|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
19.6.2012 20:16:12   
Anoniman
nismo imali nikakvu terapiju.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Prva bebina krvna slika
19.6.2012 21:48:55   
vonavoj
kako nikakvu terapiju? sta je rekao hematolog?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Prva bebina krvna slika
19.6.2012 21:54:25   
cockic
von napisala je macaki u postu koliko sam ja svatila da su joj opet vadili hemoglobin i da je bio 122 pa 118 i da je onaj prvi rez greska.a sto joj ti opet ne vadis,da proveris jer se vidis desavaju greske.

ja sam malom u vecini slucajeva vadila privatno.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Prva bebina krvna slika
19.6.2012 22:22:10   
vonavoj
vadili smo 2 puta danasuser posted image
ok za hemoglobin,ali i druge vrednosti su bile ispod granice,pa sam na to mislila!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Prva bebina krvna slika
20.6.2012 11:12:54   
Anoniman
nista von, nikakava terapija.
i meni je bilo cudno sto se rezultati u dz i u hematoloskoj ambulanti toliko razlikuju, ali eto, hematolog je na kraju presudio.
mi samo imamo savet o ishrani, sto je kod nas malo teze, jer smo alergicni..

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 230
   RE: Prva bebina krvna slika
12.7.2012 22:25:59   
Guardian
Ja mnooooog brinem, pojedoh se prosto. Imamo 7 meseci i uopšte nam Dr nije tražila da radimo krvnu sliku. Šta da radim? Ne bih na svoju ruku.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Prva bebina krvna slika
12.7.2012 23:42:58   
Olga75
nemoj da brines , neki pedijatri ks traze u sestom , neki u devetom mesecu a neki cak i u 12om
uvek mozes da odvedes bebu u lab da joj izvade krv iz prstica da se proveri hg

< Poruku je uredio Olga RR -- 12.7.2012 23:43:28 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Prva bebina krvna slika
13.7.2012 13:58:09   
Guardian
Hvala ti. user posted image

Ne mogu da ti opišem koliko sam loše, a inače sam paničar, još kad čujem : "Jao, šta si čekala do sad, zašto bebi nije rađena krvna slika, moja beba je imala to odavno, još u 6. mesecu..." sva pretrnem.

Ne znam da li da je vodimo na svoju ruku u neku privatnu laboratoriju ili ne...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Prva bebina krvna slika
13.7.2012 14:05:41   
Guardian
Sad pronađoh ovo. user posted image

Kada je beba zdrava, lepo napreduje i uobičajeno se ponaša nema potrebe da se radi krvna slika u prvih šest meseci života. Potom se obavlja redovni sistematski pregled, pa pedijatar odeđuje da li treba uraditi krvnu sliku ili ne. Oko šetog meseca se dešava normalni (fiziološki) pad hemoglobina (koji se naziva fiziološka anemija) pa većina pedijatara proveri nivo hemoglobina tako što se uradi krvna slika. Ako beba ima kliničke znake anemije (malokrvnosti) krvna slika je obavezna, ako nema ne mora ni da se radi sa šest meseci.
Potpuno je drugačija situacija kada se beba razboli - tada se krvna slika radi u dijagnostičke svrhe, da bi pomogla pedijatru u postavljanju dijagnoze i određivanju terapije.


Izvor: mojpedijatar.co.rs

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Prva bebina krvna slika
13.7.2012 14:17:18   
Olga75
eto vidis user posted image
ako bebe nije bila bolesna i lepo napreduje verovatno je sve ok a oko sestog meseca se vec uvodi cvrsta hrana i nadopunjuje se Fe pa se i ks menja
sigurna sam da je sve ok ali ako si bas zabrinuta ili znatizeljna odvedi je u privatnu lab pa ces znati sta i kako je


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Prva bebina krvna slika
24.7.2012 22:14:32   
Azra_
Mi smo prošli put na kontroli imali 6meseci i 20dana i ništa nam nije rekla da treba da radimo krvnu sliku. Oko 1.avgusta idemo, pa ću pitati. I ja se malo brinem...bezveze, unapred strahujem, a nema razloga.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Prva bebina krvna slika
30.7.2012 21:10:34   
jovicaa
evo da pitam ovde, posto ne znam gde bih. da li u novom sadu postoji privatna lab. u kojoj vade venski krv deci od dve godine?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Prva bebina krvna slika
28.8.2012 21:17:13   
misicjh
moram i ja da se prikljucim temi....mi smo danas vadili krv iz prstića i hemoglobin nam je 105 ( Ana ce da 6 dana da napuni tri meseca) dobili smo Ferum sirup da pijemo tri puta na dan po 3ml tri meseca.... na pakovanju piše da treba da se daje na pazan stomak ali da 2 sata ne sme da se unosi mleko, izmedju ostalog....kako da dam bebi koja jede na tri sata sirup koji ne sme da se daje sa mlekom, tj mora da postoji pauza od dva sata izmedju????????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i koje su referentne vrednosti za hemoglobin kod dece??? negde sam na pročitala od 105 do 135!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Prva bebina krvna slika
28.8.2012 22:51:01   
vonavoj
ako dojis bebu mozes da dajes sirup normalno,tako je meni dr rekla..e,ako je na dohrani,ne znamuser posted image

(odgovor članu misicjh)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Prva bebina krvna slika
28.8.2012 22:57:20   
Anoniman
Ne znam za ref vrednosti, ali moja beba je sa 3 i sa 4 meseca imala hemoglobin 88. Razlog je bila alergija na kazein, i kada se organizam očistio, i kada je počeo da jede čvrstu hranu, HGB se sam sredio. Mislim da lekari bezveze prepisuju gvožđe deci sa 3 - 4 meseca, tada su skoro sva deca malokrvna, tada imaju prirodan pad imuniteta, tj, tada prestaju da žive na račun majčinog imuniteta, i počinju da grade svoj, i sasvim je normalno da su malokrvna - tako kaže moj pedijatar i moja dr iz Dečije bolnice.

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: Prva bebina krvna slika
28.8.2012 23:03:07   
Anoniman
Ja bih potražila drugo mišljenje. Ne mislim da tvoj dr greši, ali se slažem da olako prepisuju svašta, pa eto, nije na odmetuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Prva bebina krvna slika
29.8.2012 7:25:45   
misicjh
Vonavoj, moja beba je na AD mleku-Humani...nisam pametna sta da radim...verovatno cu potražiti drugo mišljenje, samo mi je bzv jer onda treba da odem na kontrolu i za tri meseca da vadilmo krv ponovo....njen hemoglobin i nije ispod granice normale...on je na gonjoj granici....bzv..kud sam joj i vadila odmah...rekla mi je dr da mogu i za sl savetovaliste da izvadim, a ja odmah, taj dan... :user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Prva bebina krvna slika
29.8.2012 11:14:05   
Mama.Veki

IZVORNA PORUKA: misicjh

Vonavoj, moja beba je na AD mleku-Humani...nisam pametna sta da radim...verovatno cu potražiti drugo mišljenje, samo mi je bzv jer onda treba da odem na kontrolu i za tri meseca da vadilmo krv ponovo....njen hemoglobin i nije ispod granice normale...on je na gonjoj granici....bzv..kud sam joj i vadila odmah...rekla mi je dr da mogu i za sl savetovaliste da izvadim, a ja odmah, taj dan... :user posted image user posted image user posted image


I ja mislim da nije potrebno da pije sirup uopste. I slazem se sa Tash.
I mi smo proveravali krv, slabija mu je, pa ipak nam doktorka nije prepisala sirup. Samo smo mi i ispod donje granice. Ja sad ne razumem koliko je to, zato sto su ovde refefentne vrednosti drugacije (pise ref. vrednosti 7,76-10,6) Kakve su im to cifre Boga pitaj, trazila sam i po netu, ali svuda se pominju te cifre sto ih i vi pominjete samo za ove nemam pojma user posted image A nama je 7,04 hemoglobin.
Ali eto u sustini je slabokrvan, ali nije za paniku, tako dr.kaze. Pa cemo produziti sa ishranom jos jedan mesec, posle ponoviti rezultate i napraviti krvni volumen (i to ne znam sta je i kako se pravi).
Posle tog virusa mu je krv mnogo oslabila, pre je bio super. Nadam se da ce se srediti, bas je bezveze kad nesto nije u redu.

(odgovor članu misicjh)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Prva bebina krvna slika
29.8.2012 12:21:36   
Anoniman
Različite laboratorije imaju različite referentne vrednosti, zato nije merodavno proveravati na internetu nego se gleda da li je u skladu sa ref. vredn. te lab.
Volumen krvi je gustina, ako se dobro sećam, mislim d aje čak u aktivnim debatama tema o pregustoj krvi, ako te zanima da pogledaš. I mislim da se za to samo redovno izvadi krv, kao za sve ostalo.

(odgovor članu Mama.Veki)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Prva bebina krvna slika
29.8.2012 13:16:46   
Ana RR
Mislim da je 110 donja granica za hemoglobin, tako je barem u lab Konzilijum (u državnim se i ne dobiju ref. vrednosti za bebe) tako da je 105 podnošljivo. Zašto ste vi tako rano vadili krv, prva krva slika se radi sa 6 meseci?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu misicjh)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Prva bebina krvna slika
29.8.2012 14:16:58   
misicjh
bila joj je bleda, pa nas poslala user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2012 1:23:54   
Anoniman
ksenija je danas vadila krv i isla kod hematologa na kontrolu. hemoglobin skocio za 4 nedelje sa 108 na 117, dr zadovoljan, rekao da pije sirup jos mesec dana pa da dodjemo ponovo.
jede kao provaljena od kada pije sirup!!!! user posted image

< Poruku je uredio Macaki -- 15.11.2012 1:24:33 >

(odgovor članu misicjh)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2012 10:31:51   
vonavoj
ipak ste dobili sirupuser posted image TIkin hemoglobin je poslednji put bio 107,kaze da je to ok..kao popila je 2 bocice,a nije,popila je jednu ipo,jer je bila bolesna pa joj nisam ni davalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2012 15:30:27   
Anoniman
propustila sam da napisem, tj. pisala sam ali na drugoj temi...
proslog meseca je hemoglobin bio 108, ali sam ja rekla dr da ona jaaako slabo jede i da ne mozemo da ispostujemo njegov savet o ishrani (dzigerica, junetina, spanac, blitva..), pa je rekao da ce zbog toga ipak ukljuciti gvozdje. a bas mesec dana pre toga je prestala da sisa i presla na ad.. eto, ja sam mislila da ce joj KS biti bolja jer je to mleko navodno obogaceno gvozdjem ali se ispostavilo da sam pogresila. uglavnom, za 4 nedelje se popeo na 117, dr je zadovoljan, ali je rekao da pije sirup jos mesec dana, pa da ponovo izvadimo krv. ja ne znam kako cu ako nam sledeceg meseca ukine sirup, jer ga K prosto obozava!!!!! stalno kuka da joj ga dam, da se ona pita pila bi ga po ceo dan. user posted image
ono sto mene najvise raduje je da je konacno pocela da maze sve iz tanjira! sad jede i ne bira mnogo, jaaako retko se desi da nece da jede, ako joj se nesto bas ne dopadne. a mozda ima i veze sa tim sto sam je prebacila sa nama za sto i pocela da joj dajem.. pa skoro sve sto i mi jedemo!!

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2012 16:57:24   
vonavoj
user posted image user posted image bitno je da rucka!
moja T je jela lepo i pre sirupa i evo sad bez njega..a mrzela je sirup..uvek je bio vise po njoj nego u ustimauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here