|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 15:55:06   
oliveradj
Da li se u Vašoj kući puši kada je beba u blizini, ja nisam pušač ni mm prestali smo odavno, ali svekar jako puno puši i od novembra ne može napolje pa puši u kući i kad je dete sa njima. To me izluđuje neznam kako na fin način da mu objasnim da je to štetno za malo dete. Da li podržavate tako nešto?


_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 16:00:18   
Anoniman
i moj mm i ja smo pusaci i to strastveni, pa i ako imamo jako veliki stan ne pusimo u stanu uopste, nego na terasi bilo da je +40 ili -20, jednostavno ne dozvoljavamo da se pusi u stanu, i ko god dodje to postuje.

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 16:09:06   
Jacaca
Ja sam pusac ali ne pusim tamo gde ima male dece, to mi je ruzno jer nista nije lepse od mirisa malog deteta. Kada budem imala bebu, (posto mi je cerka velika i pusac je pa nju ne racunam) dozvolicu da se pusi samo u jednoj dnevnoj sobi, gde mi dete nece boraviti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 16:54:31   
eugenija
Pričica nam dolazi iz Banjaluke, desilo se drugaričinoj kumi:

Sedi devojka, doji bebu, na vratima muž otvara pedijatru, pedijatar ulazi, nailazi na scenu - DEVOJKA DRŽI BEBU I DOJI, U DRUGOJ RUCI JOJ CIGARA.. Čovek se zgrozi, zatim uskliknu: "Ženo draga pa ne možeš dojiti i pušiti!!!"
Kaže ona: " U pravu ste, prestaću . .... dojiti!"user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 16:57:57   
Sneža
Oh,crnjaka,ja sam pušač ali je stvarno STRAŠNO pušiti u prisustvu bebe.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 17:36:55   
Lu
Ja sam bivši pušač a mm nije nikada pušio,nisam dozvoljavala pušenje u kući kad se mali rodio ali od nedavno (pošto većina familije pušiuser posted image )kažem ukoliko želite pušiti ja ću otvoriti prozor jer nepodnosim dim ,ponekad kad je hladno smrznu se poslije jedne cigarete i više im nepadne napametuser posted image
Najviše mrzim kad mi krenu pametovati pa neće vam ništa biti od nekoliko cigareta nek se dijete navikava,zašto ga držite pod staklenim zvonomuser posted image
Haloo,na što da se navikava,otrovuser posted image
A uostalom i meni smetaju cigarete užasno gušim se,razumjeće me svi bivši pušačiuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 17:46:12   
kumara
user posted image user posted image user posted image Izvini lu, ali cim sam videla ovu temu, samo sam cekala tebe da se oglasis! user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 17:48:03   
Lu
Mislila sam se...ali nisam mogla da odolimuser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 17:50:51   
kumara
Znala sam da neces!!! user posted image user posted image user posted image

Sve u svemu, upravu si!!!! Ja izbegavam da pusim kod bas bas male dece. Nekad se desi da pusim, ali samo ako i njihovi roditelji puse.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
23.2.2009 17:59:37   
stella
Na pocetku nismo nikom dali da pusi,a sada jedno po jedno ako ima vise pusaca a mi sirom otvorimo prozor,pa vecina odustane user posted image user posted image user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
24.2.2009 15:21:31   
Maya21
MM i ja smo nepusaci a i vecina drustva takodje. Tako da kod nas nema pusenja u stanu. Ako je nekome ko nam dodje a pusac je i bas mu je frka, izadje na terasu, sta da se radi. Vaznije mi je da mi mirise u stanu i da mi dete udise koliko toliko cist zrak ( koji je i inace prepun kojecega, ne treba na to jos dodavati i duvanski dim ) nego da se neko toboz naljuti... Uostalom svi su do sad vec navikli da nema pusenja user posted image pa cak i moj tata koji ne moze 10 min bez cigarete...

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
24.2.2009 22:07:08   
maša
Kod nas pušači imaju pepeljaru na terasama pa ko voli...MM je pušač, ali je i sam počeo izlaziti da zapali kad se Maša rodila.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
24.2.2009 22:48:53   
Jeca*
Kod mene ko god dodje sam izlazi na terasu. Samo pita može li terasu i traži pepeljaru. Niko nikada nije pokazao nameru da zapali cigaretu unutra (iako sam ja do trudnoće bila strastveni pušač). Izgleda da imam vrlo vaspitane prijatelje i rodbinu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
24.2.2009 22:54:00   
NadaR
Mm i ja ne pusimo pa su nam to gosti i ranije postovali a sad pogotovo kad je tu i bebac...user posted image
Bas mi je fuj da neko pusi pored male bebice,pa moze izdrzati sat vremena bez cigarete!!!

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
24.2.2009 22:56:52   
kumara

IZVORNA PORUKA: Jeca RR
Izgleda da imam vrlo vaspitane prijatelje i rodbinu user posted image user posted image user posted image


user posted image
user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
20.8.2009 22:46:44   
dunja RR
ja sam prestala da pusim kada sme krenuli da radimo nauser posted image ...ali ne volim kada vidim cigaru u blizini deteta....bezobzira sto sam i ja nekada bila pusac...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
20.8.2009 23:15:55   
anitamo
kod nas se ne puši u stanu.pošto smo ja i muž nepušači onda nedam nikome da mi zapali.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
21.8.2009 1:30:31   
Anoniman
Koliko god da sam strastven pusac, kao i mm, ne dozvoljavam da se pusi u mom stanu, osim u dnevnoj sobi kad mi dete nije tu. I nikada ne vodim dete kod nekoga kod koga se pusi u stanu, jednostavno, prestali su ljudi i da se ljute na mene, ne mogu da dozvolim da mi dete sedi u magli, a ne mogu ni da trazim od nekoga da ne pusi u svojoj rodjenoj kuci.

(odgovor članu anitamo)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
21.8.2009 13:56:58   
Verus
Ovo nikako!  Nema sanse da bih dala nekome da pusi oko deteta, ne samo bebe. 2nd hand smoke je dokazan da je stetan koliko i samo pusenje.....kod nas stvarno niko ne pusi, ni nas dvoje, ni moji ni njegovi...a ako neko ko dodje pusi, eno mu balkon pa nek izvoli!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 11:53:46   
ivaMark
Da napisem svoju muku....
beba dolazi za tri nedelje i za vikend je krecena cela kuca... bivsi sam pusac, mm pusi ali je upoznat sa situacijom da nema pusenja od vikenda, svekar bivsi pusac a njegova supruga-ne gasi... e, svi su upozoreni da nema pusenja jos pre par meseci... nekima je to tesko palo, mm nema nista protiv-naravno a svekar mi je danas postavio pitanje: kako sam uspela da usortam mm da ne pusi u kuci.. pa valjda je beba i njegova nije samo moja... i dodao mi je da ce njegova supruga kafu pa na sprat... izvoli slobodno (ne zive sa nama, pa nam dodju povremeno na vikend ili par dana) a kad bude slava-onda ce morati da se pusi-kaze on meni.... eeeeeeeeeeeeej... pa kako moze tako...
I sama dok sam pusila, nikada nisam palila u prisustvu dece... to mi je LUDOST...user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 12:06:40   
Sanja90
Ja sam ludela dok smo ziveli sa suprugovim roditeljima,tacnije reci sa njegovim ocem jer je jedino on pusio i to pusio za 5 osoba, mala prostorija. Koliko god sam se borila protiv toga nije mi uspevalo,cak je moju stariju cerku ispekao cigaretom kad je imala godinu dana. Svi u ga branili kao i moj suprug kako NIJE hteo nego se jednostavno desilo. On se branio time da su se nekad deca radjala pored zadimljenog sporeta,ali njemu se ne moze objasniti da dim iz drva i dim iz cigarete nije isto i kako su i njegova deca odrasla a on nije gasio cigaretu i kao nece mu snaja odredjivati sta da radi. Jedini koji je stao na moju stranu bio je jedan covek koji je bio kucni prijatelj kad god je dolazio borio se samnom,uvek se trudio da opameti mog svekra da ne pusi,cak je vikao na jednog komsiju koji je dosao kod nas,beba tu a on pusi li pusi,a ja koliko god sam se trudila nisam mogla to da zaustavim,danima sam plakala jer sam gledala kako mi truje decu,ja sam mogla kad sam saznala da sam trudna da bacim cigaretu i do dana danasnjeg nijednu nisam zapalila. Sva sreca sad smo daleko od njih i trecu bebu nece moci da mi truje,a ni sve nas.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 13:43:21   
Dada81
To mi je bas strasno Sanja i ata ,da tako kazem njihova zadrta razmisljanja,eto tipa da je dim iz sporeta kao i duvanski ,pa nek ispece pitu na cigari ili susi meso na dimu cigare,ma daj...uhh,rekla bih ja to njemu makar uz smesak,ali znam da nekad tvrdim galavama ne vredi govoritiuser posted image
Ja ne pusim,jesam pocela posle srednje skole i jedno vreme cesto palila,ali nikada nisam postala ovisik.Sada imam kutiju koja mi je u tasni ko zna od kad,sigurno vise od pola godine,volim kada se nadjem sa drugaricom,pa uz kaficu u kaficu koju zapaliti,ali kada sedim blizu dece nikada mi ne bi palo na pamet.Kod mene inace niko ne pusi u kuci,mm ima inace bronhitis i njemu smeta kada ode na slave,mora odmah pumpicu da koristi.A,moja drugarica ode ili u kuhinju ili na balkon,to sam direktno i rekla.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 14:01:57   
Sanja90
Tesko je ziveti u zajednici,bukvalno si sama i ne moze da se boris ako ti neko ne stane u zastitu. ja sam iz ogromne kuce iz porodice koja lagodno zivi(nisu bogati ali su se u zivotu dosta borili i jos uvek se bore) udala za sirotinju,kucica ko baraka i manja od barake,nisu imali ni kuceta ni maceta dok ja nisam dosla i iz 19.veka ih prebacila u 21.vek Sirotinja i beda bukvalno. i zbog toga me svekar nazvao i sponzorusom kao da imaju ne znam ni ja sta,ja ih obnovila sa belom tehnikom,preuredila im kucu,nove zavese, ma od poda pa do krova na moje insistiranje, sad zive bogovski,ali eto nije mogao jednu jedinu stvar da ucini a to je da ne pali cigaru kad su deca tu. Niko nije mogao da ga odgovori od toga. Gledati kako ti truje decu u maloj skucenoj dnevnoj sobi a ne mozes nista uciniti,bilo je uzasno. Niko mu nije govorio da prestane da pusi,niko mu to nije zabranio,samo smo trazili da ne pali u prostoriji u kojoj borave deca,ali ta njegova tvrdoglavost nas je i dovela u ovoj situaciju da uopste ne razgovaramo sa njim,da smo izasli iz te kuce i sad zivimo kao podstanari. Ali dobro...kad tad ce doci sve na svoje mesto... E da inace covek je jako bolestan,kaslje uzasno,cak mislim i da ima rak pluca od tolikih cigareta,ali on ne ide kod lekara,nema cak ni licnu kartu,ni zdravstveno,bukvalno je ko pustinjak,ali birno je da samo na sebe misli,da jede,pije,pusi a ostale ko juser posted image be. Bukvalno ceovek je samoziv.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 14:14:03   
lesica
Sanja, molila bih te da se držiš teme ( pušenje u prisustvu bebe). Sva dalja priča o odnosu sa svekrom može da se nastavi u odgovarajućoj temi!

Kod nas u kući se ne puši, iako smo oboje pušači, za to nam služi terasa. Niti mi pušimo kad odemo u kuću kod bilo koga ( nezavisno da li ima ili nema bebe), jedini zatvoren prostor gde zapalim jeste kafić, i to kad u tom trenutku nisu pored mene trudnice i deca, i uvek pitam osobu sa kojom sam da li im smeta dim. Ako smeta-tada ne palim.

< Poruku je uredio lesica RR -- 1.4.2013 14:18:41 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
1.4.2013 14:17:24   
Dada81
Mogu te razumeti Sanja .Najbolje je takve izbegavati,ako nista zarad svojih zivaca,pokusati ignorisati,tj,paviti se nekad ada sliuas,a cim se maknes,izbaciti sve nepotrebno iz glave i pobeci u svoju sigurnost,u svoj siguran prostor uz ljude koji ti pruzaju pozitivnu energiju.Necemo puno u off,pa ti saljem jedanuser posted image podrske

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here