|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
14.10.2012 14:15:47   
Snekile7
Hvala vam devojke, razmisljam i sama da li da radimo to, urolog ni ginekolog nas nisu uputili,l problem je ko mm., 17 miliona i urolog preporucila iui, ne znam dal je to bitno za iui????!!!!

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.10.2012 15:48:40   
zeljazeljena
Jedno obavestenje moj muz je jutros zvao Torlak da pita za zakazivanje za antispermatozoidna antitela i rekli su mu da ne moze na uput vec da za nas dvoje kosta 2520 din. Molim vas za objasnjenje ko je radio na uput i kada ili su to neke stare informacije ili se promenilo? I ko daje uput i da li jedan vazi za oboje?

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
16.10.2012 15:56:45   
Suncoket
Jutros smo suprug i ja bili na Torlaku,oboje smo uzeli uput od lekara opste prakse tako da nismo nista placali.

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2012 11:19:31   
zeljazeljena
Hvala puno, zvacemo ponovo, ja ne razumem zasto su rekli da ne moze na uput vec se placa,u soku sam?Ne znam koji je broj tacno zvao, sa sajta imali smo 2 3976 551 i 3973481. Molim te napisi koji si ti broj zvala? Da li lekar opste prakse moga muza moze da da uput za oboje ili svako kod svog? Ja ne moram od ginekologa da uzimam uput? (lakse mi je od lekara opste prakse ali se plasim da nece dati vec ce me terati kod ginekologa).

(odgovor članu Suncoket)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2012 12:01:19   
Suncoket
Broj telefona je 397-66-74.
Mi smo test radili i prosle i ove godine,procedura je ista.Urolog napise u svom izvestaju da treba uraditi test na antispermatozoidna antitela,sa tim izvestajem svako ide kod svog doktora opste prakse po uput.Prosle godine sam isla kod ginekologa po uput ali mi je rekao da ne moze on da mi da nego doktor opste prakse.Nemoj se stresirati oko toga,uput ti moraju dati ako imas izvestaj na kome pise da je potrebno uraditi taj test,ako budes imala problema obrati se zastitniku za prava pacijenata.Poslednji put mi je doktorka pravila problem (u medjuvremenu sam promenila dom zdravlja,samim tim i doktorku) jer nije cula za taj test i nije znala da oboje moramo da ga radimo (pitala me je kako meni urolog moze da kaze da radim taj test,jel mene leci urolog,jel znam ja koliko to kosta,testovi na Torlaku su skupi i takouser posted image ) ali sam joj lepo objasnila i dobila uput.
Jos jedna stvar,prosli put je suprug davao tamo uzorak,wc je mali i prljav,ispred cekaju ostali da daju uzorak,nije bas prijatno.Ove godine smo uzorak doneli od kuce,moze i tako.U svakom slucaju pozovi ih,jako su ljubazni,pitaj ih sve sto te zanima,lepo ce ti objasniti.
Srecno user posted image

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2012 13:05:28   
zeljazeljena
Suncokret, ogromno ti hvala, zvala sam ih, rekli su da moze na uput, neverovatno, a juce su mom muzu rekli da ne moze. Mi nismo isli kod urologa, samo je na spermogramu koji smo dobili posle IUI u Visegradskoj pisalo Aglutenacija 2 (a ima od 0-4, mm je bilo zaokruzeno 2), nemam pojma da li je to broj 2 ili sta. Progresivno pokretni 15%, pokretni 25%, pokretni u mestu 20%, nepokretni 40%, morfologija normalno 35%, Leukociti 2, nalaz AT (sta god to bilo, ja nesto mislim da je to astenospermia-slaba pokretljivost) i komentar da apsinencija ne treba da bude veca 0d 3-5 dana, a nama je tada bila 21 dan (nismo znali). Pa sam ja sama citajuci po internetu nasla da bi mozda trebalo da uradimo taj ASA test, niko nam nije rekao, i mislila sam da na osnovu ovog spermograma lekar opste prakse hoce da da uput za taj test. A inace u drugoj laboratoriji je bila normospermia (u Narodnom frontu), ali kod njih na izvestaju uopste nema stavka aglutenacija.Sad smo prvi put radili IUI i cekamo rezultat, iako se nadam, mislila sam da budemo spremni eventualno sa jos nekim malazom za slucaj da ne uspe sada.

(odgovor članu Suncoket)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
17.10.2012 15:51:33   
Suncoket
Nema na cemu,tu smo da pomognemo ako znamo user posted image .Cituckam dugo ovaj forum,zaista puno korisnih stvari sam saznala tacnije ne bih ni znala sa kojim analizama da krenem da nije bilo foruma.
U svakom slucaju idite kod doktora opste prakse sa svim tim analizama i trazite uput za Torlak,valjda nece praviti problem.
Ne razumem se bas nesto ali pretpostavljam da je taj spermogram bio los zbog tako duge apstinencije.
Nama je dijagnoza normospermia i nema algutinacija pa je ipak ASA test bio pozitivan,izgubili smo godinu dana jer je doktorka (kod nje smo isli privatno a sve nalaze smo radili drzavno) smatrala da to nije validan nalaz,kaze potpuno je bespotreban,ipak smo odlucili da ga ponovimo,juce sno malo popricali sa doktorom na Torlaku i rekao je da je suprug trebao da pije lekove i tako pokusa da se oslobodi tih antitela,to bi bilo samo privreno jer se antitela vracaju.Ako ne uspe tako onda inseminacije pa vto.
Nadam se da ce inseminacija uspeti user posted image .

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
18.10.2012 10:50:26   
zeljazeljena
Suncoket - Ja sam jucetakodje razgovarala sa drugom koji je ginekolog i njegovo je misljenje da ne radimo taj ASA test , da nam ne treba i da nicemu ne sluzi. A ponovicemo spermogram. Mi svejedno idemo mozda na jos jednu inseminaciju (mada se ja iskreno nadam da smo sada uspeli) pa na vto, ne zelim da cekam, imam skoro 36 godina. Zasto kazes da ste izgubili godinu dana? Koliko imas godina? Sto ne probate inseminaciju?

(odgovor članu Suncoket)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
18.10.2012 13:26:47   
Suncoket
Ocigledno su razlicita misljenja sto se tice ASA testa.Imunolog na Torlaku nam je rekao da do trudnoce ne moze doci ako su prisutna antitela a opet urolog se ne slaze,potrazicemo misljenje jos jednog urologa.
Inseminacija nam je svakako u planu,prvo HSG,pa inseminacija.Imam 30 godinauser posted image ,dve godine radimo na bebi.

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.10.2012 14:50:50   
zeljazeljena
Suncoket, molim te napisi ovde na forumu ono sto ce vam reci drugi urolog. Neverovatno, izgleda da svako ima svoju pricu od lekara ili se ona razlikuje od specijalnosti lekara. Koliko sam ja kao laik mogla da zakljucim, puno urologa od onih sto se spominju na forumu nije bilo za to da se uopste lece antismermatozoidna antitela.

(odgovor članu Suncoket)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.10.2012 15:02:50   
Nataša1
Prema iskustvima žena koje su pisale u ovoj temi, sa većim procentom ASA ne može da se zatrudni prirodno. Sve žene čiji partneri imaju ASA zatrudnele su ili posle njihove terapije pronozonom, ili su radile IUI ili VTO.

(odgovor članu zeljazeljena)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
19.10.2012 16:02:22   
Suncoket
Isla sam po rezultate:kod supruga 60% vezanih spermatozoida u spermi kod mene nisu nadjena antitela.
Prosle godine suprug je imao 70% i u spermi i u krvi a ja 70%.
Nama je imunolog pre neki dan rekao isto ovo sto je i Natasa napisala,prosli urolog (Dr Vinka Vukotic) je rekla da je ovaj test koji se radi na Torlaku glupost i da je vecina muskaraca pozitivna kad ga radi na Torlaku i da smatra da treba da ga radimo da bi nam rekla gde da ga odradimo ali da nema potrebe i na tome se zavrsilo fokusirali smo se na mene i nismo vise ni islli kod Vinke jer je kao sve ok kod supruga.Sada cemo pokusati da dodjemo do dr Bojanica,na Klinickom kazu da nema mesta do Nove godine tako da cemo morati privatno,videcemo sta ce on reci.
Nadam se da nije problem sto sam pisala imena lekara,ako nije dozvoljeno neka moderatori izbrisu.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.10.2012 14:51:54   
Snekile7
Mom mm nije opsti lekar hteo da da uput za Torlak, kaze ne moze dok ginekolog ili urolog ne napisu da je potrebno to da se radi. Kakv je slucaj kod vas?

(odgovor članu Suncoket)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.10.2012 15:08:08   
Snekile7
Moze li neka od onih stavki u spermogramu na neki nacin ukazati na to da mozda postoje antitela???
I krvna slika obicna?

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
23.10.2012 17:53:56   
babby
sneki ako u spermogramu postoji pozitivna aglutinacija to ukazuje na prisustvo antitela

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
25.10.2012 11:31:48   
Snekile7
Gledala sam spermogram, nema aglutinacija uopste kao opcija, vec neka slicna rec ali vezano za rep i referntna vrednost manje od...., pa neka brojka. Jel to, to???

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
25.10.2012 12:11:55   
babby
Sneki bas cu da pogledam kad odem kuci i javljm kako pise

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
25.10.2012 23:35:03   
Nataša1

IZVORNA PORUKA: babby

sneki ako u spermogramu postoji pozitivna aglutinacija to ukazuje na prisustvo antitela


Nije ovo baš uvek slučaj. Čak, obrnuto, često nema baš nikakve aglutinacije, a postoji dosta antitela. Nema baš uvek veze jedno s drugim.

(odgovor članu babby)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
26.10.2012 18:58:36   
babby
kod nas je bilo

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
26.11.2012 14:21:57   
Logic
Pozdrav svima,

supruga i ja već 2 godine radimo na bebcu. Ginekolog nam je preporučio da supruga uradi ASA. Naravno rezultat je bio 24 a gornja granica je 20.
S obzirom na to da ima i PCOS ginekolog joj je preporučio Diana35 3 meseca(uporedo pije i Peruvijansku Maku, tablete),a u međuvremenu je urađen HSG (hvala Bogu, bio je i više nego uredan).

Vodeći se nekom logikom, da većina parova koji dugo nisu imali dece i iz nekog razloga su bili odvojeni više dana, da nakon tog vremena ona zatrudni, predložim da imamo odnos sa zaštitom i da sam intuitivno siguran da će se ASA povući.

Uradili smo ponovo ASA test i rezultat je bio 19, što je ispod gornje granice. Danas idemo na UZ pregled, da vidimo da li su se jajnici malo sredili.
Ako jesu, predložićemo Inseminaciju, pošto trenutno nema ASA barijere.

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
26.11.2012 14:25:47   
Ana RR
Logic, a zašto je dr tražio samo od supruge asa test? Uvek to rade oba partnera.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Logic)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
29.11.2012 11:36:15   
Logic
Kako sam ukapirao, kada smo mu rekli da nakon odnosa ona oseca nepodnosljivo pecenje, rekao je da je najverovatnije alergicna na spermatozoide i da bi trebalo da uradi ASA test. I naravno, bio je u pravu.

Kaže da ASA mogu da postoje u krvi i u materici. Ako imaš u krvi, onda imaš i u materici, a ako imaš u materici ne mora da znači da imas i u krvi.

Kada je video rezultate, odmah je rekao VTO.

Ali posto su se sada povukli, koliko toliko (malo ispod gornje granice), on se zapanjio. Mi smo predložili inseminaciju i prihvatio je iste sekunde.

< Poruku je uredio Logic -- 29.11.2012 11:37:18 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
29.11.2012 11:47:44   
mine
Pa to je cista glupost da zbog njenih pozitivnih ASA VTO bude resenje. To se uspesno resava, jako lako kod zena. U pitanju je samo apstinencija dok je kod muskaraca malo teze, ali svakako potrazite drugo misljene. Deluje mi nestrucan dr.
Srecno
IZVORNA PORUKA: Logic

Kako sam ukapirao, kada smo mu rekli da nakon odnosa ona oseca nepodnosljivo pecenje, rekao je da je najverovatnije alergicna na spermatozoide i da bi trebalo da uradi ASA test. I naravno, bio je u pravu.

Kaže da ASA mogu da postoje u krvi i u materici. Ako imaš u krvi, onda imaš i u materici, a ako imaš u materici ne mora da znači da imas i u krvi.

Kada je video rezultate, odmah je rekao VTO.

Ali posto su se sada povukli, koliko toliko (malo ispod gornje granice), on se zapanjio. Mi smo predložili inseminaciju i prihvatio je iste sekunde.


(odgovor članu Logic)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
29.11.2012 12:34:26   
Ana RR
Pa to je još jedan razlog sa se ASA uradi kod oba partnera. Mislim, nemoj me shvatiti pogrešno, ali ako postoji neki problem onda se moraju oboje prekontrolisati. Da li si ti radio neke preglede, spermogram, spermokulturu, bilo šta?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Test na antispermatozoidna antitela
29.11.2012 13:30:49   
Logic
@mine doktor je vrlo strucan, i resio je na stotine steriliteta. To kažem zato što je i on dobio decu VTO-om, samo što je on imao problem sa ASA i njegova supruga je pobacila 2 puta pre VTO-a (ali ne znam kakve veze ima ASA sa pobačajem). Jednostavno nije hteo da rizikuje, ali mi smo ga zamolili da nam uradi inseminaciju na našu odgovornost.

Hvala mine, otići ćemo još kod nekog za svaki slučaj.

@Ana jesam, uradio sam briseve, 3 puta spermogram, spermokulturu, ASA iz krvi (na svoju ruku). Sve je bilo idealno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here