|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
28.5.2010 12:03:53   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: pahulja76

IZVORNA PORUKA: strelitzia

. jedva čekam da počnu samo malo zreti šljive i jabuke da ih mogu jesti, jer volim nezrele, kisele šljive i jabuke. čim počnu biti slatke ja ih ne jedem.



i ja volim zelenije dok su kisele jer ne volim kad omeksaju pa su preslatke, jabuke narocito, sa mo zelene kisele user posted image



heheh...i ja ovako volim shljive i jabuke,....shto zelenije user posted image user posted image user posted image

Nego...meni svekar svaki dan donosi domatje jagode....ono ne moze da se poredi ni sa jednim koje sam videla u radnji....prste da polizesh.... al zato od treshanja ni traga ni glasa....a bash mi se jeduuuuuuuuuuuuuu user posted image user posted image user posted image



i ja bih malo tresanja jela, makar da ih probam ove godine user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.1.2011 21:30:32   
~Nim~
user posted image
Voće, mmmmmmmmmm mljac
jedino sto izbegava su banane jer one spustaju pritisak,a moj je i ovako nizak
od njih mi se spava user posted image


_____________________________

...od secera i sna ...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
1.2.2011 19:42:44   
gabrijelaaa
obozavam voce...i 4/5 vocki na dan je kod nas obavezno...mislim da se od voca ne mozemo ugojiti...mozda jedino od banana...ali znam da ja nisam taj slucaj...user posted image user posted image

_____________________________

LENA 24.SEPTEMPAR 2009.
PAVLE 18.FEBRUAR 2011.

(odgovor članu ~Nim~)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
1.2.2011 19:44:32   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Ja sam se rasturala od voća u trudnoći. Do sedmog meseca nisam jela voće u tolikoj meri, onako normalno, ali 7. 8. i 9. mesec (maj, jun i jul) sam se rasturala od voća, čak sam jela recimo 70% voće a 30% drugu hranu, jer je bilo jaaakooo toplo leto i prijalo mi je. Tako bih uveče sela pa pojela pun tanjir trešanja, jagoda ili nekoliko breskvica...Šta da vam kažem, do sedmog meseca se uopšte nisam puno ugojila, a na porođaju sam imala 35kg više nego pre trudnoće. Kažu....ugojilo me voće koje sam jela uveče, pogotovo. Vodite računa, moj savet


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
1.2.2011 23:05:14   
limunada
Ja makljam voce user posted image ama bas,a najvise jabuke,pre trudnoce ih nikad nisam jela a sad ih rasturam user posted image a i narandze i limun i banane,al JABUKE NAJVISE user posted image to bar znam da ne goji

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.2.2011 17:56:47   
jabudic
Da li banane stvarno goje? Negdje pise da, negdje ne... Meni bas prijaju, prije trudnoce sam mogla da ih nikad ne probam...
A danas sam se predozirala kivijem, pojela sam kguser posted image
znam da nije zdravo u toj kolicini, nista mi ne pricajte user posted image

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.2.2011 18:02:34   
minna
banane imaju dosta secera pa verovatno goje vise nego jabuke, ali ne verujem da mozes da se ugojis ko zna koliko samo od bananauser posted image

ja nisam imala granicu dok nisam dobila g.dijabetes, ali bas sam preterivala, ali sta cu kad mi je prijalo... e onda sam morala da smanjim

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.2.2011 18:08:02   
morena
Meni u trudničkoj knjižici piše da prekomjernim konzumiranjem voća i mlijeka možemo natuči previše kila. Ali, mene to uopće ne dira. Sve je ok, kad me traži, ja jedem voće, a o mlijeku bolje da ne govorim, pijem najmanje litru dnevno.

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.2.2011 21:19:00   
limunada
Ne vredi se opterecivati sa kilama.Ispada da sve goji i da onda nista nebi trebale jesti,eh boze.Meni je dr.rekla da izbacim suhomesnato i sto manje hleba a mleka,mlecnih proizvoda i voca koliko god hocu.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
10.8.2011 22:06:04   
beboni
Meni je dr u prvoj trudnoci rekla 1 do 2 vocke dnevno jer i tu ima secera,bolje da jedem vise povrca nego voca, Mada ja od barenog povrca jos vise ogladnim, tek mi se onda otvori apetrit...

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
11.8.2011 1:09:02   
vukosava
Ja sam jela neograniceno. Ukupno dobila 14 kg.

(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
14.8.2011 6:27:48   
smeskicTB
ja sam pocela da jedem voce i to sada u vecoj kolicini. npr pojedem 3parceta lubenice, breskvu, jabuku, krusku, nekoliko sljiva..to je vise od 1-2..
pokusacu da ne jedem uvece..ali cu ga sigurno unositi zbog probave najvise, a i prija mi..

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
25.8.2011 21:08:58   
Blagoslovena
Uh voće....jedem ga kao luda...
Od jagoda dobila alergiju, prve kupovala, pune pesticida i završila na hitnoj...baš sam se prepala, bila sam 12 nedelja trudnoće....dali mi inekciju lemod sola i bilo dobro...od tada više nikakve jagode, ni šumske sa sela, ostale mi oči na njima, a njih najvise volimuser posted image

Takođe sam izbjegavala kivi i ananas.....ali zato trešnje, lubenicu, dinje, banane, breskve, nektarine, borovnice, kupine, maline, kruške, grožđe, šljive...to u neograničenim količinama i svaki dan....još moram nadoknaditi jabukama, to sam najmanje.....a kile, šećer...za sada nema problema...

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
26.8.2011 12:15:07   
Inica
Uf, ja bar mogu voce da jedem, kad mi povrce ne prija.. Grozdje mi je glavno ovih dana.. Znam da ne valja puno zbog seceram ali bolje i ono nego nikakve vitamine ne unositi.. Samo se trudim da ne jedem uvece.. Inace mogu i kisele jabuku, sljive (sto kiselije), limunadu pijem i grejp ponekad.. Za gojenje- ako se od toga ugojim- pa jbg.. Mislim da cu se pre ugojiti od svog ovog testa sto sam pocela da konzumiram, nego od toga user posted image

(odgovor članu Blagoslovena)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
26.8.2011 14:32:10   
PoisonEve
Joj Inice, ja grozdje obozavam ali samo belo! Inace i pre trudnoce nikada nisam volela zrelo voce, nego sto zelenije. Kajsije, sljive, breskve...samo ekstra zeleno! Jedino zrelije volim kruske!

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
26.8.2011 14:48:02   
Leki 77
Ja sam u trudnoći jela svo voće (i povrće). Jedino sam pazila da je sezonsko. Odnosno, nisam jela prvo voće sa pijaca jer sam pretpostavljala da je prepuno pesticida. Grožđe sam izbegavala zbog  plavog kamena. Nisam mogla da ga nađem neprskonog. Pretpostavljam da ako nema medicinskih razloga, u trudnoći se treba hraniti kao i pre nje, umereno u svemu.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
26.8.2011 14:50:53   
PoisonEve
Leki i ja tako mislim. Ja jedem grozdje sto mi moji donesu sa placa, a ono nije prskano kao ni jabuke,sljive i kruskeuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
5.11.2011 23:01:46   
Sesilija 83
pa i ja se slzem da ni u cemu ne trea preterivati pa ni u vocu,jeste zdravo ali u normalnim kolicinama,npr. ja pojedem na dan 1mandarinu i 1 bananu ili jabuku, sad imam i neke lepe narandze nisu puno kisele, sto rece moja dr ako je zena trudna ne mora da pojede za dan vezu banana vec 1/2 banane ona nece da rodi majmunce vec deteuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
8.11.2011 8:23:16   
jabukica
Ja obavezno jedem voće u trudnoći, najčešće su to 3-4 komada voća dnevno, mislim da je za gojenje uopšte, a ne samo u trudnoći presudna ukupna dnevna količina unesenih kalorija, bilo da je ona povećana povećanom konzumacijom voća ili druge hrane. Najbolje je da voće bude zamena za slatkiše i ne bi trebalo da bude problema sa viškom kilograma. Takođe mislim da ne treba preterivati sa voćem, ovo je posebno važno za trudnice sklone gestacijskom dijabetesu.

< Poruku je uredio jabukica -- 8.11.2011 8:24:43 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
8.11.2011 8:42:48   
Brand new mama

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Grožđe sam izbegavala zbog  plavog kamena. Nisam mogla da ga nađem neprskonog.

Plavi kamen je kod prskanog grozdja najmanji problem.Cak i kad ga kupis u sezoni ne mozes biti siguran da nije prskan par dana ranije,tj. dok nije prosla karenca pesticida... To kod nas nije "problematicno"user posted image


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
2.1.2012 16:12:09   
faraonka
jedem neograniceno, ujutru. mislim da ne moze da skodi. po jedna od svake vocke. popodne jedem povrce npr salata cvekla, sargarepa, jabuka.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
14.4.2012 11:50:22   
Bebilina
Jedem sta mi se jede i sta mi telo trazi, ali bukvalno. Na srecu sve je to zdravo tako da nemam razloga da bilo sta ogranicavam, posebno ne voce i povrce.
U prvoj sam u prvom tromesecju tamanila povrce- zelenu salatu i rotkvice, pa me proslo, u trecem nektarine i po 500gr dnevno, pored ostalog voca i povrca.
U drugoj od starta jedem velike kolicine barenog i svezeg povrca i svezeg voca. Povrce sam pocela jesti sirovo i ono koje pre nisam- brokoli, karfiol, cak i bebi tikvice. Voce ne postoji koje mi se ne jede, bukvalno. Ponekad pojedem u toku dana 3 vocke, ponekad 500gr.
Opet sve svodim na to da mi telo trazi. Recimo pre mesec dana mi se par nedelja strasno jelo crveno meso u bilo kom obliku. Jela sam jer mi je verovatno manjkalo gvozdje pa je organizam trazio. To me je onda proslo.
Sto se tezine tice u 26.ned sam na +2.2kg, problema sa secerom i krvnom slikom, hvala Bogu, nemam, bebac lepo napreduje. Nemam razloga da smatram da nesto sa ishranom nije u redu, ako posumnjam korigovacu user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu faraonka)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
30.12.2012 4:08:59   
panonkinja
bebilina potpisujem, cim se dobro osecas, bebac napreduje, nema razloga da bilo sta menjas. malopre napisala na jednoj temi da u trudnoci kao i van nje user posted image ne treba jesti nezdravo i previse, umerenost je lek za sve. od slatkisa moze kockica dve crne cokolade i to je to user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
4.1.2013 12:37:11   
Meisje
I meni se isto na samom pocetku trudnoce toliko trazilo sveze povrce,samo sam jela salate i feta sir! e onda sam presla na voce,i sad jedem vocnu salatu svaki dan,a ujutru cedjenu pomorandzu!user posted image

(odgovor članu panonkinja)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Konzumiranje voća u trudnoći - ima li gra...
19.4.2013 16:00:56   
dijana1*
Jaoo bila sam na pijaci i sve mirise na jagode mmmmmm nisam im mogla odoleti. Jel smem da jedem jagode a tek je pocetak trudnoce? Znam da je u ovom periodu plod osetljiv a jagode hm......

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here