpuno drugaciji kanali na obe dojke, pa verovatno i to pravi problem... posle UZ su joj nasli grupaciju mikrokalcifikacija, ali je dr rekao da je to predkancerozno stanje i insistirao da se to vadi. sad je na tom mestu velika rupa koja se puni stalno nekim sadrzajam, plus veliko oziljno tkivo. ph nalaz je bio dobar, nije bilo celija raka. ali mama ide na 6 meseci na kontrolne UZ i mamografije i prati obe dojke. sad ce joj mozda njen dr predloziti punktiranje ili biopsiju da vidi sta je to tacno sto se stvara. kada bude isla pitace ga za mene, da li da dodjem i kada. ali ovde se UZ u klinickom centru zakazuje za sledecu godinu. ja sam htela da ga zakazem ali oni nisu hteli jer jos dojim. pa sad ja treba da prestanem sa dojenjem, pa da ga tek onda zakazem za ko zna kad.. a ja bih drugu bebu u medjuvremenu, ne znam da li cu da cekam taj UZ. user posted image mogla bih i privatno, ali tu u bolnici gde se radi rade bas dobri doktori i to ui saradnji sa onkolozima i hirurzima i nekako mi se to cini pouzdanije, nego da mi privatno radi neki bzvz dr.
pricam juce sa drugaricom koja se nedavno porodila o pumpici za izmalazanje, pa mi pade na pamet.. da je imam mozda bi mi ona odavno resila ovaj problem. ali mi je skroz glupavo da je uzimam sada kada prestajem polako sa dojenje. plus ce mi ona navuci jos vise mleka, a ionako imam visak.

sto se druge bebe tice, koju sam gore pomenula user posted image ponekad zeliiiim, a kada vidim sta nas je strefilo sve sa K, dodje mi da odustanem. ne znam mogu li ponovo da prolazim kroz sve ovo, plus se jos nisam oporavila. htela bih da prvo prestanem da dojim (a sta cu sa njom, sta ce piti user posted image ), pa da malo odmorim od dijete i svega i ugojim se par kilograma jer sad imam jedva 45. htela bih i da pozurim, ali me nesto stalno vuce unazad. nekako osecam da vreme nije na nasoj strani. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here