|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 18:34:04   
IvanaSK RR
U prvoj trudnoći sam se porodila na dan termina.
Sada mi je termin 05.06. po mom racunanju :), jos ni jedan lekar nije rekao a ja zaboravila da pitam. U početku je trudnoća po ultrazvuku bila nedelju dana manja, sada je kao dan naprednija od ciklusa.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 18:45:56   
isidora88
Meni je termin 10.02 pa pomeren na 08.02. Sa prvim sinom je bio 19.12, porodila sam se 18.12 ali indukocanim porodjajem zbog pritiska.
Sad se samo nasam da ne presisam terminuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 19:14:46   
Anck Su Nmaun
Uuu tu sam sa iskustvom, oba porodjaja prenela, prvi 10 a drugi 12 dana! E tada se upoznate sa pravom nervozom user posted image
Sada je termin 20 Maj... videcemo..al po iskustvu cisto sumnjam!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 19:28:56   
IvanaSK RR
Anck, onda smo tu negde ako opet preneses user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 20:29:51   
BubaBubica
Ja nisam pitala doktora sad ali po zadnjoj user posted image termin mi je 10. augusta.

Prvi put mi je termin bio 2. jun ali sam se porodila 27. maja, indukuvanim porođajem, mada sam na pregled došla 4 prstiju otvorena pa su me ostavili i porodili.
Drugi put termin 15 decembar, ali 30. novembra sam došla u istom stanju kao i u prvoj trudnoći, sa pravilnim kontrakcijama, pa su me ostavili i opet indukovali porođaj. Tako da sam rodila 1. decembra odmam iza ponoći user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 20:42:24   
emicaa
Meni je u prvoj trudnoći termin bio 02.11 a porodila se 6 dana kasnije,sad je 12.07 pa vidjećemo user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 20:59:23   
popkica bebic
Ja ipak ne razumem taj lekarski VTP. Oni apsolutno ne uvazavaju da im kazes da znas kad si zatrudnela. Sa V mi je termin bio 5.oktobar, a ja se porodila 23.oktobra. A ciklusi su mi bili na 45 dana i nemoguce je meni takvoj racunati kao zenama koje imaju cikluse na 28 dana. Sada mi je VTP 31.januar, ali mi je dr rekao da moze biti do 7.fbr.

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 21:08:07   
vocicana
Meni je racun 8.4 ali kao sto rece Popkica, ja znam kada je bilo...khm, khm, tako da bi trebao biti kasnije, a s obzirom da cemo cr, onda definitivno ostaje njihov termin, mozda I neki dan ranije. Videcemo.
Ja sam se zaglavila nesto u sestom mesecu, tako je sporo prolazio, videcemo kako ce se dalje odvijati sve. Od sutra ulazim u sedmi mesec, ali jako me davi svaki zalogaj koji u usta stavim, videcemo kako cu I sta cu. Bas sam se smirila od gusenja, set_am kao budala posle svakog obroka, sreca pa ih retko imam vise od dva.

< Poruku je uredio vocicana -- 7.1.2016 21:09:16 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
7.1.2016 21:32:21   
emicaa
Ja ni prvi ni drugi put pojma nemam kad sam ostala trudna tako da mi ostaje da slušam doktoricu user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2016 21:08:57   
MAMAMAJ
Ja sam prvi put imala dva termina, 6.11.i 8.11. Međutim, puknutog vodenjaka sam stigla u porodilište u zoru 21.10.i taj dan, predveče, uz indukciju se porodila.
Drugi put mi je termin bio 10.8. Dva dana pre toga mi je pukao vodenjak i 8.8.uveče je stigla beba.
Sada, treći put, termin mi je bio 5.1.,otišla na kontrolu na dan termina, otvorena 5 prsta, odmah indukcija, i treća beba stigla na dan termina. user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2016 21:26:23   
Mala Elena
Mamaj, koliko boli taj indukovani porodjaj ? I koliko traje indukcija ?

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2016 21:44:41   
IvanaSK RR
Kako mislis koliko traje indukcija?

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Verovatni termin porođaja (VTP)
14.1.2016 22:30:37   
BubaBubica
Ja sam imala oba indukovana porođaja. Kažu da boli više nego kad ide prirodno, no svakako se preživi. A dužina indukcije, ne razumem tačno šta si pisala, ako misliš dužina porođaja kako se priključi indukcija sve zavisi. Nekad iskape više boca indukcije nekad ni jednu celu. Indukcija inače ubrzava porođaj. Meni je prvi put od priključivanja indukcije do porođaja prošlo 1 sat i 10 min. ali bila je izgleda dobra doza jer me đavolski bolelo od samog priključivanja, a drugi put je prošlo sat i po ali je ipak manje bolelo.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 63
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here