|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.9.2012 11:36:16   
ivannna
vadila sam krv i glukoza mi je ispod normale,pa me je dr uputila da radim OGTT test,
da li neko zna da mi objasni sta se to kod mene u organizmu desava pa je secer nizak,kako moj insulin utice na secer?
mislila sam da je problem samo kad je secer povisen ali izgleda da je i kad je nizi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.9.2012 12:10:56   
New Mom
Glukoza ispod normale znači najčešće da veći period gladuješ. Trudnicama se savetuje da jedu i na 3 sata ako treba, da bi održavale ŠUK na nivou.
Takođe može da je insulin povišen pa je šećer stalno niži.
OGTT će pokazati kako nivo šećera se menja tokom vremena pa na osnovu tih rezultata eventualno će ti predložiti kontrolu insulina.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.9.2012 12:35:56   
ivannna
new mom-hvala
ja moram da jedem na svaka 2,3h jer osecam glad,pre mesec dana a i pre trudnoce sve je bilo sa secerom ok,mora da mi beba vuce sve pa meni nista ne ostaje

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.9.2012 22:07:07   
Sesilija 83
Radila sam oggt 4 januara a termin porodjaja mi je bio 25.februar.. odradili su mi i to cisto da prvere jer sam zaglavila u bolnici zbog kamena u bubregu pa kad su mi sve i svasta radili ajd ito

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
13.9.2012 13:30:57   
ivannna
a da li neko zna ,u slucaju da je nizak secer i uradis ogtt test i rezultati ne budu dobri,koja je tada terapija?
koliko sam trazila po netu ispada da tada samo treba da imas kod sebe nesto slatko i da redovno jedes,tj.ne dozvolis da budes gladna,pa koja je onda poenta tolikog bockanja i maltretiranja????

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.9.2012 15:36:58   
coka11
Mene je dr poslala da radim OGGT iako mi je šećer ok, ona sve šalje za svaki slučaj. Zna li neko posle koliko su gotovi rezultati u DZ u 44 bloku?

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
24.9.2012 20:38:44   
ivannna
coko-ja radim ogtt test sad 28.9. pa cu ih pitati kad ce rezultati biti gotovi pa ti javljam,isto cu raditi u DZ u 44.bloku user posted image

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.9.2012 15:13:15   
coka11
Ok, hvala puno!


_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
28.9.2012 12:18:55   
ivannna
coko,evo me vratila se!
dolazis u 6 30 i sedis do 7 kako oni kazu da se malo smiri telo
u 7 ti vade krv i pijes glukozu ( koju inace ti treba da doneses) i vodu i posle ti vade jos 3x na svakih sat vremena ( mada sam cula da taj razmak i kolicina glukoze moze da se razlikuje,sve zavisi sta ti dr trazi)

rezultati su za 2 dana

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
1.10.2012 10:34:14   
coka11
Hvala, ja evo bila jutros, izvadili mi krv, popila ono s... i ispovraćala se. Obzirom da mi je šećer uvek bio a i sada je ok, ne znam da li ću ići ponovo. Baš je grozno piti ono.


_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
1.10.2012 10:36:45   
New Mom
Jao, to je tako teško. Kad sam ja radila, bilo nas je 4 tada, dve su se odmah ispovraćale, a ova jadna jedna posle drugog vađenja tek, džabe izgubila pola dana tamo. Ja sam bila na ivici, ali nekako preživela.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
1.10.2012 10:36:50   
Anoniman
Joj ja baš preterujem sa slatkišima ali sve se nadam da ovaj put neću ići na test- i ja sam se prvi put ispovraćala user posted image

(odgovor članu coka11)
  Direktna veza do poruke: 362
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
1.10.2012 11:40:24   
ivannna
ja kad sam pila to sranjce toliko sam bila gladna da sam jedva docekala da nesto progutam,posle mi bilo muka,a posle 2,3 vadjenja krvi sam osecala malaksalost,kao da cu da se srusim ali sreca izdrzala sam! neponovilo se!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
7.10.2012 22:28:04   
djdb
Ja sam isto to radila pre 2 nedelje, i dr mi je rekla da su rezultati pokazali da mi secer naglo skace ali da se sporo spusta pa zato moram na dijetu, da ne jedem slatko, beli hleb, peciva, sto ja vec celu trudnocu nisam ni okusila, ni slatkog niti nesto od belog brasna

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
8.10.2012 10:03:05   
ivannna
evo mojih rezutata-da napomenem da sam ovo radila jer sam imala glukozu nizu od normalne ali sada je bila u granicama

1. 3,7 ( normalne vred. 3,6-6,1 mmol/l)
2. 8,4
3. 6,5
4. 6,7

pila sam 100g glukoze a vadjenje je bilo na 1h
jedino sto mi nije bas idealno ovaj 4.sat,treba da bude jos nizi u odnosu na 3. ali je dr rekla da je ok i da ne jedem puno slatkog

(odgovor članu djdb)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
8.10.2012 14:14:49   
nina26
Ivanna, glukoza se vadi na 30',60',90,120' kao i insulin...ali dobro ajde nema veze....koliko vidim glukoza ti je ok, jeste da poslednji sat treba da se vrati skoro na pocetnu vrednost, ali ti je u granicama, tako da ne brini, i da naravno poslusaj svog druser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
8.10.2012 21:20:36   
ivannna
nina26 na papiru sa rezultatima samo je navedena glukoza a nigde insulina,ovde vade na sat vremena,tako je bilo i privatno u konzilijumu kad sam radila,mada sam cula da se kolicina glukoze koja se pije i vreme na koje se vadi krv razlikuje od slucaja do slucaja ( valjda ima veze da li si ispod,u granicama ili iznad normale)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
8.10.2012 23:36:03   
Anoniman
kada sam ja bila trudna, pila sam 100 gr glukoze i vadili su mi 4x krv sa razmacima od sat vremena, samo glikemije bez insulinemija su se odredjivale.
sada kada sam radila ogtt pila sam 75 gr i 3x su mi vadili krv, nulti, prvi i drugi sat.. s' tim sto se insulinemije ne podrazumevaju, nego se to mora eksplicitno traziti.

(odgovor članu ivannna)
  Direktna veza do poruke: 368
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 0:59:12   
erijan
Ja sam bas juce radila test na opterecenje 26+5. Ovde (Fra) se pije 75ml rastvora i vadi se krv pre, zatim 60min i 120min posle. Nije mi bio problem da "savladam" tekucinu, sto rece ivanna, bila sam toliko gladna da sam jedva cekala nesto da prezalogajim. Rezultati su stigli odmah danas i sve je u redu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 9:53:01   
ivannna
proslog meseca kao sto sam i pisala mi je glukoza bila niska,pa sam radila ogtt i bila je ok,sada,posle mesec dana,opet sam vadila krv i opet je niska,ali nema sanse opet da ga radim! nema sanse!!!

< Poruku je uredio ivannna -- 12.10.2012 9:58:44 >

(odgovor članu erijan)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 9:57:35   
jole82
Ivanna meni je stalno od kad sam trudna snizen secer...na istom mestu vadimo krv...pa znas da je normalno od 4.1...u pocetku mi je bio 3.8-3.9, a sad poslednji put 3.4...sve naravno ujutru pre jela...a kad sam jednom vadila popodne krv zbog neceg drugog...secer bio 5.0...
Nisu mi pominjali da radim taj test...
Nece te vise ni slati na taj test...normalno je da secer bude snizen..bebac sve izede tokom noci user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 10:02:41   
ivannna
e,i meni je oba puta bila ta ista vrednost 3,4 a kad sam vadila u domu zdravlja pre nekih desetak dana 3,7 ( 3,6-6,1)
da,pretpostavljam da nema svrhe opet da idem na to mucenje
nema beba sve uzme za sebe,nema veze,ne zalim se,sada imam opravdanje da jedem slatko!user posted image da nadoknadim

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 10:05:18   
jole82
Hehe...eto izgovora user posted image
Mozes i sa nasim docom da se konsultujes u vezi toga, ali smatram da ti test ponovo ne treba...mislim neka si proverila, da budes mirna..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
12.10.2012 10:11:38   
ivannna
da ,pitacu ga kad budem isla na sledeci uz,meni je zakon sta god on da kaze!user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
17.10.2012 11:38:30   
sanjica80
Da li neko mozda zna da li su ok rezultati: 100 gr glukoze

00 mina: 4,70
60 mina: 9,90
120 mina: 8,60
180 mina: 4,20

Hvala unapred!
..... zabrinuti sladokusac

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Moćna fotka: kako se pomeraju kosti leđa t...
Ova neverovatna fotografija žene koja se porađa dokazuje koliko je ljudsko telo neverovatno. Pogledajte kako izgleda ana...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here