|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 0:17:59   
jole82
Jutros napravila tortu prvi put u zivotu, popodne premazala buter kremom i od 21h se akam sa fondanom (doduse vezbala sam pomalo ove ruzice i masnice prethodnih dana user posted image )..i evo konacno je gotova torta za Teodorino krstenje, koje je sutra user posted image Za prvi put, ja sam prezadovoljna user posted image
user posted image
user posted image

< Poruku je uredio jole82 -- 7.9.2013 0:19:14 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 701
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 2:17:41   
viking
Jole, ovo je fenomenalno! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 702
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 4:03:47   
Modessty
JOle i Marinče torte su vam fenomenalne!!!
JOle ti si radila koliko sam ukapirala sa gotovim fondanom. A ti Marinče?

Ja sam pravila fondan od onih maršmelou bombonica (mislim daima slika na predhodnim stranicama) i zadovoljna sam kako ispadaju figurice a i lako se pravi. Nije neka filozofija. Ali on nije za prekrivanje torte. Prvo što bi trebalo mnoooogo bombonica i šećera a drugo što se brzo suši i puca kad se istanji

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 703
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 8:53:21   
dijana1*
Jole fenomenalnouser posted image sigurna sam da ce se Teodora obradovatiuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 704
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 9:00:38   
Sanjica26 RR
Jole svaka cast. Teodora ce da bude odusevljena kao svaka Teodora
user posted image
Meni ide tesko bojenje fondana. Mozda treba kad se stavi boja dugo da se mesi.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 705
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 9:55:43   
Tiziana
A sad jedno glupo pitanje,a gde kupujete gotov fondan i cime ga bojite? ili ga vec kupite u boji!?ja sam mislila da napravim od onih bombona,ali sad citam ovde da to ne valja za prekrivanje cele torte...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 706
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 9:58:57   
lesica
Jole, bravo user posted image Fenomenalna je torta!

Tiziana, ima u bolje snabdevenim prodavnicama zdrave hrane da se kupi gum pasta ( ona je prava stvar za oblaganje torti) i boji se prehrambenim bojama.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 707
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 10:05:26   
little_one
Jole super je ispala....svaka cast! user posted image


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 708
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 10:55:11   
Janncica
Jole eto mene na casove kod tebe za koji dan... Odlicna je user posted image user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 709
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 10:59:08   
adulence
predivna i ja se prijavljujem za casove...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 710
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 11:18:38   
Tiziana
Ma Jole je profi,izgleda kao iz poslasticarnice!

Hvala lesice. A te prehrambene boje,to je ono u malim flasicama,ima da se kupi po samoposlugama?
I jos jedno pitanje,a sta je to buter krem? obican buter ili nesto drugo!?

Hvala user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 711
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 11:21:59   
lesica
Prehrambene boje imaš u kesicama kao prah, u flašicama tečne, i gel boje, ima ih po marketima ali ih ima i po tim prodavnicama zdrave hrane.

A buter krem ti se pravi miksanjem butera i šećera i čini mi se malo mleka- ja ga ne koristim.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 712
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 11:24:50   
Tiziana
Znaci moze i bez buter krema da se nanese fondan na tortu!?
Hvala puno.
Ja bih se tako zeznula da nisam videla temu ovde,ko zna na sta bi mi licila torta!!!user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 713
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 11:28:54   
nata11
Jole super je user posted image user posted image Ja se i dalje ne usudjujem da se upustim u pravljenje fondana.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 714
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 11:31:20   
lesica
Tiziana, dodavanje buter krema zavisi po meni isključivo od toga kakvu tortu praviš, tj koliko je fil masan user posted image a s' obzirom na to da ja pravim neke torte sa gomilom jaja, slatke pavlake i tako tih masnjikavih stvari, onda ne treba.
I da, ako se rešiš ipak za buter krem, nanosiš ga u jako tankom sloju, tipa nožem, kao kad se razmazuje neki krem po parčetu hleba.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 715
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 12:39:41   
Tiziana
Pa ja bih pravila reform tortu.A ja uvek pravim 1,5 kolicinu fila tako da ga bude bas dosta.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 716
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 12:45:16   
lesica
E pa onda mislim da ti i ne treba buter krem. Samo malo pre stavljanja fondana izvadiš tortu iz frižider, koliko da se malo, malo opusti fil kojim si premazala tortu, i nema razloga da lepo ne prione fondan.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 717
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 14:44:06   
Tiziana
Super!! Hvala puno. Javljam kako je proslo. Doduse rodjendan je za 2 ned,ali cu svejedno javiti kako je proslo,a mozda u medjuvremenu budem imala jos koju dilemu!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 718
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
7.9.2013 20:08:24   
Moiraina
Jole, torta je fenomenalna, svaka čast!
Ja sam pravila čuvenu Bokinu tortu, celu tortu sam premazala tanjim slojem tog fila (u njega ide čokolada - gooomila čokolade user posted image , slatka pavlaka i puter), pa preko toga fondan. Fondan se super zalepio, nije se stvrdnuo i ispalo je baš dobro. Na Minjinom sajtu sam pročitala da kao fondan ne bi trebalo stavljati preko fila u koji ide mleko, ne znam zašto, valjda se fondan onda rastopi ili šta već...
Bebcu ću za prvi rođendan da pravim jaffa tortu, ali uz neke izmene (isprobano za moj rođendan), kore sam napravila kao za Bokinu tortu, jer su mi se one originalne zalepile i raspale. Premazaću celu tortu čokoladnim filom i staviću preko toga fondan.
Ja fondan bojim gel bojama, ali može bilo kojim prehrambenim.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 719
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
8.9.2013 10:58:41   
jole82
Hvala zene user posted image
Da, gotov fondan sam uzela i boje u gelu..
A posto u ovu tortu kao jedan od filova ide slag, nisam htela posebno za prvi put da se zezam, pa sam ipak premazala tortu buter kremom..nije tesko ni da se napravi, ni da se premaze, a u ovoj torti se i ne oseca..
Inace torta je preukusna..i kad se lepo stegne, vrlo je lako da se postavi fondan...bilo nas je 18-oro..i posle full rucka u restoranu bilo je ljudi koji su hteli jos jedno parceuser posted image , i ostalo je da mi zapakuju skoro 1/8 torte...koja je sinoc nestalauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 720
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
8.9.2013 22:20:41   
ivaMark
Jole, prelepa je... bas za devojcicu user posted image
Moracu da iscitam i neke stranice unazad... nisam nesto vesta kada su torte u pitanju a kamoli ovakvo ukrasavanje user posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 721
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.9.2013 13:27:54   
tijatija
imam par glupih pitanja user posted image marshmallov fondan ( dali se pravi od onih penstih bonbona ili nesto specijalno ) ? i pre stavljanja fondana staviti buter krem user posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 722
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.9.2013 13:32:59   
tijatija

IZVORNA PORUKA: lesica RR

A buter krem ti se pravi miksanjem butera i šećera i čini mi se malo mleka- ja ga ne koristim.

Nasla sam odgovor na moje jedno pitanje user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 723
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
13.9.2013 14:26:46   
Torbica
Tijatija, da od bombona obicnih, uz dodatak prah secera. Imas na coolinarici recept, kratko se bombone stave u mikrotalasnu sa malo vode, da omeknu, umese sa prah secerom i to je sva mudrost. Lako, brzo i ekstra. Ja tako pravim. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 724
   RE: Masa za pravljenje ukrasa (figurica) za t...
14.9.2013 20:50:59   
tijatija
Hvala torbice ali ja sam ceo dan trazila te bombone i nisam nasla po vecim marketama izbor nam je inace katastofalana, a kad pitam prodavacicu dali slucajno imaju, gleda me kao da sam blesava user posted image Sad sam napravila ( probni fondan) i jaaaaako sam zadovoljna, mozda je vec neko stavio recept ali ja cu da ga ponovim.
http://www.coolinarika.com/recept/domaci-fondan/
Ispao je strasno, ne cepa se ne lepi se za cas se napravi i sto je najj bolje ne ide glicerin u njegauser posted image jedina mana sto nije beo nego zutkast ali meni nije trenutno to bino jer sam ga obojala . I da NAJ vaznije ... nisam stavila vodu, sad sam videla da sam zaboravila user posted image tako da ako se to i vama desi nije strasno

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 [29] 30 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Posna pesak torta
Ringerajin kuvar: Maraj
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here