|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.7.2012 11:20:20   
Maraj
da, i ja pretpostavljam da nije bila zlonamerna, al mogla je drugacije da sroci... Zato se i plasim da kazem drugim ljudima koji pitaju to cuveno pitanje, jer se plasim da ce oni biti zlonamerni u tom odgovoru...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.7.2012 11:22:11   
Jole84
Ma samo kaži,olakšaćeš se,a njih ko šiša kad su nepristojni,nek im bude neprijatno.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.7.2012 11:29:53   
Štetica
Maraj draga nemoj se nervirati,jer sveki su cudo,i kad znaju da im sinovi imaju problem opet su snajke krive,jer za njih "muski" problem nepostoji.Kad joj jednom budes odbrusila verovatno vise nece ni pomisljati da tako nesto izjavi. Moja je relativno mlada zena ali je ogranicena po tom pitanju,jutros sam joj rekla da mm ide da radi spermogram da bi ona odgovorila cabe dajete pare to je do tebe,muskarci nemogu biti bolesni. ako nesto nebude u redu njoj cu natrljati nos a mm svakako pruziti podrsk.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
18.7.2012 11:34:26   
Maraj
jao stetice strasno, znaci sveki su cudo...user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
23.7.2012 10:26:29   
jovana jojo

IZVORNA PORUKA: Štetica

Maraj draga nemoj se nervirati,jer sveki su cudo,i kad znaju da im sinovi imaju problem opet su snajke krive,jer za njih "muski" problem nepostoji.Kad joj jednom budes odbrusila verovatno vise nece ni pomisljati da tako nesto izjavi. Moja je relativno mlada zena ali je ogranicena po tom pitanju,jutros sam joj rekla da mm ide da radi spermogram da bi ona odgovorila cabe dajete pare to je do tebe,muskarci nemogu biti bolesni. ako nesto nebude u redu njoj cu natrljati nos a mm svakako pruziti podrsk.

user posted image

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
9.9.2012 23:42:38   
maja_esm
strasno koliko ljudi vole da 'brinu' o tudjim zivotima.steta meni masta nikadne proradi na vreme da im odgovorim nesto od cega ce ucutati na duze.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 0:47:23   
crveno
Drage devojke, kroz isto prolazim već osam godina... Nas dvoje danas obeležili osam godina braka!user posted image
Prvi dan posle odmora dočekaše me istim pitanjem i prekornim tonom... Do nedavno, ta pitanja su me zbunjivala, rastuživala, bilo mi je neprijatno... Često se oboje osetimo izopštenim iz društva. Tog prvog radnog dana, posle opet neuspele borbe, nisam imala snage da budem fina, naprotiv. Nije mi bilo drago zbog takvog stava, ali osećaj je dobar. Pa zaboga, ako, ili kad zatrudnim, znaćete, videćete...nema potrebe bodriti me na taj način! Kolektiv ostade zatečen, a ja po prvi put osetih ponos i zadovoljstvo što sam ih dovela u situaciju u koju oni mene stavljaju već godinama, znajući kroz šta prolazimo...Hvala onima koji su od prvog dana uz mene, ti me, kad vratim film, nikad nisu pitali, već su vrlo brižljivo davali brojeve telefona doktora koji su imali uspeha ili me zabavljali pričama o iznenadnim trudnicama...Oni drugi me više ne pitaju, kao da im je neprijatno...Ne znam, možda i jeste, ali meni više nije! Dakle, glavu gore drage moje, i stavite do znanja svakome gde mu je mesto, a one koji su istinski uz vas, čuvajte!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 8:26:01   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: crveno

Često se oboje osetimo izopštenim iz društva.

I ja cesto osetim kako me sazaljevaju mada se maksimalno trudim da im ne dajem povoda. Stvarno ne podnosim sazaljenje. Moj zivot se ne vrednuje samo detetom, a ako ja nisam covek zato sto nemam dete onda sam ja luda i treba me strpati u ludnicu jer imam potpuno drukcije misljenje. Mislim da vredim mnogo kao covek i da mene ceka jedna posebna beba koja ce imati isto tako posebnu mamu. Ovu recenicu svima i kazem kad me pitaju. I svojom vedrinom im zapusim usta, iako mi nije uvek bas lakouser posted image

(odgovor članu crveno)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 17:16:00   
moja ciklama
IZVORNA PORUKA: crveno

..a ja po prvi put oset_ih ponos i zadovoljstvo što sam ih dovela u situaciju u koju oni mene stavljaju već godinama, znajući kroz šta prolazimo...Oni drugi me više ne pitaju, kao da im je neprijatno...Ne znam, možda i jeste, ali meni više nije! Dakle, glavu gore drage moje, i stavite do znanja svakome gde mu je mesto, a one koji su istinski uz vas, čuvajte!



user posted image


< Poruku je uredio moja ciklama -- 10.9.2012 17:17:17 >

(odgovor članu crveno)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 17:28:32   
dunja RR
I na kraju, dok sam vas čitala krenuše mi suze. Prvo sam se osetila jakom, jer delim vašu sudbinu, a sve smo mi JAKE, o da! Ali izmamiste mi suzice user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 17:44:34   
nata11
Crveno srecna godisnjica user posted image . I ja cesto imam osecaj kao da me zale pojedini kada krenemo razgovor u tom pravcu. A meni tada proradi inat pa krenem da nabrajam gde sam sve bila, sta sam gde kupila, kako se radujem zbog kume koja ceka devojcicu. Znam da te to strasno glupo i da dete ne moze da se poredi sa time da li ja imam idealno sredjenu kucu alii... Redovno mi se desava da mi se neka rodjaja usred price o kolacima ubaci sa recenicom 'i moja komsika 3 god nije ostajala trudna a sad odmah posle 1 trudna sa drugim detetom' i pritom gleda u pod.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
10.9.2012 23:41:47   
crveno
IZVORNA PORUKA: nata11

Crveno srecna godisnjica user posted image . I ja cesto imam osecaj kao da me zale pojedini kada krenemo razgovor u tom pravcu. A meni tada proradi inat pa krenem da nabrajam gde sam sve bila, sta sam gde kupila, kako se radujem zbog kume koja ceka devojcicu.

Nato, hvala! Dugo sam nabrajala i gde smo bili, kupovala i kad mi se nije kupovalo, radovala se i kad mi se plakalo...Sve činila da bi druge zavarala, a zapravo sam sebi otežavala.user posted image Mnogo enrgije izgubljeno u nešto što mi neće pomoći! Sad, kad sam besna, streljam pogledom, kad sam tužna, ćutim, kad sam srećna, brbljam. Uživam u onom stvorenju pored kojeg se budim, a koje prikriva svoju tugu da bi moju ublažilo. Želja nije nestala, naprotiv, još je jača, ali se trudim da obezbedim sebi mir, koji je, nadam se, korak napred!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 0:02:28   
crveno
Izvinite, htedoh da citiram Natu, a ubacih i sebe u citat...Kad se snađem, ispraviću...user posted image

(odgovor članu crveno)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 14:39:44   
Anoniman
Joj zene, a sto e vi toliko vredjate? Nekad ispadne da vas se ne sme nista pitati. Zasto ne objasnite tim ljudima da vas jako boli to sto jos uvek nemate dece i da biste voleli da vas ne pitaju - mislim da biste postigli bolji efekat nego nekakvih histerisanjem i svadjom.
I nas su pitali, mi smo bili ok, ali bebe nije bilo, pa kad sam svima ponaosob rekla ovo odgore, shvatili su.

(odgovor članu crveno)
  Direktna veza do poruke: 539
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:26:38   
plačljiva
LJudi su vrlo bezobrazni i kada vide da imaš sve u životu ljubomorni su,zlobni i zavidni user posted image ...I zato ubodu te tamo gde si najtanji i gde te najviše boli...user posted image Moji na poslu idioti svi do jednog,jadni nisu izašli dalje od Beograda,neprosvećeni,neostvareni,gledaju me,pitaju el ima nešto novo...A ja kontriram,uvek sam vedra,nasmejana,vesela,pričam im o putovanjima gde sam bila,gde ću ići,pa neka crknu,djubrad jedna jadna...Moj kolektiv je očajan...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:33:08   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: ninicak

Joj zene, a sto e vi toliko vredjate? Nekad ispadne da vas se ne sme nista pitati. Zasto ne objasnite tim ljudima da vas jako boli to sto jos uvek nemate dece i da biste voleli da vas ne pitaju - mislim da biste postigli bolji efekat nego nekakvih histerisanjem i svadjom.
I nas su pitali, mi smo bili ok, ali bebe nije bilo, pa kad sam svima ponaosob rekla ovo odgore, shvatili su.

Ja to shvatam ovako-ako neko vidi da neko godinama nema decu, logicno je i da shvati da nesto nije u redu. I ne znam zasto bi onda komsinica koja niti me hrani, niti oblaci, niti voli, mozda pomalo postuje imala da se interesuje za moje buduce potomstvo. Drauga stvar su ljudi koji su nam bliski. Njima sam odavno rekla. A drugi ne moraju da pitaju, jer ni ja ne pitam za neke stvari u njihovim zivotima koje mi nisu logicne. Cutim i gledam pred svoj nos.
Ninicak, grozno je to sto se meni desavalo. Na primer, u sred nekog slavskog rucka, medju 30 ljudi mene neko pita, a sta vi cekate. i ja se nasmejem i kazem-pa jos malo. I onda oni pricu nastavljaju-te imate godina, te sebicno je to sto ne pravite decu i sl. Ja sigurno necu pred svima njima reci-pa eto, imamo probleme, ja sam uradila to i to, moj muz spermogram, sad nas cekaju te i te analize...Ma ni slucajno.Kazem ono sto sam vec u prethodnom postu rekla. Ali i dalje ne shvatam ljudsku potrebu da zabadaju nos svuda. to je ono sto mene zapravo nervira vise nego samo pitanje a kada cete vi.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:40:23   
Anoniman
Ja to shvatam ovako-ako neko vidi da neko godinama nema decu, logicno je i da shvati da nesto nije u redu.


Ja se APSOLUTNO slažem da niko ne treba da zabada nos u tuđ život.
Priznaću, dok nisam pročiatala gomilu priča na RR, nisam shvatala koliko nekoga mogu da povredim tim pitanjem "Šta čekate?", ja nisam imala pojma da postoji toliko ljudi sa takvim problemima, i gotovo sam 100% sigurna da nekada nekoga jesam povredila tim pitanjem. user posted image

Ono citirano... Nažalost - nije logično. Ovaj svet je postao skroz lud. Ljudi prvo grade karijeru, pa onda u 40oj rađaju decu. Ja nisam za to da se deca rađaju "no metter what", bez da imaš išta, ali nisam ni za to da ih rađaš u 40oj. U svakom slučaju, više ne pitam ništa.

(odgovor članu Jugoslavija)
  Direktna veza do poruke: 542
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:44:34   
Jugoslavija
Joj jeste, u pravu si. Mada, mozda sam ja vise mislila na sopstveni slucaj. Ja mnogo volim decu, uvek ih mazim, igram se sa njima, pa ne znam kako onda neka osoba moze da pomisli da ih ne zelim.
Ni ja nisam za radjanje u 40-tima, ali nekad se potrefi da tek tad nadjes partnera ili se tek tad zadesi da ostanes trudna. Ali onako holivudski posle 40-te sa nameriom ne volim ni ja.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:51:07   
Anoniman
Možda ne misli da ih ne želiš. Možda misli da ti smatraš da nije pravi momenat (već danima se prepiremo na temi Kako ste odlučile drugo dete?, i svi mi imamo svoje stavove o karijeri, o fakultetu, o finansijama...ma svemu i svačemu), pa te možda samo pokušavaju bodriti... Nikada ne znaš. Ja zaista nikada nisam nikoga zlonamerno tako nešto pitala. Više sam bila u fazonu da su mi dragi, i iskreno mislim da bi bili divni roditelji i šta koji moj više čekaju. Ne znam dal me razumeš.
Skoro sam sigurna da većina ljudi ipak nije zlonamerna.
A onima koji su zli bih i pred 30 ljudi rekla "Jesi pomislila nekada možda da imamo zdravstvenih problema koje treba prvo rešiti?"... kome bi bilo više neprijatno, tebi ili toj nekoj? Ti ćš otplakati svakako: i ako odćutiš i kažeš "neka, još malo..." i ako joj odgovoriš, ali sam skoro pa 100% sigurna da toj nekoj više neće pasti na pamet da pita više.
Sve ovo pišem napamet, nemam pojma ništa o tebi, danas sam ti prvi put videla nick...

(odgovor članu Jugoslavija)
  Direktna veza do poruke: 544
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:56:05   
Jugoslavija
IZVORNA PORUKA: Tash

Možda ne misli da ih ne želiš. Možda misli da ti smatraš da nije pravi momenat (već danima se prepiremo na temi Kako ste odlučile drugo dete?, i svi mi imamo svoje stavove o karijeri, o fakultetu, o finansijama...ma svemu i svačemu), pa te možda samo pokušavaju bodriti... Nikada ne znaš. Ja zaista nikada nisam nikoga zlonamerno tako nešto pitala. Više sam bila u fazonu da su mi dragi, i iskreno mislim da bi bili divni roditelji i šta koji moj više čekaju. Ne znam dal me razumeš.
Skoro sam sigurna da većina ljudi ipak nije zlonamerna.

Tash, cak i da nisu zlonamerni mene jednako boli i na kraju se uvek svede na to da ja patim zbog tudjih reci, mada se stvarno trudim da ne izgleda tako.
Inace, nova sam ovde.  Ima mnogo tema koje mene zanimaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
11.9.2012 22:57:29   
Anoniman
cak i da nisu zlonamerni mene jednako boli i na kraju se uvek svede na to da ja patim zbog tudjih reci,


Znam. user posted image Samo sam pokušala da ti objasnim kako ja to vidim, kao ona druga strana, koja je umela da pita... user posted image

(odgovor članu Jugoslavija)
  Direktna veza do poruke: 546
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
29.9.2012 20:47:54   
nata11
Tash izgledas kao veoma tolerantna osoba. user posted image Mene bogme da budem iskrena pogodi svako pitanje i komentar.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.12.2012 18:30:50   
srculence25
Evo i mene da se prikljucim na ovoj temi.Kod mene u kraju su ljudi toliko prosti puni pitanja i znatizelje.Nakon 6 meseci braka svekar svekrva baba deda komsije poceli su da ispituju a sta vi cekate?pa sam se vadila mladi smo jos smo friski ima vremena.Iz dana u dan bilo je ispiranje mozga.Cutala sam menjala temu ja nikad nebih mogla da budem tako direktna.Vrhunac svega je nakon moje 2 god braka dosla neka komsinica kod svekrve na kafu tamo sam se i ja zatekla.
kaze ide da vidi unuku bolesna je kaze moja svekrva ma di ces imas vremena kaze ta zena e videces kad ti budes imala svoje tek ti moja svekrva kaze ja to necu docekati.Zatim moja zaova koja je mladja od mene 2 godine cekala je drugu trudnocu.Ona mi je vecito ispirala mozak cutala sam uvek dok mi jednom ko iz vedra neba nije kazala e bolje da te je rodila moja mama da budes plodna kao ja.Da napomenem da zivim sa babom i dedom u kuci od mog muza.Baba mi je pricala o nekim manastirima pa kako treba da kleknem da se pomolim pa kao znas moraces i ti da se pregledas ko zna sta ti je u genima/misleci na to sto je moja mama za 3 god imala 3 operacije/nedavno ispostavi se da moj muz imala spore plivace.Dodje baba jedan dan i pita mene i sta je rekao dr sta nije u redu sa tobom?stalno misle da sam ja mene osudjuju.E onda sam pukla i rekla da je samnom sve u redu vec da je problem do njenog unuka nikad vise nije ni pitala

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.12.2012 19:04:31   
zece
za mojot problem znae mnogu narod ne krijam posto jas veke 8 godini se boram so sterilitetot toa ne e tajna i ne e nesto sramno i koleskite na rabotata i komsikite znaat si deleme iskustva na taa tema so niv nikoj ama bas nikogas me nema pitano sto cekate a i da me pitat takvo nesto kratko i jas no ke im kazam toa e bozja rabota koga ke saka gospod togas ke bide zatoa ne odlucuvame nie tuku gospod

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Priča o ljudima koje pitaju: "A kada...
28.12.2012 22:53:20   
Nik Name
moj odgovr na ovakvo pitanje je kratak i jasan: Bice, ako Bog da?

Ne da mi se objasnjavati ljudima da eto mi pokusavamo, ali bebe nema. Prepricavati ginekoloske nalaze i iskustva mi nije jednostavno ni sa najblizima.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here