|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
15.11.2012 22:49:52   
Anoniman
koji sirup pijete? mi pijemo ferrum, bas je prijatnog ukusa. ja K dajem na spric, tako mi ga najbolje popije, ne prosipa se. mozes joj staviti u sok ako joj se ne dopada...

(odgovor članu vonavoj)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Prva bebina krvna slika
22.11.2012 13:56:14   
jance
prekjuce smo prvi put vadili krv, Ogi ima sada godinu i mesec dana. krv je vadjena iz vene, proveravan je i secer... juce smo bili u savetovalistu, doktorka je prezadovoljna krvnom slikom, nemam kod sebe celokupan izvestaj, samo sam zapamtila da je hemoglobin 126.... i da, secer je isto dobar....

ja sam jako zadovoljna... ovo mi dodje ko neka potvrda da svoje dete hranim kako treba i da sve sto radim, i to sto razmisljam o njegovoj ishrani, rasporedu obroka, raznovrsnosti i ostalom nije uzalud...

(ovde ne kazem da deca koja imaju problematicnu krvnu sliku imaju losu ili neraznovrsnu ishranu, naprotiv, ima nas raznih, nije sve u ishrani, toga sam si svesna)
ovo mi je vise da mogu da odahnem, daznam da idem u dobrom pravcu...
a i da natrljam na nos svekrvi, zaovi i ostalim pametnjakovicima koji smatraju da ga ne hranim kako treba i koliko treba...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Prva bebina krvna slika
22.11.2012 16:03:23   
cockic
jance ma jednostavno se zna da su samo dojena deca sklona anemiji nema veze sa hranom i ne moze se iz hrane toliko izvuci gvozdja moze ali treba da se puno pojede da bi imalo efekta.
znaci deca koja su koristila i ad imaju bolji hemoglobin nego dojena ili bi imala i dojena da je mama svih meseci pila vitamine koje isto i sadrze.

moj peki je na granici samo je dojen,a lena je na formuli i sikila je na pocetku,tako da je njoj bolja i dr cija su deca na ad ne vade ks pre prve god.a dojenoj jako rano sa 5-6 meseci.

da napomenemo da i za to ima genetike meni je mama malokrvna pa sam i ja na granici tako da ima tu vise faktora nije samo hrana user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Prva bebina krvna slika
22.11.2012 16:45:36   
jance
ponavljam: znam da to nemoze da ima skroz veze iskljucivo sa ishranom, samo je meni laknulo jer me je ishrana mucila , to je sve...
posto sada vec neko vreme pije kravlje a ne AD obogaceno gvozdejm, pre svega sam bila zabrinuta dali dobija dovoljno gvozda kroz ishranu.. na to mislim da mi je potvrdilo, da to radim dobro...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Prva bebina krvna slika
2.12.2012 11:50:43   
pandina
Da li je malo hemoglobin 110 za bebu od 6 meseci? Doktorka kaze da je to ok, mada se meni nesto cini da je to malo prema nekim referentnim vrednostima za bebe koje nalazim po netu.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Prva bebina krvna slika
2.12.2012 15:04:27   
cockic
pandina moj petar je za toliko ili malo vece gvozdje y tom yzrasty pio legofer ali ne gleda se samo hemoglobin nego i drygi parametri iz KS tako da ako je rekla da je dobro to je to user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Prva bebina krvna slika
3.12.2012 6:35:58   
cockic
mi nepsadamo y bebe ali nenadjoh drygy temy user posted image imamo dve godine i 7 meseci malo veca bebauser posted image
ovako petry je hemoglobin 127 eritriciti 5.08,MCV 73.7-82-92 treba,a MCH 25 a ide od 27-32.
mada njemy dr rece da je syper ali secam se tog MCV MCH njegova dr yvek komentarise i to zajedno sa hemoglobinom i hematokritom a on je 0.375-0.350-0.550.

da li neko zna user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Prva bebina krvna slika
3.12.2012 9:42:30   
pandina
Cockic, ja ti to nista ne znam, a bas bih volela da vidim neku tabelu sa referentnim vrednostima za bebe.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Prva bebina krvna slika
3.12.2012 10:00:29   
cockic
ma ja onako znam ali neke stavri sy povezane sa hemoglobinom dosta njih sve te parametre sto sam ja napisala sy vezani za hemoglobin pa me malo byni sto my je to nesto nize a hemoglobin dobar user posted image

leni nismo vadili nije nam trazila dr jer ona je samo sikila dva i po meseca od tad je na kombinaciji sika dohrana do 8 meseca sad AD.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Prva bebina krvna slika
24.1.2013 16:49:38   
Anoniman
bas me zanimalo odakle vade krv bebama i sad vidim da piset_e kako se vadi iz prstica (m su samo vadili iz pete kad se tek rodila zbog zutice). a ovde se mislim do 18 meseci uopste ne vadi krv ako bas nema neke potrebe. i to sad vidim na nekom forumu da vade iz vene user posted image

< Poruku je uredio ksena -- 24.1.2013 16:52:15 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 260
   RE: Prva bebina krvna slika
24.1.2013 20:27:56   
lesica
Kseno,maloj deci i bebama krv vade iz prstića,najčešće palca. Iz vene vade samo ako su u pitanju neke vanstandardne analize,barem sam ja do sad imala takvo iskustvo sa Lenkom.

< Poruku je uredio lesica RR -- 24.1.2013 20:29:32 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Prva bebina krvna slika
24.1.2013 20:46:36   
lesica
Cockic,evo jednog primera ref.vrednosti krvne slike dece od 3-7 godina koje sam našla,mada mislim da to treba posmarati kao validno samo ako se radi u laboratoriji u kojoj sam ovaj spisak našla. Ali bar okvirno user posted image

Eritrociti: 4,1 - 5,5
Hemoglobin: 120 - 140
Hematokrit: 0,36 - 0,44
Leukociti: 5,0 - 15,0
Trombociti: 290 - 510
MCV: 76 - 92
MCH: 24 - 30
MCHC: 320 - 360
Segmentirani (granulociti) %: 50 - 60
Limfociti %: 40 - 50
Monociti i Eozinofili %: 1,5 - 10,0



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Prva bebina krvna slika
25.1.2013 8:46:17   
Anoniman
ovde vade iz vene user posted image  na srecu, jos uvek nas nije poslao na vadjenje krvi.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Prva bebina krvna slika
18.2.2013 17:51:54   
Azra_
Pošto je mališa u zadne vreme nešto bolešljiv, uglavnom kuburimo sa grlom, reših da ga odvedem privatno da uradi ks. Rezultati i nisi sjajni.

Hemg: 99,8 (110-170)
Eritrociti: 3,91 (3,8-5,5)

Jede 2 puta nedeljno jaje, jenom teletinu, jednom junetinu, jednom ribu. Uz jaje uvek spanać, blitva... Ne zanm zašto ovakvi rezultati. :-(

Pošto sam ovo radila na svoju ruku, šta mislite, da li je alarmantno, da idemo kod dr? Mada, mislim da ću sačekati jedno mesec dana i odvesti ga kod dr. Ona nije ni tražila KS, a sad bi verovatno tražila da se ponovi u njihovoj lab.pa da ne maltretiramo dete.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Prva bebina krvna slika
18.2.2013 20:03:53   
cockic
azra bas je nisko i sa 110 je meni sin pio legofer neki dr salju kad je tako nize i narucno brojanje eritrocita i hemoglobina.mi nismo to radili odmah mu je prepisivan legofer to sam imala sa sinom on je dojen i sa 6 meseci je prvi put pio legofer,i on je koliko se secam i posle prvog rodjendana pio ali i kad se pije terapija traje 2-3 meseca da bi imalo efekta.

nije to nista strasno samo moj savet reci pedijatru sto pre user posted image

kad je dete cesto bolesljivo padaju crvena krvna zrnac.tako da mozes proveriti opet za nekih 10 dana ali i suvise je nisko da bi toliko moglo da skoci i da bude vece oko 105 opet je malo...ali kazem nije strasno ali bolje reci pedijatru on ce ti reci sta dalje....

meni je sinu bilo nisko ali njega spasise jaja jeo je 4 jaja nedeljeno ako ne i 5 ali ja kad pravim jaja ja pravim na oko i ako se savetuje kajgana ili tvrdje kuvano ali oni nece kuvana ni kajgane i za sad nije bilo problema.a i ja jedem samo na oko jaje ne volim kajgane tako da iz svog iskustva tako pravim i njima a i jaja su nam domaca sveki nam nabavlja....

a da tu se gledaju i drugi parametri neki sa onim oznakama na M i hematokrit...ne samo eritrociti i hemoglobin...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Prva bebina krvna slika
18.2.2013 23:06:57   
Azra_
Hvala ti Cockic. Znači svaki savet. videću kako je najbolje za njega... On je poslednjih mesec dana bio pod antibiotikom. Imao gnojnu anginu, primao peniciline, pa sirupi, pa opet natečeni krajnici. Nakon toga sirup i pre par dana smo radili, bris nosa i grla čist, tako da se valjda oporavio. I prva krvna slika sa 7 meseci mu nije bila sjajna, ali dr nije htela ništa da daje. Sačekaću 15ak dana, neka se oporavi od antibiotika kojih se nagutao, pa idemo kod dr, ako se ne predomislim.user posted image Iskreno, žao mi ga je...neka se malo rehabilituje od belih mantila. Dr nam nije ni dala da radimo krvnu sliku, dakle, da ja , samoinicijativno nisam otišla da uradimo, ne bismo ni znali...

< Poruku je uredio Azra_ -- 18.2.2013 23:13:20 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Prva bebina krvna slika
6.3.2013 13:44:10   
Azra_
Mame, hitno mi trebate! Kontrolisali smo kks. Malo se popravilo. Prošli put nismo radili trombocite, sad radimo prvi put posle 6.meseca. Trombociti su mu 700, a granica je 120-430! Nosimo rezultate sutra kod pedijatra. Možda da uradimo ručno prebrojavanje, da budemo sigurni? Uh, baš sam se zabrinula.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Prva bebina krvna slika
6.3.2013 14:08:05   
Modessty
Azra ja ti ne mogu mnogo pomoći, ali mi se čini da uvećani trombociti mogu da se jave kada je dete bilo bolesno. Broj trombocita može da se povećava pod dejstvom različitih stimulusa, infekcije, zapaljenska stanja... Ne mora da znači da je nešto strašno, s obzirom da je on često bolestan u poslednje vreme. Ali najbolje će vam reći vaš dr. Nadam se da će se javiti neko ko zna o čemu se tu tačno radi.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Prva bebina krvna slika
6.3.2013 16:51:44   
Azra_
Hvala ti M. Pedijatar koji je video rezultate, kućni prijatelj, rekao da to nije ništa za preteranu brigu. Kaže da je život trombocita 100 dana, a da aparati po lab.registruju i žive i one izumrele trombocite i da se taj slučaj dešava kod dece. Ona me malo smirila, ali orl digao uzbunu, po njemu to nije normalan rezultat, tj.traži da se dete ispita. Sutra idemo kod naše doktorke pa ćemo videti. Pretrnula sam od straha u trenutku kad mi dr napriča svašta. Ponekad baš nisu taktični. Šta god da je, to je, nema bežanja, ali ipak malo saosećanja ne bi bilo na odmet i ne prepadati roditelje na prvu loptu, nego objasniti to što je u tvojoj moći, pa dalje kako bude .

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Prva bebina krvna slika
7.3.2013 9:32:00   
Modessty
e zato tražiš još neko mišljenje, a na kraju uradite ponovo. Ne valja da odmah paničiš, jer onda ne razmišljaš logično. A taj dr nije baš morao odmah da digne paniku, nego da vam lepo objasni šta i kako dalje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Prva bebina krvna slika
7.3.2013 9:42:05   
cockic
trombociti su uvecani od virusne infekcije,to znam jer su leni bili preko 600.i dr je rekla da je od virusa.i tako je i bilo.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Prva bebina krvna slika
8.3.2013 0:06:58   
Azra_
Evo i nas. Mi smo slučajno tog dana sa rezultatima nabasali na doktora orl kod kog nismo imali nameru da odemo, ali kad naš nije bio tu, onda, rekoh, neka ga pogleda i ona diže uzbunu. Ponovili rezultate, ona se šokirala jer su vrednosti opet bile visoke. Kako nikog više nisam htela da slušam, jer ne znam kome da verujem, odem kod pedijatra, i tražim uput za hematologa. Navodno, to se zakazuje, ali kad iskukaš zeleni uput , sve ide u jednom danu. Hematolog odmah rekao da je to normalan rezultat za dete tog uzrasta. Čak, i kada je dete apsolutno zdravo broj trombocita kod neke dece je dosta povećan. Kaže da tolerišu i do 1000. Do 10.-12.godine se broj trombocita dovodi u normalu. Nema potrebe da radimo ponovu analize, bar što se trombocita tiče, s njihove strane, on je zdrav, krvna slika nije reprezentativna, ali je u granicama normale.

Žalosno je što postoje doktori, specijaliste, u ovom slučaju orl specijalista, koji bukvalno ne zna azbuku medicine, tj.referentne vrednosti krvne slike za dete u određenom uzrastu, a uz to su tako netaktični i nalupetaju šta im padne na pamet uu tom trenutku.

Kako je kasnije hematolog objasnio, tu i aparat dosta greši, ali i je tačan, povišen broj trombocita nije patološki slučaj u ovom uzrastu deteta. Kaže da je odrasla osoba sa tim brojem trombocita, bilo bi svakako potrebno obratiti pažnju.

Nadam se da će nekim mama ovaj post i objašnjenje, u budućnosti, biti od koristi.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Prva bebina krvna slika
9.3.2013 22:40:11   
Anoniman
sta znaci duplo povecan broj bazofila? user posted image

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 273
   RE: Prva bebina krvna slika
9.3.2013 23:33:54   
Azra_
Uf, ja ne znam. Čak ne znam za taj parametar...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Prva bebina krvna slika
11.3.2013 16:39:18   
mica0
kad se vadi prvi put i moze li ako je mamina krvna sliak losa da bude i bebina?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here