|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.4.2013 12:59:09   
Dada81
Jess,citala sam tvoj raniji post user posted image S rculence,bice dobar efekat sigurno. Maksm ,Hvalauser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 876
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
5.4.2013 15:24:53   
srculence25
Efekat ocenisepta je odlican user posted image Istrebila sam sve leukocite sto sam imala

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 877
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.4.2013 22:13:54   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Jole84

Snekile čula sam,mnogo ga hvale,to mi preporučili kad sam imala ešerihiju,ali nisam probala. Inače za kandidu i ešerihiju je sličan lek-pola L vina i 7,8 čena belog luka,prokuva se,procedi i pije svako jutro po jedna rakijska čaša na prazan stomak. Baš pre neki dan mi je jedna rođaka rekla kako je na taj način istrebila kandidu. Srećno user posted image


Jao,Jole i sve koje ste probale..ovo je user posted image .Ujutru mi u jednoj ruci rakijska casica,u drugoj med za odmah posle..Onaj beli luk izadje i na nos,a vino se oseti tek negde krajem nepca,zajednicki ukus,neobjasnjiv,ali bas lepo razbudi ujutru user posted image Bitno je ako napokon nesto pomogne.Posle treceg nalaza u roku mesec i po,ne idem dok litar vina ne popijem. Nego,pravi li se neka pauza nakon ovih pola litre ili ne mora i treba li biti u frizideru ovo napravljeno?(ovo je za domacicu garant glupo pitanje) user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 878
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.4.2013 12:29:33   
Dada81

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Snekille, mislim da je najbolje da polsušša doktora, a isto tako mislim da se enterokoka lako leči vaginelatama. Evo i ja imam isti problem, odoh upravo da uradim nalaz, pa ako bude opet bakterija, videću sa dr. šta da stavim. on ami je unapred rekla da se ne birinem, da se to lako sredi.

Inače, prošle sam drugostepenu sa nekoliko vrsta bakterija u brisu, i sa kandidom. Ali zbog sebe hoću to da sredim ipak.


I ja zbog sebe hocu ovo ipak da resim,tako se bojim ponovnog pokusaja..bas imam strah ,cak i kada citam ove starije postove,da neke bakt. ne smetaju pri zacecu,ja sve mislim da ce meni opet i to malo nepravilnosti,da tako kazem,u organizmu doneti opet one ruzne bolove i poraz..user posted image ruzno sto to kazem,ali stvarno se bojim novog pokusaja,a jaaaako zelim.I xnam da me nece nista spreciti,ali sam jednostavno morala reci.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 879
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.4.2013 12:32:07   
Jole84
Jao Dado jeste,stvarno je mnogo gadno user posted image na nos izlazi user posted image
Treba da stoji u frižideru,posle te jedne ture sigurno će brisevi da ti budu sterilni.
user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 880
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.4.2013 14:18:00   
Dada81
Hvala Joleee,bice,nadam se user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 881
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.4.2013 15:36:32   
iva80
E pa popi***la sam!!!!
Znači išla sam po rezultate VB i CB i pronađene su mi enterococcus i ptaphylococcus!!?!?!? Nikada ih u životu nisam imala user posted image
I to sada kada treba da idem na HSG, što znači da ga odlažem user posted image Poludeću!! Odakle više bakterije!?! Jednom sam imala ešerihiju, prošle god i od tada sve lepo uredno i pogledaj sad... user posted image
Jel nisu mnogo strašne i šta znate o njima?

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 882
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
17.4.2013 22:26:42   
Dada81
Draga Iva,potpuno te razumem,ni ja nisam nikada cini mi se ovoliko muku mucila sa bact.Popila sma evo prvi put vino,ne sve jos,a kupila i octanisept,pa videcu,vec mesecima vadim brseve...Citala sam,pisale su Olga i Maslacak na ovoj temi,i to str.29.kako se secam,enterococus nisu patogene bakterije ,sa njim a je cak moguce i zacece,a ove druge ne smem ti reci,ja sam guglala svoj nalaz prvi put.. Nadam se da ti to nece usporiti proces,verovatno ces sa nalazima ici ginekologu. Zelim ti da se sto pre resis i pokusaj sa sto manje nerviranja,ja se stalno podsecam,jer sam postala bas lako razdrazljiva u poslednje vr. user posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 883
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.4.2013 10:24:01   
iva80
Hvala ti Dado! Ove druge su mi nadjene samo u malo broju pa i nije nasikiralo moju Dr nesto puno. I dalje imam šanse za HSG, jer lek ispijam do kraja ove nedelje pa sledeće da idem opet da vadim briseve, taman bred menstruaciju- daće Bog da budu uredni i da zakažem HSG početkom maja! Znači čekam da mi se kockice slože! Jer mislim da ne bih podnela da 'izgubim' još jedan mesec!
Pozdrav!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 884
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.4.2013 10:49:52   
Jole84
Joj Iva user posted image nadam se da će da se istrebe antibioticima veštice jedne user posted image Uradiće ti hsg,biće sve dobro user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 885
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.4.2013 10:59:39   
iva80
Moram samo još ovo da pitam, jer pročitah brzinski na nekoj od strana (a već letim na posao)...
Neka je napisala da ako radimo ove briseve u toku ovulacije da nalaz može biti lažan- šta to sada znači?!?!? Jer sam ja upravo u toku O i radila (a O mi je malo kasnije bila ovaj mesec)... Živote!!!!

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 886
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.4.2013 22:54:58   
iva80
I još jedno pitanjce- kada pijete antibiotik a uz to vam dr da i vaginalete, koliko ih još dana stavljate nakon završetka antibiotika? Trenutno imam jednih i drugih u razmeri 1:2 u korist vaginaleta (a to mi je nešto puno da još 5 dana nakon lekova stavljam iste).
PS- Vaginalete su se pravile a DR mi nije napomenula koliko dana treba da ih stavljam...

< Poruku je uredio iva80 -- 18.4.2013 22:55:37 >


_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 887
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
18.4.2013 23:12:01   
viking
Ne znam za pravljene, ali onih kupovnih koliko se sećam ma 3 u kutiji i toliko ih uzimaš, osim kad ih uzimaš preventivno, onda samo jednu.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 888
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.4.2013 9:18:11   
mara_
drage moje,
u 9.mesecu sam. Molim vas, ako neko zna, neka mi protumači rezultate. Ne mogu da dočekam da odem do doktora, a ovo što sam pročitala na netu mi se uopšte ne sviđa...


DMP Epitelne ćelije, retki PMN leukociti, Gram poyitivni bacili
izolovani mikroorganizmi: Enterococcus faecalis, u velikom broju

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 889
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.4.2013 9:28:16   
iva80
Čim piše veliki broj znači da ih ima...pošto si trudnica ne znam koji će ti antibiotik dati i zaista ne znam da li trudnicama daju vaginalete- dešava se da doktor napiše recept za pravljenje vaginaleta (tako da ima odgovarajući sastav zbog trudnoće a protiv bakterija). I jedno znam jer je moja bliska drugarica imala u 8.mesecu bakterije, rekli su joj da ako se ne 'očisti' od istih da će morati na carski rez da beba ne prođe kroj zaraženi deo... Nadam se da sam bar malo pomogla, javiće se devojke sa dodatkom...

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu mara_)
Direktna veza do poruke: 890
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.4.2013 9:42:18   
mara_
baš me uhvatila panika, hvala draga

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 891
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.4.2013 10:54:22   
nata11
Mara ima i vaginaleta koje su na prirodnoj bazi koje se koriste u trudnoci. Predlozice ti vec dr. neko resenje.

(odgovor članu mara_)
Direktna veza do poruke: 892
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
26.4.2013 12:20:22   
Štetica
Vb,Cb,mikoplazma,ureaplazma i hlamidija su mi negativni. Danas da uzmem rezultate krvi i da posaljem mm za briseve i krv u Zavod za javno zdravlje,i to mu dodje 2/3 papira za vto.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 893
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
2.5.2013 15:42:22   
reve84
Zdravo drugarice!
Jedno pitanjce od mene...
Ja sam 7. nedelja trudnoce sada..trebam posle praznika da radim CB i VB za prijem u bolnicu...ali i koristim utragestan od 200mg kao vaginalete. E sad ne mogu da navatam mog lekara zbog praznika pa mi treba savet od vas....da li mi vaginalete uticu na briseve? Da li da prestanem da ih koristim nekoliko dana pred uzimanje uzorka ili sta?
Hvala vam puno unapred!

Pozz

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 894
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
2.5.2013 16:51:28   
iva80
Ja znam da treba da prodje minimun 3 dana od uzimanja i stavljanja bilo čega, pa na briseve...e sada utragestan je možda nešto drugo...nadam se da će uskoro neka druga da ti odgovori preciznije.

_____________________________

you try-you fail,
you try-you fail,
but the only true failure is when you stop trying!
So, YOU MUST WIN!!!

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 895
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.5.2013 14:41:52   
Lenka2
Devojke iskusne pomoc...
pre 10 dana sam radila Cb i Vb u oba sam imala kandidu, koristila sam vaginalete lomexin..
uradim kontrolni bris na kojem se pokaze da imam eserihiju u velikom broju a nema kandide, e sad objasnite mi kako je to moguce da eserihiju koju nikad u zivotu nisam imala mi se pojavi, i to u tih 10 dana razmaka u nalazima, da li to moze od vaginalete, ja se tripujem da u DZ nesto nije bilo sterilno jer sam prvi put otisla tamo zbog toga sto mi doktorica privatno bila na godisnjem.
i da dodam eserihija je nadjena u Cb ali ne i u Vb koji je grupa II.

< Poruku je uredio Lenka2 -- 3.5.2013 14:48:19 >

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 896
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
3.5.2013 14:49:45   
Dada81
Nisam bas iskusna u ovome,ali sam prethodni koji mesec cesto na ovoj temi...Mogu samo reci da se meni slicno desilo,samo sto sam ja u prvom nalazu imala eserihiju,u sledecem vec nje kao uopste nema,nego je tu naredna 2 meseca za redom ova enteroccocus ...Meni cudno jer se eserihija kao teze leci,a eto vec u sled.nalazu meni je nije bilo,ispade da su mi lekovi pomogli,sto je dobro naravno,a ja sam ubedjena dsam je dobila padom imuniteta jer sam u medjuvremenu imala spontani,pa kiretazu.Ni meni nije bas jasno,ali ja vise od silnih lekova nisam za to,nego samo prirodni lekovi i dooosta tecnosti,sve izbaci.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Lenka2)
Direktna veza do poruke: 897
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.5.2013 20:55:04   
bliblablu
Drage moje, ja sam novi clan :) U analizi bakterijske kulture i vaginalnog brisa i cervikalnog brisa mi je pronadjena eschericia coli /masa/ ... zna li iko sta znaci to masa? I ako neko zna sta znaci komenat brisa :
DP/VB Epitelne celije polocastog epitela...(kakve su one, dobre ili lose?) Gram pozitivni bacili (L), gram pozitivne koke, gram negativni bacili
DP/CB ista slika

Ako neka zna da mi objasni, bila bih joj do neba zahvalna jer se uzasno nerviram, kod ginekologa mi je zakazano tek za sledecu nedelju :(

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 898
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
13.5.2013 21:12:09   
branki*
koliko ja znam,u tvom brisu ne valja sto je prisutna eserihija,masa znaci da je ima dosta,velika koncentracija...epitelne celije i ovo drugo je normalno...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bliblablu)
Direktna veza do poruke: 899
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.5.2013 7:55:56   
Lenka2
Drage devojke samo da vam javim da sam radila kontrolni bris i da nema ešerihije, znači rezultat je bio lažan, ili je bris bio kontaminiran u obradi ili u transportu...toliko o tome, ne uzimajte rezultate zdravo za gotovo ako u njih ne verujete...
Ja bi se sad uveliko kljukala antibioticima da mi rezultat nije bio sumnjiv.
Veliki pozdrav.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here