|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 9:51:03   
Mala Elena
Trcosava oprosti mozda sam skrenula sa teme . Ja samo hocu da kazem da necu ponoviti greske svojih, trudicu se da postoje pravila i za nas i za goste sto se tice pusenja u prisustvu deteta . Hvala user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 10:32:39   
Klarita
Anarunika, slazem se da je nevaspitanje zapaliti cigaretu u tudjem stanu bez pitanja, bio stan pun dece ili samca, svejedno. Malo mi je zasmetalo to "najostrije kazem" i "moji prijatelji su nepusaci hvala Bogu" Piiih, pa i mi pusaci smo dobri prijateljiuser posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 10:39:08   
Olga75
Klarita , mi pusaci smo gadni user posted image
iskreno , ja kad sam u tudjoj kuci i ne vidim pepeljaru ako je frka pitam ako mi naprave gadljivu facu ne idem vise ali ne zelim ni da mi dodju user posted image
ali da druzim se i sa strastvenim pusacima i ne pusacima, sad me svrbi jezik da skrenem na lascivnost ali suzdrzacu se oko tog user posted image
sve ovo nije tema
u prisustvu bebe se ne pusi i to je to

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 10:49:57   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ja sam pusila u trudnoci user posted image user posted image Ne kao sto bih pusila i pusim inace, ali sam pusila. Nijedan doktor ginekolog nije protiv pusenja u trudnoci,


pa sad... nije bas tako, bar kod nas. nikada dr nece reci "samo vi pusite u trudnoci , to je ok". kada mi je dr potvrdio trudnocu sa Emom, pitao me je i da li sam pusac. i onda je rekao "najbolje bi bilo da ostavite ali nemojte da krizirate. bolje i da popusite 3-4 cigarete na dan nego da ste jako nervozni". imala sam srecu da od trenutka kada sam saznala za trudnocu, nisam pozelela da vidim cigaru a ne da zapalim. ustvari prosle godine sam pokusala da propuim jer sam mislila da cu tako lakse da smrsam, nisam uspela da popusim ni prvu cigaretu koliko mi je bilo lose. ali ne bih nikada sela u sobu sa Emom i pusila.
i ne mogu reci da osudjujem zene koje puse u trudnoci, za vreme dojenja, i pred detetom. ali pred mojim nedozvoljavam...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 10:53:37   
Torbica
Pusenje u prisustvu bebe, ne.
Mi smo nepusaci. A u kuci moze u prizemlju, ako neko hoce, moze i u potkrovlju, ima gde.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 11:02:16   
Anarunika
Klarita i Olga RR izvinite ako ste se osetile prozvano , ili ako ste lično primile ono što sam rekla. Nije mi bila namera da vređam pušače niti smatram da sam rekla nešto uvredljivo, ali sam samo jasno iskazala svoj stav o tome i nisam rekla neistinu, jer stvarno mislim da nije u redu bilo gde,a kamoli u tuđoj kući da uzimaš zdravo za gotovo svoje pravo da pušiš,jer ima i onih kojima to jako smeta. To što sam rekla da su mi prijatelji ,hvala bogu , nepušači odnosilo se upravo na to da ne moram da dolazim u neprijatnu situaciju i opominjem da se to ne radi kod nas u kući.Na kraju, sve što sam rekla, odnosilo se na pušače koji nemaju obzira prema drugima.S druge strane zahvalna sam pažljivim pušačima koji pa imaju obzira prema drugima,pogotovo prema svojim i tuđim bebama, i znaju gde je vreme i mesto za njihovu strast.
IZVORNA PORUKA: Klarita

Anarunika, slazem se da je nevaspitanje zapaliti cigaretu u tudjem stanu bez pitanja, bio stan pun dece ili samca, svejedno. Malo mi je zasmetalo to "najostrije kazem" i "moji prijatelji su nepusaci hvala Bogu" Piiih, pa i mi pusaci smo dobri prijateljiuser posted image


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 11:03:18   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Klarita , mi pusaci smo gadni user posted image
iskreno , ja kad sam u tudjoj kuci i ne vidim pepeljaru ako je frka pitam ako mi naprave gadljivu facu ne idem vise ali ne zelim ni da mi dodju user posted image
ali da druzim se i sa strastvenim pusacima i ne pusacima, sad me svrbi jezik da skrenem na lascivnost ali suzdrzacu se oko tog user posted image
sve ovo nije tema
u prisustvu bebe se ne pusi i to je to

Olga , upravo tako, sličan se sličnom raduje! U tome nema ništa loše user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 11:13:18   
Olga75
da , da Anarunika , slican se slicnom raduje
pih , mi
molim da se vratimo temi PUSENJE U PRISUSTVU BEBE

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 11:20:11   
Torbica
Znate sta, necemo pusiti u prisustvu bebe. A ljude koje volim, volim, pusili ili ne, glupo je tako deliti ljude.
Moj utisak je da dobar deo mama pa cak i ako su strastveni pusaci, ne puse u prisustvu bebe, vecina.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 11:23:49   
Olga75
pa to , u prisustvu beba ne pusim ( ni cigarete niti sta drugo , izem ti ovulaciju - onda sam opterecena user posted image )
i tako
a ljude koje volim - da volim ih pa sve i da user posted image
ajd sad odoh negde drugde jer sam sva neka user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 20:58:10   
Torbica
user posted image user posted image legendo

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 22:51:18   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: Olga RR

i tako



i takouser posted image
pred bebom se ne pusi.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 22:57:03   
superm
NIKAKO user posted image
Ne postoji razlog, izgovor za pusenje u istoj prostoriji u kojoj boravi beba. Isto tako se najezim kada vidim trudnicu koja pusi! Pa, mora li bas tada?

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 23:00:01   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: superm

Isto tako se najezim kada vidim trudnicu koja pusi! Pa, mora li bas tada?


I mene ovo nervira ali znam da nismo svi isti.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
3.9.2014 23:09:05   
Dada81
Olgauser posted image user posted image
Skoro sam bila kod rodjaka i njegova zena pali ,a tu mi u krilu Marko,u njihovoj kuci .naravno da nista nisam rekla ,nije ni ona pitala,ali je zato rodjak nju napao ,-deca su tu,gasi pa gasi-, ona samo kao -pa nek se navikavaju ..

Smatram da mu nista strasno nece biti od tih pola sata i njene jedne cigare,(bilo je sreca sve i otvoreno,prozracno) a, otisla bih da je nastavila bas jednu na drugu.
Mojoj najboljoj drugarici nikada nisam branila kada dodje kod mene ,retko dolazi,pa mi zao,ali nisam ni dete pustala predugo u tu prostoriju gde smo bile,ali zato mm smeta,jer koristi pumpicu,pa njemu nija zao reci da izadje na balkon.

Ali sve to je stvarno,stvarno retko ,a moji prijatelji uglavnom znaju da stariji sincic ima respiratornih problema.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
4.9.2014 6:46:41   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Torbica

Znate sta, necemo pusiti u prisustvu bebe. A ljude koje volim, volim, pusili ili ne, glupo je tako deliti ljude.
Moj utisak je da dobar deo mama pa cak i ako su strastveni pusaci, ne puse u prisustvu bebe, vecina.

user posted image

I ja isto mislim kao i Torbica. Juce dok smo cekali ispred vrata da vidimo kako ce decica sama u prostoriji sa vaspitacicama da izguraju kaze "jaoooo sto bih sad zapalila". Ja sam joj ponudila zvakeuser posted image da se malko smiri.

Ja sam pusac, ali sto kaze jedan moj drugar "Ljiljo da ja pusim kao ti ja nikad ne bih prestajao". Elem on je bas bio strastveni pusac, jednu za drugom i krenulo je da mu smeta. A ja sam nekad u stanju samo uvece i ujutru da zapalim (izes ga ali i ja se racunam u pusace). Ne pusim pored cerke, niti mislim da ijedno dete treba da me gleda kako pusim, to je los primer ali se desi naravno da zapalim. eto npr malo mi je bilo bezveze sto smo na rr druzenju isle u pusacki deo a ja sa D ali i ja sam tad zapalila. Vec je tamo tako da ako ija pripalim nema vise stete nego sto je vec napravljeno. Meni je prosto gust ujutru uz kafu i kad se dan zavrsi da pripalim, a sve ovo izmedju ne mora. Pa drzim privatne casove, ranije i po ceo dan, na sta bi to licilo da ja zapalim na casu??? Ili kad radim u skoli, meni je bezveze da izlazim napolje i da me svi djaci gledaju kako dzamim a ja treba da im dajem primer. Tako da u principu niko ni ne zna da sam ja pusac, cak sam juce videla iznenadjenje mama kad sam rekla da sam i ja pusac. NEmam te krize i nervoze a nisu me nikad videli sa cigarom pa im cudno

I da kad m neko dodje, kazem zapali napolju ili ako je lose vreme kazem da pripale pored prozora u kuhinji. Ako se ja toga pridrzavam zasto ne bi i gosti. Niko se do sad nije bunio.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 4.9.2014 6:48:38 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 11:09:27   
QueenJ
Kada sam saznala da sam trudna, mm i ja prešli smo na električne cigare. I nju sam uspešno izbacila posle mesec-dva. user posted image Kada imamo goste, ako su pušači, bebu ne iznosim u dnevnu sobu... Smatram da je tako problem rešen. Beba nije ugrožena, gosti nisu nervozni. user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 11:34:13   
Anoniman
Mi smo nepusaci, i kod nas u kuci se ne pusi, mm dodje tetka iz nemacke i uvek pusi na terasi, on se tako postavio iz pocetka, tako da sa tim nismo imali problem kada je Una bila beba, a ni sada... Mislim da ni roditelji ne treba da puse u prisustvu bebe, a ni majke u toku trudnoce.... Ja sam skoro cula na televiziji, da ni te elektricne cigare nisu bas dobre po zdravljeuser posted image

(odgovor članu QueenJ)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 12:16:17   
anita
Ja nisam pusac ali mm jeste. Imamo puno prijatelja i rodjaka koji su pusaci.
Bez obzira na to sto je vise pusaca nego nas ne pusaca kada bebe budu bile dosle nece se pusiti u njihovom prisustvu.
Odeljak za pusace ce biti na terasi.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 12:31:23   
veselicaa
Moj stav je nikako pusenje u prisusutvu beba i dece,Moj muz je pusac (ja nisam) ali pusi napolje.A gosti kada dodju obicno na terasi izadju sa muzem i dosad se niko nije bunio

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 12:49:35   
Sanjalica1980
Ja isto nisam za pusenje u prisustvu beba.
Ja sam bivsi pusac a mm nije nikada pusio. Cak su mi i roditelji i zet bivsi pusaci.
Nekako se potrefilo da nemamo nijednog pusaca ni kod roditelja ni kod prijatelja sa obe strane.

Jedino dever voli sa vremena na vreme da zapalim i uvek se natezemo jer mi je bezveze da izlazi na balkon i govorim mu da slobodno zapali ali on prosto nece. Tako da zna da ide na balkon na par min i to je to.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 18:51:21   
Žapkić
Od kad se Tina rodila , kod nas u kući se ne puši. Imam, brate, ogromnu terasu, pa ko voli-nek izvoli! Ili, nek siđe u prizemlje kod moje mame, pa nek ispali tu cigaretu.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 19:21:59   
Dani.kv
Moj muz je pusac i ne mogu da mu dokazem da ne pusi u prisustvu beba. Inace ljudi uglavnom imaju obzira

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pušenje u prisustvu bebe
14.9.2014 21:40:55   
Maslacak15
Kad su u pitanju bebe i izlaganje duvansom dimu po meni postoje razlicite kategoriije i u skladu sa njima se ponasam. Bila sam pusac cetiri godine i to prilicno intenzivan ( pakla dnevno) izmedju 22 i 26. godine. Moj moto je da svako ima pravo sebe da truje i u tom smsilu sam tolerantna. Ali nema pravo ili bar nebi trebalo da ima pravo da truje druge. A narocito ne bebu u stomaku koja je u embrionalnom i felatnom razvoju. Zato mi je pusenje u trudnoci ravno katastrofi, dete je na istom krvotoku, povezano, a pri tom nije odrasla osoba neko su delikatni bioloski procesi ispraceni dopingom nikotinom i ostalim toksicnim materijama iz cigara ( a ima ih puno) i od svih prica najvise mi zasmeta opravdanje " veci bi stres bio za bebu ako ostavim ". To je notorna glupost. Sigurna sam da je u pitanju neznanje vecim delom, posto da zene znaju sta time rade sigurno pusile nebi. Ni jednu jedinu cigaru dok su trudne.
E sad ostalo je stvar mere. Tamo gde beba puno vremena provodi sigurno da je najbolje da nema pusaca. I mi molimo ljude da ne puse ovde u stanu. Ali ako se zateknem negde sticajem okolnosti i neko je zapalio cigaru, nebih pobegla glavom bez obzira niti bi dizala frku. Prosto tako kratko izlaganje koje pri tom nije redovno i pasivno je ( pretpostavljam da osoba nebi duvala u bebu direkt) ne vidim da moze da ima posebnog efekta.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here