|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Imunoloski faktori i VTO
23.4.2013 18:40:16   
erato
Ja imam 2 mutacije - MTHFR homozigot i PAI heterozigot. U prvoj VTO sam primala clexane od pocetka stimulacije, tj. od pocetka ciklusa. Sada kod Ivanovica su mi dali 1 aspirin dnevno, pa ako beta bude pozitivna, onda heparin. Bilja misli da kod mene nije bilo dobro sto sam primala clexane od pocetka, pa su sada probali drugi pristup.
Miljica sam ganjala u KBC-u, verovale ili ne ukupno 5 puta. Od toga smo se 2 puta videli, ali jasno je bilo da mi nece posvetiti paznju. Prvi put mu je bio zadnji dan pre godisnjeg, pa nije imao volje, a drugi put je kao bio u frci, a mogao je odraditi pregled. Zakazao me za 3 meseca! Ali je ipak pogledao sve analize da vidi da li nesto nedostaje i konstatovao da imam sve i da ne trebam nista raditi pre zakazanog pregleda . Nakon toga sam ga uganjala kod Ivanovica, iz drugog pokusaja. Tada je pogledao ponovo sve analize i rekao da mi fali D dimer. Zamislite to! 10-ak dana nakon susreta u KBC-u. I to je bilo to. Platila sam 5000 da bi mi rekao uradi D dimer i dodji ponovo.
Nakon toga sam ga batalila i oslonila se samo na osoblje kod Ivanovica. Znaci, nakon 7 pokusaja da izvucem neko misljenje od njega, nakon desetinu sati provedenih po cekaonama, izostanaka sa posla, ja sam morala platiti 5000 da bi mi on trazio dodatnu analizu, a prethodno rekao da sve imam.
Ovo ne znaci da covek nije strucan, ali moj je savet, ustedite zivce i vreme i pripremite lovu za privatno.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Imunoloski faktori i VTO
23.4.2013 23:13:22   
plačljiva
Erato i ja sam prilično iznenađena Miljićem...Otišla sam na KCS( zakazala pre mesec i po )i kada sam mu rekla da sam došla da proverim trombofilije jer mi nije uspela VTO rekao je da oni na KCS ne rade trombofilije ženama sa neuspešnim VTO user posted image i da to nema veze sa mozgom i da je on načelnik tog odeljenja i da nije nikada ni sebi proveravao trombofilije user posted image ...STRAŠNO...Ipak posle njegovog monologa i mog gledanja u pod ja sam uspela da izvučem da mi urade neka antitela i neke analize koje rade na KCS,ostalo moram privatno...Strašno,a u privatnoj klinici može sve...Razočarao me je i kao čovek i kao lekar...

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 8:22:50   
Anoniman
Erato,plačljivauser posted image
Ja sada kada čitam vaše priče,nemam riječi za takav pristup Dr.
Ja sam imala spon.pod clexanomuser posted image ,imam Pai -1 4G/4G...Šta se desilo vidjet ćemouser posted image

(odgovor članu plačljiva)
  Direktna veza do poruke: 853
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 10:43:43   
*Maki*
Meni su rekli Cece da mutacija PAI gena (mada ja imam 4g/5g) ne smeta ni zatrudnjivanju niti izaziva spontane,to rade ove druge mutacije u kombinaciji sa losim trombofilijama narocito d-dimer i lupus antikoagulans, na terapiji sam od pocetka prve vto,pa krz drugu i sada u trudnoci samo 1 kardiopirin (aspirin,isto je to)dnevno. Za sada je sve ok,daće Bog da bude sve kako treba i kod tebe,i kod ostalih ženskica kada uključe dodatnu terapiju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 10:57:43   
Anoniman
Ti uz terapiju npr.clexsan koristiš i aspirin od pripreme za vto ili od bete..

(odgovor članu *Maki*)
  Direktna veza do poruke: 855
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 12:35:26   
*Maki*
Cece ko?user posted image Ja samo kardiopirin od avgusta 2012 god.kada sam saznala za taj problem,vto radjena u januaru ove godine

< Poruku je uredio *Maki* -- 24.4.2013 12:36:12 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 12:54:17   
Anoniman
Maki draga ti,ja sam sva pogubljena ovih dana,poslije spontanog...
Ja sam se bockala od pozitivne bete,a aspirin nisam tada pila...Čujem da se neke bockaju i prije začeća.Neznam kakva su iskustva drugih..

(odgovor članu *Maki*)
  Direktna veza do poruke: 857
   RE: Imunoloski faktori i VTO
24.4.2013 17:05:50   
*Maki*
Eh dušo moja,žao mi je što ti se to dogodilo,ja sam znači samo na kardiopirinu zbog tih trombofilija,nisam nista drugo koristila od terapije. Predlagali su mi neki heparin posle embriotransfera ali eto ovako je ispalo da kao ne treba.Ljubim te

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.4.2013 8:52:59   
Anoniman
Hvala ti draga,i želim ti do kraja laku trudnoću..
Ja sam više od ovoga otupila,jer je jako teško naći dr.koji ima razumijevanja za ovakve slučajeve..
Ljubacuser posted image

(odgovor članu *Maki*)
  Direktna veza do poruke: 859
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.4.2013 10:46:13   
Suncepravde
Cao svima,
citala sam vase komentare za dr.Miljica, pa sam se zabrinula jer i ja treba da idem kod njega. Radila sam sve testove za trombofilije i sve mutacije su ok osim PAI 1 koji je 4G/5G mutacija, a takodje mi je vreme krvarenja povecano.
Cula sam da on radi privatno i na klinici Jevremova, pa cu probati tamo da ga nadjem i zakazem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Imunoloski faktori i VTO
25.4.2013 11:38:13   
Anoniman
Sunce javi nam kako si prošlauser posted image

(odgovor članu Suncepravde)
  Direktna veza do poruke: 861
   RE: Imunoloski faktori i VTO
1.5.2013 9:43:38   
Štetica
Devojke drage juce sam od moje doktorke u dz dobila uput za hematologa,posto u Va bolnici mogu da se odrade samo neke osnovne analize tipa koagulacije,trombofilije,inr-a... Dr me uputila koju doktorku da trazim u bolnici jer je jedino ona zainteresovana za nas problem(spontani pobacaji,nemogucnost ponovnog zatrudnjivanja) i salje na dalje analize ili u Klinicki centar ili na Vma. Na uputu mi je napisala da sam imala mised i dodala jos dve biohemiske trudnoce da me nebi zezali sto me uputila posle samo jednog pobacaja. Inace zena je ubedjena da je neka sitnica problem jer sam ostajala u drugom stanju. A posto sam vec skupila pola papira za vto,da ovo uradim pre vto da nebi bilo problema kod samog postupka. Inace ta dr je isto imala problem idiopatskog steriliteta i posle 3god rodila blizance prirodnim putem a cela terapija joj je bila aspirin,ostala u drugom stanju posle 2meseca terapije. Ulila mi je veliku nadu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 16:19:44   
mina@
Devojke, a pogotovo Beogradjanke pomoc!!!!!

Dobila sam upute za sledece:
urodjena i stecena trombofilija,
LAC
koag.skrining
ANA

obzirom da iz mog grada salju sve za Bgd, gde se sve ovo radi, da li je ispravno napisano, sta ove analize sve obuhvatajju, da li se zakazuje, da li se placa.... svaka informacija je dragocena!!!!!!

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 16:30:14   
dunja RR

Mil, pisala sam ti sada na trmi VTO, kopiram:

Što se trombofilija tiče, proveri, mene je recimo privatno sve izašlo isto, čak i jeftnije nego devojke koje su radile na uput. A radila sam sve na jednom mestu bez čekanja. SA uputom se ide na nekoliko mesta, i kažu da se na nekim mestima dugo čeka. A na kraju izađe ista cena, kažem mene čak i jeftinije izašlo u Biomeduci. Ali proveri ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 17:15:14   
mina@
pomoooooooc!!!!!!!!!!!!

zvala sam VMA, sve rade na uput, ali mora tacno da se napise naziv analize, molim vas, napisite mi koje analize spadaju u stecenu tromb., koje u urodjenu, sta se podrazumeva pod LAC, koag.scrining???????????
znaci svaka mora da ima tacan naziv analize koja se zahteva, ne moze samo urodjena ili stecena trombofilija i LAC

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 18:12:35   
Štetica
Mina nazovi Institut za transfuziju krvi,kod njih se radi na uput,a sa tim izvestajem idi kod nekoga od hematologa da ti napise uput i koje tacno analize treba da se urade. A potom nazovi i biomediku i pitaj za cene. Za VMA ces tesko dobiti uput iz unutrasnjosti.
Ja sam juce bila kod hematologa i dobila uput za institut za transfuziju za sledece analize: PT,APTT,LA,ANTITROMBIN3,PR S,PR C,KCT. U biomedici su mi rekli da nemogu da urade KCT to mora u transfuziji a ovo ostalo kosta 27.590,00

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 18:24:39   
Štetica
Min@ LAC je lupus antikoagulans,ANA bi trebalo da je antinuklearna antitela,skrining koagulacije ti je za male faktore koagulacije koji se rade neposredno pred postupak Vto,ali ipak poseti hematologa u bolnici kojoj pripadas da ti napise detaljno sta sve treba.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 19:19:03   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Štetica

Mina nazovi Institut za transfuziju krvi,kod njih se radi na uput,a sa tim izvestajem idi kod nekoga od hematologa da ti napise uput i koje tacno analize treba da se urade. A potom nazovi i biomediku i pitaj za cene. Za VMA ces tesko dobiti uput iz unutrasnjosti.
Ja sam juce bila kod hematologa i dobila uput za institut za transfuziju za sledece analize: PT,APTT,LA,ANTITROMBIN3,PR S,PR C,KCT. U biomedici su mi rekli da nemogu da urade KCT to mora u transfuziji a ovo ostalo kosta 27.590,00


Jeste, i ja sam toliko platila a KCT mi nisu tražili na klinici Ivanovič, a vrlo su detaljni. Provertite samo da li vam to zaista treba.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 19:39:23   
Štetica
Dunja meni je trazila zato sto svi u porodici imaju problem prosirenih vena,a meni na desnoj potkolenici jedna vena cesto se pokaze i boli,cim malo duze stojim. I kada donesem rezultate videce po njima da li treba jos nesto da odradim. Inace zaboravila sam da kazem da se u institutu placa oko 5000 i pored uputa jer PT C i PT S neidu na uput.
Sta si ti sve od analiza radila u Biomedici?

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 19:44:37   
dunja RR
hm, a vidiš i kod mene sa mamine strane vene ima tetka i pokojni ujak je imao, mama nema, ni ja. i ja ptla adr. Jelenu da li je to bitno za trombofilje i za VTO, baš mi je naglasila da niije, bilo mi čudno ..

Radila sam nekih 7-8 trombofilija čini mi se, bila sam scanirala taj nalaz na temi VTO ranije (ne znam napamet, zato sam slikala). U principu, najvažnije su te urođene trombofilije, meni su tu otkrili problem - mutacija na MTHFR.

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.5.2013 19:46:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 19:52:16   
Štetica
Ma vise nemam pojma ni sta treba a sta ne,ona je bila u fazonu" odradi sve ovo sto moze na uput,kada vec ides na institut,a ako jos nesto bude trebalo kasnije,placa se i na institutu".

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 20:07:06   
mina@
a da li je za institut isto potrebno da se detaljno napise naziv svake analize ili je dovoljno napisati stecene trombofil. i urodjene trombofil????
sta se placa na institutu a sta ide na uput, da li se zakazuje, koliko se ceka...???? svaka informacija vrlo dragocena.....

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 20:49:12   
Štetica
Mina mislim da mora da bude svaka stavka posebno. Kom zdravstvenom centru pripadas? Od dr opste prakse uzmi uput za hematologa,neka ti napise da je po uputu za VTO,pa hematolog ti daje uput za institut na kome pise sta treba sve da odradis. Kada dobijes taj uput zoves institut da zakazes kod njih,za placanje zavisi sta dobijes da radis od analiza,reci ce ti kada budes zvala. A koliko se ceka nemam pojma,meni su juce rekli da zovem za 10dana,trenutno nemaju neke reagense. Ili nazoves Beo lab da vidis koliko to kosta kod njih ali tek kada budes imala napisano sta treba od analiza,da nebi placala nesto sto netreba ili da nesto neuradis a treba.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mina@)
Direktna veza do poruke: 873
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 21:16:35   
mina@
po ovome sto ja imam, tu ima oko 20-ak analiza.... dok ima ja to iscitam procice im smena user posted image ....
videcu za koju kliniku ce dr da mi da upute pa cu tada da zovem i da pitam....
nista ne moze da bude prosto i jednostavno....user posted image

_____________________________

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još čudnije kako često nam baš to malo nedostaje.
-Ivo Andrić-

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 874
   RE: Imunoloski faktori i VTO
15.5.2013 21:24:53   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: erato

Platila sam 5000 da bi mi rekao uradi D dimer i dodji ponovo.



A ja platila 5000 u subotu i zaboravila sam da ga pitam da li trebam da uradim D dimer, a planirala sam. On mi nije spomenuo da treba.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu erato)
Direktna veza do poruke: 875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  33 34 [35] 36 37   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here