|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.4.2013 14:48:26   
Olga75
pa mozda jos izbacuje brokoli user posted image
ja sam i sad u panici kad vidim crveno a ona jela cveklu
videces sutra - prekosutra

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.4.2013 5:53:39   
Misha i Ljisha
izgleda da mi kakimo na 5 dana. Sama je nocas odradila sve, ma cak i bez stenjanja i frke. A i ovih dana je bila ok osim juce, juce mi je samo bila malo nervoznija. Doduse davala sam joj espumisan zbog gasova ali najvise dva puta na dan. Ja smatram da ona vec neko vreme nema problema sa grcevima vec samo sa gasovima pa sam prestala da joj dajem biogaju a i mislim da nema smisla da joj dajem espumisan 5 puta na dan.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.4.2013 9:36:05   
Sanja90
MiLj jel vidis da nema potrebe mnogo da brines,sve sto je normalno je normalnouser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.4.2013 19:27:23   
Mali_miš
Da li je rano za moju bebu (puna 2 meseca) da kaki samo 1-2x dnevno? Danas je bukvalno prepunila pelenu, ali to je sve za danas. =/ I kao da joj je nijansu tamnija stolica. Od čega to može biti?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
29.4.2013 19:51:57   
Sanja90
sasvim normalno,koliko je tamna stolica tj.koje boje? Mozda je od necega sto si pojela.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 8:04:59   
Trcosava
@ Miša i Mali miš - moje dete od rođenja je čini mi se jednom do dva puta kakila. Ni kasnije nije kakaila svaki dan. Ja sam to shvatila kao jednostavno spor metabolizam. Ni dan danas ne ide svaki dan.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 21:13:26   
Misha i Ljisha
nama doktorka na proslom pregledu rekla da joj dajem ujutru kuvanu jabuku sa dve tri suve sljive i da to jede zbog lenjih creva jer je ipak muci kad ne kaki po pet ili sest dana. Jos nisam to probala ali ove nedelje cu. Nekako mi mala za cvrstu hranu. Ipak ima samo tri meseca

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 21:22:47   
Sanchy
Probaj samo vodicu da joj dajes u kojoj se kuvala jabuka i sljive,moguce da ce i to biti dovoljnouser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 21:46:10   
Mali_miš
IZVORNA PORUKA: Sanja90

sasvim normalno,koliko je tamna stolica tj.koje boje? Mozda je od necega sto si pojela.

Samo je nijansu tamnije. Nije onako žuta bila nego recimo oker. A nisam jela ništa novo, pa ne bi trebalo da je od toga.

A danas nije kakila ni jednom. =( Piški lepo, ali ne kaki. Koliko vidim, mleka ima. Kada završi sa jelom, ja još mogu da izbacim iz sika. Ne mnogo, ali mogu. Stvarno ne znam šta se dešava. =(

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 22:02:56   
Sanja90
Ma opusteno,nije to nista strasno,sve je to normalno,ja sam mislila da nije mozda mnogo tamna,dakle sve je u redu bez brigeuser posted image

MiLj ja zaista ne mogu da verujem sta jedan pedijatar preporucuje,ona kao u skolu da nije isla vec kupila tu diplomu, Boze me sacuvaj...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 22:16:19   
Misha i Ljisha
pa da mala je. Ali evo cujem neke mame vec daju pasirane kuvane jabuke i sargarepice. Sta ja znam prvo mi dete user posted image

Ako vidim da se opet muci probacu prvo vodicu pa ako to ne upali probacu to da ispasiram

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 22:27:54   
Mali_miš
Sada me brine što nije kakila ceo dan. =( A lepo spava. Kada hoće da zaspi, odspava 3h u cugu, a noću prvu turu nekad 4,5h, a nekada 6h, pa posle još dve ture po 3h. Ipak me brine to njeno nekakenje. U roku od nedelju-nedelju i po dana je smanjila sa 3-4 na 1-2 ili čak nijedan put dnevno. =(

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
30.4.2013 22:56:45   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Mali_miš

Sada me brine što nije kakila ceo dan. =( A lepo spava. Kada hoće da zaspi, odspava 3h u cugu, a noću prvu turu nekad 4,5h, a nekada 6h, pa posle još dve ture po 3h. Ipak me brine to njeno nekakenje. U roku od nedelju-nedelju i po dana je smanjila sa 3-4 na 1-2 ili čak nijedan put dnevno. =(


Sasvim normalno,dojene bebe ne kake i po 10 dana,tako da budi spremna na touser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 2:20:26   
Mali_miš
Zar baš tako? Uh, onda dobro. =) Valjda nećemo doći baš u tu fazu da bude jednom u deset dana. =)))) I ovako je prepunila pelenu kada je kakila samo jednom. Šta se tek desi posle 10 dana nekakenja?! Nijagarini vodopadi? user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 8:00:56   
Misha i Ljisha
uf mali mis ne bude tu puno kake. Ja isto mislila bice haos kad ono nema bas mnogo. A kaki svaki sesti dan s tim sto od cetvrtog pocne da stenje. Prosli put mi stenjala valjda 48 sati. Strasno za slusati. Dusa da te zaboli a meni i dalje nije normalno da beba ne kaki 10 dana iako i doktorka kaze da se majcino mleko odlicno iskoristi. Svejedno nije normalno ako ona stenje i napinje se i muci je sve to. S tim sto Dunja nijednom nije izbacila cepic. Znaci pretpostavljam da nije zatvor u klasicnom smislu. Kaka joj je zelena pa se ja uplasila ali kaze doktorka da je to zato sto je sve to dugo unutra, i odmah nakon prvog kakenja se ukaki i drugi put a druga kaka izgleda kao iz prirucnika za roditelje. Evo ja sad kuvam jabuku i sljive i dacu joj danas da pijucka taj sokic jer nije kakila od subote a ne zelim da opet stenje. Mucenje za nju a meni se place kad je cujem

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 13:29:58   
Mali_miš
O, jadni oni... Mi smo danas obavili kakenje, pa mi je eć malo lakše. Ja sam se prvo bila zabrinula da nije možda gladna, ali i dalje piški kao luda (dosta više od onih 4-5 kašika koliko sam čitala da bi trebalo), pa me je to malo umirilo, ali opet sam se brinula, jer ne kaki. Ali kada pročitah da je to ok i normalno i za bebe od dva meseca odmah mi je bilo lakše. =)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 14:56:59   
Rosita
D ima dva dana bas obilne tecne stolice. Lepe, zute, ne mirisu niti bas smrde, da prostite, onako. Ima gasove koji nisu prijatnog mirisa, ali to nije vezano za poslednja dva dana. Eksplozivne su, zvuk je kao kad imamo proliv. I videla sam kako mu to u mlazu izlazi, kasasto tecno.Imao je juce popodne takvu, jutros ne toliko obilnu ali slicnu i malopre tu obilnu kasasto tecnu. Je li to proliv user posted image

Sory na opisu.

< Poruku je uredio Rosita -- 1.5.2013 14:58:18 >

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 15:32:08   
adulence
rosita kod dojenih beba stolica i jeste kasasto tecna,one ne mogu da imaju tvrdu stolicu,kad samo piju mlekce...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 16:05:44   
Rosita
Znam draga, ali do sad je imao gusce i ne toliko da predje na pamucne pelene... Praticu ga.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 16:11:40   
adulence
joj blago vama nama je redovno prelazio...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 17:59:32   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

nama doktorka na proslom pregledu rekla da joj dajem ujutru kuvanu jabuku sa dve tri suve sljive i da to jede zbog lenjih creva jer je ipak muci kad ne kaki po pet ili sest dana. Jos nisam to probala ali ove nedelje cu. Nekako mi mala za cvrstu hranu. Ipak ima samo tri meseca


Samo svarno, kako bre bebici to da daješ??

Nisam pametna Mišo, da se ne muči i da nije nervozna pa i da ne brineš. Ana je super beba bila, ali je taj spor metabolizam nasledila na mene (mada sam ja do nekog 7-8 razreda osnovne bila saraga, brat me zvao kostur, tako da nije to spor metabolizam, već valjda sporo varenje ne znam ni sama). Da li ti ili mž imate sličnih problema? Ovaj moj je redovno ujtru na wc-u, nekad i do 2 puta. Zato ja svaki drugi, treći. Kod Ane nisu palile ni suve šljive, ni smokve... jabuke tamani, voli i jagode, ali ti imaš bebicu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
1.5.2013 18:28:27   
Figaro88
Pa bas ste mali za cvrstu hranu,ali odkud znam,ja bih probala,par kasicica ujutru,za dorucak,pre mleka,mozda joj pomogne,jabukica ne bi trebalo da joj smeta....
Andrea je imala tih problema tek kasnije,a onda je mnogo lakse resiti ih.
A da joj povecas vodicu,cistu,prokuvanu vodu,bez secera,kamilice isl.Mozda pomogneuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.5.2013 6:42:50   
Misha i Ljisha
povecala sam joj i vodu i cajic od komoraca i anisa. A dala sam joj bogme i kasicu. Bio joj je cudan ukus, prvo je okretala glavu a posle je copala. U svakom slucaju taj dan se nismo ukakili. Tek smo sesti dan kakili standardno.

Muz nema problema ali zato ja imam problema od rodjenja. Tako mi kaze mama. Svaki put kad sam trebala da kakim kaze da su mi isle suze. I ona je meni jako rano davala sok od sljiva da bih kakila.

Tako da je izgleda na mene. Ja sam taj problem resila tek pre par godina nekim cajem iz Nemacke i od tad nemam problema a vise ne mogud a nadjem taj caj na nasem trzistu.

U svakom slucaju borba sa kakenjem se nastavlja. Drago mi je jedino sto kad kaki ne place. Ona krene da stenje dan ranije, ali kad dodje do toga da treba da kaki ona to obavi u miru i tisini. Tako da ja mislim da je vise muce gasovi. I onda kad frajla obavi to sto treba bude srecna i vesela. I kazem to tako sreca traje tri ili cetiri dana i onda opet nerviza i stenjanje. Jako lepo spava kad se isprazni, ma nista je ne moze probuditi a kad je to muci na svaki sum se trza.

Ako ce jabuke i sljive da joj pomognu ma radicu to. Ocigledno nema nikakvih reakcija i ne boli je tiba. Pa sta sad. Imam poznanicu koju je mama nahranila pirincem vec druge nedelje. Nista joj hvala bogu nije. Takodje, meni je moja mama davala kravlje mleko vec od drugog meseca a prvi mesec dohranu. Jer nije mogla da me doji. Rodjena sam sa sumom na srcu pa sam se jako zamarala dok sam sisala i plus sam imala infekciju usta kad sam se rodila.


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.5.2013 7:41:00   
Figaro88
MLJ bas mi je zao sto se tako muci dusa mala,valjda ce joj pomoci nesto od togauser posted image Ovo pise na stranim sajtovima:
-Sto cesce dojenje,majcino mleko je prirodni laksativ.
-Male kolicine kruske,breskve,sljive,graska ili kajsija.
-Sok od jabuka.Daje se dva puta dnevno.
-Masaza stomacica.
-1 kasika kukuruznog sirupa rastvorena u casi vode.
Mi smo za Andreu dobili sirup Portalak,on je i za novorodjencad,u 100ml ima 66,7g laktuloze i preciscenu vodu.Nista vise.Daje se jedna mala kasika na dan.Kosta oko 600din.A je pomogao,davala sam ga samo kada vise nismo znali sta cemo.Pa ako vam nista drugo ne pomogne...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.5.2013 9:40:21   
Trcosava
Ljišo, zato te i pitah jer je mala povukla isto na mene.

Nego, Figaro postoji li fora sa kruškama kao i sa jabukama (tipa, sveža i kuvana otvaraju a pečena jabuka zatvara?). Jer ja sam Ani davala krušku (ono bebi, po kašičicu dve) kuvanu i zatvorila je???

Meni ništa živo na svetu ne pomaže.
Portalak (rekoše mi da je za malu decu bolji Lactacon, zaboravila sam zašto u principu je isto) je Ana imala kao terapiju više od godinu dana. Došli smo do doze 30ml dnevno. Pije tečnosti preko dana čini mi se i preko litar i kao pomagao je. Tek kad je krenula u vrtić počela je da kaki na 3 dana i izbacili smo sirup. Nekoj deci pomaže, kada nije u pitanju kao Ana i Ljišina beba. Mada Ani se to manifestovali tek kad je uvela kravlje mleko. I dan danas ga izbegavam da dajem čisto.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here