|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.2.2013 11:10:39   
NoraBo
drage devojke, treba mi pomoć. muž i ja pokušavamo već dugo da zabebimo, u subotu sam saznala da je i druga inseminacija bezuspešno prošla, ali još nismo radili asa test. trebao bi mi vaš savet, gde da radimo antispermatozoidna tela. naime, u privatnim laboratorijama su mi rekli da se radi iz uzorka krvi nas oboje, i da se sperma ne daje, a kako sam čula u torlaku se radi i iz krvi oba partnera + muž daje uzorak sperme. nije mi jasno šta je puzdanije, i molim vas da mi pomognete gde da radimo. hvala vam unapred user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.2.2013 12:34:03   
Veca77
MAR metoda na Torlaku je mnogo pouzdanija i merodavnija. Mi smo prvo uradili ASA u priv. laboratoriji, bili negativni. A onda nam je urolog rekao da smo džabe plaćali i radili u priv. lab., i da treba da odemo na Torlak jer je jedinonjihov nalaz validan. I naravno, oboje smo bili pozitivni na ASA (ja iz krvi, a mm i iz sperme i iz krvi).
Davanje uzorka i vađenje krvi je svakog utorka, ali se mora unapred zakazati. Tel. 011 3976 674

Prođi malo po pređašnjim stranicama. Dosta je pisano o tome.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.2.2013 13:03:02   
NoraBo
Hvala Veco, već sam zakazala u Torlaku za 2 nedelje, kontala sam da je svakako merodavnije od privatnih klinika, a ti si mi sad potvrdila! Hvala puno, procunjaću po temi svakako...user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
4.2.2013 21:33:13   
Milena1984
Hvala puuuuno Veco !!!!!! Danas sam uzela rezultate briseva i imam pozitivnu mycoplasmu i ureaplasmu, tako da je mozda cak i to dovelo do aglutinacije....jer citala sam da su to glavni uzrocnici steriliteta...user posted image

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
5.2.2013 11:38:19   
Veca77
Milena, nisam sigurna koliko tvoja mikoplazma i ureaplazma mogu da izazovu aglutanaciju... U svakom slučaju, i ti i tvoj muž ćete morati da budete na terapiji iako verovatno samo ti imaš ove bakterije. Posetite ginekologa i on će vam oboma dati odgovarajuću terapiju. Ja sam bila pozitivna na ureaplazmu pre 3 godine i sećam se da smo oboje morali da budemo na terapiji... I posle nekoliko nedelja uspeli smo da je istrebimo i više je nikada nismo imali, a veruj mi da smo zbog priprema za VTO morali da vadimo briseve bukvalno na svakih nekoliko meseci...
Ali opet kažem, problem uopšte nije nerešiv. Što ti kažeš, možda upravo zbog ovih bakterija nisi mogla da ostaneš trudna. Nadam se da je to bio problem i da ćete posle terapije imati uspeha user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Milena1984)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
5.2.2013 11:40:06   
Veca77
NoraBo, javi nam rezultate ASA testa, ako se setiš user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.2.2013 10:04:26   
Maraj
Drage, samo da vam javim da sam zakazala ASA za 2 nedelje na Torlaku. Javljam sta smo uradili krajem meseca.

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
7.2.2013 13:20:59   
Veca77
Odlično! Srećno! user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
21.2.2013 9:08:14   
mina@
Drage moje, ja sam pre dve godine radila antisper.tela i dozvoljeno je bilo do 60 a ja imala 60,nesto...user posted image ... moja doktorka rekla nije to nista user posted image ...
medjutim, sada kada sam bila po potvrdu za VTO, ponela sam i te rezultate mom profesoru i onda je on rekao da je to uzrok mog steriliteta.... pa dodje mi onu moju doktorku da... user posted image .... da sam imala nekog normalnog dr dao bi mi neku terapiju i mozda bi se to sredilo, a sada moram da idem na vto.... i ko zna da li ce da uspe...user posted image ...

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
21.2.2013 12:36:13   
Snekile7
Meni nije bas najjasnije u vezi tih antitela, ni kod zene ni kod muskarca, citala sam o tome, ali vidim da ima razlicitih iskustava. Ono sto mene zanima, kada kod zene ima antitela, utice li to na vto? Kod muskaraca sam shvatila da ne utice. Sto se lecenja tice, moze li se to uopste izleciti? Kod mm u spermogramu ima stavka angulacija, nema aglutinacija, jel to, to, njemu je to ok?
Ja imam antitela malo povisena na tsh receptore ( stitna zlezda), znaci li da i ova antitela imam?
Posto se spremamo za vto, razmisljam ima li svrhe uopste da idemo na asa test?

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
22.2.2013 18:23:01   
razdragana
Snekile7 pa posto si vec iz beograda najbolje bi ti bilo da odradis i to kad se vec neplaca jel teze ti je kad neuspi vto pa posle da razmisljs sto to nisi uradili a tu bude problem a vec kazes da sa tim imas problema,jel meni nije uspela vto i citajuci razne forume dosla sam do zakljucka da sve te imunoloske analize treba odraditi jel i one igraju veliku ulogu na uspesnost vantelesne i za sledeci pokusaj cu od doktora traziti sve te analize da odradim jel jeftinije mi je da dam 300 evra jel sam tako procitala posto se neke placaju a neke ne nego baciti 4000 evra za vto i neuspe i sta posle dalje,posto su mi sada svi rezultati bili od hormona pa preko virusa ok. a vto nam nije uspela mora da ipak postoji neki problem moramo nesto i sami da preuzmemo jel na kraju to sve ide preko naseg dzepa i zivaca.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
22.2.2013 20:21:12   
Snekile7
Svakako sam mislila, zakazala sam, samo se nadam da ce mi ginekolog dati uput, mm je uzeo. Nego eto, imam nedoumicu u vezi toga. I ukoliko test pokaze da imamo antitela, sta dalje, kome se obracamo, svakako idemo na komisiju za vto, pokazujemo im rezultate, ili sta??? Cudi me da oni to svakako ne traze?

(odgovor članu razdragana)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
22.2.2013 20:44:39   
Nataša1
Snekile, ako ideš na Torlak da uradiš test na antispermatozoidna antitela, lekari koji rade na tom odeljenju sve će ti podrobno objasniti. Jako su ljubazni i hoće da pomognu. Ova antitela nemaju nikakve veze sa drugim vrstama antitela. AKo ih ti imaš, samo treba da apstiniraš mesec dana i iščistiće se. Ako ih im tvoj muž, dobiće terapiju, pronizon ili nešto slično.




(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.2.2013 1:14:28   
Snekile7
A ha, hvala ti. A do koga bi on trebalo da dobije terapiju, ako ih ima, posto mi smo samovoljno zakazali asa pa ako treba od urologa onda je to problem, jer je ona sujetna i reci ce ko nam uopste rekao da to radimo?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.2.2013 12:09:01   
Veca77
Urolog određuje i daje terapiju muškarcima kod kojih je povećan procenat ASA. Ne može to da radi lekar opte prakse, niti se u to nešto mnogo razume. Snekile, radi korak po korak. Nemoj odmah u startu da razmišljaš šta će biti ako bude.... ASA se ne javljaju često, tako da ih verovatno ni vi nemate.
Uostalom, pročitaj poslednjih nekoliko strana na ovoj temi, biće ti sve mnogo jasnije.

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
24.2.2013 13:31:54   
Maraj
Moj, ASA test se priblizio. Radim ga sledece nedelje. Al nesto sam malaksala. Sad sam izmerila T upravo je 37,1. Ne znam da l cu se razboleti, i ako se razbolim, da l ce biti validan test...user posted image

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
25.2.2013 13:45:17   
NoraBo
Drage devojke, samo da se prijavim da sutra idem na Torlak... U petak su mi rezultati pa vam se tada javljam... E bas bi volela da imamo ta atitela, pa da konačno utvrdimo uzorak, i da se lečimo... Ovako kad mi godinama svi govore sve je ok, deđe mi da poludim user posted image Čujemo se u petak user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
1.3.2013 19:36:06   
Maraj
Pozdrav drage,samo da vam javim da su stigli rezultati. ASA test je negativan i kod mm i kod mene. Kazu sve je uredu. Nemamo ni bakterija u sk. user posted image To je to. Izgleda da jednostavno nije htelo do sad. Nadam se da ce sad kad znamo da je asa ok.

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
2.3.2013 8:37:32   
Bebana17
Maraj, odlično, sad znate da nisu antispermat. tela problem, daj Bože da vam brzo pođe za rukom da uspete!
I mi smo radili ASA test na Torlaku pre par meseci, i sve je uredu, mi smo to u pripremi za vto uradili, da znamo da li i sa tim imamo problema. E, barem to nemamo. user posted image

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
2.3.2013 15:08:17   
Maraj
Bebana,i ja se nadam da ce nam sada uspeti da zabebimo,kada smo rastereceniji sto se ASE tice. Kazi mi da li mora da se radi ASA test pre VTO. Da li ima veze jedno s drugim tj. da li oni koji su pozitivni na ASA test akó odu na VTO da li to znaci da im nece uspeti? Pitam te zbog drugarice koja je imala 2neuspele a ni
su radili ASA.

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
5.3.2013 10:08:48   
mine
Maraj, kada se radi VTO tada asa test nema veze....neko ko radi vto ni ne treba da ga radi

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
6.3.2013 7:04:01   
Bebana17
Na Torlaku su nama rekli da je uvek dobro da se uradi pre vto, jer nije isto kada se radi ivf ili icsi metoda i da je to još jedan analiza više, ali bitna za postupak, da bi doktori doneli najbolju odluku za pacijenta, i da je glupost što lekari kažu da kada se radi vto ne treba da se uradi ovaj test. Podvlačim da doktori sa Torlaka smatraju ovaj test potrebnim pre vto da se uradi. Ali svako od nas donosi odluke koje smatra najboljim za sebe. Meni nije bio problem da odem i platim ovo, jer smatram da je bitno znati da li se kod njega ili kod mene razvijaju antitela (da li smo "alergični" jedno na drugo user posted image )

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
6.3.2013 7:08:42   
Bebana17
Maraj, to ne znači da im neće uspeti vto, nego je bitno to znati radi odabira samog postupka vantelesne (ivf ili icsi, i lekari sa Torlaka preporučuju icsi) i možda daljih kontrola, da ne bi došlo do spontanog (više se ne sećam šta su tačno pričali za to dalje), ali u svakom slučaju su rekli da je bitno znati pre vantelesne rezultate testa i da obavezno nosimo rezultate testa doktorima koji budu radili vantelesnu.
A tvoja drugarica možda ima neki drugi problem koji uzrokuje neuspele vantelesne, može ih biti gomilu, a može biti i da samo nije došlo to "pravo" vreme za te stvari... Niko sa sigurnošću ne može tvrditi zašto nekom nije uspela vantelesna. Moja najbolja drugarica ih je imala šest neuspelih, duša me boli zbog nje, prosto neće, pa neće...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
11.3.2013 8:12:07   
Maraj
Bebana, hvala na odgovoru. To sam i ja mislila. Nama su na Torlaku rekli da je dobro uraditi asa test jer kazu da i ako dodje do trudnoce a postoje antitela moze doci do spontanog. Ja sam zato razumela da i oni koji idu na vto treba da odrade ovaj test. Probala sam da kazem to mojoj prijateljici, al imam utisak da se ljuti. Ona slepo veruje lekarima i kaze da bi je oni uputili da odradi da treba...user posted image Onaj osecaj kad kazes nesto iz najbolje namere a ispadne da je bolje da si cutao...

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.3.2013 8:43:15   
nata11
Maraj znam da u Spebu rade pre VTO.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here