|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.5.2013 9:45:57   
Figaro88
Kuvana,kao kasice,a i kompot je dobar,ali opet valjda bebci razlicito i na to reaguju.A nije imala nekih strasnih problema,ali kada smo bili u bolnici hteli su da joj rade klistir,ja sam to odbila,i oni rekli ovaj sirup.Najbolje stvar po meni je sok od pomorandze na prazan stomak,i med razmucen u vodici ujutru,ali LjIM beba je mnogo mala za touser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
4.5.2013 9:53:35   
Trcosava
Figro, Ljišina je baš baš mala. A ja sam Ani sa godinu dana sve živo probavala i ništa joj nije pomagalo. Od sveže jabuke na prazan stomak, kivija (jela ga je mesec dana čim oči otvori)... ali NAPOMINJEM sve to je počelo sa nekih godinu dana.
U da... set__ih se ovoga. Ana je svakako bila na adaptiranom mleku. Ja mogu da dam jedan predlog Ljiši ako je za. Sa tih godinu dana, je prešla na kravlje, ali kad se napravio zatvor par dana smo davali novalac za decu sa zatvorom i kakila je fenomenalno. Eto još jedne od solucija (znam da ona samo doji, ali nekad pomislim da smo spremne sve da probamo samo da im olakšamo)

To mleko je za bebe od 0-12 meseci

< Poruku je uredio Trcosava -- 4.5.2013 9:56:53 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.5.2013 8:23:55   
Misha i Ljisha
od kad sam joj dala kasicu sa jabukama i suvim sljivama kaki mi iskreno minimum 3 puta na dan. Ne dajem joj vec danima kasicu ali joj je izgleda ta kasica nesto pokrenula u stomaku. I sad nam je kaka uprvo kakva i treba da bude. Zuta sa gromuljicama.

Srecnija je i ne place jer nema toliko gasova. A sto se tice tog sirupa nama je doktorka rekla da prvo sve isprobama pa ako nista ne deluje onda taj sirup. U svakom slucaju upalilo ovo. Zahvalna sam svima na podrsci user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.5.2013 8:52:56   
MarijaBg
Moja iskljucivo dojena beba zadnjih mesec dana kaki na 4-7 dana. Prva 3 dana je super, a posle toga ima momente kad jako prdi i napinje se, mada nije nervozna, sem tih par minuta kad je uhvati napad user posted image Dajem joj caj kim-komorac i zasladjenu kamilicu. Pije i vodu, tako da mi uopste nije jasno zasto tako retko kaki user posted image Kaka bude kao cvrsca kasica, jako masna, jedva joj operem guzu koliko se zalepi za kozu.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.5.2013 9:53:00   
Misha i Ljisha
joj skroz te razumem. Kao sto sam napisala moja je stenjala 48 sati. A isto je samo dojim. Eto ja probala sa tom kasicom kuvana jabuka sa dve tri suve sljive i upalilo. Nisam dodavala secer.

Ne znam koliko ce ovo potrajati da kaki svaki dan ali nadam se da je ipak problem resen.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2013 11:20:29   
Mali_miš
Uh, 4. dan kako ne kakimo. =( Prducka kao luda, stenje, ali nikako da kaki. =(

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2013 11:32:54   
Sanja90
sasvim normalno,kakice ne brini,masiraj joj stomacic,radite vezbice nogicama da ispusti sto vise vazduha da joj stomacic ne bi bio tvrd.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2013 12:00:23   
Mali_miš
Znam da je normalno, ali mi žao bebirona. =) Ko bi rekao da je to sve normalno - do pre tri nedelje je kakila po 4 puta dnevno, a sada... Masiram joj stomak, a i radimo vežbice. Mada, i kada ne radimo vežbice prducka kao luda. =)

A kada se stabilizuje ta situacija oko kakenja? Kada počnu i čvrstu hranu da jedu?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.5.2013 12:08:13   
Sanja90
Pa sve zavisi od deteta do deteta,sad joj se creva polako razvijaju pa joj vise stane,a i majcino mleko se skroz iskoristi na kvalitetan nacin pa nema sta ni da izbaci vec samo ispusta gasove. A kad predje na cvrstu hranu kakice svaki dan.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.5.2013 17:41:34   
Mali_miš
6. dan. Sada već polako postajem očajna. =( Srećom pa je ona većinu vremena superb raspoložena. Samo ponekad je uhvati nervozica. Pretpostavljam da je boli tiba. Prducka i dalje, ali od kakenja ni ni. Ne znam šte da radim više. Baš se brinem.. =(

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.5.2013 17:49:10   
Sanja90
mali misu,tolerise se do 10 dana,ali ako ne bude kakila za vikend,da bi bila mirnija idite kod pedijatra,a ti za vikend probaj da jedes sve sto te otvara i beba ce to da dobije kroz mleko pa ce i ona kakiti,ako ne kaki idite kod pedijatra u ponedeljak.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.5.2013 19:17:53   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Mali_miš

6. dan. Sada već polako postajem očajna. =( Srećom pa je ona većinu vremena superb raspoložena. Samo ponekad je uhvati nervozica. Pretpostavljam da je boli tiba. Prducka i dalje, ali od kakenja ni ni. Ne znam šte da radim više. Baš se brinem.. =(

Moja Petra je najduže bez kakenja bila šest dana dok je samo sisala. A ništa je nije mučilo u međuvremenu. Ja sam pila češće sok od pomorandže ne bi li joj pomogla. Ne znam da li je baš uspevalo, ali nije joj ništa ni škodilo. Probaj i ti, možda upali.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.5.2013 21:38:34   
Mali_miš
Baš ću da probam, hvala na savetu.

Sanja, šta misliš da li je kasno da sačekam do utorka pošto u utorak u 7h30 idemo na bocu i merenje kod naše dr? To će biti 10. dan (ako ne kaki u međuvremenu, a nadam se da hoće).

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
10.5.2013 21:45:46   
Sanja90
Ma nije kasno,a ti za to vreme jedi i pij sve sto te otvara da moze beba dobiti kroz mleko da se iskaki i masiraj stomacic i radite vezbice sa nogicama(kolena skupljena sto vise ka stomaku i voznja bicikle) i tako vise puta na dan da se oslobodi sto vise gasova.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
11.5.2013 3:34:58   
Mali_miš
Problem je što mene retko šta otvara tj. nikada nisam ni imala problema sa stolicom, šta god da jedem. Jedino da probam da jedem ono što supruga otvara (supica iz kesice), pa da vidim, možda je povukla na njega. =)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.5.2013 10:08:50   
Mali_miš
Verovali ili ne, mi smo jutros oko 5 kakili!!!!! user posted image Nije količina kao obično, možda je jedna šestina njene normalne stolice, ali bolje išta nego ništa. =))))) Stenjale smo od 3 do 5 zajedno i uspelo je! =) Nadam se da će sada malo redovnije krenuti. Ovako me ispreseca skroz.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.5.2013 10:50:19   
Sanja90
Eto vidis mali misu da nije bilo razloga za preveliku briguuser posted image ali razumem te potpuno jer majka je majka, mi majke uvek brinemouser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.5.2013 11:15:40   
Olga75
svakakvo kakanje je kao normalno za dojene bebe
ali ako se beba vidno muci onda to ne treba ignorisati i slusati savete kojekoga , onda bebu kod pedijatra
sigurna sam da ce dati pravo resenje i da nece nauditi bebi

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 10:24:58   
Mali_miš
Juče smo uspeli još jednom da kakimo i to da se umažemo do vrata! user posted image Ja sam pojela dve suve šljive i izgleda da ju je to proteralo. =)))))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 10:33:41   
Sanja90
Super,superuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Mali_miš)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 11:40:20   
Rosita
Ljudi, a kako spremate caj od kima? Kako on deluje? Mislim, kako konkretno pomaze? D se muci sa gasovima opako. Ne moze da sisa po 5,6 sati koliko stenje i uvija se na sisi. Izludeh par dana. Tako i sa kakenjem. Ok su stolice, svaki dan makar jedna do tri, ali ih uzasno tesko izbacuje. Kad konacno malo smiri stomak i pocne da sisa, radi to tako halapljivo, navlaci vazduh i sam sebi pravi problem, vrtimo se u krug. A to stenjanje najizrazenije je kad vuce na sisi. iskrivi se, crveni, place. Joj muke zive! Ja ne znam da l je pametnije pustiti da se stomak smiri i ne forsirati sisanje pa koliko god? Jer forsiranje jednako mucenje. a odugovlacenje jednako halapljivost. Krug. Nisu sva pitanja za ovu temu, ali eto, napisite makar za kim.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 11:47:24   
Sanja90
Rosita,posle svakog podoja neka obavezno podrigne,i nek izbacuje redovno gasove.masiraj stomacic kruznim pokretima,i dodir koza na kozu pomaze umiruje bebu.Vodi racuna da joj/mu stomacic ne bude tvrd,u tom slucaju odmah kod pedijatra. Ja sa kimom nemam iskustva,javice se neko ko zna.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 12:40:24   
lady_b
Rosi, ni ja ne znam kako se sprema, ali evo ja uzela juče neke biljne kapi na bazi kima za grčiće i gasove, zovu se Babyfen. Ne znam još da li djeluju user posted image ali su biljne pa ne mogu naškoditi..

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.5.2013 16:00:49   
branki*
rosita,prokuvas vodu sa par zrnaca kima,pa to beba da pije.ja nisam davala,ovde sam to negde procitala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
17.5.2013 13:33:53   
lady_b
Moj mali bebać i dalje se stalno napinje i stenje i teško izbacuje kaku..Pedijatrica mi reče da uzmem neke kapi zovu se Waya i služe za regulaciju probavnih poremećaja. Da li je neko koristio? Na kutiji piše da bi se trebale koristiti makar 2 sedmice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here