|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
21.8.2013 11:06:51   
mali_mis
Ovde se svasta nesto procita i nauci. Figurice su vam prelepe user posted image
Fondan od penastih bombona mi zvuci interesantno, moglo bi se isprobati. Onaj iz Minjine kuhinjice je mama prosle godine isprobavala. Cind, njoj se malo stvrdnuo na torti, ali ne previse.

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
21.8.2013 16:23:00   
Figaro88
Napravila sam dve torte,jednu vecu sa Barbikom,haljina nije bas najbolje ispala,fondan se kidao,a ja bas nisam vesta u oblikovanju,ali je ok,Andrei se svidja sto je najvaznije.Druga je mala,sa medom,samo sto moj nije ispao ni priblizno lepo kao Morianinuser posted image Fondan se bas lepo obojio i onim bojama iz kesice,i lako se oblikuuje,a ostala mi je trecina sigurno od kilograma...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
22.8.2013 22:02:33   
little_one
Pronasla sam recept za domaci fondan, koji ne ukljucuje glicerin ni fruktozu ni glukozu vec bukvalno sastojke koje imate u kuci....ja sam vec 2 puta pravila fondan po ovom receptu i kao pocetnik sam prilicno zadovoljna...pa rekoh da podijelim sa vama receptic....vrijedi pogledati i komentare ispod recepta za pokoji dodatni savjet.

KLIK

P.S. U slikama recepta ima i moj prvi pokusaj sa ovim fondanom, ljubicas_ta torta sa leptirima...nisam imala nego tu jednu boju pa je i ona bila dovoljna za probnu verziju, a radjena je bila za moj rodjus pa slavljenica nije imala nista protiv. user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 22.8.2013 22:05:05 >

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
27.8.2013 18:03:24   
jole82
Evo da se i ja zapljunem na ovu temu user posted image
Pa ovoliko nisam ni anatomiju izucavala, koliko pravljanje fondana user posted image ...uzevsi u obzir da sam totalni antitalenat kad je slatko u pitanju (samo u pravljenju, ne i u jelu..hihihi). Jedinu "tortu" koju znam da pravim je (ne znam ni naziv) al to je ono piskote - slatka pavlaka - crveno voce..
Nego blizi se krstenje nase devojcice pa sam cvrsto odlucila da ne samo da cu joj ja praviti tortu, nego da ce biti i fondana...pa kad je bal nek je maskenbal...a dobro malo i da smorim svekiuser posted image
Jos malo cu da studiram koju cu tortu i kakva ce biti dekoracija..najverovatnije cu neku cokoladnu sa coolinarke(izgleda jednostavno, ukusno i ima kore..cisto zbog fondana) a jos se lomim da li krug ili kocka..
I tako eto mene uskoro sa nekim pitanjcem ako negde zapnem..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
29.8.2013 23:13:42   
jole82
Teodorino krstenje ce brze nego sto sam mislila...sledece subote!
Studirajuci recept za tu cokoladnu tortu, nabasah na link na jednom od komentara koji me poslao na veooma slican recept torte po imenu ni manje ni vise nego "Teodora torta" hahahaha...e pa sad "moram" tu tortu da pravim
Teodora torta
A moje pitanje glasi...da li mogu fondan da stavljam na tu tortu? ( naravno umesto ovih 400g slaga za dekoraciju)
Imate li neki savet sta da premazem ispod fondana a da ne spada, da se ne topi i tako to?
Da li moze ovaj fil da bude ta "podloga" ispod fondana? Ili moram puter krem ili nesto slicno?user posted image
Help user posted image

Ili mi je bolje da pravim ovu..ona je sa slatkom pavlakom, a Teodora je sa slagom?
Cokoladna torta

< Poruku je uredio jole82 -- 29.8.2013 23:26:47 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
29.8.2013 23:36:47   
Janncica
Morala sam da virnem,da pohvalim mladu dragu domacicu... user posted image user posted image user posted image
Sve su super za jelo(toliko od mene....ja sam majstor za slana testa).
user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
29.8.2013 23:54:46   
marince1
MEni deluje cvrsce ova Teodorina,a i nekako mi simbolicno.
JA sam sad nafilovala nugat,sutra cu fondan.JA bih ipak premazala buter kremom,da ne rizikujes

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
29.8.2013 23:55:27   
jole82
Hahahha Janncice hvala hvala...pa i ja sam za slanouser posted image zato sam ko prvace..
Da me vidis samo sa blokcetom, olovkom i grbom na ledjimauser posted image

marince pa i ja bih pre ovu zbog simbolike :)
Nego jel dobar onaj recept na Minjinoj kuhinjici za taj buter krem...ili ima nesto sto je provereno?

< Poruku je uredio jole82 -- 29.8.2013 23:57:26 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
30.8.2013 8:21:45   
little_one
Jole ova teodora djeluje dovoljno cvrsto, a vidim u slikama da je vec neko radio sa fondanom....sto se tice buter kreme, sa Minjinom sigurno neces pogrijesiti....ja sam stavljala izmiksan margarin sa secerom u jako tankom sloju oko torte cisto da se fino zalijepi a ne bih eksperimentisala sa filom oko torte jer moze da otopi fondan...mada ovaj sto sam ja radila, cini mi se nista ne otapa....obavezno slicicu da nam stavis! user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
30.8.2013 15:31:54   
jole82
Hvala LO i marince user posted image
Sinoc sam sanjala da pravim tortu user posted image ....ahahahah...smejte mi se slobodno al ovo mi je 3 torta u zivotu i prva sa fondanom..a i nace sam streber i volim prvo dooobro da proucim materiju, napravim plan pa da se bacim u akciju..
A slicice cu obavezno da stavim..ma kako god ispalo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
30.8.2013 15:50:58   
Janncica

IZVORNA PORUKA: jole82
i nace sam streber i volim prvo dooobro da proucim materiju, napravim plan pa da se bacim u akciju..



Mogu da zamislim tu nauku sad... user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
30.8.2013 15:53:54   
jole82
Hahaha..e al opet sam na nesquicku user posted image ...umalo sinoc da mi pozli posle 3 solje user posted image
PS Nisam trudna user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
30.8.2013 16:04:32   
Janncica
user posted image user posted image Ja ne mogu ni da ga probam vise...user posted image user posted image

bez sale,ja bih bas volela da probam da napravim tu sa fondanom tortu. Ali sam duduk za to... moje svo umece su torte bez kora(muljare,sto kaze mm),a na njih obavezno sveki stavlja slag. user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 0:14:01   
marince1
Evo moje tortice za Dunjino krstrenje

user posted image

< Poruku je uredio marince RR -- 31.8.2013 0:16:09 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 7:15:52   
Lu
Wow Marince baš je divna, nježne bojeuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 8:03:23   
little_one
Predivna je! Super je ispala, bas njezna! user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 9:07:18   
adulence
Jole natera me da udjem u ovu temu...e ovako ja sam do pre pet minuta bila misljenja da cu za ivvino krstenje i rodjendan da narucim tortu,no citajuci sada postove,dobila sam zelju da ptobam,iskreno nisam imala nikakvu zelju samo zato sto sam jos gora od jole i napravila sam samo jednu tortu u zivvotu,ko zna mozda cu na kraju i naruciti,ali imam veliku zelju da probam pa da vidim kako ce da ispadne...mislim ja cak ne znam ni da li se fondan kupuje ili se pravi eto toliko...

< Poruku je uredio adulence -- 31.8.2013 9:13:27 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 9:24:28   
Janncica

IZVORNA PORUKA: adulence

Jole natera me da udjem u ovu temu...e ovako ja sam do pre pet minuta bila misljenja da cu za ivvino krstenje i rodjendan da narucim tortu,no citajuci sada postove,dobila sam zelju da ptobam,iskreno nisam imala nikakvu zelju samo zato sto sam jos gora od jole i napravila sam samo jednu tortu u zivvotu,ko zna mozda cu na kraju i naruciti,ali imam veliku zelju da probam pa da vidim kako ce da ispadne...mislim ja cak ne znam ni da li se fondan kupuje ili se pravi eto toliko...


user posted image user posted image
Da se nadjemo,nas tri domacice,da vezbamo zajedno... user posted image

Marince user posted image Ekstra je.... Bas bas

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 9:27:12   
adulence
bas vala,bitno je da slanise znamo da pravimo....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
31.8.2013 23:30:45   
lesica
Marince, za malu cicu divna torta! Bravo mama!!!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
2.9.2013 13:13:09   
jole82
Marince user posted image za tortu. Super je!!

Nego zene imam pitanje...
Pre neki dan sam probno napravila neku ruzicu i masnicu cisto da vidim ide li to meni..i nije lose za prvi putuser posted image
Uzela sam gotov fondan, posto da ga napravim nema sanse...
To sam ostavila u sobi onako stoji na nekoj tacni posto to naravno niko nece jesti..i naravno to se bas stvrdlo..
E sad mene zanima, s' obzirom da je krstenje u subotu, ja cu tortu praviti u petak pre podne, da bi mogla lepo da se stegne...
Kada je najbolje da stavim fondan?
Da li ce i fondan na torti ovoliko da se stegne (bice u frizideru naravno) ako ga stavim u petak uvece?user posted image
ili moram u subotu ujutru?
Pomagajteuser posted image
Evo i slicice moje prve ruzice i masne ...
user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
2.9.2013 13:21:19   
lesica
Jole, neće se stvrdnuti od petka do subote. Figurice nemaju podlogu, a na torti ima fil koji ide direktno ispod fondana, tako da dodatno omekšava fondan i ne dozvoljava mu da se stvrdne. Tako da taman ti je satnica, petak pre podne torta, petak popodne/veče fondan, i u subotu krštenje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
2.9.2013 13:34:50   
little_one
A masnica i ruza su odlicne! user posted image Jesi radila po nekom uputstvu ili tvoje maste djelo?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
2.9.2013 13:47:37   
jole82
Hvala lesice user posted image to mi nije palo na pamet..da da ima vrlo logike
Ja cu ipak po savetu odavde...da premazem tortu puter kremom, jer u ovu tortu ide slag..pa da se ne razdrocka..
Tako da torta ujutru prvo da se stegne, pa malo kasnije puter krem i on da se stegne, pa tek onda fondan..
LO hvala...videla sam na netu kako se pravi..ima dosta klipova..a ove ruzice ne izgledaju lose, s obzirom koliko se sa sve listicima vrlo jednostavno prave od jednog parceta fondana..pa s obzirom da mi je prvi put da ne eksperimentisem ja mnogo user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
2.9.2013 14:06:18   
little_one
Da da vidjela sam da ima dosta klipova na netu za pravljenje figurica, al opet treba imati ruku za to! Svaka cast! Sto se mene tice ovo izgleda profi! user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  26 27 [28] 29 30   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zapečene palačinke
Ringerajin kuvar: lelaigor
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here