|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
11.3.2013 17:01:41   
vikiii
Mi smo danas vadili krv i moram da se pohvalim da mamin junak nije pustio ni glasa!user posted image

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Prva bebina krvna slika
11.3.2013 18:14:45   
mica0
user posted image

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Prva bebina krvna slika
11.3.2013 23:41:31   
Azra_
Viiki, ne bih da te plašim, ali svi oni su u tom uzrastu prilično nesvesni i nemaju strah...kako rastu, tako se sve više boje raznih stvari u okolini, razvija se mehanizam za preživljavanje koji bez straha ne bi funkcionisao. Možda tvoj dasa ostane momčina, ali iskustva sa svom decom iz okruženja kažu da su negde do godinu dana ok za saradnju tog tipa, mada, i posle nije strašno. Malo plaču, otimaju se i gotovo...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 17:15:10   
Zemunka85
Da l i su granice za normalnu KS bebe iste kao za odrasle? Sada sam dobila rez i par stvari se ne poklapa, a ziva nisam do sutra dok ne odnesem.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 17:20:29   
pandina
Nista ne brini, granice nisu iste kao za odrasle.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 17:43:10   
Zemunka85
... a povecani leukociiti mogu biti od zubica? Tako?

A povecani trombociti???!?!?!

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 17:50:43   
nink
Koliko su povecani Lekociti Zemunka?Gledas te referentne vrednosti koje su napisane unesu oni datum rodjenja...Koliko ja znam ne moze od zuba....

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 17:59:31   
Anoniman
leukociti kod male dece su valjda dozvoljeni do 15, kako rastu, tako se i granica smanjuje, tj. broj leukocita treba da je sve manji?

(odgovor članu nink)
  Direktna veza do poruke: 283
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 21:29:00   
Zemunka85

IZVORNA PORUKA: Leana

evo:
IZVORNA PORUKA: Vika

Referentne vrednosti za KKS za decu staru do 1 godine

Leukociti: 6,0-17,5
Eritrociti:  3,6-5,2
Hemoglobin: 105-135
Hematokrit: 0,34-0,44
MCV: 70-86
MCH: 23-31
MCHC: 280-320
Trombociti: 360-670

Segmentirani: 25,0-60,0
Limfociti: 25,0-50,0
Monociti: 1,0-6,0
Eozinofili: 1,5-5,0
Bazofili: 0,0-1,0

Izvor: Zavod za laboratorijsku dijagnostiku "Konzilijum", Beograd

Naravno, tumačenje je isključivo u nadležnosti doktora



Je l ovo tacno?
Ako je tako, onda je mojoj ceri sve OK.
A ako se poredi sa referentnim vrednostima odraslih tj onih koje smo dobili na papiru, povecani su leukociti i trombociti.
Le su 13,5. Trombociti 503. Na papiru koji sam dobila su ref vrednosti za prvo 4-10, za drugo do 450 :(.
Igrom slucaja sam bila kod nutricioniste malopre, nista pametno mi nije rekla ... sutra cu kod DR, a do tad ... @!$!$~@#!@@~ ...

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 22:04:51   
Sanchy
Tacno je,trebali su da ti daju ref.vrednosti za dete tvog uzrasta..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 22:23:00   
Zemunka85
Hvala Sancy, bas si drug user posted image .
Verovatno bi mi to Pedijatar sutra rekao, zato on i postoji.

Evo sta sam nasla

user posted image

Nisu mene tooooliko uplasili ovi leukociti, limfociti i granulociti (koji nisu OK) (sa eritrocitima je sve OK :D), koliko trombociti.
Ziva nisam bila dok nisam ovo nasla. Mislim, susta suprotnost je da li je gornja granica 450, ili 670. Nadam se da je tacno ov.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 19.3.2013 22:27:43 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 22:34:58   
Moiraina
Zemunko sugrađanko user posted image samo da ti potvrdim da je ova tabela sa referentnim vrednostima što si našla OK, pogledala sam naš nalaz iz jedne privatne laboratorije i date su identične referentne vrednosti. Eto. user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Prva bebina krvna slika
19.3.2013 22:36:40   
Zemunka85
Mozda je ista privatna laboratorija :D

Hvala u svakom slucaju :D

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Prva bebina krvna slika
20.3.2013 16:30:33   
Zemunka85
E ovako. Ja sam bila jutros kod pedijatra. Moja saznanja su sledeca :D: upravo ono sto sam i gore izguglala - referentne vrednosti za bebe i odrasle nisu iste. Krva slika moje devojcice je odlicna. DR je iskomentarisala "Kod beba je dozvoljeno do 15000 leukocita, a ne kao kod odraslih do 10000. Tako da je vasih 13500 sasvim u redu. Bolje sto su limfociti veci (ili manji, ne secam se, nije ni bitno, kada je ok :D) od leukocita (cini mi se :D), jer da je obrnuto, to bi bio znak neke infekcije. Eritrociti i Hemoglobin su u redu i za osraslog, a kamoli za bebu, a trombociti su takodje kod beba poviseni. Dozvoljeno je do 650, a ne 440 kao kod odraslih, tako da je 503 sasvim u redu. Sta vise, i treba da budu vece vrednosti, jer da su manje, nikako ne bi valjalo". Smirila me skroz. Eto.
Ja sam juce zvala dve drugarice koje su se porodile kada i ja, ali one nista nisu znale sem da im je DR rekla sa su KS njihovih malisana OK, jer su rezultate preuzele DR a ne one. A eto, ja sam nase sama pokupila i bzv se nervirala. Tako da znate. Sigurno ce jos neko napraviti gresku kao ja, pa neka nauci na mojoj ;).

Usput, moju zabrinutost je podgrejao glupi nutricionista. Juce sa KS odem do nje (takvo je pravilo) da nam napravi plan ishrane. Jos je ONA trazila da dodjemo POSLE vadjenja krvi, tj sa krvnom slikom. Nepodidaranja oko LE je protumacija kao "Neku upalu i pad imuniteta", a ovo sa trombocitima, pitala je "Da li neko u porodici ima problema sa trombovima". Braaaaaaaaaaate .. a uspout se pohvalila da u DZ radi 35god. Pa majku mu .. zar samo ne zna da referentne vrednosti nisu iste, nemora da zna koliko su koje za koji uzrast, ali bar da kaze "Mozda je do toga". Svasta ... a i knjgu je napisala. I sta sad? Da pratim njene savete za ishranu?

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 20.3.2013 16:39:01 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Prva bebina krvna slika
16.7.2013 14:01:02   
Janncica
Vadili smo krv danas S. Poviseno je LYM do 60 je a njemu je 74,8 a GRA treba da bude od 40 do 50,a njemu 18,9... user posted image tamo mi nisu nista rekli u lab...a sutra idemo kod nase da nosimo rezultate.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Prva bebina krvna slika
26.9.2013 20:42:54   
Rosita
Malopre smo izvadili krv i sad mi stigli rezultati. Hemoglobin je 115. Da li znate sta znaci povisen mchc, nama je 345, dozvoljenn 280-320?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:18:22   
Torbica
Rosita,
Hemoglobin 115, po nekim laboratorijama je referenca od 120 a po nekima od 110, vi ste svakako tu negde na donjoj granici. Meni je David imao toliko i nismo dobili terapiju, samo sam mu pojacala unos gvozdja hranom.
E ovaj MCHC je izvedeni parametar i izracunava se iz hemoglobina i broja eritrocita a znaci srednju koncentraciju hemoglobina u eritrocitu. To je vazno kada postoji anemija da se klasifikuje na kojoj stepenici je problem, da li je relativna, apsolutna, i utice na odabir terapije. S obzirom da je povecan, to bi znacilo da bebac ima dobru crvenu lozu tj broj eritrocita. Kad je patologija u pitanju ponekad ukazuje na dehidrataciju, ali to ide sa drugim losim nalazima. Opet, u nekim laboratorijama su reference i na 350, sve je to tu negde - donja/gornja granica, mislim da nemas razloga za brigu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:25:15   
Rosita
E hvala ti puno! Ovi su meni napisali donju granicu hemoglobina 105, ali sto kazes, to je to, manje vise, on je dojena beba. Pretpostavila sam da nije nešto strašno, ali reko" da pitam, u ponedeljak idemo kod dr.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:28:53   
Torbica
Ma nista, zato smo tu. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:29:40   
milicicak
Nama stigli rezultati. Sve je u granicama osim eozinofila koji su snizeni 0,5 sto je cudno obzirom na alergiju i CRP-a koji je 6,1 (gornja granica 5). Da li je u pitanju bakterijska infekcija ili je moguce da je zbog zuba? Popodne idemo kod dr, ali kad je Torbica vec tu, zamolila bih je za komentar :) hvala puno unapred :)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:34:15   
Misha i Ljisha
milicicak ja se ne razumem ali nama je dr rekla da je bakterijska infekcija u pitanju samo ako je crp jako visok, tako da je mozda viroza kao i kod moje.

Torbice sta bi mi bez tebeuser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:37:17   
bea83
I u našoj labaratoriji je donja granica hemoglobina 105 a gornja 130user posted image  Viktor ima 127-28 i dr mi reče da je to odlično

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:38:42   
Torbica
Milicicak, eozinofili se uvek povezuju sa alergijskim reakcijama i parazitozama, naravno kad su poviseni sto kod vas nije slucaj.
Nemaju oni veze sa bakterijskom infekcijom. Kad je bakterijska onda su u leukocitima poviseni neutrofilni granulociti, naravno onda je i ukupan broj leukocita povecan.
Ako je sve ostalo uredno, to nije nikakav poseban dijagnosticki znak, smanjen broj eozinofila. Uz CRP treba da bude povecana sedimentacija da bi zaista bilo reci o upalnom procesu. A da li je od zuba ili je beban na nesto drugo odreagovao, moguce je. Ni ovo nije niakakv razlog za brigu. Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:47:50   
Torbica
Ljisho, idi, ma neka druga zenica bi odgovorila, ko pre vidi taj pise. Ali u pravu si, CRP plus sedimentacija plus neutrofili ako je bakterijska ili limfociti ako je virusna.. Jedan izolovan parametar cesto ne znaci mnogo, pogotovo ako je tu negde na donjoj/gornjoj granici.
Bea, tvoj momak se lepo hrani, bravo za ekstra hemoglobin! user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Prva bebina krvna slika
27.9.2013 11:48:48   
Torbica
I ljisho, zaboravih i ja, i za tebe user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here